Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

schiferka
7. říj 2013

@radushka1 Hm, to jsi me moc nepotesila, ze nejsou socialky na porodnich boxech. Nekde jsem koukala na fotky, asi z leta a meli je tam focene...fakt, klamou zkz 😀
Dík za radu s Epiduralem, budu delat u prijmu mrtveho brouka 😀
Jinak termin mame 21.12. ale na druhem UZ nam bylo receno, ze je mimi o 2tydny starsi, tak doufam, ze budeme na vanoce doma, brala bych tak 15. 😀
No, nerikam, ze si nechavam kadit na hlavu, ale clovek nevi, do ceho jde, reference si moc nectu, nebo spis nepripoustim, bych se z toho musela zblaznit, takze to nechavam osudu a snad to nejak zvladnu....
Da se tady komunikovat nejak, aby to necetlo dalsich tisic pet lidi???

staninka77
7. říj 2013

@schiferka-V Bohunicích nemájí wc na porodním sále,ale na Obilnáku je mají hned vedle pokoje,rodila jsem na Obi a byla fakt maximálně spokojená.

schiferka
7. říj 2013

@staninka77 Njn...ale co to sestinedeli? Nebyla jsi tam utlacovana? Kdy jsi rodila, ted nekdy? A navstevy jsou tam taky porad tak ocesane jak se uvadi, 2h a nazdar navic nekdy po o?

staninka77
7. říj 2013

@schiflerka-Rodila jsem tam v roce 2009,v listopadu,podle mě je to tam uplně to samé,jen teda to šestinedělí nic moc je to stále zastaralé ale ětch 5.dní nebo i 3.dny se to dá vydržet.
Sestřičky z novorozeneckého jsou hodně moc milé,hodně ti pomužou z kojením a to i kdyby jsi došla v noci 2.hodin rádi ti pomužou 🙂 ..,žádná není zlá jen jedna nevím třeba už tam není byla dost zlá ☹ .
Na pokojích není sprcha myslím na 6.nedělí.2.pokoje po 2,zbytek po třech máš i pokoje nadstadartní mužeš tam bejt i ze svím mužem po celou dobu.
Náštěvní hodiny jsou teda v rozmezí 15-17.hodině a o víkendu 14-16.hod,ale stačí se sněma dohodnout a muže dojít i v jinou hodinu v tom není problém 🙂 .
O mě se hezky staraly chodily se srtále ptát zda něco nepotřebujeme,a porodní nejlepší sestřičky fakt hodní chodily každou chvílu se ptát zda máš vše jsou ochotní,a hned po porodu vás nechají 2.hodiny z miminkem na porodním sále.Nikdo vás neruší...Já byla fakt spokojená,klidně se ptej kdyby jsi chtěla porodit.
Já chtěla to poslední rodit v Bohunicích ale za ty problémy čím jsem si prošla zustala na Obilnáku,docházela tam po celou dobu tětotenství tam do rizikové poradny.

schiferka
7. říj 2013

@staninka77 Tak ted babo rad 😀 jak se rika...Fakt v tom mam desny gulas :( kdyby tak sly ty dve porodky hodit do jedny 😀
Kazdopadne to jeste zkouknu a podle toho se i bude lepe rozhodovat.
Prosim te a jak je to na Obilnaku s oblecenim jak pro mimi nebo pro maminku, pouziva se erar nebo je lepsi vlastni? Kazdy rika neco jineho... To same prave nevim ani jak je v tech Bohunkach, chjo :(
Promin, ze se tak porad ptam, ale znas to 😀 v hlave milion pet veci a clovek porad zapomina 😀

staninka77
9. říj 2013

@schiferka-Klidně se ptej ráda pomohu,rodila jsem tam tři kluky ale po prvé jsem spokojená vubec nebyla,rodila to ještě bylo vše zastaralé ale pokoje byli všechny stejné,a na pokojích bylo 4.maminky,ale ted je velká změna mužete bít dvě na pokoji nebo i tři.
A ještě je tu jeden pokoj kde jste třeba 5.maminek a to je hostinskej pokoj,když maminka je propuštěna domu ale miminko má žloutenku tak tě dají aby jsi to měla blíže k mimísku.
Ale ten jeden den se tam dá vydržet taky.
Jinak jak tobě i miminku dávají erární oblečení ale mužeš si vzít sebou pokud chceš svoje oblečení i pro sebe i miminko,v tom není problém,a když chceš převlíct jiné oblečení dají ti nové erární.
Hlavně nezapomen sebou pro sebe vzít náhradní poporodní vložky a vložky do podprsenky a vlhčené ubrousky pro mimíska a hlavně jednorázové plínky měj svoje,mě už nedaly ani vložku tu jejich ani plíny pro dítě tak tohle si vem sebou. 🙂
Jistě se ptej.

mitote
9. říj 2013

@schiferka pokud budes mit nadstandart, tak muzes mit navstevy na pokoji... ja to naprosto chapu ze jinak nejsou povoleny, jedna z hygienickych duvodu a za druhe, predstav si, ze jste dve maminky na pokoji, ty se chces prospat kdyz ti dite usne a druha maminka si tam dovede navstevu... jinak na Obilnaku jsou na vsech porodnich boxech nove pekne socialky... Nafo lidi na sestinedeli teda nevim, me neprislo, ze by tam bylo... na chodbe jsem malo koho potkala a jinak jsem mela ndstandart.... ono je to jak kdy, jsou vlny, nekdy mas nacpane vsechny porodnice, jindy je mas vsechny prazdne, tohle moc neovlivnis...

mitote
9. říj 2013

@schiferka a jeste na neco by ses mela podivat, na to, kde Tvemu diteti v pripade komplikaci poskytnou nejlepsi peci.... to je Obilnak, jako jediny je perinatologicke centrum, pokud jde o deti a jejich zachranu, tak jsou tam na to ti nejlepsi a nejskusenejsi s nejlepsim vybavenim... pokud by se nejaky maler stal v Bohunicich nebo u Milosrdnych, prevezou ti dite na Obilnak.... samozrejme zalezi na mire komplikaci... ale skutecne je to tak. Takze at je sestinedeli jake chce, ja uz bych jinde nerodila.. kdybych totiz pred rokem rodila jinde, dnes nejspis nemam dite...

staninka77
9. říj 2013

@schiferka-Ještě na Obi,náštěvy jsou povoleny jen na chodbě a mimíska si mužeš vzít sebou z postílkou před pokoj,v Bohunicích muže i náštěva na pokoj,ale z hygienického duvodu bych volila Obilnák,ale to je jen vše na tobě kam ty se rozhodneš kde mimíska přivést na svět zda v Bohunicíh nebo na Obilnáku 🙂 ,u Milosrdných bych jí nerodila připadá my taková divná.
A všude na někoho narazíš žádná sestra se nemusí dobře vyspat 😒 ,ale pak natrefíš na bezvadou směnu,ale na porodním jsou fakt skvělí byli obě bezvadně sehrané. 🙂

schiferka
9. říj 2013

@mitote, @staninka77
Holky, děkuju za hromadu novych informaci. Ja prave cetla, ze v Bohunicich, je nejlepsi kompfort pro mimi, kdyby se nedej boze neco stalo, ze ho neprevezou, to jsi me "mitote" ted dorazila.
Ono nejde o navstevy jako takove, jediny kdo prijde, bude tatinek, ale jde o tu casovou omezenost, prece jen, ne vzdy je odpo cas, tak pokud treba prijde dopo nebo vecer, zda ho tam na Obilnaku pusti, kdyz nebudu mit nadstandart.
"Staninka77" potesila jsi me s tema socialkama na Obi, to je velke plus 😀 (u toho porodniho, na sestinedeli je to spolecny vc. sprch na chodbe, ale ze?
Co se týká věci pro sebe a mimi, tak hygienu mam uz nachystanou, sice trochu driv, ale radeji, nez pozde 🙂
Jedine, co nam chybi jsou pliny, ale to je detail, ty koupime kdekoliv, kdyby bylo nejhur 😎
Pokud by me neco napadlo, muzu pisnout?
Neb myslenky mam na pochodu 😀
Ted me jeste napadlo, ve kterem tydnu se posila do porodky na kontroly, to je az tesne nekdy pred terminem, ze? Kdyz nejsou komplikace...

paolin
9. říj 2013

@mitote předčasný porody dělá jen Obilňák 🙂

paolin
9. říj 2013

@schiferka rodila jsem 2x v Bohunicích a bylo to OK 🙂 Sociálku měly jen nadstandardní porodní boxy. Kamoška zase 2x rodila u Milosrdných a byla taky moc spokojená. Mně tedy vyhovovala možnost návštěv na pokoji, než postávat s mimčem na chodbě. Druhý porod byl docela náročný, den poté jsem se složila. Tak jsem byla fakt ráda, že ležím. Ale myslím, že je to fuk. Hlavně, že vše dopadne dobře.

schiferka
9. říj 2013

@paolin Svym zpusobem mas pravdu, moc nad tim asi premyslime, anebo je kolem toho velky humbuk, Kdyby tady byla jedna porodka, tak se tam stejne vsichni sejdem 🙂
Mam v tom fakt uz gulas 😀 zajdu se tam kouknout a rozseknu to 🙂
Prosim te, kolik se v Bohunkach vlastne plati za porodni nadstandart s WC? Nemaj to nikde uvedeno 😒
Tak to asi nebyla zadna sranda, kdyz ses slozila, starali se tam o tebe aspon hezky? 🙂
Kdy jsi tam rodila naposled, dlouho nebo ted nekdy?

paolin
9. říj 2013

@schiferka pár let 😀 Kolik se platí fakt nevím. My neplatili nic, protože jiný box nebyl volný, byli jsme poslední, co ten den přijali. Pak měli stop stav. Příjem měla každá porodnice omezený i týdnem těhu. Třeba Milosrdní od 37.tt. A že by Bohunice v případě problému s mimčem posílala jinam, to nebylo. Ale třeba je to teď jinak. Zkus se zeptat 🙂 Jinak hodní byli 🙂 To víš, vždy se najde někdo bez nálady, ale to se holt nedá nic dělat 🙂

schiferka
9. říj 2013

@paolin Díík, ten odkaz mam prave otevreny 😀
joo, asi to necham na osobni
tak to by me zajimalo, kolik si planuje rodit maminek v prosinci 😀

paolin
9. říj 2013

@schiferka 😀

jancip
9. říj 2013

@schiferka Nejlepší péče o děti s komplikacemi je opravdu na Obilňáku. Jinde na to nejsou tolik připravení ani technicky ani personálně. Pak se ještě že prý děti z Bohunic a od Miloušů převážely v případě potřeby i do dětské. Jinak já si nemohu na návštěvy na chodbách vůbec stěžovat. Je to tak dobře vymyšlené. Není nic "lepšího", jak se učit kojit před cizími lidmi, případně se před nimi procházet na WC protečená apod. Jinak já jsem byla max. spokojená s Milouši. Setkala jsem se sice s názory, že nechávají zbytečně dlouho trápit, ale já jim jsem vděčná za přirozený porod. Jinde by mě asi už hnali na císař.

mitote
9. říj 2013

@schiferka tak to ho prevezou, ja mela dčeru na obilnaku na jirp a vozili tam miminka z bohunic
@paolin delaji je i ostatni ale miminka prevazi na obilnak

paolin
9. říj 2013

@mitote Jak je mamina pod 32.tt., jde automaticky na Obilňák. Nad 32.tt. mají brát i Bohunice, pak se miminka vozí na Obilňák. Jak je porod v termínu, už Bohunice případnou péči zabezpečí. Aspoň tak to bylo vysvětleno 🙂 Ale je to fuk 😉 Hlavně, ať jsou miminka i maminy v pořádku.

mitote
9. říj 2013

@paolin nejde, protoze nekdy to proste nejde, dam priklad, kdyz prijede tehotna s necim do porodnice a oni naznaji, ze musi akutni sekci hned, delaji hned, neprevazi mamu na obilnak... takhle byly na Obilnak z Bohunic dovezeni chlapecce tak velci jako nase Lau... neprezil ani jeden. Za tu dobu co byla dcera na JIRP tam bylo nekolik transportu z Bohunic. Pokud je samozrejme cas, tak maminku prevezou jeste 2v1, ale ne vzdy to jde.

paolin
9. říj 2013

@mitote no to je snad jasný, že akutní případy nebudou vozit sem a tam 🙂 Řešilo se, která porodnice je fajn a je dobré, aby maminky věděly, kde můžou případně vyhledat pomoc podle tt. 🙂

zuhur
9. říj 2013

@schiferka já jsem rodila na Obilňáku dvakrát a asi bych neměnila. Když jsem se rozhodovala tak jsem si prostě dala na papír svoje priority - upřímně - toaleta a sprcha na pokoji pro mně byla důležitější u porodu (kamarádka rodila v Bohunicích a po klystýru prý málem chodbu ani nepřeběhla). Na šestinedělí by to sice bylo fajn, ale buď jsem se domluvila s maminkou na pokoji nebo dala mimčo k sestřičkám na dětské - není problém. Jen přejedeš chodbu. Sestřičky jsou tam moc ochotné.
Jinak na Obilňáku už nemusíš návštěvu trávit na studené chodbě jak tomu bylo při mém prvním porodu. Teď je tam udělaná návštěvní místnost (stolky se židlemi, myslím, že tam byla i dvě křesílka).
Šestinedělí má sice starší vybavení (postýlky i postele), ale zase nejdeš do hotelu a věř mi - stejně ti to bude asi fuk. Nejvíc se budeš starat o sebe a hlavně o miminko. Nějaká oprýskaná postýlka ti bude totálně ukradená 😉

schiferka
9. říj 2013

@zuhur Vubec nejde o vybaveni, to je mi putna 🙂 Jde spis o max. peci o mimi a wc a sprcha pro me, nic vic necekam 🙂 jak pises, neni to hotel, ale nemocnice... nooo, jeste 10tydnu a bude to za nama 🙂

zuhur
9. říj 2013

@schiferka pořád ještě se ti může stát, že se rozhodneš pro jednu a ta bude mít ten den stop stav 😅

schiferka
9. říj 2013

@zuhur heh, to je taky pravda a budu v haji 😀
Ted se zeptam jak jelen, to jako dojedes, reknes, asi rodim a oni, ha smula, jedte tam a tam? Nebo nejak dobre si to nedokazu predstavit, navic pritel tady v tech situacich byva dosti neprijemny, jak se tyka zdravi

zuhur
9. říj 2013

@schiferka já jsem to řešila pokaždé tak , že jsem do porodnice pokaždé nejdřív zavolala. Stejně ti nejdřív doporučí teplou vanu - většinou a pak máš dojet. Takže bys už věděla. Stát se to může. Ale pokud bys byla na rozsypání tak by si tě tam nechali.

schiferka
9. říj 2013

@zuhur Tak to jsi me uklidnila, sice jsem hrdina do posledni chvilie, ale prece jen, clovek je ve finale "posrany" ze vseho....
Tak se asi zacinam modlit, at chteji rodit vsichni az 31. 😀

zuhur
9. říj 2013

@schiferka jinak ještě za mě - já jsem byla celkem spokojená i s obyčejným pokojem (poprvé, podruhé už by mi ani neměl kdo hlídat prvorozeného), protože jsem tam právě měla další maminky. Teď jsem byla na dvoulůžáku s prvorodičkou a ta i když čekala celou dobu na nadstandard tak z ní nakonec vypadlo, že je ráda, že je tam se mnou, protože jí spousta věcí nebyla jasná a já jsem jí pokaždé odpověděla. Ale to zase musíš narazit na ochotnou spolu-maminku. A to jsme zase u lidí a to je stejný jako u personálu.
Prostě si napiš pro a proti a ujasni si co je pro tebe nejdůležitější - právě hlavně co se sprch a WC týká. A kdyby tak se klidně ptej - rodila jsem před čtyřmi měsíci tak jsou zkušenosti zase čerstvé.

zuhur
9. říj 2013

@schiferka 😀 v pohodě. Prostě až budeš mít pocit, že rodíš - zavolej do porodnice, nahlaš termín, stahy a zeptej se zda mají volno - oni ti řeknou co a jak 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru