Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

marci
14. srp 2008

Holky, nevíte jak to vypadá s dokončením rekonstrukce v Bohunicích. Na prohlídce jsem tam byla asi před 2 měsícema a to se zrovna rekonstruovalo to 4. patro - nevíte v jakém stavu to je teď?
Mě se taky víc líbily porodní sály na Obilňáku, ale odrazuje mě oddělení šestinedělí (PA co mi ukazovala sály říkala, že jej neukazují, protože se není čím chlubit). Zato 7. patro v Bohunicích bylo moc pěkný 🙂

hanickak.
14. srp 2008

Ahojky, dle mych informaci je oficialni termin dokonceni zari/rijen, ale urcite se to o nejaky patek protahne jako kazda stavba 😒
A 7.patro neni oficialne pro maminky, ale je to oddeleni rizikoveho tehotenstvi, kam davaji tedka maminky, protoze jinde neni misto. Sama jsem tam pred par tydny lezela.
Tak hodne stesti.

sju.v
14. srp 2008

Katzi, rodila jsem v bohunicích v únoru a zpočátku jsem byla nervózní, jestli mě nebude taky moc slyšet,ale čím víc jsem se blížila k cíli, tak tím víc jsem na to nemyslela. A i když mi přišlo, že mě musí být slyšet, tak mi manžel řekl, že jsem naopak ani nepípla, až se divil, jelikož za celý den, co jsme se snažili porodit, tam zaslechl jiný nářky!Hlavně neřeš tohle, protože mysli na to, že tam jsme všechny na jedné lodi, takže to fakt neřešíš a hlavně personál co tam pracuje je zvyklý a ani už to nevnímají! Jinak můžu ti Bohunice jen doporučit, byla jsem tam moc spokojená a chápu i tvé rozpaky, taky jsem nad tím přemýšlela, ale teď už vím, že to je ta nejméně podstatná věc. Spíš mě v těch bolestech doslova dojímalo, když jsem zaslechla z vedlejšího boxu zaplakat čerstvé miminko a chtěla jsem to mít taky už za sebou. Ale pokud tě to opravdu tak trápí, tak si vem nadstandart, ten je víc bokem a máš tam vše pro svou potřebu a jsi úplně izolovaná od ostatních mamin. Přeju ti hlavně, ať to máž brzo za sebou a jste oba zdraví! 🙂

sju.v
14. srp 2008

Jo a ještě něco, kamarádka celou dobu chodila na Obinák a nakonec ji poslali do Bohunic, jelikož neměli místo!Rodila v červenci a mohla to mít "horší", ostatní totiž už posílali mimo Brno, takže nikdy člověk neví, kolik ženských ten den bude rodit! 😒

lucasaerik
14. srp 2008

Holky mohu se zeptat?....je třeba se taky v Brně registrovat do porodky, kde chceš rodit už na začátku těhu...doufám že ne....třebas jak v Praze, to mi příjde úplně ujetý 😒

sju.v
14. srp 2008

Mě tvrdili v Bohunicích (v lednu), že ne a jak už jsem psala, tak i když někam chodíš před porodem, tak se může stát,že nebude místo.Ale uklidním tě znám holky,co rodily i u Milošů i na Obilňáku a já v Bohunicích a ani jedna z nás si nestěžovala.Akorát u Milošů prý nebylo tolik info o kojení a neměla kamarádka malou tak často u sebe po císaři,ale to se může stát každé, když jsou komplikace.Takže i když nebudeš tam,kde jsi původně chtěla, tak by to mělo být v pohodě! Ale můžeš si zavolat a řeknou ti.Kontakty na porodnice i s hodnocením porodnic máš na aperio.cz! 😉

jana.sun
14. srp 2008

ahojte, holky, Brňačky,
tuto diskusi jsem pročetla celou a tak jsem se dneska konečně i zaregistrovala, abych se mohla přidat, protože porod v Brně je i pro mě aktuální. 😉 Bylo zajímavé si od začátku pročítat dotazy na porodnice a pak i zkušenosti těch, které se o pár měsíců dřív ptaly - všechny holky jste super, jak jste to zvládly!!! Gratuluju a trochu i závidím 😵 Máte to za sebou a mimoušky pěkně doma (i když některé trochu uplakané). Já mám TP 24.9.08 a kam jít rodit, to fakt nevím - co mamka, tak jiná zkušenost. Tak mi z toho nějak vyplynulo, že nejlepší je v den D si zavolat a jet tam, kde je nejmíň narváno, tam se člověku budou nejvíc věnovat - tedy naivně doufám. 😀 Hlavně, ať to není mimo Brno - stalo se to už některé z vás nebo někomu z okoli? 😨

Luco: registrovat se v Brně tak dopředu nemusíš - to je jen nějaká šílenost v Praze! Já myslím, že to tady ani snad nejde. Jak už se tu psalo, když mají plno, posílají jinam

janula2008
15. srp 2008

Jani, ja se registrovala v porodce az 38tyden, kdy me tam gynekolozka jako by uz predala do pece. Jinak jsem slysela moc dobre ohlasy na Ivancice, takze bych se tak toho porodu mimo Brno zas nebala a priste (jestli vubec nekdy nejake priste bude 😀 ), bych to tak i chtela zkusit.

jana.sun
15. srp 2008

Januli: díky za tip. A teď si tak uvědomuju, že mi o Ivančicích říkala jedna kamarádka, že si to tam chválej, no takže se nebudu bát vlka nic a uvidíme, řekl slepý. 😀
Jo a tvoje příspěvky byly super, hlavně ty rady - i potom s mimčem a režimem - jsi hodná, že nás tu tak podporuješ a pomáháš nám radami. Díky 😉

jana.sun
15. srp 2008

Holky, nemáte některá zkušenost, jak to to v Brně je, když je mimčo otočené zadečkem dolů - jestli všude posílají automat na císaře? Moje známá rodila cca před rokem a půl první mimčo na Obilňáku "normálně" a zadečkem napřed, byly komplikace, naštěstí je její syn v pořádku. Já myslela, že prvorodičky, když mají mimi "obráceně", tak jdou automaticky na císaře. Zas na druhou stranu bych samozřejmě chtěla přirozený porod, ale riskovat zdraví mrňouse rozhodně nechci! Máte některá zkušenost s tímto? Prosím, ozvěte se.Díky

dukie
15. srp 2008

jana.sun: Tak to jsme na tom, holka, koukám... stejně. 🙂 Taky hledám info... 😎 Co jsem se dočetla, tak když je mimi v poloze KP (koncem pánevním), tak se rozhoduje podle několika věcí, mj. podle předpokládané porodní hmotnosti miminka (pro rozhodnují je různá pro prvorodičky a vícerodičky), podle přesného umístění nožiček (jestli nasedá zadečkem nebo nožičkami), jestli je to holčička nebo chlapeček (u chlapečků prý hrozí při porodu KP poranění varlat) atp. Taky rozhodují zkušenosti lékaře, pokud neumí či si není u porodů KP jist, je vhodnější císař.

No a co jsem slyšela, ale co je na tom pravdy, to netuším... nerada bych vytvářela nějaké drby... tak na Obilňáku prý upřednostňují přirozený porod, pokud to vypadá, že by to mohlo jít. Oproti tomu např. u Milosrdných prý dávají mamince vybrat. Ono to má obojí svoje rizika a současně své výhody, tak je to docela těžké rozhodnout... 😖 Jak je to v Bohunicích, to jsem neslyšela.

Já se zase snažím zjistit, jestli je lepší se nechat uspat celkově nebo jen spinál... Dost mě děsí, že bych byla při vědomí... a zase na druhou stranu bych nerada přišla o možnost vidět miminko hned společně s tatínkem... a taky prý zotavování je lepší po té částečné anestezii... no já prostě nevím. 😒

Ale třeba se nám mimísek ještě otočí a nebudu to muset řešit. 🙂

janula2008
15. srp 2008

Dukie, tak to rozhodování Ti nezávidím a upřímně jsem ráda, že už to máme s prďolkou za sebou, zrovna po obědě chrní 😉 , slyšela jsem, že po špatně napíchlým spinálu můžou přijít pěkně hnusný bolesti hlavy, ale mně naštěstí (a to napichovali na 3x) toto minulo. Já bych opravdu do celkové narkózy, pokud bych nemusela kvůli komplikacím, nešla a to ze tří důvodů, za a) jsem posera, nikdy jsem ještě uspaná nebyla a tak něják mám hrůzu z toho, že bych se neprobrala 😀 b)když jsem byla při vědomí, tak jsem je mohla komandovat, ať si dají záležet na sešití 😀 😀 c) největší důvod, myšičku jsem viděla hned, vím, že mi ji nevyměnili a byl to krásný zážitek. U toho spinálu nic moc nevidíš z operace, máš tam plachtu, jen pak cítíš jak ji tahaj ven, je to tlak, ale ne bolest. No a ještě něco, pokud bych měla někdy rodit koncem pánevním a dali mi na výběr jestli chci císař nebo rodit normálně, tak bych asi volila hned ten císař, protože nejhorší porody jsou údajně ty, kdy si vyžereš kontrakce, třeba i den a půl a ve finále tě šmiknou na císař, slečna co se mnou ležela na pokoji poslední den to tak měla a fakt mi ji bylo líto. Ale to jsou jen mé postřehy, nenechte se ovlivnit 😉 .

dukie
15. srp 2008

janulko, já to všude čtu, že je to "při vědomí" lepší, ale když já se toho fakt bojím. Napichování u míchy... ta představa mě fakt děsí. 😖 A když se třeba dočtu, že některé holky měly spinál a stejně řezání cítily, takže je ještě potom museli normálně uspat... no nevím, jsem z toho taková celá rozpačitá. 😖 Ale rozhodně s Tebou souhlasím, pokud zůstane prcek KP a budu si moci vybrat, tak chci taky císaře... Inu, musíme teď vydržet do pondělka, uvidíme, co nám řekne paní doktorka. 🙂

janula2008
15. srp 2008

Tak přeju ať ti to dobře dopadne! Já si po pravdě ani už nevybavím, jestli jsem cítila u toho píchání do zad nějakou bolest, myslím, že ani snad ne 😝 .Jako určitě to nebylo příjemný, ale nějak hrozný taky ne. Tak to mě se doktoři ptali jestli cítím několikrát, pokaždé když mě štípli a ještě jsem aspoň trošku cítila, tak jsem řekla, že jo, je pravda, že z toho asi byli trochu na nervy když pořád čekali, kdy už to zabere úplně a mysleli možná, že jsem citlivka, ale zas jsem fakt nechtěla, aby mě to bolelo. 😔 Jediné co jsem pak cítila bylo to vytahování malé, docela dost tlaky na břicho. Když se na to zpětně podívám, tak musím říct, že můj porod císařem byl opravdu malina, oproti některým holkám, které rodí normálně a natrápí se, i když ty poporodní bolesti při zhojování žádnej med nebyly a připadala jsem si jak feťák nadopovaná oblbovákáma proti bolesti, které ne a ne zabrat. 😒

dukie
15. srp 2008

janula: Já se nebojím napichování kvůli bolesti, ale protože mě prostě děsí představa, že mi dělají něco blízko míchy. 😝 Prostě mám asi strach, že se netrefí a... 😖 Já vím, že je to blbost, že to dělají lidi, kteří to umí, je to jejich práce... ale i tak. Prostě jsem v tomto ohledu strašpytel. 😀 Ale miminko ven musí, takže něco se holt musí vydržet. 🙂 A jak dlouho Ti trvalo, než ses začala cítit zase fit? 😵

janula2008
15. srp 2008

Dukie, tak první den jsem rodila v 9.40 a odpo jsem začla pomalu cítit nohy (bohuže i jizvu a to byl fakt humus), k večeru jsem se pokoušela sednout, otočit se z boku na bok a u toho se mlátila do hlavy, že já kráva se přimlouvala za císař 😀 😀 . Druhý den ve středu taky děs, ráno doběhly rehabilitační sestry a že uděláme pár kroků, to už jsem se snažila i chodit sama, odpo mě převezly na šestinedělí a od noci začly nosit malou na kojení. Ten další den kolem poledne už jsem jí tam dostala na rooming in, pamatuji si, že jsem ještě sotva lezla, ale zvládla jsem první návštěvu na chodbách. No a pak už máš takový starosti kolem mimča, že na bolest zapomeneš. Úplně fit jsem byla pátý-šestý den a po dalším týdne o jizvě skoro nevěděla. Teď o ní vím, když mě malá do ní kopne jak s sebou háže a to je docela často, jinak dobrý. Ale kámoška rodila normálně a sešitá byla zas až k zadku, takže si asi nevybereš, já jsem fakt zpětně za ten císař vděčná 😉 .

dukie
16. srp 2008

janulko, člověk musí pro toho prcka vydržet všechno. Ať už je ta jizva kdekoli. 😉 A říkám si, i když z toho mám strach, je to stejný jako se vším... zvládla to už taková spousta lidí, tak proč ne já, že jo. 😀 Však ono to nějak dopadne. Důležitý je, aby to šlo tou nejlepší cestou pro miminko i maminku a hotovo. Jakýpak copak. 😎 Jdu si zrovna mazat bříško, stráááášlivě mě v posledních dnech svědí ve spodní části, jak se napíná a napíná... vždycky to začne v noci... a to večer pečlivě mažu. Inu, musím mazat ještě pečlivěji a hlavně častěji. 😵

Jinak koukám, že sem do té diskuze nechodí moc maminek se svými příspěvky ohledně brněnských porodnic... 😕

petipacka
16. srp 2008

Ahoj holky, mám čerstvou zkušenost z Obilňáku. Rodila jsem 8.8. a bylo tam narváno, ale porod byl fajn, hlavně díky přístupu všeho personálu, jsou moc hodní a fakt člověka podrží, takže porod super, ale šestinedělí katastrofa, ne že by byl špatný přístup, ale je tam momentálně přeplněno, takže jsou maminy s miminky rozstrkaní po onkogynekologii a reprodukční gynekologii, na pokojích bez lampiček, což je super v noci na přebalování a navíc třeba konkétně já jsem se třikrát stěhovala, takže dost maso, pro prvorodičku, ale dalo se to přežít, přístup sester je fajn, jen toho mají mega moc. Tak se držte a dobře si vyberte, hlavně ať vás brzo pustí domů z porodnice :o)!

dukie
16. srp 2008

petipacka: Díky za zkušenost. 🙂 Já si taky myslím, že jediný větší problém je, že je porodů moc. Jinak si myslím, že každá porodnice má asi něco do sebe, je to o lidech, na koho narazíš. Jenže když sestřičky nestíhají, je to těžký, byť jsou sebevíc hodné a milé, nemají holt tolik času... 😕

noangel
16. srp 2008

dukie me taky silene desila predstava ze me nekdo neco pichne do patere ale po hodce kontrakci me to bylo uplne sumafuk co me tam strci 😀 a vubec to nebolela a mudra co me ho davala byla uzasna rodila sem v bohunicich

dukie
16. srp 2008

noangel: No jo, jenomže u plánovaného císaře je to bez kontrakcí... 😝 Takže do toho člověk musí jít dobrovolně... to je to děsivý... 😕 Teda aspoň pro mě. 😀

janula2008
16. srp 2008

Dukie fakt neboj, i kdyby došlo na plánovanej císař,nejhorší je ten stres kolem, ten já měla hroznej a na sále se rozbulela strachem (jsem fakt hrdinka 😀 ), ale ve finále to nebylo vůbec tak děsný, blbý byly až ty bolesti jak to přicházelo k sobě, ale to s tím musíš počítat, je jasný že porod bolí, ale co by člověk pro mimíska nevydržel.

jana.sun
17. srp 2008

ahoj holky, já jsem fakt antitalent - měla jsem pró vás vypsané odpovědi, pak jsem se překlikla, abych si prohlédla fotečky a ono se to celé ztratilo!!! Takže píšu znovu. Byla jsem od pátku na chajdě, tak jsem se nedostala na počitač.
Dukie: řeším přesně to co ty. Jestli to nakonec bude plánovaný CŘ, tak jestli spinál nebo úplná narkoza. A spinálu se bojím ze stejných důvodů jako ty a ráda bych ho taky přesně z těch důvodů - vidět malého hned! No, ve středu jdu na kontrolní UTZ a uvidíme, jestli se prcek otočil nebo ne. 😉
Tobě budu zítra držet pěsti, aby bylo mimčo hlavičkou dolů 😉

Januli: tobě moc moc závidím, že už to máš za sebou a gratuluju ke krásné Simonce.

Noangel: taky gratulace k Tadýskovi - je to malý šikula

Pětipacka: Toníček je roztomilej a to krásné datum 🙂 Jen ten Obilňák mě trochu vyděsil - mamky s mimči na oddělení reprodukční gyn.??? To asi není moc super!

dukie
18. srp 2008

jana.sun: Děkuju moc, jsi hodná. Sama jsem teď napnutá. Ale podle boulí, co se dělají stále na stejných místech, si v duchu tipuju, že v bříšku stále hačá... ale třeba se mýlím. 🙂 Máme v poledne monitor a pak tu kontrolu, tak se ani nenadějem a budem to vědět. 😵

janula: Já si myslím, že stresu moc cítit nebudu, tedy je to můj odhad. Když jsem měla jít na celkovou narkózu na revizi dělohy po zamlklém těhu, tak jsem nervózní vůbec nebyla. Přišlo mi, že jsem se spíš tak nějak uklidnila, jakobych se tomu prostě odevzdala. 🙂 Tak bych ráda věřila, že stejně bych se cítila cestou na císaře. Ale kdo ví, přeci jenom tenkrát šlo jen o můj život... teď by šlo rovnou o dva. 🙂

jana.sun
18. srp 2008

dukie: pak pisni, jak vám to dopadlo, jestli se mimi "umoudřilo" 😉
jinak s tím stresem před narkózou je to u mě stejně - taky jsem byla na revizi po zamlklém těhu a narkózy
jsem se bála nejmíň. Navíc jsem na jedné byla pár měsíců před tím, když mi brali oocity pro UO, takže narkózy se nebojím - tedy za sebe ne. Za mrňouska se mi do ní nechce, je to přeci jen nepřirozený zásah do těla a jeho se to bude taky týkat. Chtěla bych ho toho uchránit, zvlášť, když už to zplození neproběhlo přirozenou cestou. Ale nějaké větší komplikace při případném přirozeném porodu KP a následná možnost, že by mohl být postižený nebo ochrnutý, či co, jsou mnohem mnohem horší. 😖
Jen to rozhodování je hrozné, kéž by existovalo něco, nebo někdo, kdo by člověku řekl, co je to nejlepší a věděl to na 100%. 😉
No, my mimíska uvidíme ve středu, tak jsem taky zvědavá. Navíc to vypadá, že my máme o pár týdnů víc času na otáčky než vy 😉
Ještě mi pak, prosím, napiš, jestli se budeš domlouvat na plánovaný CŘ, tak kde a jak to tam na tebe působí...předem díky.

dukie
19. srp 2008

jana.sun: Už jsem Ti to psala do jiné diskuze, ale nevím, kam dorazíš, takže to vezmu ještě přes kopírák. 😀 Paní doktorka s náma včera nic nedělala, ani UTZ, ani nás neposlala do porodnice, prý uvidíme za týden... takže stále vím prd 😝 a jsem nadále napnutá, co s náma bude. 🙂 Takže další info bude nejdřív příští týden v úterý. Pisnu, slibuju. 😉

vendulka
2. zář 2008

holky , máte tu někdo nějaké zkušenosti s porodnicí u Milosrdných bratří?A jestli se tam dá rodit do vody??A nevíte, jestli je potřeba registrace k porodu?

vendulka
2. zář 2008

díky za každé info, i do IP...díky

janula2008
2. zář 2008

Vendy, já jsem tady o porodu u Milosrdných napsala už hodně 😉 . A o tom rození do vody, no celkem o tom při současném babyboomu pochybuju, ale s tím si jistá fakt nejsem, to bych kecala.

vendulka
2. zář 2008

no já to celé nečetla...nemám tolik času,ale díky, zkusím si to tu najít.... 😉 proč o tom pochybuješ při současném babyboomu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru