Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

pavlina05
7. čer 2008

paolin, to je hezký 😉 Tak na nás toho desátého pak myslete 😉

lucinecka
8. čer 2008

Pavli, budem na tebe moc myslet 😉 Nastupuješ už zítra? Ty jo, stejně je to neuvěřitelný že v úterý budeš mít Aleška u sebe 😵 Budem se těšit na fotečky 🙂

katharin
8. čer 2008

Pavli,i já se připojuji k přání pohodového porodu.Držím pěstičky,určitě to bude všechno dobré!!!Pa pa,určo se potom ozvi

pavlina05
8. čer 2008

Ahoj holky!!!
JJ, zítra nastupuju, tak na mě myslete. V úterý dopoledne vykoukne Alešek na svět 😉
Kdyby jste chytěliy vědět více, tak určitě budu informovat holky na Jdeme dál (volná diskuze) 😉
Díky moc že na mě myslíte.
Ahoj s Aleškem 🙂

lucieee
9. čer 2008

Pavli moc držím pěsti 🙂 To bude tak krásný že už budeš mít malýho zítra u sebe 🙂

Jinak já jsem 100% rozhodnutá pro Bohunice byly jsme minulý týden na tom dni otevřených dveří a šastinedělí je tam krásně nově zrekonstruovaný a i sestřičky byly moc fajn.

lucinecka
9. čer 2008

Pavli, tak tfuj tfuj a tiše závidím, že zítra už budeš mít ten sladký uzlíček u sebe 😵

Holky chci se zeptat jak to chodí v Brně, papíry na matriku jste dostaly v poradně u svého gyndr nebo jste je vypisovaly až v porodce?

pavlina05
9. čer 2008

Ahoj holky!!!
Tak já se loučím, ikdyž jedu až na 14 hod, ale raději ještě něco udělám doma...a budu s MM.
Krásný týden všem a příště už s mimiskem. 😉

Díky moc

lanka
9. čer 2008

Takže rekonstrukce v Bohunicích už skončila? To je príma zpráva. 😉

kalerat
9. čer 2008

Pavli tak ať vše dobře dopadne. Zítra na tebe budu myslet. 🙂

lucinecka
9. čer 2008

Lanko, myslím, že rekonstrukce ještě pokračuje až do října. Zkus pročíst pár stránek zpátky, jak byly holky na dni otevřených dveří. Zrekonstruovaný je asi jen to šestinedělí 😉

nikiki
9. čer 2008

pavlinku uz jsem tady nezastihla ale mozna se zitra potkame.rano mam nastup na vyvolani.tak jak jsem byla porad v pohode tak jsem ted z toho uplne mimo 😨

lanka
9. čer 2008

No já to téma průběžně čtu - takže o tom plánovaném konci v říjnu vím... 😉 Ale špatný by to nebylo kdyby už to měli. 🙂

lanka
9. čer 2008

Nikki klid... žádná kaše se nejí tak horká jak se uvaří... do zítřka času 😉

paolin
9. čer 2008

Pavliii...drzime vsechny pesticky, co doma mame! juu..ted zacalo lejt..ale ty uz urcite vstupujes do porodky..

lucinecko, jestli myslim papiry ohledne rodneho listu, tak ty vyplnovala v Bohunicich pi matrikarka, ktera chodila po maminkach. chtela obcanku a oddaci list.

nikiki
9. čer 2008

lanko jojo.do dneska jsem taky kazdemu rikala klid klid 😀 jeden vyvolavany porod uz za sebou mam tak to zmaknu ale tenkrat jsem jeste nemela starost a druhe ditko a vlastni domacnost.to mi ted dela starosti nejvic 🙂 no a dnes jak jsem tam byla tak prijimali tri tehulky takze tam budem hezky nasardinkovane.tusim ze na nadstandard se ani nemam ptat 😀

misakulicka
9. čer 2008

Moc doporučuju Obilňák! Měli jsme báječnej porod na který budeme s manželem s úsměvem vzpomínat.Měli jsme štěstí jak na porodní asistentku, tak na doktora, tak i na to že jsme měli nadstandart pokoj-moc doporučuji! vyplatí se to.

lucieee
10. čer 2008

Lanko přesně jak píše Lucka dokončená rekonstrukce je šestinedělí a rizikový to je v 7 patře teď budou rekonstruovat 6 patro a tam se následně přestěhuje kojenecký a pak přijdou na řadu porodní sály, ale jak nám řekla vrchní na dni otevřených dveří oni sami neví kdy to bude všechno hotový 😅

lacherka
12. čer 2008

ahojky holky...tak nakonec si mě už v porodnici nechali, šla jsem pouze na monitor ale měla slabé ozvi mimča, takže mi začali porod vyvolávat,ale ten se dostavil až na 3 vyvolávací tabletu, takže až 7. se narodil Míša, 2700g a 49cm, jak bude čas, dodám fotečky-ted momentálně nic moc..
pavli na tebe jsem myslela: odjžděla jsem z porodnice včera a ale říkala jsem si,že asi ještě na šestineděli nebudeš...no tak vidíš, opět jsme se minuly🙂) pak dej echo co a jak, doufám,že vše v pohodě

theresa
13. čer 2008

Ahoj holky, prosím absolvovala jste některá předporodní kurz v porodnici Bohunicích. Nemáte prosím některá číslo, kde se dá do kurzu přihlásit. Už se nám to s manželem blíží a máme strach, co nás čeká, tak by jsme se radějí poinformovali, na co se připravit.

lucinecka
13. čer 2008

Ahoj Terko, číslo a informace najdeš tady: http://www.gpkbrno.cz/index.php?s=pu&site=2/pu_... Já byla na předorodním kurzu na Obilňáku, ale myslím že to bude stejné jako v Bohunicích. byla jsem na té 1.informativní schůzce a musím říct že dobrý 🙂

nikiki
20. čer 2008

Tady to nejak umrelo.my uz jsme zpatky z porodky.chlouby chlouby http://nikizoo.com/lilifoto.html 🙂
A musim rict ze s MB jsem byla maximalne spokojena.kdyz si odmyslim tu stravu ale ta je vsude stejna 😝

lanka
20. čer 2008

Nikki - tak jsi to tedy nakonec zvládala...
No utichlo to skoro všichni už jsou z porodek doma a maj spoustu jinech starostí 😀

theresa
20. čer 2008

ahoj nikiki, moc hezké fotky. U Miloušů to opravdu vypadalo útulně. Byli jste na nadstandartu?

nikiki
20. čer 2008

lanka jojo zvladla,bylo to teda kapanek delsi a drsnejsi nez poprve,trvalo to 16.5hodky ale vse se da zvladnout kdyz se chce.uz bych mozna byla i ochotna rict ze do toho pujdu zas 😀

theresa-nene.bylo narvano tak jsem se na nadstandard ani neptala.ale na boxu jsme meli soukromi celou dobu a na pokoji s holkama to bylo v pohode,aspon jsme si pohlidali mimca kdyz jsme sli na wc nebo tak 🙂

pavlina05
21. čer 2008

lachet, tak jsme se fakt minuly 😒 , byla jsem tam od 9 do 14.6. Pustili nás po císaři celkem brzy.
Vše proběhlo v rámci možností dobře.

holky, díky moc za pěstičky, jsme oba v pořádku a zžíváme se. Já teda netušila jak moc na mě zapůsobí hormony a celé šestinedělí, takže jsem z toho trochu paf...snad se to zlepší za pár týdnů.
Určitě napíšu vše o porodu 😉

Jinak jsem byla u Milosrdných velice spokojena,......novorozenecké odd. bezva!!!!! Další dítě asi zase tam 😀 😀 😀 😀

Zatím pa pa a držte se všechny!!!!

lucinecka
21. čer 2008

Pavli moc gratuluju k Aleškovi, je to klučík nádhernej 😵 Určitě se časem zžijete a bude to zvládat úplně bravurně 🙂

deni
22. čer 2008

ahoj holky,
nikki a pavlinko gratuluju k miminkům 🙂 jste šikovný mamči a děti jsou kráááásné 😵
taky chci rodit u Miloušů, snad se mi tam bude líbit tak jako vám.
mějte se hezky 😉

nikiki
22. čer 2008

pavli schvalne, na jakem si byla pokoji?ja na trojce.nas pustili az 15. 🙂

pavlina05
22. čer 2008

JéééNiki, já na 1.To bylo za rohem, takže jsem ani o ostatních nevěděla 😀
A spokojená????
Já moc!!!

pavlina05
22. čer 2008

...sem to napsala Deni, ale a´t to ví všichni....
Takže:
U Milosrdných ti dají erár košili i župan. Nemá cenu si brát své věci, budou od krve.....Já měla své noční košile a ani jsem je nevytahovala!!!
Je důležité si vzít ty síťované jednoráz. kalhotky, jsou bezva a dají se oprat. Nedám na ně dopustit!! Pak 2-3 balíky vložek SAMU. Ty jsem tam upotřebila dost!!!
Přezůvky, já měla i žabky do sprch - to víš hygiena...

Jinak já rodila císařem, takže jak to probíhá na porod. sále netuším.
Každopádně na odd. šestinedělí jsou pokoje po 2-3 lidech + miminka. Já byla na pokoji ve 3. Bylo to moc bezva, hilky byly faj, poradili. Na pokoji je soc. zázemí, což je úžasný!!! A taky 2 umyvadla a přebalovák pro miminko. Tam dostaneš veškeré oblečení na den - 5 košilek, 5 dupaček a 5 plenek. Tyto věci si pak můžeš každé ráno vyměnit za čisté. Takže pro mimi ber jen plenky - cca na 4 dny....
A neboj, já po císaři byla ko 4 dny, kdykoliv ti sestřičky z novorozeneckého vyjdou vstříc, pomohpou a poradí a když nebudeš moct, tak ti mimi i vezmou na noc aby jsis odpočinula. Náš Alešek strávil na novoroz. odd. moc času , spíš víc než se mno...měla jsem komplikace, tak jsem tam na sestry zazvonila a ony mi ho tam vzali na noc
Postýlky jsou pojízdná a strašně bezva!
a ty návštěvy na chodbě...no místa je tam málo a hluku moc!!! To bylo děsný, ale na druhé straně na pokoji byl klid a kdykoliv sis tam mohla jít lehnout aniž by tam byly nasáčkování nějací Hujerovi......
Já chtěla nadstand. pokoj...nebyl volný, takže s tím nepočítej!!!

aždopádně, bylo to tam moc faj, sestry s novorozeneckého byly úžasný a bezva!!!!!
Já bych asi nikam jinam už rodit nešla!!!!
No problém byl na gyn, kdy jsem byla pomporodu a musela jsem tam trčet 2 dny bez mimi, nebylo místo a mě miminko nikdo nenosil a nepřikládal!!!takže jsem tam bulela, až přijel MM a pro mimi zajel a přikládal mi ho On!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru