Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

strawberr
18. led 2015

Obilňák super, rodila jsem jen za přítomnosti žen, PA + mudr a asi 5 doktorek z dětského. Rodils jsem "nečekaně" o dost dřív, tak kdyby náhodou s mimčem něco bylo... nakonec vše bylo jak kdyby byl donošený 🙂 . Doktoři moc hodní, sestřičky taky. Hlavně z dětského byli nej. Měla jsem nadbytek mléka, tak mi radily jak správně odstříkat, ... šla bych zase jen tam.
Pracuji ve zdravotnictví, v Bohunicích rádi kuchají, tam je to samo císař. Klidně i na přání.
Ohledně Miloušů nevím... ztama jsem slyšela o dost zpackaných porodech (pozdě provedeny SC, dítě zachránili za minutu 12... anebo jinou blízkou pustili domů a začala krvácet, nechali jí kus placenty, takže znovu do špitálu, měla 2 revize.)

simkar
18. led 2015

@mamulkaivulka strávila jsem ted na Obilňáku 3 dny na pozorování a úplně úžasný přístup, obrovská pozornost, když se mi něco nezdálo, hned jsem volala sestru a ta to hned konzultovala s dr. Prostředí krásné, byla jsem spokojená

bbibianca
22. led 2015

Zdravím a prosím o radu. Chodím do rizik. poradny k Dr. Gerychové příště bych měla končit 9 tt a manžel by rád šel se mnou. Co myslíte? Jak se na to bude Dr. tvářit? Je to vhodné aby tam se mnou šel??

simkar
30. led 2015

@bbibianca Tatínek chodí semnou do poradny pokaždé, sice jinam, ale nevidím důvod, proč by tam nemohl být?

defs
31. led 2015

Ahojky. Já rodila 3x na Obilňáku a jinam bych nešla. Perfektní a příjemný přístup...mám jen dobré zkušenosti, absolutně žádné negativní 😉 ! Kamarádka taky rodila 3x tam a stejná zkušenost... prostě jsou tam super.. nehledě na to, kdyby se něco dělo, tam miminku dají tu nejlepší péči 😉 .... doporučuji !!!! 🙂

vercula7
31. led 2015

ja teda mam s gynekologii na obilnaku velmi spatne zkusenosti s pohotovosti na pooperacnim kdyz jsem byla tehotna tez a co se tyce porodu tak moje sestra a kamaradek zkusenosti spatne tohle ja nemuzu posoudit vim jen z okoli a z rodiny.za me perfektni pristup u milosrdnych bratri.maji nove krasne porodni boxy a uzasne porodni asistentky.porodni asistentka me odrodila sama dr jen prisla ke konci me zasit.uplne uzasne chodila jsem si do sprchy hopsala ve sprse na mici porodni asistentka mi poradila ruzne polohy ikdyz jsem se po odteceni plodovky trapila 14hodin v bolestech tak ale diky ni jsem to zvladla bez epiduralu a vseho ikdyz mi to nabizela.velice mi pomahala porad chodila jestli neco nepotrebuji dokonce jsem dostala i jidlo na porodnim boxe snidani obed a po porode i veceri.jinak sestinedeli pro maminky a novorozenecke perfektni byly velice mile sestricky a ochotne a jidlo bylo velmi dobre.jedina nemocnice kde mi fakt konecne chutnalo.fajn bylo ze na pokojich se miminka neprebaluji ze se to dela v takove predpokojove mistnosti a bylo to lepsi protoze se nerusily ostatni maminky dohromady.

vercula7
31. led 2015

takze ja rodit druhe budu jedine u milosrdnych.a asi aji zalezi na koho tam narazite.ja tam byla tyden skoro tyden mala mela silnou zloutenku a davali ji pod lampu a me jeden den vozili jen na kojeni protoze se musela slunit a za ten tyden se vystridaly vsechny sestry z sestinedeli a novorozeneckeho takze ty muzu rict v pohode.na porodnim nevim ja vychytala vrchni sestru pri prijmu pak super porodni asistentku mladou a mladou pani doktorku a pani pediatricku s kterou jsem se setkavala na novorozeneckem a pak jeste jednu porodni asistentku kdyz jsem porodila tak me jeste po vystridani smeny chodila dve hodky kontrolovat na porodni box aby se ujistila ze je vse ok po porodu.ani se na nas nezlobili ze manzel si sedl na sklopene zachodove prkinko kdyz byl se mnou u sprchy a rupnul ho.mela jsem hruzu pac to vse bylo nove ze nas servou a budem to hradit ale pani por.asistentka mavla rukou ze nevadi

staninka77
1. únor 2015

@defs -Uplne stejine i ja to citim, rodila jsem tam tri deti a jinam bych rozhodne nejela nez na Obilnak.
Super personal super lidi.
😉

defs
1. únor 2015

@staninka77 jj, jak říkáš . Poprvé jsem tam jelahlavně kůli tomu, kdyby se nedejbože něco dělo s malým, aby měl tu nejlepší péči... no a po perfektní zkušenosti, bych už jinam nejela.. prostě super 😉 . Teď mě to snad bude čekat po 4. 😉

defs
1. únor 2015

@vercula7 taky jsem byla na Obilňáku na hostinském pokoji a zažila všechny sestřičky a prostě super. Dokonce mě nechaly být chvilku u malé,když byla pod světlem. Prostě super. Je to asi o lidech, jak si kdo sedne.Hlavně, aby jsme se všechny citily dobře tam, kde jsme si to vybraly a naše miminka meli tu nejlepší péči... o to jde 😉

sblanch
1. únor 2015

Maminy dotaz - nějaké aktuální zkušenosti s Bohunicemi??? Jak jste byly spokojené, s PA, dětskými sestrami, jestli jste získaly nadstandard apod. Budu vám vděčná 🙂 První porod jsme měla v Boh., teď to silně zvažuju taky, tak abych věděla, jestli se něco nezměnilo 🙂

ninive211
7. únor 2015

@sblanch Rodila jsem v Bohunicích v říjnu plánovaným císařem a byla jsem moc spokojená.Personál šestinedělí super (akorát jedna starší sestra na noční službě byla taková docela odměřená a otrávená, ale tu jsem viděla jednou a konec, jinak ty mladší sestřičky byly moc fajn a příjemné), novorozenecké - trošku pokulhávala starost ohledně kojení, my jsme zrovna naštěstí neměli s kojením žádné velké problémy (i když dcerka se narodila droboučká a s hraniční žloutenkou), takže dobrý, ale hodně si holky stěžovaly na novorozenecké, že jim s kojením nikdo pořádně nepomohl, dali klobouček, dokrm a šmitec...nám v podstatě taky nikdo nějak extra neradil (pro ně bylo důležité, že malá saje a něco si vytáhne, jestli je to správnou technikou, to mi tam nikdo nezkontroloval, jen jedna sestra tam vlítla do pokoje zrovna v době kojení a spráskla ruce a sprdla mě, že malou držím blbě a sama mi ji tam silou nějak naštělovala k tomu prsu, ale aby mi řekla v klidu, na co si dát pozor a tak, tak to nějak moc ne),takže určitě doporučuji ptát se, zajímat se, vyžadovat informace, nečekat, že vám všichni všechno nasolí jak na stříbrném podnose.

vercula7
20. únor 2015

@defs tak ja mohla za malou chodit pod svetlo u milousu taky.rekli ze za ni muzu kdykoliv prijit ale jen ja.

defs
20. únor 2015

@vercula7 no vidíš, tak jsi to měla taky super 😉

handangervidda
20. bře 2015

@strawberr Bohunice a Obliňák mají jedno vedení a společný personál, který se na obou pracovištích(cca po roce) točí, takže je téměř vyloučené, že by se důvody k císařskému řezu na obou pracovištích nějak zásadně lišily. Počty se asi liší, ale spíš z organizačních důvodů.

krtekk
8. kvě 2015

Ahoj holky,
já jsem rodila u Miloušů 11.3.2015, rodila jsem přirozeně. Personál a porodní asistenka byli super. Nakonec paní primářka včas odhalila problém s malou, při jídle modrala a tak ji 4 den převáželi rovnou do dětské nemocnice. Už jsme v pořádku, mohu doporučit. Asi hlavně záleží na jakou směnu narazíte, ale sestry s novorozeneckého i šestinedělí byli super.

steffi23
19. črc 2015

Chystám se snad každým dnem k Miloušům, tak šup sem s akutální situací, kdo zde teď rodil 🙂

m_o
24. črc 2015

Taky by me zajimalo, jak je to ted u tech milousu 😀 mam teda jeste cas, ale rozhoduji se mezi nima a bohunicema. Ale z bohunic mam strach ohledne toho kojeni, ze na to kaslou jsem slysela nekolikrat.

dagggy
24. lis 2015

Rozhodně nedoporučuji porodnici u Milosrdných bratrů. Rodila jsem v listopadu 2015,porod byl vyvolávaný, 11 dnů po TP jsem nastoupila do porodnice. Přístup personálu byl absolutně nerespektující,většina lékařů se neobtěžovala mě před vyšetřením pozdravit natož se mi představit. Ačkoliv sem se dožadovala informací o postupu a lécích, které mi budou dány,dostalo se mi jich jen minimálně. PA Hanáková se ke mně během porodu chovala přezíravě a tvářila se, že ji obtěžuju, na mé dotazy odsekávala, neporadila,absolutně žádná opora.Když jsme odmítala některé zákroky, dovedla lékaře a zásah si vynutila, byť nebyl nutný. Rodila jsem od rána,Díky Bohu, že se v 18:00 vyměnila směna, protože s ní bych neporodila. Nic nevysvětlila, jen peskovala,že tímto způsobem rozhodně neporodím. Mým porodním plánem se nikdo nezaobíral,pupečník nenechali dotepat a přestřihli ho hned, i když jsme si přáli,aby to udělal manžel. Nechtěla jsem nástřih hrzáze,ale byl mi proveden.Nebyla mi umožněla svobodná volba polohy pro porod, i když jsem opakovaně sdělovala, že mi poloha na gynekologickém lůžku nevyhovuje a špatně se mi tlačí,nebylo mi umožněno rodit mimo něj. Během porodu mě vyšetřovalo 8 různých doktorů, veškerá moje intimita byla potlačena. Jedniné, na co vzpomínám ráda,jsou dvš hodiny po porodu, kdy jsme na boxu zůstalis malým a manželem sami a prosadili si neručený bonding. Ač nemocnice tvrdí, že ho standartně podporuje,není to pravda. Tvrdili, že díky bondingu bude dítě podchlazené, musí se zabalit do zavinovačky nebo nejlépe odvézt na novorozenecké. "Péče" na šestinedělí a novorozeneckém byla kapitola sama pro sebe. Personál neinformuje o vyšetřením, krom sprchování miminka vám nikdo nic neukáže.Neustálý stres a kontroly, Většina sester byla hrubá a nepříjemná. Dostala jsem mylné informace o kojení a byly mi vnuceny kloboucky, prý mám ploché bradavky a kojit bez nich nemohu. Následně se mi díky nim rozjela infekce prsou.Šílené.Doma jsem se díky návštěvě laktační poradkyně naučila miminko kojit bez kloboučků zcela přirozeně.
Návštěvy nesmí na pokoj a děti jsou tak voženy na chodbu mezi velké množství lidí. Což z hlediska infekcí absolutně nechápu. Také mi bylo sdělen, že celé oddělení je po rekonstrukci a pokoje jsou po dvou s novým soc. zařízením.Není to pravda,ležela jsem na buňce pro 4 se sociálním zařízením v šíleném stavu. Sprcha nešla natlakovat, opadával do ní strop apod... Opravdu radím se této porodnici vyhnout.

jasione
24. lis 2015

@dagggy ježiš, to vypadá jako bych rodila v úplně jiné porodnici ! Se zkušenostmi na šestinedělí souhlasím, ale porod teda byl o dost lepší zážitek. Psala jsem o tom zrovna do skupiny Přirozený porod a kopíruji i sem...Ahoj, přidávám se s pozitivní zprávou, že i v Brně lze mít přirozený porod...Na začátku října se nám u Milosrdných bratří narodila dcera Julie. Porod byl celkem náročný, ale probíhal hladce a kontrakce byly efektivní, do porodnice jsem přijela otevřená na 5 cm a s kontrakcemi po 1-2 min, takže se šlo rovnou na porodní box, kde se za cca 3 hod dcera narodila.
Měla jsem s sebou partnera a maminku, která je příležitostnou dulou. Jim také vděčím za to, že jsem celkem intenzivní křížové bolesti při kontrakcích zvládla, správně dýchala a nehysterčila. Přítel mi od rána při každé kontrakci masíroval bedra - to mi spolu s dýcháním nejvíce ulevovalo. Měla jsem sepsaný porodní plán, který jsme s PA u příjmu probrali, se žádným z mých požadavků neměla problém, spíše je označila za samozřejmé. PA nás na boxu nechaly zcela v soukromí (vyměnily se tam dvě), jen se přišly podívat, 1x zkontrolovaly jak jsem otevřená a 1x vyšetřily monitor. Ke konci mě PA překvapila s tím, že už to nebude dlouho trvat a na 2-3 kontrakce je malá venku - a já se v duchu ještě připravovala na nejhorší...Polohu jsem mohla libovolně měnit, na začátku jsem byla ve vaně, chtěla jsem zkoušet na čtyřech či ve dřepu, ale byla jsem po asi 6 hod kontrakcí po 1-2 min tak vyčerpaná, že jsem nakonec skončila v polosedě na lůžku (ale byla to moje volba).Tlačení jsem při kontrakci téměř nepotřebovala - tělo to zvládlo samo - a jsem zcela bez poranění, za což mj. zřejmě vděčím Aniballu. Ani jsem se nenadála a miminko bylo venku.
Doktor přišel až asi 10 min po porodu a ani se mě nedotkl (což by tak mělo být), jen se mnou začal řešit provozní věci a já nebyla schopná ani pochopit o čem mluví, natož mu odpovídat - neměli totiž na šestinedělí volnou postel, tak mě chtěli dát jinam a miminko na novorozenecké, naštěstí to ale mamka vyřídila a šly jsme na přistýlku. Zpětně jsem trochu litovala, že jsem si nedomluvila s pediatričkou ambulantní porod - neměli by vůbec problém nás pustit.
Dceru mi ihned dali na břicho - nejkrásnější pocit, nechali dotepat pupečník a pak dorazil protivný doktor Lavický z novorozeneckého, který odmítl miminko vyšetřit u mě na břiše, trval na stolku vzdáleném tak 1m ode mě - souhlasila jsem, nedokázala jsem vůbec nějak racionálně uvažovat, v jakém jsem byla hormonálním rauši. Ale trvalo to naštěstí jen necelé 2 min a dcera byla zpátky u mě a poté nás na boxu nechali ještě 2,5 hod v soukromí; pak jsem se šla vysprchovat a přesunuli jsme se na pokoj. Pobyt na šestinedělí tak příjemný nebyl (když je jedna sestra na 26 rodiček, nemůže člověk nic čekat), ale rozhodně nezastřel pozitivní a silný zážitek z porodu.
Co se týče porodního oddělení - tam moje přání splnili, nemůžu si stěžovat. Nevím, jak by vše probíhalo, pokud bych byla na boxu zcela sama, byl znát respekt k mému doprovodu, ale nikdo se nechoval arogantně...PA nepůsobila, že by měla potřebu mi cokoliv nutit. Takže akorát to vyšetření na břiše mě mrzí, ale doufám, že tak krátká doba odloučení dceru nijak nepoznamenala.

bonnie_parker
25. lis 2015

Maminky, co jste rodily v Bohunicích, chtěla bych se zeptat, jak je to s oblečením? Musím brát miminku i sobě vlastní nebo nám půjčí nějaké erární? Zrovna si chystám tašku do porodnice a děsím se, jaká je to hromada. Řídím se seznamem z Koníku a připadám si, jako bych se tam měla stěhovat 😅 Děkuji za odpověď. 😉

m_o
26. lis 2015

@bonnie_parker ja myslim, ze se obleceni normalne dostava. Slysela jsem, ze kdyz chce nekdo davat miminku vlastni, tak kdyz se nahodou zaspini, tak to automaticky daji do jejich pradelny a o oblecky by jste prisla ☹ ja budu brat jen neco na cestu domu. Kazdopadne plenky vlastni. To uz nedavaji nikde asi.

dusanba
15. pro 2015

Ja jsme byla s problemem tvrdnuti casteho a podezreni na zanet moc.mechyre na obilnaku,jsme v 25tt,pred 1čdny jsme tam byla taky,to bylo lepsi,namerili mi 3cm cipek,takze zkraceny,nabidli hospitalizaci s tim,neni nutna,az od 2,5cm zkraceni.sla jsem domu.u meho dr. opet cipek 4cm.a ted v pondeli me tam poslal muj dr k hospitalizaci,ze se mu nelibilo to caste tvrdnuti a zvysena bilkovina,aby mi udelaki testy jeste tam,boji se,ze je jeste blby obdobi,,teprve 25tt...no cekala jsem asi 2 a pul hodiny celkem,nez me vysetrili,volali si me na desetkrat,a to tam nikdo jinej krome me nebyl.cipek rekli,ze neni zkraceny a ze je vse v poradku,ze neni duvod k hospitalizaci a taky ze maji kapacitne plno.byla jsem rada,ze pujdu domu, prece jen se to pschychicky snasi lip,nez v nemocnici.ale pritom namerili cipek zase jen 3cm,takze zkraceny byl,ne ze ne.A brali mi moc a krev a kdyz jsem volala o vysledky,tak je nemohli najit,slibovali,ze zavolaji zpet a nic,tak jsme volala znovu a zase hledali,kdyz jsme cekala na telefonu,tak jsme slysela,jak se tam o tom bavili,ze uz to proslo pres deset doktoru a nikdo to neni schopnej dokoncit a zavolat mi,ze to narusuje provoz.tak pak s eme dr ptala na co mi tu krev brali...ja nevim,nerikali mi to...a kdyz jsem jeste mela dotaz,ze mi v noci bolelo bricho asi hodkua pul a nevim,jestli to bylo od strev nebo od delohy,tak mi rekla,ze to muze byt tvrdnuti,coz ale nebylo.tak rekla,ze to se muze stat a at jdu pak na kontrolu ke svymu dr.proste je jim to jedno asi...takovyho pristupu se bojim.sice jsme slysela,ze je tam nejlepsi pece o nedonoseny novorozence,tak proto jsem chtela jit tam...ale ted nevim,kdyz kaslou na peci,co je pred porodem,kdyz jsou problemy...

m_o
15. pro 2015

@dusanba no tak na obilnak bych nesla. Taky s nim nemam dobre zkusenosti. Mela jsi jit radsi hned do bohunic.

dusanba
15. pro 2015

@m_o a ty jsi uz rodila nebo te to ceka?nebo jsi tam byla s jinym problemem?akorat do bohunic je horsi dostupnost..jako zaparkovat nekde a dostat se do porodnice,je to tam rozlehly

dusanba
15. pro 2015

@strawberr jestli muzu vedet, v kolikatem tt jsi rodila, ze to bylo driv?

strawberr
15. pro 2015

@dusanba rozmezí kolem 34.tt 🙂 ... já navíc neměla skoro žádné břicho a každý mě tipoval max na 25tt 🙂 . Takže se očekávalo malinkaté miminko 🙂 . A i k tomu, že mi do termínu zbývalo tolik času, tam bylo tolik lidí - kdyby byl moc malinký, potřeboval pomoci s dýcháním atp... Nakonec sice byl maličký, ale v naprostém pořádku, jen ho dali na pár hodin do inkubátoru 🙂 .

pauline30
29. pro 2015

Ahoj holky,ja rodila na Obilnaku,bohuzel predcasne a necekane,v 33tt,na porodnim oddeleni meli vsichni uzasny pristup,snazili se porod jeste na par dni zastavit,ale stejne se to nepovedlo,mala byla diky bohu v poradku. Stravili jsme tam nekolik tydnu a pece o nedonesene miminka je tam uzasna,stejne i o jejich maminky,kdykoliv nam poradily atd. Jinam bych nesla rodit. Ted cekame druhe mini a ja mam jasno,ze zase pujdu jedine tam. Na oddeleni sestinedeli byli vsichni taky hodni,takze za me urcite Obilnak 🙂

binki
31. bře 2016

Ahoj, trošku váhám, zda Bohunice nebo Obilňák. První porod byl nepostupující skoro 3 dny, zakončený SC, horor, na který se mi nechce vzpomínat. V jizvě se mi dělaly cysty a v děloze jsem měla něco krvavého, na co na gyndě přišla cca 5 měsíců po porodu (krvácela jsem strašně), 14 dní po termínu, u Miloušů, takže tam se znovu nechystám. Zatím mám 50/50 na další CS. Co mi doporučíte?

pekus
20. čer 2016

Ahoj, já taky váhám, zda Obilňák nebo Bohunice. Asi hodně záleží na tom, jak probíhá samotný porod a podle toho se odvíjí i Vaše preference, že? Je tu někdo, kdo rodil tak i tam a může srovnat?🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru