Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

katty_k
8. črc 2009

jak jste probiraly kojeni, tak pridam taky svou trochu do mlyna...

byla jsem po cisari, prvni noc (nedele) a dopoledne po porodu jsem byla na JIPce a malou mi jen nosily na prilozeni, mela jsem jen mazivo, jak jinak. Dostavala umelou vyzivu...dalsi den a pul mi ji privezly, ja se tedy vyhrabala s bolesti z postele a kojila, kojeni me hodne bolelo, jednou jsem i brecela, ale mala je nastesti prisavka od prirody. Kazda sestra rekla neco jineho, to ze bradavky boli nez si zvyknou a ze prikladam dobre jsem se dovedela az od me kamaradky co prisla ve stredu odpoledne na navstevu, byla mi vlastne moji laktacni poradkyni.
Mala ubrala vice nez onech 10% porodni vahy a mela jsem ji dat prikrm, ten mi vyzvracela. Ja mela i kloboucek na bradavky.
Rozhodla jsem se rozkojit za kazdou cenu, takze jsem kojila treba 14x denne, jak si mala sama rekla. Do tabulky kam se mely psat vahy (mimi se melo zvazit pred a po kojeni) jsem psala to co chtely slyset, ale malou jsem ve skutecnosti zvazila asi trikrat a pak se na to vykaslala. Budila jsem si ji sice co tri hodiny i v noci aby se mi rozjelo kojeni, doma jsem s tim za par dni prestala. Odjizdeli jsme z porodnice v patek, pet dni po porodu, mala mela "tabulkovou" vahu a s kojenim nemame problemy, kojime plne.

V Bohunicich budu rodit i priste, ale chtela bych na sestinedeli nadstandart at mame klid, Terka byla a je zlate dite, nevyspala jsem se jen kvuli detem spolubydlici, prvne to byla neuveritelne urvana dceruska pani z Ukrajiny, ta kdyz rvala, tak me praskaly stehy po cisari. A pak chlapecek co proplakal chudak celou noc, nastesti pani byla moc prima, poradila mi s par vecma, uz mela jednoho syna doma. Po tomhle jsem se neuveritelne tesila na domov a klid.

petapi
8. črc 2009

jj, s tím rodným listem to tak opravdu je 😉
a nejvtipnější ale je, že na pojišťovnu se musí nahlásit jakákoliv změna do 8 dní (jestli si to dobře pamatuju) s rodným listem 😀 ale jsou samozřejmě zvyklí, takže v případě narození dítěte bez 🙂
a s tím přesunem obilňáku, v bohunicích se asi teda ale bude muset postavit nějaká nová budova ne? nebo se to má vlízt do stávající porodnice?

k.ate
8. črc 2009

petapi - na dnu otevřených dveří i v novinách bylo, že se bude stavět nová gynekologicko porodnická klinika v Bohunicích a potom se bude stěhovat Obilňák do Bohunic, je to prej kvůli tomu, že postavit novej barák vyjde levněji, než opravovat tu starou porodnici na Obilňáku... 😉

petapi
8. črc 2009

tak to jo, dík, ale to tedy nebude tak rychle...

k.ate
9. črc 2009

petapi - http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/porodnic... tady je k tomu dokonce i článeček 🙂 Takže by se to mělo komplet přestěhovat až v roce 2011 ... 🙂

staninka77
9. črc 2009

Ahojky tak jsem se dozvěděla že máme zdravého klučíka. 😉 🙂
A taky jsem se rohodnula že asi budu rodit v Bohunicích že tam mají v počítaču moje udaje o mém těhu tak asi pujdem tam aby nebyli nějaké problémy než jed do Bozkovic kde teda nechcu rodit.
tak dobrou noc zítra sem za váma juknu co je nového. 😉

argy
10. črc 2009

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat....pár lidí mi řeklo, že je potřeba se do porodinice, kde chci rodit, nahlásit už 3 měsíce předem.... já chci rodit v Bohunicích a nevím jak to tam chodí.
Jo a budeme mít holčičku 🙂 a s přítelem jsme se dohodli, že se bude jmenovat po něm, musím jít na matriku ještě před porodem? Každý mi říká něco jinýho tak se ptám i vás. Matrika v Brně je vlastně kde?

staninka77
10. črc 2009

Argy-Já bych chtěla taky tam rodit v Bohunicích.
A nemusíš se toho bát že se tam musíš přihlásit 3.měsíce před porodem.
Mně pokaždé dr.poslala tak necelej měsíc tam kde budu rodit na monitory takže si myslím že když tam pujdeš těsně před porodem nevadí.
Jinak taky nemáme společné přijmení a musíme na oba na matriku takže tam jdite tak kolem 7.měsíce nebo aji i později. 😉

Já jsem se chtěla zeptat kdo v tehle době rodil někde v Brně v nějaké porodnici to je uplně jendo kde.
Zda se platí i ten poplatek za pobit v porodnici jak i pro mně tak aji i pro miminko co se narodí moc děkuji docela mně to zajímá. 😉 🙂

lucy.l
10. črc 2009

stani, za miminko by se v porodnici platit nemělo

ale kdy se všechno platí ?až výsledná suma při propuštění z porodnice ?A co se vše platí v Bohunicích ?
Vím že nadstandartní porodní pokoj 500,- , nadstandart na 6nedělí 1200,-/noc (v tom už je snad zahrnutá klasická cena za pobyt matky v porodnici?) Otec u porodu stojí kolik ?

petapi
11. črc 2009

argy, registrovat se určitě nemusíš, to je pověra a pokud nejste manželé, tak opravdu na matriku musíte a myslím, že matrika je na každým úřadě, asi bych šla tam, kde bydlíte, ale pro brno střed je na dominikánské ulici, ne tam kde je magistrát, ale hned na začátku u šilingráku 😉

pospecka
11. črc 2009

Argy: ta registrace do porodnice je potřeba snad jen v Praze, ale tam vzhledem k počtu rodiček by to snad mělo být už 3 měsíce před otěhotněním 😀 , dělám si legraci, ale v Praze to musí být hrozně brzo. V Brně jsem se ptala na Obilňáku a prý se tam tahle hlásit nemusí.
A k tomu jménu, pokud máte každej jiný a jste Brno město, tak na matriku na Dominikánský, jak Ti tady psaly. Jsou tam po a st do 17:00hod, s sebou oba občanku a oba svůj rodný list a tvou těhu průkazku, jinak nic víc nepotřebujete, nic se za to neplatí a doporučuju zajít co nejdřív, my jsme byli snad už v 20tt, člověk nikdy neví a je lepší to mít dřív. Ale dělí se to tam podle porodnic kde máte v plánu rodit, tak si to předtím rozmyslete. 🙂

martina227
12. črc 2009

Rodila jsem před týdnem a dvěma dny v Bohunicích a nemůžu si stěžovat vůbec na nic. Skvělá porodní asistentka p. Pehalová, při porodu byly nápomocny ještě další dvě a taky byly úžasné, povzbuzovaly, uklidňovaly. Na šestinedělí jsem taky měla štěstí na ochotné sestřičky, pomohly a poradily s kojením, žádné otrávené obličeje.
Zaplatily jsme si nadstardantní porodní box i nadstandart pokoj a bylo to super, můžu doporučit. Takže pokud bude další miminko, tak jedině Bohunice.

argy
12. črc 2009

Děkuji za vaše odpovědi. Ještě bych se chtěla zeptat. Trvalé bydliště mám ještě u Jeseníku a budu si ho teď měnit. Na matriku mám jít až po změne a nebo je to jedno? Na matrice budu hlásit zatím jen jméno, bydliště bude až se malá narodí, ne?

iveta06
13. črc 2009

Ahoj chtěla bych se zeptat Martiny 227, nebo vás ostatních 😉
mělas v porodnici oblečení i pro miminko a jestli ano tak co a kolik???
Slyšela jsem že jejich není vždy OK 😕

petapi
13. črc 2009

já jsem měla svoji čepičku, rukavičky a ponožky, zbytek ne, bylo tam hodně erárního, sice to nebylo na módní přehlídku, ale bylo to věčně poblinkaný, takže jsem převlíkala stokrát za den, tak by se nevyplatilo mít vlastní a stejně mimčo bylo pořád v zavince 😉

lucy.l
14. črc 2009

ahoj holky, dávám Vám sem co se vše platí v Bohunicích :

Ceny jsou sestaveny dle platných ekonomických tabulek FN Brno.

Otec u porodu...............500.-kč
Léky, anestezie.............nehradí se
Nadstandartní porodní pokoj..... 500.- kč
Nadstandartní pokoj na 6 nedělí....920.-kč + 357.- kč miminko (včetně DPH)
Poplatek za pobyt matky v nemocnici..... 60.- kč na den
Poplatek za pobyt miminka v nemocnici ...... neplatí se.

lidunka1981
16. črc 2009

Ahojky tak uz to mame konecne za sebou. Rodila jsem minulej ctvrtek a cely porod od prvnich kontrakci trval 10 hod. coz bylo sileny. Nechtela jsem se vubec otevrit takze me davali vse mozne na vyvolani a otevreni. Jinak porodni asistentka byla super i pres to ze ten den meli moooc porodu. Fakt to tam vali jak na bezicim pasu 🙂 No a na 6nedeli to je uplne senzacni. My jsme se tam trosku zdrzely kvuli zloutence ☹ ale sestricky jsou tam mooc hodne a se vsim poradi a pomuzou. Ja opravdu muzu Bohunice jen doporucit!!!!!! 😀 Jo a obleceni pro mimi neni potreba. Maji tam platene kosilky ktere jsou pro mimca prijemny a jsou porad v zavinovacce. No ale jsem stastna ze uz jsme konecne doma 😀 😀

nicole_11
29. črc 2009

ahojky..já rodila skoro před rokem v bohunicích...,porod jsem měla vyvolávanej,docela to šlo rychle,tabletku mi dali v 8 ráno a syn se narodil v 11´30..sice kontrakce byly snad po 2min..fakt síla,porodní asistentka byla velmi příjemná,porod byl v pohodě ale pak se mi vytvořil hematon a museli ho zašít..většinou se to dělá pod narkozou ale pan Dr si mysllel že jsem ze železa tak to zvládnu bez narkozy...což byla nepředstavitelná bolest,řvala jsem stokrát víc než u porodu jak kdyby do mě bodali nožem,nakonec mi Dr dal tu narkozu, druhej den jsem byla po tom úplně mimo a syna mi vozili jen na kojení,sestry byly docela fajn,akorát jsme měli problém s kojení a každá nás to učila úplně jinak,když jsme přišli domů tak jsem si musela pozvat laktační poradkyni aby nás naučila kojit...takže opravdu nevím, jestli po druhé budu zase rodit v bohunicích,je to tak půl na půl..a to ještě ztratili v bohunicích moji zprávu z porodního sálu až za 3 dny ji našli,pokud si ji pak nevymysleli...je to hlavně o lidech a jak se taky vyspí...u milosrdných je to prý dobrý ale když se něco stane u porodu,tak je to o hubu, nejsou tam tak dobří a obilnák se zase bude stěhovat do bohunic a i tam to není tak suprový...plánujeme druhý dítě a fakt nevím,kde budu rodit..docela mám z toho strach..moje kamarádka je por.asistentka a co mi vykládá za story...tak fakt nevím...doufám,že budu mít štěstí a druhý porod bude v rámci možností bez problému...

lucy.l
16. srp 2009

ahojky,tak jsem rodila v Bohunicích 05.08. porod super, všichni moc milí, ale na 6 nedělí to byl děs

mariv
16. srp 2009

A proc to byl des lucy.l? Taky se tam chystam rodit, tak at vim co me ceka.

kustka
17. srp 2009

mariv,
já jsem rodila v Bohunicích před necelýma 2 měsíci a byla jsem naprosto spokojená! I s šestinedělím 🙂 Byla jsem tam 5 dnů, vystřídalo se tam spousta sestřiček ve všech těch směnách- jak dětských tak ženských a nemůžu si NAPROSTO stěžovat!!! Opravdu, je to asi věc názoru, ale já jsem neměla s nikým žádný problém (až na jednu protivnou doktorku pediatričku, ta přišla na vizitu ale jen jedinkrát). Tak nevím, v čem to je, ale do Bohunic půjdu příště rodit na stopro znova 😉

mariv
17. srp 2009

kustka: no ja jsem prave taky slysela na Bohunice vetsinou jen chvalu, hlavne na to sestinedeli, ktere se komfortem teda neda srovnat s obilnakem, tak me prekvapil nazor Lucy.l, tak jsem chtela vedet co bylo za problem.
Jinak taky budeme mit Agatku🙂) Clovek si vybere neobvykly jmeno a pak ho najednou slysi vsude, ze jo? 🙂

argy
18. srp 2009

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat - ve kterém týdnu začnu chodit na monitory do nemocnice a taky tam kam budu chodit tak tam bych i měla rodit, že? Nebo je to jedno? Protože já bych chtěla do Bohunic a věřím tomu, že má potrefená gynekoložka mě pošle na monitory někam jinam. Vůbec ji totiž nezajímá co chci.

kustka
18. srp 2009

mariv,
my jsme pohlaví dopředu nevěděli, tak jsme byli rádi, že to krásný jméno můžeme použít 🙂 A neboj, Agáta je na nějakým 240 místě a široko daleko žádnou neznám 😉
argy,
na monitory můžeš chodit až do porodu ke své doktorce (pokud ho teda má, což ta Tvoje asi ne, že)- a neřeš, kam Tě pošle! Dneska si můžeš zvolit sama a svobodně 😉 Já jsem chodila na KTG od 36tt. Zavolej si do těch Bohunic a objednej se, neměla jsem s tím žádný problém 🙂

petapi
18. srp 2009

tak to já podpořím lucy s tím, že 6nedělí děs, ono záleží nejvíc na tom, jak zrovna natrefíte příjemný a naladěný sestřičky a jestli máte nějakej problém nebo jste v pohodě, my jsme měli problém s kojením, přisáváním, barunka usínala, a ke všemu já nejsem až tak moc průbojnej člověk, takže jsem za setřičkama zašla xkrát, pokaždé tambyla jiná a ukazovala to (některá neochotně, něktrá ochotně) úplně jinak, potom co si z toho prvorodička má vzít... ležela jsem mimo dění na oddělení, byla jsem na porodním celou dobu a setřičky zeshora na mě téměř se vším zapomínaly, neřekly mi, že se něco děje, kam se mám dostavit a pak to honily na poslední chvíli, aby nedostaly sprďana a byly tím pádem nepříjemný na mě, prostě fakt, jak kdo má zkušenost 😉

tegga
18. srp 2009

Ahoj holky! mám dotaz, když chci jít na ty monitory do bohunic, potřebuju něco sebou od mé doktorky nebo stačí jen se tam objednat?...ona monitor má, tak mě tam asi nepošle, ale já bych už raděj chodila tam......

kustka
18. srp 2009

tegga,
jak jsem psala - zavolej si tam a sestřička Tě objedná - nedělají s tím žádný problémy a žádný papír k tomu nepotřebuješ 😉

tegga
18. srp 2009

jé tak to je super🙂....díky moc

k.ate
18. srp 2009

argy - nám na předporodním kurzu na oblináku říkali, že to, jestli budem chodit na monitory tam nemá vůbec žádnej vliv na to, jestli tam pak budem nebo nebudem rodit. Že pokud to jde, máme až do konce chodit ke svýmu gynekologovi, protože když jdeš na monitor tam a přijede tam nějaká maminka s problémem (podezření na odtok plodové vody, už rodící atd.), má před tebou jako objednanou přednost a pak tam můžeš zatvrdnout klidně 3 nebo 4 hodiny a čekat, než na tebe příjde řada...

kustka
18. srp 2009

petapi,
možná to bude tím, že jsi ležela mimo. Já jsem byla na normálním pokoji na oddělení a tam byly sestry pořád - doslova pečený-vařený 😀 Je fakt, že každá má trochu jiný názor - to ale i každá maminka dělá stejné věci různě... No, člověk si to holt musí sám vyžrat a ozkoušet, co sedne zrovna jemu... Já jsem taky rodila poprvé, takže tak to bývá - příště už budeme zkušenější mazáci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru