Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sunysara
30. led 2010

Ahoj holky,
staninko jsem 35tt jenže v profilu to nemám aby se něco nestalo jsem pověrčivá bojím se jak to tam dám že se něco stane.

Verísku, já si beru: poporodní vložky a kalhotky, kojo podprsenku a vložky do ní, dva ručníky, plínky pro malýho, papuče, a pak kosmetiku (kartáček na zuby, pastu, sprcháč, intim gel, hřeben, antiperspirant, stárátka do uší, bepanthen, tělový mlíko atd.).

kamošky mi říkaly že noční košili i župan dostaneš tam jejich. a věci pro mimi taky tak to doveze manža až pojedeme z porodky. jo a ještě toaleták. snad sjem na nic nezapomněla.

staninka77
30. led 2010

Ahojky.
Sunysarko-Tak to aha z jedné stránky se ti nedivím že to máš schované.
Kdybych to věděla já tak to taky udělám čím jsem si prošla celé těhu tak bych to nepsala ani já.
A co čekáš to jsi si nechala říci. 🙂

k.ate
30. led 2010

na obilňáku plínky na pokoj fakt nedají, ani porodnický vložky, takže ty s sebou, já měla malýho první den na novorozeneckým, takže tam mu plínky dávali jejich, ale pak už jsme jeli na svejch.

Jinak co jsem použila tak byl sprchovej gel, kartáček na zuby, bepanthen, plínky pro malýho, porodnický vložky a síťovaný kalhotky, kojící podprsenku (ale tu až jak se mi nalily prsa), vložky do podprsenky (bez těch nemůžužít ani teď 😀), asi 4 ručníky, pantofle, ve kterých se dá vlízt i do sprchy, potom pro malýho kosmetiku (jen gel, ale stejně je lepší mýt v obyč vodě)... Jinak snad nic, deodorant jsem s sebou neměla, stejně se člověk sprchuje tolikrát za den, že snad ani smrdět nemůže 😀 snad ani nic jinýho...
Jo, ještě župan, na obilňáku dostanete jen košili... A když mi to vložka nebrala, bylo mi blbý jít na chodbu a mít na té košili flek, takže jsem na sebe vždycky hodila ještě ten župan...
No a potom jsem tam docela využila křížovky, když byl malej na fototerapii a já ho neměla u sebe, tak abych se nenudila 😀 a manža mě celou dobu zásoboval jídlem a pitím a vším, abych měla "něco lepšího", než nám tam dávali 🙂

sunysara
30. led 2010

Staninko jo jo čekáme chlapečka Kubíka to je jediný jméno co se mi na kluka a na naše příjmení líbí. 😀

K.ate děkuju za tipy, tak to já si asi vemu knížku nějakou a prý ještě můžeš mít u porodu čokoládu a pití. a s tím flekem to bych taky nechodila takže župan si asi teda nakonec vemu. 😉 mě kamošky říkaly že na malýho krom plínek a ubrousků nemusíš brát nic na umývání.

mimikiki
30. led 2010

Sunysara: ak si lezala na gynekologii, tak tam asi je ta sprcha spolocna ale na sestonedeli uz ked som rodila ja , bolo vsetko zrekonstruovane a kazda izba mala vlastne wc aj sprchu 😉 🙂
Inak v Bohunicich ti naozaj daju vsetko co potrebujes na oblecenie pre miminko + prvy den plienky (asi 6 ks) , urcite tam je k dispozicii aj kozmetika pre miminko, ale ak nechces pouzivat johnson , tak si vezmi na mazanie nieco svoje, bepanten dostanes vzorku. No a este nejake vlhcene obrusky na prdelku pre prcka 🙂
Ja som trebars mala svoje nocne kosele, ale ani som ich nevytiahla, pouzivala som ich, zupan nedavali, ten som mala svoj ale takmer som ho nevyuzila, bol strasny hic 🙂 Toaletny papier a tiez nejake tekute mydlo na umyvanie ruk. A uteraky som mala 3 + 1 osusku a vsetky som vyuzila 😉 , pre teba klasicku kozmetiku co pouzivas. A odporucam sietovane nohavicky, ja som mala aj jednorazove, ale tie boli nanic, sietovane su vazne super 😉 Dalej som mala vlozky do podprsenky a kojo podprdy. No a samozrejme porodnicke vlozky, myslim ze sme nejake dostali ale teraz si nespominam kolko ich bolo ....
U porodu mozes mat cokoladu aj piti, mozes si vziat trebars hroznovy cukor....

sunysara
31. led 2010

Mimikiki ležela jsem v 7 patře tak nevím. byly tam maminky po císaři a tak taková jipka nebo tak nějak.

jéé hroznový cukr ten si pořídím děkuju, a přidám si tam teda i ručníky.
já furt nevím kde ale přikláním se k bohunicím protože to tam trochu znám ale jak to dopadne a kde skončím tak to netuším. trička na spaní si vemu asi jedno jinak ty jejich košile jsou fajn. ale teplo tam je to je pravda. jinak já uviídm jeslti ten johnson bude malýmu vyhovovat a prý ti tam dají i ten oliv.olej ten mámz lékárny a budu malýho mazat zatím tím tak uvidíme.
a jakej byl u tebe porod???

zelvinka
31. led 2010

Ahoj holky,
tak sice jsme ještě nerodili, ale měla jsem tu čest pobýt si teď týden na gynekologii u Milosrdných bratří(miminko se má čile k světu a už vážíme 2,7 a problém je v tom že mi tlačí na pravou ledvinu a ta nepracuje tak jak by úplně měla, ale po porodu se to zase vrátí do normálu). Musím říct, že jsem byla naprosto spokojená,..sestřičky i lékaři byli velice milý, ohleduplní a člověk se necítil že je tam jeden z mnoha. Jestli jsem měla nějaké pochyby kde rodit, tak teď jsem pevně rozhodnutá. Ležela s námi na pokoji i maminka po plánovaném císaři a musím říct, že se jí plně věnovali, a pak po přestěhování jsme ji byli navštívit i na šestinedělí, a člověk si tam nepřipadá jak na běžícím pásu. 😀 , i strava mě velice příjemně překvapila a to jsem fakt hodně velká frfňa 😀 ,..takže já už nemám o čem přemýšlet,..navíc člověk půjde i do známého prostředí, kde už ví jak co chodí.

mimikiki
31. led 2010

Sunysara: sestonedelie je na 6. poschodi, takze pravdepodobne budes po porode lezat tam 😉 Ja som johnson nechcela pouzivat (dost maminiek si na neho stazovali, ale je to naozaj individualne pri kazdom miminku) takze som mala svoju kozmetiku. A ci bol k dispozicii oliv. olej fakt netusim 😅 😅 😅
Co sa tyka porodu tak sa nemozem stazovat... PA a Dr. super, bola som maximalne spokojna (uz som o tom pisala na predchadzajucej stranke) Porod som mala dost rychli... okolo 19:00 sme prisli do porodnice a o 23:30 bol maly na svete. Nechala som si teda pichnut epiduralku a musim povedat , ze mne velmi pomohla a urcite aj vdaka nej som rychlejsie porodila 😉 🙂 Nastrih som nemala, len tri vnutorne stehy takze pohoda. Rodila som 39+0 tt po tom co mi Dr. na kontrole urobil hamiltona. Takze o 14:00 h hamilton, 19:00 h do porodnice a 23:30 prdolka medzi nami. Inak za Hamiltona som bola rada, pretoze maly mal 3450 g a keby som ho nosila este tyzden tak by sme sa priblizila k 4- rom kileckam 😅

k.ate
31. led 2010

suny - jo vlastně ještě vlhčený ubrousky pro prcka a já jsem si pak nechala ještě přinést přebalovací podložky na ten jejich přebalovací pult, byla jsem radši, když mezi ním a tím pultem bylo něco víc než plína 😀
Jo a to pití a jídlo k porodu je fajn, já jsem teda využila jen ledovej čaj, co jsme s manžou koupili, toho jsem si trochu lokla, víc jsem si vzít z té zásoby jídla při porodu nestačila 😀 Přece jen to byl fofr (3 40 mě přijali - po asi hodinovým monitoru a 5 15 byl malej na světě 😀, takže nebyl moc čas 🙂 ), ale kdyby to trvalo dýl, asi by se to hodilo 🙂

sunysara
1. únor 2010

Jejda mimikiki tak to jsi měla docela rychlý. hlavně že všechno dopadlo dobře. já furt nevím a to zítra začínáme 36tt. 🙂

k.ate a koukam, že ty jsi měla tady rychlý porod. no já si přibalím plínku obyčejnou, vlhčený ubrousky mám už zabalený, pak ještě tu podložku (stačí ta z dm?) a něco na to jídlo ale to musím koupit a někam schovat abych k tomu neměla přístup. 😀

mimikiki
1. únor 2010

SUNY: k.ate ma pravdu, tiez som este mala tie jednorazove podlozky pre prdolku (tu z DM a teda minuli sme ich dost, kedze zakon schvalnosti, rozbalis prdolku a on sa prave v ten moment pocika 😀 😀 😀 ) a obycajne plienky na ublinkavanie... clovek uz na to aj zabudol co vsetko tam mal 😅 😀

sunysara
1. únor 2010

Mimikiki toje jasný, že už si nevzpomeneš byla jsi plná dojmů z malého. já to zkusím ještě dobalit. ale co max mě to doveze pak manžel. 😉

mimikiki
1. únor 2010

Suny: to vies, ze ti manza donesie co budete potrebovat, aj my sme to tak mali. Ja som si napriklad nebrala nic na citanie ... a poviem pravdu ze som to ani nepotrebovala, pretoze som sa stale divala na ten moj maly zazrak, ale v den ked sme mali ist domov mi maleho zobrali kvoli zltacke do fototerapie a teda potom mi priatel doniesol nieco na citanie aj notebook aby som sa bez prdolky nezblaznila, bol to naozaj hrozny pocit zrazu ho nemat pri sebe a teda som to aj patricke obrecela 😅 😅 😅

sunysara
1. únor 2010

mimikiki já bych to obrečela taky ale asi si koupím pak nějakej jen časopis uvidíme ted si balit nic nebudu. a zbytek co budu potřebovat doveze manžel. akorát furt nevím jakou porodku si vybrat. jupííííííí malej se začal hýbat ty jo jako spát do půl 1 to bude asi po tatinkovi. 😀

k.ate
1. únor 2010

suny - my jsme měli v porodce happy, kupujem teď i clever, fixies, jak kdy, stačí uplně ty nejobyčejnější... Mýmu mrněti se povedl super kousek, utahaná jsem ho přebalovala,když byl pokaděnej, měla jsem radost, že už to mám a on začal čůrat, ale za sebe 😀 Takže krom přebalování jsem ho musela ještě komplet umejt a převlíct 😀

mimi - jojo vzití mrněte do fota je na prd... Mě štvalo, že malej tam byl od čtvrtka od večera do neděle do večera a každej den mi říkali, že ho možná druhej den už pustí a pořád nic :-/ Nejhorší bylo, když mě v pátek propustili a nevěděla jsem, jestli mě v porodce ještě nechaj nebo ne (nikdo mi pořádně nic neřekl), ale i když mě pak šoupli na ten hostinskej pokoj ořvala jsem to... Ale naštěstí jsme tam pak byly docela fajn parta, tak se to dalo 😀
Já jsem rodila v úterý ráno, ve středu ráno mi malýho už nechali, ve čtvrtek jsem začla mít pocit, že už to jakž takž v pohodě zvládáme a zas mi ho vzali pryč, tak jsem z toho byla na nervy... :-/ Pravda ale je, že jsem si v porodnici díky tomu odpočnula a domů jsem šla jako bych vůbec nerodila (krom šití teda), odpočatá parádně...

sunysara
1. únor 2010

No to prý kluci dělají. koukám že budeme mít dítka stejnýho jména. 😀

a dá se to po tom porodu zvládnout ještě se starat v porodce o mi mi? jám ám pocit že ho ani neudržím potom porodu.

k.ate
1. únor 2010

suny - tak to je pak musíme seznámit 😀

a zvládnout se to dá, já ztratila prej hodně krve při porodu, tak mi dávali železo, brali mi ještě krev na krevní obraz a malýho mi dali až druhej den po porodu... ale pak se to celkem v pohodě dalo 🙂

sunysara
1. únor 2010

kate no to jo dva kubíčci to bude terno. jeslti bude malej tak akční jak v břichu tak to bude zajímavý.

hodně krve?? jejda i při normálním porodu? a to tě nastříhávali??

já furt nevím do které porodnice půjdu.

k.ate
1. únor 2010

suny - no náš je taky docela akční 🙂 nastříhávali mě, já navíc měla problémy se zánětama, takže to vnitřek neunes a malej mě hodně potrhal, jak ta sliznice byla málo odolná ☹ Do teď nevim, jak moc velkej byl ten nástřih a nakolik to bylo tím potrháním od malýho, ale vzhledem k tomu, že po týdnu už jsem mohla víceméně normálně sedět, tak ten nástřih asi zase tak velkej nebyl... 🙂

sunysara
1. únor 2010

jejda já taky trpěla a trpím na záněty i před těhu i v těhu tak to se mám na co těšit teda. akolik malej měřil a vážila narodil se na termín??

k.ate
1. únor 2010

suny - narodil se tři dny před termínem, měl 51 cm a 3850 g (ve skutečnosti z fotek 52 cm a zhruba 3900g, ubrali mu 😀)

sunysara
1. únor 2010

jejda to byl taky pěknej macík to by natrhlo každýho teda. ale teda. si nedovedu představit známé se narodil chlapeček před 23rokama a měl jako 6 kilo a 60cm roztrhal ji dělohu páč to dřív asi nevěděli bo já nevím a řekli ji e nebude mít moc dítě a ted má ročního chlapečka a ten už byl jako normální ale 6 kilo??? to bych nedala fakt. fuj. hrúza a je fakt že náš malje prý bude taky větší říkal dr ale neívm no.

k.ate a když mi praská břicho to znamená že roste???

k.ate
1. únor 2010

suny - když ti praská břicho, tak to znamená, že se ti zvětšuje to břicho, ale na velikost mrněte to vliv nemá, já měla malý břicho (relativně) celý těhu a vykouknul ze mě takovej macek... Jinak těch 6 kilo, to už muselo bejt něco 🙂 ale s náma byla v porodce paní a ta měla mimčo, co mělo přes 4 kila a rodila bez poranění...

sunysara
2. únor 2010

k.ate no já vím, já mám břicho prý na dvojčata tak nevím, ted se mi zdá že se mi zastavilo. 😀 ale během 14 dní jsem přibrala 1,5kg hrůza fakt.

staninka77
2. únor 2010

Ahojky děvčata.
Tak abych pravdu řekla mně taky malej natruhnul a to byl menší.
Vážil při narození 2750.g a měřil 47.cm.
A to jsme šitá.
Sunysarko-Ta kamarádka si teda musela při tom porodu velice zkusit takhle veliké miminko.¨
Moje kamarádka měla zase prozměnu skoro pětikilového a taky říkala že ten porod nic moc.

sunysara
2. únor 2010

Jejda já myslela že nad 4 kila valí už císařem no tak to douávm že nebudeme mít cvalíka. i když dr říkal že bude větší no.

k.ate
2. únor 2010

suny - však uvidíš🙂 a neboj, ono po porodu to pujde dolů skoro samo 😀

stan - mně říkali, že hráz jsem sice měla pružnou, ale vysokou, tak to v rámci urychlení prostě střihli, když viděli, že je malej větší :-/ Což mě docela naštvalo... Horší bylo to potrhání uvnitř, se kterým stejně nemohli tím nástřihem ovlivnit :-/

sunysara
2. únor 2010

jejda holky já byla pořád v klidu ale začínám se bát toho co mě čeká.

k.ate
2. únor 2010

suny - neboj 🙂 já měla strach, že mě nejvíc ze všeho bude bolet, jak malej poleze ven, ale teď mám pocit, že to jsem vlastně vůbec necítila 😀 Matně si pamatuju na kontrakce, ty mě bolely podobně a o něco málo víc, než bolesti při ms. 🙂 Takže pro mě porod jako takovej nepatřil k hroznejm zážitkům 🙂, nebýt toho, že ta PA s dr. byly takový jaký byly, asi bych na něj vzpomínala i docela ráda, takhle z něj mám smíšený pocity, ale spíš kvůli tomu přístupu... Jenže to si člověk asi nevybere, já osobně přemýšlím, že příště bych s sebou chtěla známýho doktora nebo PA...

sunysara
2. únor 2010

no jo ale kde sehnat známýho dr, leda že bych si vyžádala mýho z gyndy. 😀 ten je super.

no a navíc já nebudu mít manžela u porodu tak to nevímjak to budu zvládat spíš se bojím těch bolestí že to nevydýchám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru