Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

nikiki
3. čer 2008

Pavlino jo.rodit chci tam 🙂 dik za info 😉

paolin
3. čer 2008

lacherko, muzes Apo-Ibuprofen 😉

prcekpet
3. čer 2008

lacherko - tak to je moc neprijemne, a kdyz zavolas zubarce, tak Ti snad poradi ne? ale jestli je tam zanet / pocatek zanetu, tak bych to zacala ledovat...treba to ustoupi samo a zanet se nerozjede...

at se Ti brzy ulevi... 😉

lacherka
3. čer 2008

tak jsem dostala radu, že mám cucat hřebíček, prý to pomáhá, tak čekám na přítele až příjde z práce a donese mi ho, tak já jdu zkusit ledovat....třeba to taky pomůže.....

prcekpet
4. čer 2008

lacherko - tak co, jak je? pomohl hrebicek? Taky jsem to slysela, ze je to OK...anebo zkus jen kloktat slivovici (ne pit!) anebo si tu slivovici dej na vatu, priloz na bolavy zub a zkousni ... 😉

pavlina05
4. čer 2008

Lacherko? TAk co zoubek? A co monitor dnes? Kdy další???

pavlina05
4. čer 2008

lacher???? Doufám, že vše ok???

katharin
4. čer 2008

Lacherko:
snad se ti od těch zubů nerozběhli porodní bolesti?Jestli jo,tak doufám a nejen já,že to zvládáš dobře.Tobě i malému "Míšovi" držíme pěsti!!!!!!!!!!

pavlina05
4. čer 2008

JJ, holky Lacherlka tady není....tak raději držíme 😉

pavlina05
5. čer 2008

Holky ahoj!!!
Nevíte za jak dlouho pouští po plánovaném císaři domů?

dzej
5. čer 2008

pavlina po 7 dnech když nejsou komplikace

pavlina05
5. čer 2008

dzej díky 😉

katharin
5. čer 2008

Pavli,je to i dřív.Já sem rodila v pátek a v úterý tradá domů.Od mého tat'ky manželka byla rodit minulý pátek taky u Milosrdných,a taky ji v úterý pouštěli domů.Tak,asi záleží,jak seš ty i mimi v pořádku.

erika2
5. čer 2008

Ahoj holky, uz jste probraly registrace na Obilnaku a v Bohunicich, a co u Milousu? Taky se tam ma clovek prijit ukazat pred porodem? Obavam se, ze muj doktor si monitoruje sam az do uplneho konce 🙂 A jeste jakou sanitku si volat k porodu, pokud to teda nebude nejake akutni? Prece ne rychlou se 3 zachranarema, prenosnym EKG atd. Snad jen nejakou obycejnou prevozovou?
A na zaver k Ibalginu ( a Apo-ibuprofenu) v 3. trimestru - ne a rozhodne NE par dni pred porodem. Kdyz uz je potreba nejake analgetikum, tak o zkusit prezit s Paralenem prip. s paracetamol+kofein=Paralen ci panadol extra. Ledovat klidne o sto sest.

prcekpet
5. čer 2008

ahoj holky,

vcera na predporodnich kurzech nam dala porodni asistentka dulezita tel. c. na sanitky; sanitka, ktera vas odveze na Obilnak = 532 238 340; sanitka, ktera vas doveze do Bohunic = Valoušek - 543 215 555, Konsox = 543 237 777 anebo posledni soukr. fy - 800 220 077.

Porodni saly:
Obilnak = 532 238 285 nebo 532 238 241
Bohunice = 532 233 961
Milousi = 543 165 257

erika2 = nemyslim si, ze by u Milousu byla potrebna registrace.

Hezky vecer 🙂

pavlina05
5. čer 2008

erika2 není potřebná registrace 😉
prcekpet a která mě odveze k Milosrdným???

hedvika
5. čer 2008

Nevím, jak moc je teď v porodnicích nátřesk, ale když jsem rodila vloni v červenci na Obilňáku - akutním cř - šla jsem domů pátý den - porod ve čtvrtek, domů v pondělí. Ale bylo tam opravdu narváno.

nikiki
6. čer 2008

Ahoj holky,jeste nerodite?
tak ja jsem byla vcera na tom monitoru u MB a az na to ze zrovna nejel vytah tak dobry 🙂 ale musim v pondeli zas na pretoceni krivky,pan doktor se mracil ze je dost rychla tak snad se to spravi.ale merili mi i teplotu a byla zvysena a pres noc me zaclo priserne bolet v krku tak to bylo asi tim a snad se do pondeli vycajickuju.i kdyz prvni holku jsem rodila zrovna v takovemhle stavu,normalne jsem cekala ze mi do rana prdne voda a historie se bude opakovat 😀
preji krasny den 😉

pavlina05
6. čer 2008

Ahoj holky!!!

ahoj Nikka!! TAkže u Milosrdných spokojenost???
Tak v pondělí tam jdu taky.....lehnout... 😀 a v úterý už na TOOOOOO 😀

nikiki
6. čer 2008

pavli ty se mas.na jednu stranu je to fajn kdyz to mas naplanovane,ja musim byt ve strehu porad 🙂 ale zas ten cisar ti nezavidim.tak at ti to dopadne dobre 😉

deni
6. čer 2008

nikiki: tak držím palečky, ať je vše v pořádku a jsi brzo doma 😉
prckpet: konsox mě odveze kam? a nemáš taky číslo na sanitku k Miloušům?

díky

lucinecka
6. čer 2008

Prcku, díky za tel. čísla 🙂 Já mám taky číslo na Obilňák, ale není to ani jedno z těch tvých 😀 A to nám ho dávali na předporodním kurzu 🙂 No hlavně abychom se tam dovolaly 😀

paolin
6. čer 2008

holky, taxik to jisti 😉

lucinecka
6. čer 2008

No já mám jako taxíka domluvenýho tchána 😀 Kdyby manžel nebyl někde poblíž 😉

pavlina05
6. čer 2008

No já už jen toho MM. Už nikam nepojede do pondělka 😉

prcekpet
6. čer 2008

ahoj holky,

Konsox vas odveze do Bohunic, tel. c. na sanitku, ktera vas odveze k Milousum fakt nemam...
lucinecka - ja verim, ze manzel bude doma a zvladneme to bez sanitky, jeste se nabizel soused, ze me tam hodi, koupil si totiz sportovni auto, tak z nuly na 100 to udela pry za 5s...a po dalnici mu to jelo kolem 260 km/h...takze o rychlost odvozu se nemusim starat 😀 jen jsem ho upozornovala, ze kdyby mi praskla voda, tak jeho kozene potahy asi znicim, takze mi musi dat pod zadek rucniky a minimalne jeste igelit 😀

prcekpet
6. čer 2008

s tema tel. c. to vazne netusim, kdyz jsme byli s manzelem na ukazce v porodnicich, tak i kdyz je to fakultni nemocnice, pokazde jsem dostala ruzne info, tak to neresim, ono to nejak dopadne 😀
hlavne at jsou nase zlaticka v poradku 🙂

paolin
7. čer 2008

tak jsem si vzpomnela, ze nam ve Vetrniku rikali, ze pri prasknuti plodovky si mame do auta pod zadecek dat polstarek nebo neco mekkeho. kdyby hodne klesla hlavicka, tak aby na ni nebyl zbytecne velky tlak. jestli na to neco bude...voda mi praskla u obou synatoru a jela jsem asi se trema vlozkama, jinak by me museli odvest s lavorkem 😀 ne, tak hrozny to nebylo. dve vlozky-tluste to zvladly 😉 stejne je to zvlastni pocit, kdyz uz v den D mirite do porodky.

Pavli, tak si predstav, ze se mi dnes v noci zdalo o porodu. ze mi domluvili cisare-na 10. u Milousu 😀 teda, co mi lezes do snu 😀 😀

pavlina05
7. čer 2008

paol...tak že by já??? 😀 A jak ten sník dopadnul???

paolin
7. čer 2008

Pavli, ani ti nevim. Mudr mi rekl ten termin a ze porod zkusime normalne a pak se uvidim, no a pak jsem sla domu a porad premyslela, proc zrovna toho desateho. no a rano jsem si uplne vzpomnela na tebe 😅 uz uplne blbnu nebo co 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru