Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sunysara
7. únor 2010

no blani jenže to v lékárně není musela bych se zeptat jeslti to třeba nemají na obilnáku v té lékárně neívm no.

blanka.k
7. únor 2010

já se a to zkusím zeptat v lékárně u hlaváku, tam mají pro porod a mimčo vše možné a doufám, že mi v týdnu napíše sestřenka, kde by se to dalo splašit, tak pak dám určitě vědět 😉

sunysara
7. únor 2010

blani dík moc jsem trochu na nervy ale snad je to ok no. nevím bojim se ale co nadělám.

lisanda
8. únor 2010

Ahoj činidlo na zjištění přítomnosti plodové vody mají v lékárně na Obilňáku- ve dvoře, je to výrobek přímo lékárny, speciálně se připravuje a má krátkou dobu expirace. Činidlo se pak dá kápnout v nejvyšší nouzi i na kalhotky, výsledek je okamžitý. V obyč lékárnách ho podle mě nemají, možná Bohunic. nemocnice- lékárna. 😉

sunysara
8. únor 2010

lisando děkuji za tip já si tam už pro jistotu volala a manžel mi tam pojede. radši se mi to moc nezdá ale asi je to ok ale víš co radši budu v klidu.
ty jsi ho taky měla doma???

lucka.adis
8. únor 2010

Suny, myslíš, že by ti mohla odtékat plodovka? Tak snad to dopadne dobře, budu držet palce.

sunysara
8. únor 2010

luci já nevím asi ne ale chci mít jistotu ted nechci nic zanedbat na konci a ten roztok stojí kolem 50kč tak snad nějakou dobu vydrží a uvidíme no nechci jezdit do porodky s vložkou.
chudák manžel si se mnou vytrpí.

luci a jak je??? rozhodnutá do bohunic???

lucka.adis
8. únor 2010

Tak snad to bude dobrý a bude to jenom planý poplach 😉 a manželové jsou od toho, aby to s těhulkama vydrželi. Já kdybych mohla, tak si domů koupím UTZ a jsem na něm pořád, abych věděla, že je všechno v pořádku.
Uvidíme jak to tam bude zítra vypadat (mám zase kontrolu a monitor), podle toho se asi rozhodnu..ale je to těžký, když víš, že jeden den to může být tak a druhý jinak.

sunysara
8. únor 2010

luci já taky doufám že to nic není ale radši to třeba zachytím včas no. o tom utz jsem taky už přemýšlela. 😀

luci no každopádně zítra budu držet pěstičky at to dopadne co nejlíp. už jsi otevřená??? nebo minule ještě zavřená????

uaaaaaaaaaa mě tiká oko. 😀 🙂

lucka.adis
8. únor 2010

Suny, víš že jsem to minule ani nepostřehla, že by dr.říkala, že jsem otevřená nebo zavřená 😅 jsem měla myšlenky jinde, když mi řekli, že se jim nelíbí monitor a že si mě pozvou za dvě hodiny znovu a potom zase navečer.
Ale zítra už budu poslouchat i to co nemám 😀

sunysara
8. únor 2010

luci to já ani nevěděla že se jim nezdál monitor, jak to?????

jo a na tom monitoru vidíš srdíčko a ty druhý čísla jsou stahy dělohy? játam měla max 20 nevíte jaký tam musí být čísla aby se něco už dělo???

petapi
8. únor 2010

tak to je super info o tom roztoku, kdyby bylo potřeba, tak též vyšlu manžela 🙂

sunysara
8. únor 2010

petapi ty to asi už potřebovat nebudeš. když tak koukám na ty tvoje týdny. 😀

lucka.adis
8. únor 2010

Suny, malá měla rychlou tepovku i když byla v klidu, měla jsem to v rozmezí mezi 16O-17O, takže proto si mě pozvali ještě nekolikrát.
Jinak ty první čísla by mělo být srdíčko a to druhé ty stahy dělohy (samozřejmě se tam i ukáže kdykoliv se miminko pohne a jak zvládá ty stahy 😉 ). Já to měla naposledy nad 2O a nic moc neříkali, takže nevím. Ale je fakt, že kdybych měla poslíčky tak by to určitě vyskočilo, jenomže je tam nikdy jako na potvoru nemám 😀

Petapi, také si myslím, že už to až tak potřebovat nebudeš... přece jenom jsi o dva dny dopředu než já 😅 😉

lisanda
8. únor 2010

sunysara -ahoj já ho měla doma nakonec taky pro jistotu, jednou jsem měla pocit že ze mě něco odtéká tak jsem si ho pro jistotu pořídila abych nemusela pořád běhat na gyndu a pohotovost 🙂

sunysara
8. únor 2010

manžel mi ho dovezl tak se zkusím na to podívat ale nevím kdy dneska je to jaksi trochu lepší jak včera trak uvidíme.

blanka.k
8. únor 2010

A jak je to s tou trvanlivostí? A koupil ti to nakonec na tom Obilňáku?

sunysara
8. únor 2010

jj na obilnáku je to do srpna.

sunysara
8. únor 2010

holky když mě zlobí močák co je na to dobře brát?? urologický čaj stejně nemůžu.

lucka.adis
8. únor 2010

Suny, to netuším...ale to nejdůležitější je zůstat v teple 😉

blanka.k
8. únor 2010

Megabrusinky v tabletách. 😉 A pokud by to bylo nějaké horší, tak rohodně k mudr, v těhu není zánět močáku prd...el.
A to je super, že to vydrží až do srpna, já měla strach, aby to nebylo jak nějaké kapky, po otevření do 14 dní zpotřebovat.atd. Takže to koupil přímo v lékárně na Obilňáku za těch cca 50? A jak se to správně jmenuje?

sunysara
8. únor 2010

jejda blani musím se na to mrknout.mylsím že tekešváryho roztok nebo tak nejak ale oni budou vědět.

no já mám výtok a málo dneska piju tak to bude možná tím tak to zkusím ještě hodně pít jinak se zeptám dr ve čtv. a ty brusinky se můžou v těhotenství???

petapi
8. únor 2010

jj brusinky se určo můžou v těhotenství, taky jsem je brala.
a já doufám, že když praskne u mě plodovka, tak to bude gejzír a že to nepřehlídnu, termín máme už teď ve čtv, koník si to počítá jinak, tak jsem zvědavá 😅

gigo
8. únor 2010

Ahoj holky,

omlouvám se, že vám sem lezu, ale našla jsem toto téma, tak jsem se chtěla podělit o zkušenost. Rodila jsem na štědrý den v Bohunicích a byla jsem naprosto spokojená s personálem na porodním sále - tam jsem zažila 3 smeny a všichni byli naprosto super. 😀 a pak na 6ti neddělí taky perfekní měla jsem nadstandart, takže jsem měla všechno pro sebe. Bohunice můžu jen doporučit. 😉 🙂

sunysara
9. únor 2010

ahoj holky, tak jsem si dělala tím roztokem test a dobrý. uf. 😀 ale je dobré ho mít doma.
jinak jsem si koupila brusinky (urinal) tak budu asi zobat a budu se snažit hodně pít.

gigo no paráda ty mě to teda neusnadnuješ. 😀 ale děkuji za info.

lucka.adis
9. únor 2010

Ahoj holky, tak dneska v Bohunicích zase 3příjmy a s toho jeden teda akutní, těhulka tam došla s tím, že ji už odkapává plodová voda, tak ji tam dr.hned dělal ten tes na tu plodovku a byla chuděrka otevřená na 5cm, takže ji hned navlékli do košile a na porodní sál. Chuděra tam prodýchávala kontrakce až brečela, bylo mi ji fakt líto... a to měla jít ve 14hodin znovu na monitor 😖 tak snad ji to dobře dopadne a bude mít miminko brzo u sebe.

sunysara
9. únor 2010

luci jejda teda ty tam máš zážitky ty jo hnus. to bych asi nedala. já mám dneska zase bolesti ale jsou dost nepravidlený no nevím no. ale už to zas mám druhej den tak maelj asi sestupuje dolů už????

lucka.adis
9. únor 2010

Suny, co by jsi nadělala... nic 🙂 Tak to máš poslíčky, přece jenom se ti to už také blíží 😉

lucka.adis
9. únor 2010

...kolikrát jsou ty poslíčky fakt hnus, člověk by to měl už nejraději všechno za sebou 😵 Zrovna dneska porodila kamoška z jiné diskuze dřív než já a to jsem si z ní včera dělala srandu, že aby se nedivila, že může porodit dřív a ono fakt jo 😀 😀

sunysara
9. únor 2010

luci já nevím začne mě hafo bolet

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru