Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

paolin
21. bře 2008

kamosce u Milosrdnych dali pred porodem na obed drstkovou polivku a vecer chleba ze sadlem. tak to vsechno vyzvracela..des no. v Bohunicich pred tremi roky varili mooc dobre. snad ji to vydrzelo 😉

dzej
22. bře 2008

paolin, teď někdo psal, že v Bohunicích dostala mamina fazolovou polívku a chleba...si asi nevybereš. Je dobrý si nabalit zásoby s sebou z domu 🙂

janickabez
22. bře 2008

jo vlnko, ty uklizečky to byl mazec, no pupek celé pordnice, čarymura až na pudu a hlavně furt mlátila se všim, dveřma, s košm na smetí, s plechovým košem na plíny, no mimina furt dolekaný a elou tuhle radost, every day od půl sedmé... sanitárky 😀 se divím, že nám nezakázaly si do vizity na postel sednout 😀 😀 😀 ale dnes už se tomu jen zasměju
jinak jídelníček pro šestineděliky.....zelný salát, listeriozní majonezový salát, omáčka s párky a završila to paštika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .... před porodem jsem byla neplánovaná, tak oběd pro mě neměli dostala jsem proto krupičnou kašičku 😝

vlnkax
23. bře 2008

jo ahaaaaaaaaaaa - ja jsem dostala taky krupicnou kasicku🙂, tak u me rozhodli den predtim, ze mi to vyvolaji, tak asi se mnou taky nepocitali, to jsem rada zas mi to janicko objasnila 😀 HAHA popisujes to presne, ten pobyt. Uplne se mi vybavil ten vztek jak uklizecka okolo sonta a triska vsim, zatimco synek hura na chvlili usnul. JO a co se tyka jidla, tak ono se vari jedno jidlo pro Bohunice a Obilnak se vozi to stejny, takze pro fajnsmekry: je uplne jedno kam pojedete🙂

vlnkax
23. bře 2008

JInak jeste pro dzej: ja jsem byla na pokoji po trech, tech je myslim vetsina, pak jeste po dvou tam nakej taky je. Ale uplne vzadu je pokoj pro sest a to by me teda slehlo...Ten trojak ale neni nijak hroznej, i kdyz zalezi na lidech...Bala jsem se jestli me jako nebudou rusit dalsi mimina- cha. Jakmile nervalo moje, spokojene jsem chrupkala kdyby trakare padaly, clovek se to nauci vytesnit.

dzej
23. bře 2008

vlnkax a byla na pokoji televize?? A pomáhaly si maminy?

janickabez
23. bře 2008

dzej televize 😀 jinak tě ujišťuju, že po porodu a po tom co ti denně projde pokojem asi tak 80 lidí a co 5 minut tam někdo leze , podává informace, prohlíží tebe, dítě, teploměr či odpadkový koše, utírá, umývá, rehabilituje a chce po tobě aby jsi cvičila, neustále chodí a ptá se jestli mimi saje a jestli kakalo a jestli a jestli ......... nebudeš mít náladu na nějakou TV budeš ráda za 5 minut klidu a odpočinku....jinak na nadtandardu nevím, byla jsem taky na 3L
maminy v pohodě, nebyl problém, pohlídat mimi , když šla jedna z nás do sprchy nebo na wecko....ale to záleží na koho kapneš.... 😉

dzej
23. bře 2008

janickabez no právě já bych asi umřela kdyby tam byla televize...teď jsem ležela 3 dny na rizikovým a holky tam měly puštěnou televizi od 7 do půlnoci a to docela nahlas, tak jsem z toho byla hotová 😀 tak to je fajn, že se tam spíš uznává klid.

paolin
23. bře 2008

holky, je pravda, ze do pokoje porad nekdo chodi...uklizecku jsme mely supr. trochu nam ji bylo lito, ze ma zrovna takovou praci. vynaset zakrvaceny veci, vlozky..no nic moc. trochu mi lezla na nervy vrchni detska, ale jinak byly vsichni moc supr. druhy den po porodu mela sluzbu kamoska, co dela v Bohunicich PA, tak bylo fajn videt znamou tvar 🙂 jinak nas krapet zlobili s neustalym kontrolovanim zaznamu o kojeni. Vita byl velmi plactivy a od druheho dne po porodu pres den temer nespal, takze kdyz mi zabral v noci na 5 hodin, tak jsem ho fakt nebudila. no, dostala jsem vynadano, ze ho musim budit a zkouset kojeni. ja vim, ze nas musi hlidat, ale..
pak uz jsem se rozkojila, takze jsem ho nechala, jak potrebuje on. a zaznamy jsem krapet upravovala.. 😎
ostatne jako vetsina maminek. na pokoji jsem mela supr druhorodicku, tak jsem strasne veci okoukala a moc mi to pomohlo.

dzej
25. bře 2008

paolin díky za dobrou radu s úpravou záznamů 😉

noangel
26. bře 2008

dzej: v bohunicich na sestinedeli kvuli probihajici rekonstrukci nadstandarty nejsou, maji i nadstadartni porodni box kde se dalo zustat i po porodu jako sestinedeli ale jak se moc rodi tak to ted nedavaj, ale ty 3 luzaky se daj zalezi na koho tam natrefis
a ja zaznamy taky upravovala aby mely klid na dusi a carky do tabulek, a my jsme nahodou tv na pokoji mely ale byla spis zapomenuta po nekom kdo si ji pronajal ale zapla nebyla a na dalsich pokojich sem tv nevidela

dzej
26. bře 2008

ahojky a do kdy tam ta rekonstrukce v Bohunicich bude? Ja slyšela, že do konce března...

paolin
27. bře 2008

dzej, pry to posunuli do konce cervence...

janula2008
30. bře 2008

Ahoj holky, tak přispěju svojí troškou do mlýna 😀 . Rodila jsem teď 12. 2. 2008 plánovaným císařem na Polní u Milosrdných. Vybrala jsem si tuto porodnici, protože jsem chtěla něco rodinějšího a slyšela na ně jen samou chválu, ale po pravdě jsem byla pěkně zděšená a nebyla jsem jediná. Porod proběhl v pohodě, jizvu mám krásnou a doktoři i sestřičky na sále byli fajn, ale tím má dobrá zkušenost víceméně skončila 😒 . Na pokoje šestinedělí nevzpomínám ráda, sestřičky otrávené, když je člověk oslovil s jakýmkoliv dotazem, přišlo mi, že vládl všude chaos (ale je pravda, že tam měli zrovna hodně porodů) a o nějaké přednášce co prý probíhají v Bohunicích nemohla být ani řeč...Poprvé mi malou přinesli ke kojení po dvou dnech, rychle mi ji dali přisát (ukázání některých technik?nebyl čas...)a od té doby mi ji tam vždy jen hodili a poper se s kojením sama. Naštěstí poslední den - rodila jsem císařem v úterý a v sobotu už nás lifrovali domů - mi dali na pokoj maminku s druhým mimčem, která mi poradila a tak zatím stále kojíme 😉 . Ale kdyby bylo jen na nich, tak už je malá od návratu z porodnice na flašce... 😠 Podotýkám, že to je, ale vše jen o lidech, tak možná ten, kdo natrefí na lepší sestřičky, bude spokojený. Doktorky jsou tam moc fajn.

janula2008
30. bře 2008

Nelly.s: Nemůžu srovnávat s normálním porodem, zažila jsem pouze císař, ale přesně jak píše hanave,ležela jsem na pokoji 2dny bez hnutí, šílená bolest jizvy, nedokázala jsem si představit, že zas někdy budu běhat, natož nosit malou. Slečny co se mnou byly na pokoji a rodily normálně už do hodinky pobíhaly po pokoji, prostě čiperky 😀 . Tak jsem jim záviděla a sobě nadávala, že jsem doktory neukecala a aspoň normálně nezkusila, i když to asi taky ty bolesti není žádný med, ale jak jsem viděla, hrozně rychle to přejde a jsi dřív fit...

paolin
30. bře 2008

janulo, taky jsem slysela, ze to sestinedeli je docela des a hruza. spatna informovanost od nekterych sester, zastarale nazory...kamoska diky nim nekojila vubec. nemeli na ni proste dost casu. byla taky po cisari, ikdyz bojovala 22hodin za normalni porod. JIPku si taky moc pochvalovala. no, mne vazne stacilo lezet na jejich gynekologickem oddeleni..doktori supr, ale nektere sestry..skoda mluvit. desny chaoz, dohadovaly se mezi sebou..
jinak prirozeny porod je jiste lepsi. jak pro maminku, tak hlavne pro dite. az na vyjimky samozrejme 😉
kazdopadne te muzu uklidnit, ze i prirozeny porod muze zanechat nasledky, ktere muzou trapit hooodne dlouho. nastih, hemeroidy, bolest kostrce, vysileni po dlouhem porodu...ono si nevyberes 😉

katharin
30. bře 2008

Ahoj,jak čtu nevěřím,že píšete o těch samých " Milosrdných"co sem byla já v červnu.Já pěji jen samou chválu.byla sem na plánovanej císař a první dny sem byla na gyndě sama na pokoji a co se sester týče,tak úplně úžasný.Hlavně na té gyndě.Ale i z novorozeneckýho si na nás udělali čas a poradili,kojím stále!!!Takže já za sebe a Luka můžu jen chválit.

afi
2. dub 2008

Ahoj holky, prosím, která máte čerstvější zkušenost, jak to vypadá na porodním pokoji u Milosrdných a v Bohunicích? Je tam na pokoji i sprcha? Ta byla pro mě při prvním miminku mooc důležitá a pomohla mi. A při epidurálu se nesmí být ve vaně ani ve sprše? A pokoje na šestinedělí, po kolika maminkách tam jsou? Díky za informace.

katharin
2. dub 2008

Ahoj afi,
představ si malý dvoupokojáč.Vejdeš,máš chodbičku,po leve straně sou dvoje dveře,kde levý sou na záchod a pravý do sprchy.
Vpravo od vchodu sou přebalovací pulty s umyvadlem a skřín'ky pro miminka.Oblečení na pobyt v nemocnici pro mimčo dostaneš,takže jen plínky.
Naproti vchodovým dveřím sou dvoje dveře pro nás.Nás tam bylo na obou pokojích dohromady šest.Nejsem si jistá,ale myslím,že jsem byla na 12?!?!Určitě to ale bylo naproti sesterně,to číslo se mi možná plete.
Abych nezapoměla to píšu o "Milosrdných".
Můj gynekolog,když sem se ptala kam mám jít,tak mi doporučit je.Prý v Bohunicích ty kapacity co byly sou pryč a Obiln'ák je fabrika.Ale je to naše rozhodnutí.Všude dělají prohlídky spojený s kurzem,tak do toho taky jdi.Aspon' to pro tebe potom bude známé prostředí.Cítila sem se tam vážně dobře.

afi
2. dub 2008

Ahojky Katharin, tak dík moc za info. Akorát jsem to moc nepochopila, píšeš o porodním nebo o šestinedělí? Nebo je to tak nějak propojené?
A hele, Ty jsi taky z okresu Blansko 😉 To je hezký jak je ten svět malý....

katharin
2. dub 2008

Já sem nerodila normálně ale na císařa,ale jak si to pamatuji z té prohlídky,tak tam byly tři samostatný boxy jako porodní sály.To o čem sem psala tak je šestinedělí,je tam hlavně super,že za rožkem máš novorozenecký oddělení,takže se můžeš jít na cokoliv zeptat.
Jinak si dej www.aperio. napravo je průvodce porodnicemi a tam si vyhledej všechny co tě zajímají.Máš tam vyloženě popis a pak zkušenosti maminek.

katharin
2. dub 2008

Jo a sem přímo z Rudice,odkud ty?

bajinka
2. dub 2008

Ahoj holky, téma porodnic v Brně je pro mě aktuální, můžu se přidat?

katharin
2. dub 2008

Ahoj bajinko,vítej a přidávej se

bajinka
2. dub 2008

Díky 🙂. Chtěla jsem se poptat, jestli tady má někdo nějaké konkrétní zkušenosti s brněnskými porodnicemi. Když jsem si zjišťovala informace právě na Aperiu, přišlo mi, že pozitivní i negativní ohlasy jsou u všech tak vyrovnané, že podle toho stejně nejde moc usuzovat.
Já mám zatím termín 17. září a ráda bych Obilňák, ale to jen podle toho okolí - líbí se mi to tam 🙂.

katharin
2. dub 2008

Jak myslíš,já ti jen můžu doporučit předporodní prohlídku.A klidně si obejdi všechny porodnice.V červnu rodí moje dvě známé a oběma se taky líbí "Milosrdní".Je to tam sice malý,ale stačí to.Já se tam vážně cítila dobře.Moje mamka byla na Obiln'áku třikrát a taky si to chválila,naposledy před pěti lety.Ale prý záleži natom jaký porody mají ty co píšou své zkušenosti.Když je porod O.K. a bez komplikací budem ji chválit,když budou potíže budeme nadávat.Takže je to individuální.

robi
3. dub 2008

ahoj holky,
mě to čeká už za dva týdny 🙂
Určitě doporučuju informativní schůzky s prohlídkou sálů a šestinedělí, sice to něco stojí (asi 3x400), ale když mě pošlou jinam, tak aspoň vím jak to vypadá. Každá přednáška byla jiná, každá nám něco dala.
Nejzajímavější byla informativní schůzka na Obilňáku - dozvěděli jsme se moc informací, staniční sestra pí. Kameníková (nevím, jestli si jméno pamatuju dobře) byla výborná.
Zatím jsem si vybrala Obilňák, ale můžou být plní, takže nic moc neplánuju...

noangel
3. dub 2008

afi: v Bohunicich sprcha ani wc na standartnim porodnim pokoji neni, jen na jednom nadstandartu vana. ja byla rada ze se muzu projit pomahalo me to jinak sem lezela na monitoru
sestinedeli jsou pokoje po 3 s vlastnim wc a umyvadlem a meli sme dokonce i tv, ale ta tam byla asi zapomenuta 🙂
PA u porodu skvela a sestricky na sestinedeli vsechny super, spis vyhrady jsem mela k detskym sestram, ale i ty pomahaly sec mohly kdyz jsem prisla s nejakym problemem, ale chtelo to dost sil sebrat odvahu a jit za nima 🙂

zen
10. dub 2008

robi, no tak informační schůzka na Obilňáku nás čeká v sobotu 😉 tak se těším, když jsi byla spokojená, jinak já asi porodnici už nezměním - obilňák to jistí 😉

kalerat
16. dub 2008

Holky chtěla jsem se zeptat, zda jste některá chodila na předporodní kurzy k Milosrdným?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru