Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

jennyska
28. říj 2013

Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s Porodnicemi v Brně přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-milosr... nebo https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-obilni... a nebo https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-bohunice/, pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

schiferka
29. říj 2013

@staninka77 Ahojky, tak snad uz jste OK a bez teplot 😉
Jen skoda, neb zitra uz bude asi skarede pocasi, coz? Proti tomu vikendu 🙂
Uvidime, jaka pani Mudr bude a kdyz nebudeme spokojeni, tak ji vymenime 😀

Prosim te, je mozne, ze kdyz ma mimi ted min mista v brisku, tak ze mi prijde, ze se vrti vic nez predtim? Jsme 33tt (32+5) Neb asi posledni tri dny je fakt hyperaktivni a to i kdyz chodim, coz vzdycky odpocival...
Zitra jdeme do Prenatalu, tak snad nam ho zkouknou a bude vse ok 🙂

staninka77
30. říj 2013

Ahojky,

@schiferka -Už je mu lépe,včera jsme tu měli kamaráky,z děckama.
Je možné vše,že je miísek více akční,to je dobré,já to tak taky měla a hlavně u toho posledního mlel se v bříšku i když jsem chodila.
Budu držet na dnešek mocinky palečky 🙂 .
Jé dr.si vyměnit 🙂 super,to jde taky.Možná.
Jinak na ten kurz myslím chodí paní Kameníková.A u porodu byla vždy moc spokojená z doktorkou i z porodní asistentkou. 🙂

schiferka
30. říj 2013

@staninka77 Tak to je fajn, ze je vam uz lepe 🙂 a zvladate navstevy 😉
Nooo, dnešní měřící kontrola byla OK, uz máme 2,05kg a 33cm...Tak snad z nas nebudou obri 😀
Joo v dnešní době jde vyměnit skoro všechno 😝

schiferka
31. říj 2013

@staninka77 oprava 43cm 😎 to by jsme byli moc prtavoucci 😀

paracka
31. říj 2013

Ahoj,rodila jsem u Milosrdnych,kde jsem predtim lezela 3 tydny na udrzeni,aby maly nebyl nedonoseny. Rodili jsme nakonec ve 38+3 tt ale porod nebyl vubec dle mych predstav. Po pichnuti epiduralu ktery nemel ten spravny ucinek bylo vse spatne :( asistentka vubec nerespektovala me prani,maly se cestami spatne stocil,doktor ktery me rodil odesel se salu a dosel me odrodit jiny ... Maleho mi z briska vytlacil. Podle meho mineni,kdyby se se mnou domluvili na sekci tak se netrapim ani ja a ani muj malicky syn... Takze za me uz Milosrdni vubec ne. Nechali me rodit vic jak 13 hodin miminko,ktere slo abnormni rotaci a kde sem predtim poctive lezela 3 tydny s nohama nahore....

michellev
12. lis 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda v posledních týdnech nedělá Dr. už vaginální vyšetření? Tři týdny před termínem mne moje Dr. předala do péče porodnice, kam chodím na monitory - U milosrdných a řekla mi, že veškeré vyšetření, UTZ a tak, jako v poradně už budou probíhat tam - i ve zprávě pro porodnici to uvedla, že prosí o převzetí do péče. Byla jsem na monitoru 14 dní před termínem a 7 dní před (dnes) a ani jednou mne nikdo nevyšetřil, zástupe primaře MUDr. Nagy, který měl službu mne odbyl, prej to nemá už smysl. Dnes mi ani neudělali UTZ, jen monitory, tlak a vyšetření moči. Jsem z toho docela rozhozená, je to fakt normální, že už to "nechají volně být"???? Nebo je to zase jen nějaká specialitka u Miloušů??? Díky za Vaše postřehy!

jancip
12. lis 2013

@michellev Měla jsem to stejně. Pamatuji si, že jsem z toho byla rozhozená, že jsem se cítila odbyta. Dokonce jsem volala kamarádce, co dělá v nemocnicích kontroly, jestli je to ok. Že prý je to v pořádku.

michellev
12. lis 2013

@jancip Tyjo, ja jsem fakt uplne zaskocena... U moji Dr. vzdycky vse tak peclive... vysetreni, vse mi vysvetlila, na vsechno odpovedela... U Nagyho jsem mela pocit, ze ho snad obtezuju! Dnes byl teda prijemnejsi nez minule, ale po prvnim setkani jsem fakt jela domu skoro s brekem a s rozhodnutim, ze k Milousum uz nikdy nejdu!

A kde jsi nakonec rodila? A vsechno v pohode? 🙂

jancip
12. lis 2013

@michellev Tak přesně stejný pocit jsem měla. Úplně jsem měla chuť si na něho stěžovat. Nejsem stěžovatelský tip, ale ředitel nemocnice je můj bývalý šéf, tak jsem se ho chtěla zeptat, co tam má za lidi. Pak jsem se na to vykašlala. Že prý se to o něm ví, že moc neumí komunikovat s maminkami, ale jako odborník patří že prý k těm nejlepším....a asi fakt jo, k čemu už vaginální vyšetření? Rodila jsem tam, byla jsem moc spokojená, narazila jsem na výborné lidi, do ničeho mě nenutili, netlačili, vycházeli mi vstříc. Ale první dojem byl kvůli němu fakt špatný. Kdybych ale měla rodit znova, šla bych zase tam.

michellev
12. lis 2013

@jancip Diky. 🙂 Ja chci prave rodit taky tam, lezela jsem tam v lete dva tydny se zanetem ledvin a byla jsem tam moc spokojena, vsichni mili a hodni, ochotni... Ale Nagy mi to ted trochu pokazil, byla jsem uplne vykulena! Ale verim, ze vi co delaji, preci jen, jsou to odbornici. ;)

Jsi moc hodna, jsem opravdu rada za kazdy uklidneni a ubezpeceni, ze jsem si Milouse vybrala spravne, kdyz jen sedim doma a cekam, kdy pojedem uz naostro. 🙂

jancip
12. lis 2013

@michellev Jojo, chápu...Fakt jsem měla taky blbý pocit, pak jsem sedla k netu a hledala o něm nějaké info...Četla jsem, že u komplikovaných porodů byl ale úplný profik a že jsou mu maminky vděčny za záchranu miminka....Ale jestli Tě to uklidní, tak na nikoho podobného jsem už pak nenarazila a to jsem tam u porodu zažila 3 směny🙂

michellev
12. lis 2013

@jancip Tak to sis tam pobyla teda pekne dlouho! 🙂

jancip
12. lis 2013

@michellev To jo, jinde by mě už hnali na císař, takže i to je důvod, proč jsem tam byla spokojená.

olivazelena
14. lis 2013

Dokud mám čerstvý zážitek, taky přispěju. Nedokázala jsem si vybrat porodnici, protože všude bylo něco, pro a proti a byla to pro mě velká neznámá. Nakonec jsem rodila na Obilňáku a byla jsem tam maximálně spokojená. Neměla jsem žádné požadavky zvláštní, třeba co se týká nějakých postupů (rodit přirozeně, nenastřihávat apod.), ale stoprocentně vím, že kdybych je měla, tak to tam respektují. Ptali se mě na to při příjmu. Standardní porodní sály jsou hezké, takové pokojíčky. Doprovod u porodu je tam běžná věc (hradí se ale). Sestřičky mi přišly jako andělé. Postup procedur se řešil dle situace, o všem mi řekli předem. Nenastřihávali mě ani, nebylo to nutné, a to jsem je o to ani nežádala. Takže si myslím, že nástřih dělají taky podle toho jak se porod vyvíjí. Na porodním sále jsou polohovací postele, maminka si může zvolit jakou chce polohu pro porod, jsou tam i různé pomůcky (stolička, balón), sociální zařízení - wc a sprcha jsou součástí každého porodního pokojíčku. Na nadstandardu je navíc vana. Předporodní kurz jsem neabsolvovala, všechno u porodu řeknou, poradí. Sestry mi tam přišly i jako velká psychická pomoc, jejich jednání přímo ukázkové.

Oddělení šestinedělí - celkem spokojenost. Nadstandardní pokoj je ale k dispozici podle toho jak mají plno. Těsně po porodu nebyl volný žádný, ale pak, jak maminky opouští porodnici po zotavení, se uvolnil a pokud někdo chce soukromí a komfort, tak vřele doporučuji. Tatínek (či doprovod) má možnost přespat (za poplatek 200,- na noc), je tam sociální zařízení na pokoji, tv, rádio, polohovací postel, lednička, křeslo, kojící polštář, skříňky na věci, stůl, přebalovací pult, vanička na dítě, váha (na dítě), dvě židle, pokoj se dá zamknout (to standardní ne). Na standardních pokojích - já byla na jednom, který byl po dvou (já a jiná maminka), ostatní pokoje jsou po třech a jeden dokonce po čtyřech. Není to moc ideální, protože každé mamince řve dítě v jinou dobu a co jsem tak slyšela z chodby, všude nějaké řvalo, zvlášť když maminky začínají kojit a miminko řve hladem. Někomu to nejde, někdo nemá mlíko, nebo ani to mlezivo... no já měla jednu noc maminku, které řvalo dítě celý den a celou noc, takže to bylo maso... ale pak druhou noc jsem měla zase jinou spolubydlící a ta měla miminko hodné, které neřvalo vůbec, takže jsme se i vyspaly trochu. Co se týče sestrer na šestinedělí, asi jsem chytla dobrou směnu, většina z nich byla mimořádně hodných a nápomocných. Ale když jsem odcházela, byly tam jiné, taková ta starší škola a byl z nich cítit trochu dril... musí tam fungovat režim, člověk pořád nějak kmitá, ani si neodpočne, furt tam někdo na pokoje chodí a kontroluje (nejradši jsem měla ty, co nám nosily jídlo 😀 ), když je problém s kojením, nekompromisně řeknou něco ve smyslu "matko snaž se", žádný úlevy... (já měla tu hodnější směnu, že nebyly tak přísné, ale pak když jsem chytla tu další směnu, bylo to trošku přísnější). Jinak ale myslím, že péče výborná a jednání většinou taky. Sociální zařízení - wc a sprcha jsou společné na chodbě. Čisté, akorát člověk se tam musí nějak doplazit 😀 když jsem po epidurálu nemohla moc samostatně chodit (nohy neposlouchaly, hlava se mi motala ještě den poté), tak stačilo zavolat sestřičkám, ať jde někdo se mnou, klidně pomůžou i ve sprše, pohlídají člověka, aby tam neomdlel a tak. Dítě tam taky pohlídají na novorozeneckém, třeba zrovna , když chce člověk jít do sprchy. Byla jsem moc spokojená a nemůžu si na nic stěžovat.

gabidesign
16. lis 2013

@michellev Vnitřní vyšetření na konci těhotenství je už úplně k ničemu a je naprosto zbytečné. Nález se z mění z hodiny na hodinu, tím pádem v podstatě už o ničem nevypovídá a naopak, pokud se už ženská otevírá, tak je tam ještě navíc riziko zavlečení infekce. Takže rozhodně nejde o nějaké odbytí, jde o naprosto standartní a doporučený postup. 😉

schiferka
25. lis 2013

@staninka77 Ahoj, tak jsem byla zkouknout Bohunice a pristi pondeli jdu poprve na poradnu tam, tak jsem zvedava....Maly roste, tak uvidime, kdy se rozhodne 🙂
Copa Ty? Pripravy na vanoce vrcholi? 🙂

staninka77
26. lis 2013

@schiferka -Ahojky,tak jdeš rodit do Bohunic,a jak se ti to tam líbilo,byli jste i na pokojích na šestinedělí,nebo tam nepouští.A porodní je taky hezké. 🙂
Taky jsem zvědavá kdy se maličkej vyklube,pak hned dej vědět a budeme těšit i na fotečky.
Na vánoce se už připravuji,ale moc se na ně netěším,kupování dárku šílenost přemýšlet co koupit pro kluky.
Vubec nevím co tomu nejmladšímu koupit nic mě nenapadá.Jinak už skoro vše mám.
Chybí jen tři drahé dárky a to je vše,chci Šimonkovi i Jiříkovi koupit tablety,a ve Sparkysu mají hry na TV a to stojí 1500,- ale to by měli oba dohromady 🙂 .
Nějakou hračku ještě dokoupit a už končím doufejme. 😉
Už se ti to krátí,moc držím palečky aby tě mličký moc nepotrápil,a porod jsi měla bezvadnej a hlavně né dlouhej. 🙂

schiferka
27. lis 2013

@staninka77 Ahooj, jj, nakonec Bohunice, je tam nejlepsi dostupnost, nemusis se cpat ve meste, kdyby bylo nahodou neco akutniho, vis jak?
Prohlidka byla vsude, dokonce i na novorozeneckem.
Noo, to jsem taky zvedava, kdy se maly rozhodne, ted v po jdu uz do Bohunic na kontrolu, tak se uvidi 🙂
Ty jo, tak to budou mit kluci krasne darecky, doufam tedy, ze se ti podari sehnat 😉 ja kupovala tablet pres Okay elektro, celkem za slusnou cenu, tak treba zkus kouknout tam 😉
To ja letos darky nejak neresim, jen drobnustky, at pod stromeckem neco je 🙂
Snad pristi rok, to nas uz bude vic 😎
Děkuji za podporu, uricte pisnu nebo jak rikam, podam hlseni 😀
Ty se hlavne nehon, hezky vsechno v klidu, at si muzete vanoce krasne uzit 😉

paracka
27. lis 2013

@m_d ahoj. U me Milousi desne... Malem sem tam navzdy zustala,ja i nas malicky :( kvuli "super" pa,mlademu dr.a sestram na sestinedeli a nasledne hosp.kvuli problemu s mocakem bez maleho nekojime :(.

staninka77
30. lis 2013

Ahojky,

@paracka -Ty jo je to děsné,já právě bych u Milošu nechtěla rodit.
A když jsem čekala Šimonka jsem se dozvěděla z deníku,nechtěla jsem totiž rodit ani na Obilnáku níbrž v Bohunicích.
Začala jsem chodit už od 14.tt,na Obilnák a přímo k té dr.co jednou odrodila miminko které zustalo postižené,a měla mě ona na starosti,bála jsem se že o miminko přijdu.A tak na další KO jsem už měla jinou dr.až skoro do konce těhu,ale od 30.tt mě měl pan dr.na kterého nedám dopustit víbornej dr.Byl mladej ale bombastickej přistup měl ke mě,dělal my i velký ULT. 🙂
Holka neměla jsi to jednoduché,ale dopadlo to na výbornou a ty jsi zdravá a i maličký.

@schiferka -Tak paráda že jsi se rozhodla pro Bohunice.
A už kvuly dostupnosti.Pro mě je lepší Obilnák mám to jen od nádraží 4.zastávky,a tak je to pro vás pelší Bohunice. 🙂
Ty jo docela jsi mě tím dostala že jste měli i prohlídky všude i na pokojích na šestinedělí to je fajn a i na novorozeneckém jste byli,ale je pravda že na Obilnáku jsou jen prohlídky na porodním,možné je to že se to i změnilo že mužou i na šestinedělí i na novorozenecké 😉 .

Z těma dárkama je to šílené budu muset zajít a vyměnit jeden tabet je to děckej ze zvuky,muže si muže měnit za češtinu i za angličtinu.
Juknu i na Okey.Díky za typ.
JJ z dárkama máš pravdu zatím je nemusíš tolik řešit,ale příští rok už něco maličkej bude mít i pod stromeček,letos budete mít maličkého,a jistě se tam najde i pro maminku i tatínka že. 🙂
Pak zase písni jak jsi dopadla poprvé na monitoru i na rpohlídce.Já to měla vždy i z ULTR,a hodně mě bolelo vždy ze spod,protože mě prohlížela dole,a bylo to dost nepříjemné.
Jinak pokud jsi na Facebook tady máš muj klidně si mě ulož.
Staninka Valoušková 🙂 .
Přeji krásnej víkend.

Dneska jdeme do hotelu Panorama mají tam akcičku pro děcka,přijde tam Mikuláš z čertíkem. 🙂
Tak kluci se těší. 😉

paracka
30. lis 2013

@staninka77 napsala sem to hodne ve zkratce a vystizne. Lezela sem tam od 33.do 37.tt kvuli hrozicimu predcasnemu porodu a proto sem tam chtela i rodit...

schiferka
30. lis 2013

@staninka77 Na FB pridano 🙂
Tak si uzijte odpoledne, hlavne at deti cert moz nezlobi 😉
Urcite pisnu, co a jak, jinak na monitor jsem uz byla 3x u sve Mudr. a to delal maly vzdy mrtveho brouka, nechtel se hybat 😀

sofiemull
14. led 2014

Ahoj holky, prosím pěkně jak je to s oblečením pro miminko po porodu ? Je možné si vzít i několik vlastních kousků, nebo musí být dítě jen v erárním ? Chtěla jsem rodit v Bohunicích, ale jelikož nám hrozí předčasný porod a jsme pod kontrolou na Obilňáku, zůstaneme nejspíš tam. Moc děkuji za rady 🙂

matheaa
15. led 2014

@sofiemull Čauki, včera jsem byla na informativní předporodní schůzce ve fakultce v Bohunicích a řešilo se i téma oblečení pro miminko. Mají erár, ale nebudou tě nutit, aby bylo mimčo v něm. Takže si klidně můžeš donést oblečení podle sebe 🙂 I zavinovačku. Já si teda pro malého vezmu svoje oblečení a pro sebe taky, protože jsem zdravotní sestra a mám nějak averzi na erár oblečení 😀

schiferka
15. led 2014

@sofiemull Bohunice - oblečení pro mimi si vem klidně svoje, ale musíš počítat s tím, že kdyby ti ho na detskem hlidali a poblinkal se, tak ho prevlecou do eraru a tve hodi do jejich spiny.
Zavinovacku doporucuji erarni, je pro mimi jak delana a kdyz ji umazete dostanes novou 😉

staninka77
8. únor 2014

@sofiemull -Ahojky, taky jsem rodila na Obilnaku a byla spokojena.Ja mela erarni obleceni.
My nemeli dupacky byl v teple zavinovacce ale dala mu ponozecky i kdyz mel decku, pokazde kdyz se posrandil dostanu s nove oblečení, a daji nove a ciste rano jezdi sanitarka a da nove i pro tebe kosilku.

I ja chodila od 15.tt na Obilnak az do porodu tam veskere papiry tam chtela rodit v Bohunicich.

sarunatko
21. únor 2014

Holky, před téměř třemi lety jsem rodila v Bohunicích a teď tam asi za pár měsíců budu rodit zase. V případě prvního porodu mi vadilo to, že mi dcerku vzali na vyšetření k pediatrům a vrátili mi ji až za čtyři hodiny. Jak to tam probíhá teď? Je možné, aby miminko na toto vyšetření doprovázel tatínek?

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

sarunatko
17. dub 2014

Nevíte někdo, jak dlouho se momentálně čeká na monitor v Bohunicích?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru