Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

idril
10. kvě 2012

Ahoj, já jsem rodila u Milosrdných před deseti lety a docela se mi tam líbilo až na to, že mi po porodu, který byl v jednu ráno donesli dítě až kolem desáté dopoledne. A pak mi ho vždycky na vyšetření sebrali, takže jsem neviděla, co tam s ním dělají. Pokud vím, tak tohle se v Bohunicích ani na Obilňáku nikdy nedělalo - tam si pediatr chodí prohlídnout děti na pokoj. Změnili už Milouši tenhle zvyk?

hribek
10. kvě 2012

@kaeth01 fen tam na normalnich pokojich (obi) neni, ja sem mela svuj z domu. normalne sem profoukla vlasy ve sprchach. neni tam sice zrcadlo ale me slo o to abych nevypadala jak slepice, vlasy se mi masti hodne musim kazdej den nebo druhej umyvat a necitila bych se dobre kdybych je mela mastny. mimco sem nechavala na pokoji a to asi 10min hlidala ho mamina co byla semnou na pokoji a kdyz bylo treba tak sme se prohodily. to vnimam jako vyhodu ze sem tam nebyla sama kdyby neco. a kdyz je potreba, tak se dalo mimco dat na sesternu ze se des osprsit a oni ho tech 10-15min pohlidali.

nae
10. kvě 2012

@zelvinka Ano, na Obilnaku dostanes pre mimi take zavazovacie kosielky. Mozes si samozrejme doniest aj svoje veci. Mne dost vyhovovalo, ze som si pre maleho vzala 3 uplne obyc bodycka.

kaeth01
10. kvě 2012

@pumuckl uz to mam zasebou - nadstandard sem planovala, nicmene prvni dva dny plno takze smula.. dalsi 4 noci sem ale mela vice stesti!! k tomu fenu - ten tam opravdu neni nikde.. ani na nadstandardu, ale.. mela sem ho sebou a neni problem mimco na delsi sprchu (a treba foukani hlavy) odvezt na sesternu. me ho ale hlidal partner, takze sem vse stihla v pohodce..
jinak co se tyka ohleduplnosti maminek pak bych par pripominek mela.. byla jsem na pokoji pro 4 maminky - katastrofa - tohle vam opravdu nepreju!! dve noci maminky svitily celou noc protoze nechtely pokazde rozsvecet svetlo kdyz sla nektera prebalovat - logicky to chapu a dava to smysl.. ale nejsem zvykla spat pri svetle a docela me to pekne sralo - omlouvam se za ten vyraz, ale naprosto uprimne sem s tim bojovala.. nebo kdyz se jedna maminka rozhodla ve 4 rano "okoupat" v umyvadle na pokoji - taky des!! to ten fen cca 5 min pres den je jeste male zlo 😉
kazdopadne hodne stesti v srpnu a hlavne zadny 4-luzak!!!! to nepreju ani nejvetsimu nepriteli!!! a to si myslim, ze maminky v ty dva dny co sem na ne mela stesti nebyly zle!!!

pumuckl
10. kvě 2012

@zelvinka já jsem rodila na obi v srpnu 2009, prcka jsem neměla vůbec u sebe (předčasňák), ale byla jsem na klas 6nedělí a tam vím, že ráno jezdila sestřička s vozíčkem a ptala se jeslti maminky něco potřebují pro prcka, takže se tam fasovalo, ale zrovna si pamatuju, že prosila jeslti mají maminky možnost svojí zavinky, tak aby si je nechali přinést, tak že fasuje se, ale nemají asi plnou kapacitu. A můj malej byl na novorozeneckým taky v eráru (tam svoje ani nešlo), ale byly to oblečky, že nebýt popsaný, tak si myslíš, že jsou prostě jen po víc dětech. Žádný takový ty od pohledu nemocniční. 🙂

pumuckl
10. kvě 2012

@kaeth01 gratuluju k princezně. 🙂 díky 🙂 Já jsem první porod měla předčasňáka, takže jsem ho neměla u sebe a bylo to jiný, než to snad bude teď. Pokoj jsem měla pro 3 a kromě jednoho dne jsme tam byly max.2, takže toto fakt neznám a nedovedu si představit. O nadstandardu jsem uvažovala, kvůli omezeným návštěvním hodinám a staršímu synovi, ale chtěla bych být zase na patře klasickýho šestinedělí, tak uvidím. Ostatní maminky a miminka bych asi překousla i ve větším množství, já můžu spát i u dálnice a nic mě nevzbudí, světlo mi taky nevadí, ale z pohledu prcka bych raději taky menší pokoj. Tak snad budu mít štěstí.
Můžu se zeptat kdo Tě rodil, jak se Ti zdálo chování PA, MUDr. a jestli byl nástřih? Já jsem si myslela, že se stříhá jen, když je třeba, ale čím dál tím víc o tom čtu, tak mi připadne, že se někdy opravdu stříhá preventivně. Já jsem u prvního nástřih měla. Moje spolubydlící nebyla šitá ani nástřih neměla a podle sestry, která byla překvapená, že nechce jít na kontrolu šití, protože šitá není jsem pochopila, že to je ojedinělý, aby někoho nefikly. 😠

kaeth01
10. kvě 2012

@pumuckl takze nejdrive jeste k nadstandardu - je na stejnem patre jako vsechny ostatni pokoje, takze nemusis s ditkem pobihat pres pul nemocky - coz je fajn.. za me ma nadstandard vsech 10 plus.. ale asi je to hodne individualni.. je to dost drahe - brutalne drahe!! ale presne jak si popsala ty navstevni hodiny jsou dost oklestene a je smutne kdyz mas jeste jedno ditko limitovat se jen na tech par hodin denne.. no pokud je to opravdu jen na ty 3 dny - da se to prezit.. ja tam bohuzel skejsla dyl, mala mela zloutenku a tak se nam to protahlo. ja byla za nadstandard strasne vdecna. malinka mi spinkala krasne od prvniho dne, bohuzel ty ostatni mimca na pokoji moc ne.. a tak jsme prvni noc nespal nikdo!! fakt to bylo narocne.. ale jestli mas dobre spani - pak mas vyhrano 🙂
ted k porodu - pokud bys chtela mrkni na muj profil, mam tam clanek jak to probihalo.. a konkretne k nastrihavani - mela sem porodni plan kde sem mela psane ze si nepreju preventivni nastrih. PA mi rikala pri cteni toho planu ze uz se to preventivne nedela. ja ji teda rikala ze jsem rada, ze opravdu o to nestojim.. muj "drobecek" mel pres 4kg a cekalo se to - z toho duvodu jsem byla vyvolavana.. a tak jsem se bala aby me opravdu preventivne nenastrihly - a ony nenastrihly!!!!! fakt za to maji u me palec nahoru!! protoze se toho nebaly a nechaly me porodit i takoveho obrika a nenastrihavaly preventivne.. nebylo treba vubec 😀 ja bych se nebala to jako pozadavek zminit.. je lepsi to rict dvakrat nez vubec 😉 vim ze u nekterych mych znamych to bylo taky udelane "pro jistotu" - takze asi jak ktery dr. nebo PA k tomu ma pristup..
ja myslim, ze za me je Obilnak OK! necekala bych zazraky, ale ani nic neprijemneho.. v podstate tam byli vsichni moc fajn.. jedina chybka teto porodnice je opravdu jeji stari.. a to jsou ty pokoje s vice maminkama.. jinak personal je v pohode a to je asi nejdulezitejsi!!

pamal
10. kvě 2012

ahojte, před časem jsem zde hledala rady zda Bohunice či Obilňák. Miminko je už na světě, tak se podělím o srovnání, třeba to někomu pomůže. První dítě bylo v Bohunicích plánovaným SC, druhé na Obilňáku normálním porodem. Takže porody hodnotit nemůžu, ale vyhovoval mě porodní box s WC a sprchou na Obi. V Bohunicích jsou oproti Obi mnohem hezčí pokoje. Sestry na šestinedělí jsou srovnatelné tam i tam. Co se týče kojení, tak mnohem lepší přístup je na Obilňáku a podle mé zkušenosti jsou i dětské sestry na Obi mnohem ochotnější a více podporují kojení. Na Obi to bylo celkově více pohodovější. Vyhovovalo mi taky, že návštěvy neměly na pokoj přístup (při prvním dítku mi nebylo příjemné, že jsem kojila a vedle stály návštěvníci druhé maminky).

pumuckl
10. kvě 2012

@kaeth01 já jsem s pokojíkem problém neměla. Narodila jsem se tam já i manžel, tak jsem si říkala, třeba v téhle posteli ležela mamka 😀 😀 😀 Já jsem fanoušek retro, takže mi to starý vybavení fakt nevadí. Připadne mi absurdní, když někdo v porodnici vůbec řeší jestli měl stolek z roku 1970 nebo 2010. 🙂 Jdu si přečíst ten Tvůj porod. Objednala jsem si epi-no. Ne, že bych měla strach z nástřihu. Nebolel, jen to štíplo a nepodívat se v momentu, kdy si PA chystala ty nůžky, tak ani nevím, že mě fikly, ale zašitá jsem byla nějak divně. Mám pocit, že mi ji snad i zmenšily nebo co. 😀 Tak bych ji raději měla do budoucna jako teď. 😀

pumuckl
10. kvě 2012

@pamal To souhlas. Na Obi je WC a sprcha na porodním pokoji, což mě absence toho v Bohu dost překvapila, respektive fakt, že je to jen na nadstand. a doufám, že bude na Obi místo, až to na mě přijde. Návštěva nesmí na pokoj, což je super. On člověk nikdy neví koho na pokoj dostane a mít tam o návštěvách komplet Hujerovic by asi nebylo příjemný. 😠 Takže v tomto Obi taky doporučuju.

zajda007
11. kvě 2012

Ahoj, nevíte náhodou kdy je na Obilňáku a v Bohunicích den otevřených dveří. Vím, že to bývá v květnu, ale na netu nemůžu nic najít.

carrynka
11. kvě 2012

@zajda007 v Bohunicich kdyz pujdes na info schuzku tak soucasti toho je prohlidka salu a porodnich boxu a sestinedeli...podle mne to tak je i na Obilnaku...

pumuckl
11. kvě 2012

@zajda007 nevím, ale díky za tip. Zkusím zjistit a když se zadaří, určitě to sem napíšu. 😉

danaruj
11. kvě 2012

@kaeth01 ahoj, prosím tě kolik jsi celkově platila? na netu jsem našla nějaké kategorie nadstandardních pokojů a vím houby, co to pod sebou skrývá 🙂 díky

pumuckl
11. kvě 2012

@zajda007 volala jsem tam a nevím teda jestli mě spojili na gyndu na OBi nebo do Bohu, ale sestra mi řekla, že o tom ještě nic neví, jestli to vůbec bude, že se dá jít v ÚT+SO ve 14hodin na přednášku a ta je spojená s tou prohlídkou, ale těhulka platí 450,- a doprovod 400,- :-/ takže asi tak. Ptala jsem se na nějaký tematický zaměření, ale ta sestra mi řekla, že to není, tak nevím. Před třema rokama byly na Obi konkrétní přednášky, porod, zvládání bolesti u porodu, kojení, atd. Já jsem stihla jen tu první a to jsme se byli s manželem podívat i na ty sály.

zajda007
11. kvě 2012

@pumuckl Díky. Bývá to každý rok v druhé půlce května. 900 za prohlídku porodnice se mi fakt dávat nechce 😅

pumuckl
11. kvě 2012

@kaeth01 jo, nadstandard je i na šestinedělí, ale když je obsazenej, tak se prý může stát, že Tě na něho dají na jiný oddělení, ale to jsem četla jen kdysi tady na MK, tak nevím no. :/

kaeth01
11. kvě 2012

@zajda007 tak o dni otevrenych dveri opravdu nic nevim, ale pokud si chces prohlednout porodnici pak obe dve poradaji info schuzky pro nastavajici maminky a obe dve porodnice na to maji vyclenene myslim dva dny v tydnu. na jejich oficialnich strankach urcite najdes ktere dva dny to jsou..
tady jsem ti nasla link kde jsou informace pro obe porodnice..
http://www.fnbrno.cz/nemocnice-bohunice/gynekol...

pumuckl
11. kvě 2012

@zajda007 mě taky ne. Tak třeba to bude. Kdybys to zjistila, tak dej prosím vědět. 🙂 p.s.pokud ještě sháníš na kouknutí to Peg Perego, tak ho mají v SAM BABY (jak je Baumaxx). 😉

kaeth01
11. kvě 2012

@zajda007 nez sem vypotila tu odpoved vidim ze tady probehla ziva diskuse na to tema.. 😀 ja u toho psani kojila a jeste telefonovala.. no jo, priste budu rychlejsi 😉

kaeth01
11. kvě 2012

@danaruj za jednu noc na nadstandardu platis 1160 (maminka + dite), ja mela malou dve noci na ozarovani, tudis sem byla na pokoji sama a platila sem 800 za kazdou noc bez miminka.. prijde mi to zvlastni.. nadstandard rozdelovat jestli je tam miminko s tebou nebo ne.. nicmene tak to tam maji, taky sem z toho byla zmatena a musely mi to vysvetlovat 🙂 netusim presne kolik jsme platili, ale neco pres 5000, vcetne poplatku porodnicici 600kc (100kc za kazdy den straveny v nemocnici) a to jeste poplatek otce za pritomnost u porodu.. brrr. fakt porod zadna levna zalezitost a porodne zadne!!! 😒

kaeth01
11. kvě 2012

@pumuckl ja nadstandard chtela opravdu moc, bylo by mi jedno kdyby to bylo i jinde, ale vubec o tom nebyla rec, proste poporodni plno - tak muzes jen cekat.. a to ta sestra na gynekologii byla fakt zlata a hodne jsme si o tom povidaly, takze kdyby byla moznost nekde jinde v nemocnici urcite by mi to nabidla.. vubec cele gynekologicke oddeleni na poporodnim - to jsou andilci!!!

danaruj
11. kvě 2012

@kaeth01 díky moc. objevila jsem na netu, že se platí 360 kč za dítě. Přišlo mi to taky hodně zvláštní 🙂 to máš recht, že to není levná záležitost a na porodné nedosáhne vlastně skoro nikdo. Co už no 🙂 tím ty výdaje teprve začínají 😀

pumuckl
11. kvě 2012

@kaeth01 poplatek za otce u porodu? Myslela jsem, že od dubna je to zrušený. Tak od kdy se to nebude platit?

kaeth01
11. kvě 2012

@pumuckl zakon pouze doporucuje zrusit poplatky - nechava to ale v kompetenci porodnic jestli to opravdu zrusi, zredukuji a nebo nechaji pri starem ☹ mozna ze se par vlastovek najde kde se to zrusi, ale v dnesni nenazrane dobe pochybuju o vetsim plosnem ruseni.. smutne.. takova vec by mela byt standard!

nae
11. kvě 2012

@pumuckl Ahoj, k tomu siti - prvy syn mal 3,3 kg, tlacila som ho v klasickej polohe (lezmo), nastrih bol cca 3 cm, v pohode to zasili, hned som mohla sediet.Rodil ma dr. Zobac (uz tam nie je), PA Martina Fialova - tiez tam uz zrejme nie je. Obaja skveli, mili.
Druhy syn mal 3,7 kg, rodila som v polohe na kolenach, hlavu som si buchala o operadlo polohovacej postele a v duchu som si nadavala, ze som sa rozhodla mat druhe dieta, pretoze ta bolest bola skutocne velmi intenzivna. Ale inak porod hodnotim vysoko pozitivne 🙂 Bola tam len PA pani Eva Stancelova - uuuuuuuzasnaaaa, plus studentka (starsia pani, zdravotna sestra, co si doraba porodnu asistentku). Uplne na konci bola dr. Kneslova, ale len vlastne skontrolovala, ci je vsetko ok, a zasila mi jednu prasknutu cievku, aby som nemala zbytocnu stratu krvi. Sitie inak nebolo ziadne. A to bol syn naozaj cvalik, velka hlavicka, siroky hrudnicek (mala som pocit, ze mi pri tlaceni odpadne cely spodok, a skor som citila akoby velku modrinu namiesto spodnej casti tela 🙂.
@pumuckl @kaeth01 Ano, nadstandard je aj na inom oddeleni, ja som pri prvom bola o poschodie vyssie na odd. onkogynekolkogie. Ta izba bola ako v hoteli, veeeelka, telka, radio, svoje WC, sprcha, naozaj nadstandard. akurat nevyhoda, ze som si musela chodit pre prikrmy, a teda labzovat s malym hore dole cez den i v noci.

Nadstandardy na sestinedeli su rozne, ja som teraz bola na takom, kde maju 2 izby vedla seba spolocnu chodbicku a soc. zariadenie - dokonca sme tam mali aj papierove utierky a toaletak (sice kvalitou ako smirglovy papier, ale co uz 😀). Vedla na izbe byvala pani po cisarskom reze, dieta jej prvy a druhy den len vozili na kojenie. Inak tam mala takmer nonstop navstevy, od rana, cez den, az vecer do deviatej, a ked nemala navstevu, tak telefonovala... takze tiez nic moc. Navstevy boli dost hlucne, do toho tam mala kazdu chvilku aj starsiu dcerku, dupanie, vrzganie stolickou, behanie hore dole... bolo to dost pocut, neboli vobec ohladuplni. Kaslala som na to, moj maly bol aj tak stale hore, len ma vytacala ta neohladuplnost. Nas maly toho moc nenaspal, prvu noc kazdu chvilu poplakaval, a ona sa rano tvarila kyslo, akoze "proc vam tak place???", ze sa nevyspala... mala som chut povedat, ze toto je porodnica, nie hotel, ale neriesila som to, kaslala som na nu...

Poplatky za otca asi nevyberju len u Milosrdnych, ale nemam to overene. Inak v ramci FN Brno zdvihli radsej poplatok za dulu na 1500... proste idu sami proti sebe...

zelvinka
13. kvě 2012

Tak já musím vřele doporučit porodnici u Milosrdných Bratří,...tak komorní zázemí,..krásné pokoje, příjemnej a ochotnej personál bych neměnila. Porod druhého dítka mě čeká teď v červnu a doufám,..že nebudu muset řešit, že mají plno a musím jinam,..protože se těším tam. Nemám co jim vytknout.

zelvinka
13. kvě 2012

@idril - jo jo tenhle zvyk se změnil,. po porodu máš na výběr jestli chceš dítě okamžitě mít u sebe nebo jestli se chceš vklidu vyspat, a pak už máš dítě celou dobu u sebe, ráno bývá jak vizita z gyndy,.tak i z dětského a na vyšetření si dítě nosíš sama do ordinace.

zelvinka
13. kvě 2012

@nae - u milosrdných se před dvěma roky poplatek platil,..jen jsi měla slevu pokud jsi byla u nich na předporodním kurzu,..tak jsi platila tuším místo 500kč jen 250kč jako za tatínka u porodu. My dokonce neplatili nic,..protože jsme tam nebyli ani hodinu tak nám porodní asistentka řekla , že to necháme bez placení.

audi1986
14. kvě 2012

@zelvinka to jsem ráda, že je tu i zmínka o Milosrdných, přemýšlím o nich a už jsem se docela bála, že tu nikdo nic nenapíše -)) pro kolik lidí tam jsou prosím pokoje?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru