Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

blanka.k
9. únor 2010

Sunea - jojo, při porodu je docela velká šance, že se dioptrie horší. Já chtěla jít loni v létě na laser.iperaci (měli v Brně asi 10.000 slevu 😅 ), jsem si říkala, že mimčo furt nikde, a pak jsem o tom četla, že se doporučuje spíš po porodu, takže jsem to odložila. 😉

sunea
9. únor 2010

Mne sa teda zrak zhorsil uz behom tehotenstva... a do porodnice je naozaj praktickejsie brat si brylky.

zelvinka
10. únor 2010

Holky za jak dlouho vám vystavila matrika rodný list?, já kvůli zdravotní pojišťovně, aby jsme si zařídili kartičku

sunysara
10. únor 2010

holky já jako vůbec nevím na pojištovně do 8 dnů musíme malýho přihlásit?? a na základě rodnýho listu malýho??? v tom trochu plavu

simoch
10. únor 2010

Ahojky,omlouvám se,že vstupuji do diskuze - ad pojišťovna stačí tam jít se zdravotním průkazem dítěte a ten dostanete při odchodu z porodnice.Rodný list je cca do 3týdnů a musí jej vyzvednout otec dítěte, je tam nutný jeho podpis. 😉

simoch
10. únor 2010

Jo a ještě k oddacímu listu, ten si nechali a dali jej manželovi na matrice až šel pro rodný list. Kopii nechtěli, požadovali originál.

sunysara
10. únor 2010

jéé moc děkujeme. každá rada se cení. a ten rodný list malýho vyzvedává tatínek na matrice nebo kde???

simoch
10. únor 2010

Ano, je to z boku Nové radnice, jako když by jsi šla kolem Špalíčku na Šilingrák, tak někde po pravé straně. Tak to říkal manžel, já tam s ním nebyla.

sunysara
10. únor 2010

i když jsem mimo brno???

simoch
10. únor 2010

Aha, tak to Ti na 100%neřeknu, ale nás tam poslali z porodnice a já rodila u Milosrdných. Já osobně si myslím, že ano, protože se mnou ležela paní na pokoji okres Brno-venkov a taky ji tam posílali. Myslím, že toto se nijak nerozlišuje pokud nejsi, plácnu např. z Ostravy.

sunysara
10. únor 2010

néééé z ostravy ne ale to se dovíme určo kam s tím máme jít.

blanka.k
10. únor 2010

A matka dítěte tam nemusí? Tak aspoň bude mít tatínek něco za úkol, že? 😀

sunysara
10. únor 2010

blani přesně tak když to nenosí nerodí nekojí tak aspon tohle. 😀

simoch
10. únor 2010

Matka tam nemusí, ta to podepisuje už v porodnici, je to vlastně papír, který s tebou sepíší při příjmu, jedná se o jména, vždy musíš uvádět jméno na holku i kluka, ikdyž víš pohlaví dopředu.

blanka.k
10. únor 2010

A jo, tak to vím, to se mnou taky vypisovali, a chtěli i jméno pediatra, ale pak jsem se shodli, že prostě to bude ok, že v 26tt rodit nebudu a nic jsme tam nenapasali 😀

sunysara
10. únor 2010

blani no vidíš po mě tohle nechtěli ale nosím to u sebe číslo i adresu pediatra radši.

simoch
10. únor 2010

Se mnou to sepsala PA při příjmu a po porodu za mnou přišla sekretářka oddělení, vyřizující tyto věci, znovu to se mnou prošla, vysvětlila kam a kdy pro rodný list a dala mi to podepsat. Pamatuji si, že na té stránce byla právě ta jména.

simoch
10. únor 2010

....a kolonka na podpis matky a otce

zelvinka
10. únor 2010

Ahoj holky, tak dneska jsme byli v nemocnici na monitoru a ultrazvuku a vážíme už 3.5kg,....začínám mít z toho obavy,..jsme o týden a dva dny větší,....ptala jsem se doktora, že by eventuelně jsme porod uspíšili

lucka.adis
10. únor 2010

Jo holky, Petapi nejspíš porodila..jsem to četla na diskuzi 😉 myslím že chtěla na Obilní trh, že?

lucka.adis
10. únor 2010

zelvinka, myslíš, že ti ho nechají vyvolat o něco dřív? Když jsem tam byla já poprvé, tak se na to doktorka moc netvářila a říkala, že tomu necháme volný průběh 😅 😕

myska
10. únor 2010

Zelvinko, mě ve 38tt UTZ ukázal taky 3500g mimčo, nikdo se lmnou nic neřešil a TP brali podle MS a ne ten o týden dřívejší podle UTZ ze 20tt., taky jsem o týden dřív porodila a to pěknýho cvalíka - 4230g.
A můžu říct, že doktorka byla z takovýho obra pěkně a řekla bych, že až nemile překvapená, celou dobu počítali s těma 3,5 kilama...

zelvinka
10. únor 2010

no oni samozřejmě počítejí termín porodu až toho 1. března,..ale prý je to genetický a moje máme když rodila bráchu a pak po čtyřech letech mě, tak jsme oba měli 4.5kg,..a doktor říkal, že je to i geneticky daný,...takže bych to asi možná o ten týden klidně urychlila,..asi jsem divná,...ale fakt z toho mám strach

sunysara
10. únor 2010

ahoj holky vy jste se rozepsaly. já ted řešila mega průser tak sjem tu až tedk amusím vás dočíst.

blanka.k
10. únor 2010

Mě teda jedna kamarádka taky říkala, že je porod část. genetická záležitost a že bych měla své gyn. říct, že já se narodila v 31tt, 1,7kg, kdy máma vážila 39kg, protože doktoři si nějak pár týdnů nevšimli preklampsie 😅 Ptali se vás někde (v poradně, v porodnici) na to, jak to měla vaše máma? 😨 Mě teda nikdy...

sunysara
10. únor 2010

blani no neptali se mě nikdy. ty jo to tvoje mamča měla takový komplikace???

myska
10. únor 2010

Blanko, ne, nikde se mě neptali, jen v porodnici na moji a manželovu váhu při narození

sunea
10. únor 2010

zelvinka, nestresuj seba ani babo - ono samo vie, kedy sa mu najlepsie pojde na svet. Kazde umele urychlovanie zhorsuje adaptaciu deti na tento svet.

raduzkaaa
11. únor 2010

Jestli jsou to jen teoretické dohady o velikosti miminka a není k tomu žádný jiný opodstatněný důvod, tak si porod vyvolávat nenechej, je to zbytečný mazec, já rodila na konci 42TT, po dvou čípcích 24hodin pravidelných kontrakcí po 10 minutách bez jakéhokoliv otevření a až druhý den ráno po kapačce to zabralo, pak to byl teda frkot a malá se narodila během 4hodin. Pokud máš ale velké bříško nebo je nějaký důvod k obavám, tak trvej na přeměření a převážení miminka, seknou se většinou maximálně o 500g.

zelvinka
11. únor 2010

raduzkaa - myslím že to odpovídá, protože když jsem ležela v nemocnici,...tak mi taky řekli velkou váhu a teď to tak zhruba vychází že jsme přibrali 300g za týden a to mě tentokrát na ultrazvuku měl jiný doktor. Navíc bříško sice nemám až tak velké,..ale už jsem měla i problém, že jsem čůrala růžovou moč,..protože jak je mimčo velké a nemůže se tam vejít, tak mi tlačí na ledvinu a ta mi díky tomu nefunguje ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru