Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

katty_k
5. kvě 2009

dik moc za podporu, snad to dopadne dobre, ja si jdu pocist neco o vyvolavanych porodech 😒
ale treba me to mine
tessa: je zvlastni, ze me se mala neprobudi ani na bzucak ani na takhle prudke hybani s brichem, musim ji zmacknout v miste kde ma nozicky a nebo dole u hlavicky, chvilku ji omezit a zase pustit

bertica.h
5. kvě 2009

katty to ja sa zas bruška snažím vhytať čo najmenej..hned ako tam máme ruku priloženú,Anetka je k nezastaveniu 😀 😀 😀
kde je ruka,tam je ona 😀 😀

inak mne porod vyvolávali..ale neviem či je to rovnaké vyvolanie ako ked sa prenáša..
Lebo mne odtiekla voda,ale kontrakcie stále nič..tak preto mi začli vyvolovávať.

Moc držím palce,mamina 🙂 🙂

prcekpet
5. kvě 2009

katty - ze zkusenosti me kamaradky, vyvolavany prorod neee, udelali ji to v terminu v Bohunicich a rekla, ze rodit uz nikdy nechce ☹

ja jsem v Bohunicich byla moc spokojena, ty zbijecky mi nevadily, uplne jsem je ignorovala a ted jsem byla na navsteve u svagrove - prodlouzeny vikend, a zrovna nad nima rekonstruovali byt, maly mi spal pres 2 hodiny, doma normalne pres den spi dopoledne max. hodinu, kdyz mam opravdu stesti 😀 chtela jsem tem delnikum poslat flasku 🙂

drzte se rceni: Lina huba, hole nestesti...na vsechno se ptejte a rikejte, co citite a co chcete 😉

vaginalni vysetreni na konci tehu mi delala moje dr., nebylo to vubec prijemne, jeste vecer jsem vsechno citila, ale ke konci tehu si myslim nas boli uplne vsechno, ale to krasne vonavoucke miminko, vam to vsechno vynahradi a vy zapomenete na bolest a uzivate si toho nadherneho pokladu 🙂

vsem vam preji pohodovy porod a hlavne zdrave miminka

P.S. zaparkovat muzete primo pred budovou porodnice, s tou kauci nam taky rikali, ze ji mame mit nachystanou, ale vratny jenom mavl rukou a rekl jedte...zatimco jsem sedela 20min na monitoru, manzel preparkoval a v pohode se za mnou vratil, teda on spis trpel v cekarne, bylo plno a ja si ho pak musela vydupat 😉

katty_k
6. kvě 2009

prcekpet: moc rada bych rodila prirozene, bohuzel nejsem schopna to ovlivnit, na prirozene urychleni sexem, pohybem a kdovicim uz neverim, zkratka az vyleze, tak vyleze. Jenze nemuze tam byt vecne, uz ted je dost velka a nemuze tam byt vecne. Snad to nakonec prijde samo, uz se tim snazim nezatezovat, bud to prijde samo a nebo ji doktori pomohou..

vaginalni vysetreni priste rozhodne odmitnu, je to zbytecne a bolestive

prcekpet
6. kvě 2009

katty - nenech se stresovat tim, jak dr. predpovidaji hmotnost miminka, u kamaradky se sekli o 800g (pridali, maly mel nakonec neco malo pres 3kg a strasili, ze bude mit pres 4kg)...i u me se sekly, ale jen o 300g, rikali, ze bude neco kolem 3kg a nakonec jsme meli 3,65kg 😀

neboj, ona se musi upravit, aby byla hezka holka az vykoukne na maminku 🙂 holt mas v brisku paradnici 😀 a co Ti odhadovali na 1. UTZ ve 12tt? jaky termin? Rika se, ze ten je nejpravdepodobnejsi...ja nemuzu posoudit, maly se narodil o tyden napred, diky Bohu za to, ze jsem neprenasela

holky, myslim na vas a drzim pesticky, ted je zmena pocasi a to pry samo vyvolava porody (to plati jen pro maminky, ktere jsou v terminu anebo neco malo po), rikala PA v Bohunicich, tak snad bude mit pravdu 😉

katty_k
6. kvě 2009

prcekpet: termin mi vychazi na 2.5. 🙂

snad se seknou, jen aby to nebylo opacnym smerem 😀

bertica.h
6. kvě 2009

precek..aj ja by som tak chcela..týžden pred termínom..
ja mám podľa UZ v 12tt TP 31.5..tak snád..

katty aku ti odadli hmotnost Terazky okolo toho 32tt?
Mne 1750g 😅

bertica.h
6. kvě 2009

Terezky 😉

katty_k
6. kvě 2009

bertica: 1830 gramu 🙂

svataterezicka
6. kvě 2009

Ahoj takv pátek jsem rodila v Bohunicích a musím je moc pochválit! Příjemný personál - jak na příjmu, tak na porodním (PA mi strašně pomohla, super mě motivovala), tak potom sestřičky na šestinedělí i na dětském. Všechno mi vysvětlovali jak při porodu co se mnou dělají, tak potom i s miminkem mi pomáhali. Vysvětlili kojení, ukázali koupáníčko, vždy ochotné pomoct a poradit. Vizity taky v pohodě, o víkendu nechodili velké ale jen normální a plus dětské. Pokoje taky moc hezké - rodila jsem na nadstandartu - jelikož neměli jiný pokojík volný. A šestinedělí - byla jsem na pokoji po dvou jen s jednou paní a sociální zařízení společné pro dva pokoje. Vše nové, zrenovované...žádné zbíječky ani dělníky jsem neslyšela - nevím jestli kvůli tomu že jsme tam byli přes víkend (v pondělí nás pustili domů), to jsem si užila akorát na ambulenci když jsem tam chodila na monitoring... takže dávám jedničku s hvězdičkou 😉

katty_k
6. kvě 2009

terezicko gratuluji a dik ze pises, kazdy takovy prispevek snizi nervozitu prvorodicky jako jsem ja 😀

bertica.h
6. kvě 2009

terezičkaaaaaaa....gratulujem k Verunke..ako sa Vým darí?juj..želám Vám veľa zdravia,lásky,aby ste sa rýchlo zžili a bolo Vám krásne 😵 😵 😵

bertica.h
6. kvě 2009

potom hoď fotky,nech sa možeme pokochať.
🙂 🙂

k.ate
6. kvě 2009

Ahojky zdravím všechny... Ještě mám sice spoustu času, ale s manžou teď řešíme problém, jak se v září, až se prckovi bude chtít na svět dostanu do porodnice, když nemáme auto...☹ Mám v takovým případě nárok na sanitku nebo mám smůlu a pofrčím do porodnice MHDčkem? 😀 Vím, že se to dozvím asi včas, ale stejně nás to teď docela trápí... 🙂 Dík za odpověď 🙂

bertica.h
7. kvě 2009

kate..a nemáš niekoho iného blízko s autom?
napr.dobru susedku,alebo tak?určite by sanitka prišla,ale ktovie kedy 😖

v noci by si sa MHD tažko dostala..alebo by to trvalo dlho..a ked ti začnu kontrakcie,asi to nebude moc príjemné..alebo nemáte možnosť pred porodom si auto požičiať od niekoho?

rolenka
7. kvě 2009

kate: na sanitku máš nárok. Na ambulanci v porodnici mají několik čísel na sanitky. Nebo zavoláš na 155 a oni ti někoho pošlou. Taky jsem myslela, že budu muset jet sanitkou, ale nakonec se nám to vyřešilo jinak. 😉 Takže neboj. Užívej si těhotenství. 😵

lucianas
7. kvě 2009

Ahoj,

Terezi, děkujeme za krásný pochvalný příspěvek o bohunické porodnici. Takové si rády počteme. ... Hodně štěstíčka a zdravíčka tobě i Verunce, ať vám přináší jen samou radost.

Kate, dobrý dotaz. My sice auto máme, ale člověk nikdy neví,kdy to na něj přijde a když by byl manžel náhodou v práci, tak by to bylo horší. Takže určitě se tento dotaz a následná odpověĎ budou hodit každýmu. Díky za tento dotaz. 🙂

k.ate
7. kvě 2009

holky díky... 🙂 no auto (rozumný, co se bezpečnosti týče) má u nás jen táta, ale ten nebydlí v Brně, takže cesta sem by mu tak pul hodiny zabrala, takže to vyjde nastejno jako ta sanitka... ☹ A manžovi rodiče,ale ti jsou přes 100km daleko. Jinak to jsou starý auta (škodovka 120 a favorit), ve kterých jsem občas měla strach jet i jako netěhu... Já bych to ještě moc neřešila, ale manža byl z toho včera nešťastnej, že se o mě nebude umět postarat a tak... My uvažujem o tom, že bychom si auto pořídili, ale to je zatím ve hvězdách, jak na tom budem s financema, nechcem dát všechno, co teď máme k dispozici za auto, a pak nemít žádnou rezervu "kdyby něco"...

veruska007
7. kvě 2009

Ahoj, mne rupla voda a v pohode jsem dojela mhd 😉 . Jinak bych si asi od nekoho pujcila auto nebo si domluvila "pritele na telefonu", co mne doveze do porodnice, kdyby bylo potreba, nebo v nouzi i sousedy. Sanitka Te doveze kam oni chteji, ne kam si vyberes Ty, teda predpokladam. 😖

lucianas
7. kvě 2009

Kate, tak leda ještě zkusit si auto půjčit zhruba na to období, kdy by měl nastat den D. Ale to by ho dotyčný, od koho byste to měli, nesměl potřebovat v tý době. .... asi ta sanitka bude nejlepší řešení, opravdu.

Veru, tak to máš můj obdiv. MHD do porodnice, to klobouk dolů tedy.

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
katty_k
7. kvě 2009

Hlasim se z kontroly, doktorovi jsem rekla jestli by to slo bez prohmatani, ale neslo, takze jsem zatla zuby a ono dobry 😵 Ta predchozi silena bolest musela byt kvuli tomu, ze jsem nebyla otevrena, dnes uz jsem na tom vyrazne lepe a pokud neporodime do nedele, tak v nedeli rano nastupuji na vyvolani.
Dost me to dnes uklidnilo, doktor byl mily, pritom to byl ten stejny jako posledne... fakt mi spadl kamen ze srdce, jsem byla vydesena jako kralik pri lovu.

k.ate
7. kvě 2009

magda - ale taxík tě nevezme spíš, než sanitka, pokud jedeš do porodnice... Nechtěj mít zaprasený to auto... 😉 Takže bych jim když už by na věc přišlo, řekla, že mi u taxislužby řekli, že mě prostě neodvezou... Podle mě by tu sanitku poslat měli... Ale teďs mě teda nalomila...

bertica.h
7. kvě 2009

taxíkov je kopa a ked im povieš,že chceš ísť tam a tam,ideš tam.Ked si zavoláš sanitu,ovezie ta samozrejme do najbl.porodnice a nemáš výber..
aspon tak mi to povedal manžel.

a ono..málokedy to je tak akútne ..ísť do porodky..či odtečie pl.voda..vtedy je čas do hodiny,dvoch dostať sa do porodnice,kontrakcie tiež neprídu silné hned..
neviem..bývate daleko od porodníc?

itka
7. kvě 2009

V ambulancích porodnic mají číslo na sanitky, kam volat, když je potřeba odvézt do porodky. Já jsem to taky využila, pač jsem se nemohla pohnout a museli mě odnést. Volala jsem sanitku podle toho čísla z ambulance, ale to jsem neměla dělat. Na dispečinku po mně chtěli záruku, že si mě tam nechají a dostanou to proplacený. Tak jsem znovu volala na porodní sál, jestli jim tamní Dr. dají nějaký papír na proplacení. No hrůza. Pak tedy sanitka šťatsně dorazila, ale jezdili se mnou po polovině Brna, protože saniťák vezl domů svého kolegu. V porodnici mi sestra říkala, že je lepší volat 155, i když v ambulancích mají čísla na sanitky k porodu. Takže maminy, volejte jedině 155, že už rodíte ať okamžitě přijedou!! Jo a všem hodně štěst a hlavně bezbolestný porod 😝 😝 .

svataterezicka
8. kvě 2009

Ahoj holky všem díky za gratulace 🙂 Zatím je s náma doma tatka tak je to fajn ale příští týden už pojedeme spolu samy na ostro tak uvidíme.. dneska má týden to je něco...
Jinak k tomu jak někdo psal že jel mhd po rupnutí vody do porodky.. fakt síla.. mě rupla voda doma a teklo to ze mě přes dvě vložky furt... hlavně jak jsem vylezla před porodkou z auta tak tím pohybem se to rozjelo, a teda řeknu vám, jít těch pár metrů a pár pater v mokrých gatích je teda nic moc pocit, jako fakt mi to hrozně vadilo i když bylo brzo ráno a tma a nikdo nikde... naštěstí mi na ambulanci dali hned košilku tak jsem to mohla vysvléct a nesedět v tom na monitoringu... aspon nemuseli zkoumat zda je to fakt plodovka 😀

k.ate
8. kvě 2009

bertica - pokud budu rodit podobně jak moje mamka, tak moc času mít nebudu 😀 Ta volala o pul osme babičce, ať jí přivezou do nemocnice nějaký věci, v 8 jí odtekla plodovka a brácha byl na světě před asi o půl 11 - to byl první porod... To si mamka dělala srandu, že kdyby už v nemocnici nebyla, rodila by doma 😀 U mě měla prej času víc, protože jí odtekla voda, ale kontrakce nikde, takže jí museli porod vyvolat, ale pak to prej taky bylo raz dva... Tak uvidíme, jak na tom budu já... 😀 Docela by mě zajímalo, jestli se tyhle dispozice dědí nebo ne 🙂

bertica.h
8. kvě 2009

Kate..tak to som zvedavá aj ja.
mám pocit,že v našej rodine sme bezkontrakciové.bude nám musia kontr.vyvola´t,alebo urobia cisársky.
Moja mamina rodila sestru,prvé dieta .Mala norm.porod..bolestivý..ale dalo sa-ja druhé dieta som bola katastrofa.rodila ma 2dni,proste kontr.boli,ale nie také,ako mali.takže 2dni v bolestiach(Bože...snád sa toto v dnešnej dobe už nedeje)..

moja sestra-porod,nechali ju den trápiť,zas slabé kontr.nakoniec rýchlo SC,ked už horelo za ušami.
Ja..odtok PV?nič..nič..samozrejme museli vyvoláva´t..a podporovať stahy..

Tak sa desím toho,že moj druhý porod bude taký,ako mala moja mamina 😒
držím palce,aby to bolo rýchle,čo najmenej bolestivé 😵 😵

lucianas
11. kvě 2009

Ahoj

tak ten bezbolestný a rychlý porod přeji všem!!!!!

bertica.h
11. kvě 2009

ahojte🙂
Vrátila som sa z prvej poradni v Bohuniciach a nijak nieosm nadšená.Dr.bola fajn,ale zarazila ma tým,ako povedala,že ma vyšetrí ona a potom ešte jedna lekárka.
Niesom sprostá a neviem prečo by-a hlavne bez slušného opýtania mi mali vag.vyšetrenie robiť dvaja lekári.
Niesom pokusný králik..a keby som ním aj chcela byť,žiadam nie strohé oznámenie,ale snád opýtanie sa..či suhlasím..
Takže som si povedala svoje a vyšetrila ma len jedna.

Inak som bola na monitore.všetko je ok..váhu odhadli na 3,5kg..porazí ma🙂)
To bude porod..

Bola tam plná čakáren ,niekt.mamičky na príjem,iné do poradne..

škoda že su tu len také veľké porodnice..ja by som snád rodila radšej v malej☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru