Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

dukie
19. led 2010

zelvinka: U Milosrdných není typické, že by volno neměli. Mám ten pocit, že jsem někde v rádiu před rokem slyšela, že se jim to za posledních 10 let stalo snad jen dvakrát. 😉 Ale nejsem si tím údajem jistá, už je to fakt dlouho, co jsem to slyšela.

xradka
19. led 2010

ahoj holky, taky se chystám k Milosrdným. Taky doufám, že tam bude volno. Utěšuju se tím, že v poslední době je dost trend chodit rodit do Bohunic a na Obilňák. K Milosrdným se moc maminy neženou. Některým to přijde moc rodinný a tím pádem neodborný. Uvidíme. Mě naopak ta rodinná atmosféra právě vyhovuje. Ale rozhodně je pravda v tom, že nejvíc záleží na tom, jakou porodní asistentku a doktora dostaneme. To ovlivní celý pohled na porod. Takže přeji hodně zdaru a třeba se tam potkáme 🙂

zelvinka
19. led 2010

xradka - a kdy máš termín? 😉 to by byla náhodičkaa takhle ležet spolu na pokoji 🙂

raduzkaaa
19. led 2010

Doufám, že sem budu už hoodně brzo moc vložit reference od Miloušů 😀 Zatím můžu jen teoreticky, rodily tam 4 kamarádky, porodka je hodnocená velice dobře co se týče odbornosti a praxe lékařů, osobně bych nerada aby mě případně šil studentík (sorry) a to se tady nestane 🙂 Zatím chodím jen na monitory, ale doufám, že už to brzo vypukne a budu i užívat zdejší rodinné atmosféry 😀

dukie
19. led 2010

xradka: On ten trend je údajně dán možnostmi porodnic. Údajně je Obilňák nejvybavenějším pracovištěm - zvládá i velmi malinkatá (velmi předčasně narozená) miminka - péči o ně, případné nutné operace atp. Bohunice zvládají taky (konec konců, je to vlastně jedno pracoviště), ale údajně nemají takové možnosti jako Obilňák. No a u Milosrdných jsou dokonalí na klasické porody, jsou připravení na komplikace - rozhodně to není tak, že by tam Vám či dítěti něco hrozilo, ale když dojde k něčemu skutečně vážnému (třeba miminko vyžaduje nějakou vážnější operaci), tak údajně převážijou maminku i s mimčem právě na Obilňák.

Berte to ale, prosím, jako info z doslechu, takhle nám to říkali v době, kdy jsem byla těhotná. 😀

verisek
20. led 2010

ahoj holky,
ja se o tom bavila hodne s kamoskama, ktere uz mimi majii a taky s moji doktorkou, ktera pracovala dost dlouho na Obilnaku, zalezi jen na tom na jakeho narazite doktora a sestricky, jak se budou chovat, jestli je porod bez problemu, nekteri chvali Obilnak nebo bohunice a k Milosrdnym by uz nikdy nesli, a nebo chvali Milosrdne a reknou, ze do Bohunic nebo na Obilnak by nesli
Obilnak a Bohunice jsou jedno pracovicte, hodne dobrych doktoru odchazi, takze se muze stat, ze narazite na hodne mlade doktory, coz u Milousu pry ne a je to tam fakt takove rodinne
Obilnak jako jediny ma top vybaveni co se tyce poporodni pece pro miminka, ale vypada to tam jak za cisar pana, hlavne sestinedeli
Bohunice jsou po rekonstrukci, takze pekne
ja osobne jsem chtela jit do Bohunic, ale nakonec budu rodit na Obilnaku, protoze tam mam znamou doktorku
tak preju at si dobre vyberete 🙂

zelvinka
20. led 2010

verisek - tak ten obilnak s tim jak to tam vypada muzu jen odsouhlasit. Tchan tam delal celej zivot a rozhodně mi to nedoporučil,..což mě překvapil,..čekala jsem že to bude protěžovat a přesně naopak. Z těch kapacit doktorů už tam je zlomek,...a prostředí prý taky není hezký. tím se samozřejmě nechci dotknout mladých doktorů. Je pravda, že jednou až budu čekat druhé dítě bych taky ráda šla do známeho prostředí, což už obilňák nebude existovat. Ale poporodní péče o miminka, myslím tím přístroje, ostatní nemám možnost posoudit,...je tam velice dobrá

pospecka
20. led 2010

Víte co je na tom výběru porodnice nejvtipnější? Že je to nakonec uplně jedno kde se prcek narodí. Jasně, vybavení pokojů je na Ob nejspíš stejný, jako když jsem se tam narodila já, ale personál max. ochotnej a vstřícnej a to je podle mě to nejdůležitější. 🙂

helulicek
20. led 2010

Holky, já teda nerodila v Brně, takže nemůžu posoudit....ale rodila tam moje sestřenka, konkrétně v bohunicích...a bohužel to doktoři pěkně zmršili (nebudu to tu raději rozebírat) a při porodu dvojčátek umřela...
Ale i tak, já osobně nemám s touto nemocnicí dobré zkušenosti - chodila jsem tam s podezřením na akutní toxoplazmozu, takže bych tam nešla ani zanic...

xradka
20. led 2010

Každá porodnice má zkrátka své pro a proti a hlavní je, aby nám to vše dobře dopadlo 😉 a měly krásná a hlavně zdravá mimiška.

Zelvinko: Termín mám 23.1., ale na monitoru mi bylo řečeno, že to jde pozvolna a že to může být dnes nebo za 3 dýdny. Takže uvidíme!To by bylo fajn, se tam třeba potkat 😉 Ty máš ale termín 28.2 jak tak koukám a to už budu asi mamina na plný úvazek 🙂

adelka89
20. led 2010

ahoj holky taky budu rodit na obilnaku, jen to prostredi se mi teda vubec nelibi... ☹ ted jsem tam byla na OGTT a abych pravdu rekla byla jsem docela prekvapena... 🙄 nemile

staninka77
20. led 2010

Ahojky.
Helulicko-Mně taky našly v těhu akutní TOXOPASMOZU a celé= těhu jsem brala antibiotika a byla jsem hlídaná v rizikové poradně na Obilnáku ale to braly v Bohunicích taky mně dělaly odběr plodové vody a taky mně dr.brala krev z pupeční šnury tak se jen ptám jak jsi dopadla příští týden jdem z malím snad i na poslední odběr krve hlavně malej na to jde už jednou mu vyšlo že je vše pořádku ale chcou mít ještě jistotu a tak proto jdem na to znovu.Dyžtak napiš co jsi brala za antibiotika a co stebou dělaly a je malej zdravej přeji hodně zdravíčka.
Když to tak vezmu všude je něco.
Já teda byla spokojená na Obilnáku krásně se ke mně chovaly a hodně pomohly ale to jak na keho narazíte.
.

lisanda
20. led 2010

Ahoj já jsem rodila v BOHUNICÍCH, porod ok ale záleží na asistentce a mudře (ta byla na prd šila mě jak kus hadru) Poporodní taky v pohodě, byla jsem na 3lůž pokoji takže trošku chaos ale sestry i mudry byly super a hodný. před porodem jsem se ptala gynekologa kam by poslal svoji ženu řekl že bohunice nebo obilnák klidně, jinak radši v autě než v další brn. porodnici. Obilnák má výhodu v tom že návštěvy nesmí na pokoj a kratší návštěvní dobu (to bych zpětně uvítala- i když před porodem jsem to viděla jako nevýhodu). Byla jsem unavená a spát se nedalo skrz návštěvy od 2-6- docela náročný. Bohunice - super nadstandort porod. box - super por. lůžko. velký pokoj, vana, wc, sprcha, šestinedělí - sprchy a WC a přebal. pult v rámci 2 - pokojů (chodila jsem z wc do sprchy takže výhoda) a dítko je blízko. Obilnák- společné sprchy pro celé oddělení, váha a přebalovák na pokoji, Porodní boxy jsou menši než v Bohunicích ale mají wc a sprchu.

azri
20. led 2010

Ahoj já jsem taky rodila v bohunicích a byla jsem maximálně spokojená a určitě tam půjdu rodit znovu. Byli jsme na pokoji 2 takže jsme si děti navzájem pohlídali a měli jsme na návštěvy obě jen tatínky tak jsme se navzájem ani nerušili, ale taky je to určitě o tom na koho na tom pokoji narazíte. měli jsme svou koupelnu i wc. Porod byl bez komplikací a asistentka byla velice milá i doktorka akorát mě teda dlouho šil ☹ i, ale žádně poporodní komplikace nebo záněty nic. Takže bohunice můžu vřele doporučit 😀

kostra
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pospecka
26. led 2010

kostra: asi jako všude jinde. 😀 Mě rodila Hana Lacinová na Obilňáku a naprosto skvělá!!!!!!!! Až (jestli) budu někdy příště rodit, tak se určitě poptám, jestli se dá zaplatit i PA a pokusím se domluvit si ji. Byla úžasná, za nic bych ji nevyměnila. Příjemná, chápavá, poradila, pomohla, fakt SUPER!!! Moc jsem nepochopila, proč si někdo platí doktora. Já jsem přítomnost mudr. snad ani nevnímala, důležitá je podle mě PA.

sunysara
27. led 2010

Ahoj holky mám prosbu, chtěla bych rodit v bohunicích nebo na obilnáku a nějak se nemůžu rozhodnout kde? máte s těmito porodnicemi nějaké zkušenosti???

sunea
27. led 2010

kostra: ja som rodila na Obilnaku, PA Martina Fialova - perfektna, mila, povzbudila, chvalila, vysvetlovala, vravela, co treba robit, ako dychat - vyborna...

k.ate
28. led 2010

sunysara - podle mě záleží hlavně na tom, na koho tam narazíš... :-/ já byla z obilňáku nadšená po předporodním kurzu a chování jak MUDr. tak PA u porodu mě šíleně zklamalo... Jedinej, kdo to tam vyvažoval byla studentka (ještě že jsem podepsala ten papír, že u mýho porodu můžou studenti bejt), ta byla úplně super, v pohodě, fakt se snažila povzbudit, vysvětlit a tak... Každopádně já bych už asi na Obilňák (a teda vlastně ani do Bohunic) rodit nešla... 😖 ale už jsem to tu psala víckrát, takže se opakuju 😀

mimikiki
28. led 2010

Sunysara- ja som rodila v Bohunicich a bola som maximalne spokojna, hlavne som odcenila samostatnu sprchu a wc, teda pre dve mamincky co su na izbe 🙂 je to naozaj super, ked nemusis behat niekam do spolocnych...
A suhlasim s Pospeckou, ze najdolezitejsia osoba pri porode je PA, ja som mala p. Ivanu Veverkovu a bola uzasna, vsetko mi vysvetlila, bola velmi mila a prijemna 😵 😵 Doktorka bola tiez super, ale prisla sa predstavit a potom az ked uz bol maly takmer na svete 😀 😀 ale tiez bola velmi prijemna..... A musim povedat, ze vdaka tymto dvom osobam (samozrejme ked neratam svojho priatela, ktory bol uzasny) mam z porodu krasny zazitok a kedykolvek by som si to zopakovala 😀 😀 😀
No a sestricky na sestonedeli aj detske sestricky boli super 😉 Takze ja ti odporucam Bohunice.... 😉 🙂

sunysara
29. led 2010

Ahoj holky děkuju za názory, jejda a smíšené no tak já se musím nějak rozhodnout ale jak, že? nebo to příjde samo a prostě to nějak vyřešíme třeba ze dne na den. já v bohunících ležela před měsícem na kapačkách a sprchu se záhodem jsme měli na patře jednu ale envím asi ne všechny pokoje tak uvidíme.

verisek
29. led 2010

ahoj holky, jak pise vetsina, zalezi na tom, na koho narazite, doktor, asistentka atd, bud budou fajn a prijemni a nebo ne, taky urcite zalezi na tom jaky mate porod, myslim, ze toto vsechno se pak odrazi na hodnoceni porodnice..ja se taky vyptavala, ale kazdej rika neco jineho..
jinak muzete mi nekdo rict nebo poradit co jste si vsechno braly do porodnice a co vam tam dali a pujcili? jako pro miminko, treba plinky, kosmetika, obleceni.. diky moc

sunysara
29. led 2010

Verísku já teda ještě nerodila ale tašku už mám sbalenou tak jeslti budeš chtít rady i ode mne. a ty přemýšlíš nad jakýma porodnicema??

petapi
29. led 2010

verisku, mám zkušenost z bohunic a tam ti dali plínky pro mimi tak na první den, cca 6, už nevím přesně, potom používáš svoje, pak bys měla mít svoje ubrousky a nějakej krém na prdelku, jinak aspoň já jsem tam už pak měla erární - oliv. olejíček, kosmetiku (ale tu miminko stejně žádnou nepotřebuje, koupání je nejlepší v obyč. vodě a pak natřít olejíčkem), oblečení, zavinovačky, deky a tak.

sunysara
29. led 2010

já si neberu ani noční košili a župan kamoška tam dostala to i to. a v pohodě. 😀

verisek
29. led 2010

suny: tak to by si byla hodna, kdyby si mi napsala nejaky seznam co si beres, ja budu rodit na obilnaku, puvodne jsem chtela do Bohunic, ale pak jsme zjistili, ze tam pracuje znama, takze si me veme na porod a na miminkovskem oddeleni zase pracuje kamaradka od manzela

staninka77
29. led 2010

Verisku-Já tam rodila na Obilnáku před 3.měsíci.
A na šestinedělý ti nedají žádné plínky ani na ten jeden den to si mysíš vzít sama pro mimíska.
Kd\sy tam dávaly i vložky ale i ty musíš mít svoje nedají.
A věci pro mrnouska si mužeš od nich vzít každej den pokud je pozvracenej nebo pokakanej moc musš vrátit a oni to dají.
Taky tam dostanete vzoreček na prsa a na zadeček od sestřiček a taky dva kufříky.
Já teda měla jen jejich erární košilku ale župan jsem si brala svuj.
Sunysarko-A kdy čekáš mimíska že to nemáš napsané v profilu jen že jsi snažilka.
Jnak přeji pěknej porod jak jsem měla já krásnej a hodně rychlej.

verisek
29. led 2010

stani: moc dekuji, takze plinky a vlozky svoje
a co kosmetika pro miminko, na zadecek atd? brali si neco nebo ti pujcili?
zavidim, ze uz to mas za sebou 🙂

staninka77
29. led 2010

Verisku-Já teda nic nebrala vše je vtěch vzorečkách co dostaneš ale já bych si vzala jen něco na koupání a na zadeček proti opruzení.
A něco na mazání.
To víš že i já záviděla kočenkám že už to mají za sebou ale raději bych vrátila mimíska spátky do bříška.
Ale je hodnej to je nejhlavnější a zdraví aby bylo to je duležité.
Neboj i ty se mrnouska dočkáš máš to u taky za pár. 😉 🙂

rioko
29. led 2010

tak já jsem rodila na Obilňáku před 10 měsíci a plinky jsme na první den dostali a taky vzorek bepantenu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru