Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lucka.adis
14. únor 2010

No, holky, já doufám, že nás ta žloutenka trápit tolik nebude (jestli ji malá bude mít) a nebudu muset pryč z nemocnice, páč bych bez malé nešla, ale kdo ví, jak je to teď v Bohunicích 😖

zelvinka
14. únor 2010

Petapi - taky se přidávám ke gratulacím,..ať jste obě hlavně zdravé,..a malá ať vám dělá jen samou radost

blanka.k
14. únor 2010

Ahoj holky,
Peta - gratuluji moc, hlavně přeji zdravíčko 😉
Já dnes byla opět v Bohunicích, naštěstí jako návštěva. Co mě překvapilo, i nadstandardy jsou tam různé, teď jsem byla na pokoji, který byl trošku větší než co jsem viděla před rokem, byla tam i krásná pohovka, pro tatínka na natažení jak dělaná 😅 A hostinské pokoje jsou tam taky, na 7.p jsou 2, a byla tam za mě nějaká rodinka, paní těhule s dvojčatama, malý dítko a i tatínek 😉
Luci - bohužel v Bohunicích tě fakt 72 hod. po porodu vylifrují 😅 Jak sjem šla za kamrádkou, tak zas docela plno, že ležela zas na 7.p s těhulema, našětsí to na těch nadst. pokojích nevadí, tak doufám, že jeden z těch 14 nadst. pokojů bude volný, jemi jedno na jakým oddělení, mimo pitevnu lehnu kamkoliv 😉

lucka.adis
14. únor 2010

Blani, takže Bohunice jsou zase nacvaknuté, jo? Ach jo... a byl aspoň nějaký nadstandard volný? 😕
Já jdu v Úterý na kontrolu, tak uvidím jak to tam bude, ale pochybuju, že to bude lepší 😔

blanka.k
14. únor 2010

Luci - já jsem na jiné nekoukala, protože ležela hned naproti "uličce",takže jsem jiné dveře neviděla. Ale co jsem si včera psaly, tak psala, že je to nacvaknuté, že byla ráda, že ho ukořistila 😅 Ale za 2 dny to může být zas jinak 😖

staninka77
14. únor 2010

Ahojky.
Petapi-Moc ti gratuluji k malé Terezce hodně zdravíčka vám přeji. 😉 🙂

lucka.adis
15. únor 2010

Ahoj holky, co když budu hlásit už u příjmu, že chci po porodu nadstandart? Myslíte, že když bude volný, tak že mi ho hned bloknou 😅 😕 ???

blanka.k
15. únor 2010

Luci - já jsem si to vymyslela tak, že tam asi zavolám, že jedu rodit a jestli mají nadst., a jeslti ne, tak asi volám na Obilňák, jeslti mají tam volný 😅 Myslím, že u příjmu to určo už bloknout jde. 😉

myska
15. únor 2010

Lucko, ještě k té žloutence, malej ležel 2 dny ve fotu, kvůli žloutence, v den kdy jsme měli odcházet, malýho z fota vydělali a dali mě ho na pokoj, byla jsem tam s ním ještě ten jeden den navíc a normálně na pokoji a taky byla porodnice nacvaklá, ležela jsem v 7. patře... to jen pro představu, že fakt plno bylo a nikdo mě "nevyhazoval" 😉 😀

k.ate
15. únor 2010

myska - asi záleží na situaci. Mě hned v ten den, kdy jsme měli jít domů, hodili na hostinskej pokoj, nekompromisně... Prostě není místo, tak smůla... Malýho dali totiž do fota až pozdě ☹ (ve čtvrtek ráno se jim nezdály hodnoty, ale dali ho tam až večer a domů jsme měli původně jít v pátek) Každopádně nikoho nezajímalo, z gyn. hlediska jsem byla v pořádku, tak jsem šupajdila na hostinskej pokoj... Jediná vyjímka byla holčina, co byla se mnou na hostinským pokoji, ale to proto, že se ten hostinskej pokoj maloval, tak ji ještě než to bylo hotový, nechali na šestinedělí, ale jen co to šlo, šla na hostinskej pokoj. Ale to byl teda obilňák no... Ale chvilku se tvářili, že kdyby na tom hostinským pokoji nebylo volný místo, poslali by mě normálně bez malýho domů a vozila bych mu jen mlíko... Byla jsem z toho ten den na nervy, protože mi kloudně nikdo nic neřekl, jen že mi pak přijdou říct co a jak... 😖

blanka.k
15. únor 2010

Před těma 14 dny těm holkám taky říkali, že pokud nebudou mít žloutenku, tak že jdou za 3 dny domů, pokud budou mít, tak že půjdou pozděj a pak se ještě opravila a říkala, vy ne, vy půjdete za 3 dny, ale mimča by nešla 😅

lucka.adis
15. únor 2010

No tak to je teda skvělý, takže se člověk má na co těšit 😝

Blani, no my to máme s manželem také tak vymyšlené 😀 😀

sunysara
15. únor 2010

ahoj holky koukám vy jste toho napsaly, já dneska jaksi nestíhám což ej u mě div dycky mám takový volný dny a dneska nátřesk.

sunysara
15. únor 2010

jen furt nevím kdyby mě prdla voda tak manžel je tu tak za půl hodinky. tak jestli bych nevolala našim nebo sanitku a pak mu nebo čekat na něho holky teda to bude pecka až to příjde.

lucka.adis
15. únor 2010

Ahoj suny, ty jsi fakt plašan... neboj, když to přijde tak první komu budeš na 100% volat bude tvůj manža, tomu věř a ten si pěkně pohne domů, to si piš 😉 a kdyby ti praskla plodovka, tak máš na to 2hodiny čas, aby jsi dorazila do porodky, pokud teda nechytneš hned kontrakce, to už může být potom i rychlé.

myska
15. únor 2010

Suny, neboj, většinou ikdyž prdne voda, tak to tak rychlý není, než manžel dojede, tak se nachystáš a akorát to tak vyjde 😉
A napiš, která seš, když se známe.... 😉 😀 Stačí do IP. Mě to pořád vrtá hlavou.... 😕

sunysara
15. únor 2010

Luci no jo to je právě ono no. ale už to mám vymyšlený. kdyby to došlo večer tak volám našim a manžovi naši jsou tu za 5 minut. manža by asi dojel do porodky zrovna.
kdyby to bylo ve dne a naši byli v práci tak volám asi sanitku a pak manžela. no nic víc asi nejde dělat no nevím. 😀

plašanj sem to už víme dávno. 😀

hele může něco znamenat tlak an konečník s tím že mě bolí kostrč?????

a co ty jak je?? už teda jsou bohunicej jasný nebo ne???

lucka.adis
15. únor 2010

Já nic moc, dneska jsem byla už i ve vaně, zase mě to chytlo a po vaně chvilku klid a teď zase. Mám dole takové píchání + bolest jako na začátku MS, ale nevím co to zase znamená. Jsem s těch poslů už v prd*** 😠 😠 uvidíme co to udělá, buď pojedem a nebo mám zítra kontrolu, páč mám termín.

sunysara
15. únor 2010

luci tak dej vědět co a jak ti řeknou enbo neřeknou. no jo poslíčci jsou naprd to je pravda no.
chudáku malej už to musí být unavný ty jo zítra máte termín. to uteklo vid??? ale ten poslední metr je stejně divnej.

blanka.k
15. únor 2010

Luci - neboj, já bolest dole jak při ms, tlak v konečníku a bolest kostrče měla už v tom 26tt, prý klidně to můžou být poslíčci, a že prý kontrakce můžou začínat podobně. takže já fakt nevím,jak poznat porod, když mě ti poslíčci trápí už teď 😅 prostě jak mi neprdne voda nebo nezačnou pořádný bolesti tak nevím 😅 Jak to uděláme s M., jsme taky přemýšleli, ale MHD to má domů něco přes 30 min, auto nemá cenu si brát, když nemá u práce kde zaparkovat, tak počkám na něj a když ne, tak jedu sanitkou sama a dojede taxíkem, naštěstí v civilizovaném městě jako Brno se to vždycky nějak vyřeší 😀 V noci asi riskneme auto, ale přes den, hlavně ve špičce, přes Brno v zácpě auto asi necháme radši doma 😅

sunysara
15. únor 2010

jojo blani taky to řeším no. jak a co kdyby a tak no prostě šaškec. 😀

verisek
15. únor 2010

ahoj holky, jeste takovy blby dotaz, uz jsem nekomu ve vasem okoli stalo, ze ho nevzali do porodnice, ze maji stop stav? kamosce jo, jela na obilnak a poslali je do Bohunic, tak to by bylo po me 😅 ale ona to vzala v pohode, jeste si zajeli na mekace po ceste 😅

lucka.adis
15. únor 2010

Verisku, toho se právě docela bojím, že to bude i náš případ 😀 😀 noo, snad ne.. nerada bych si dala výletní jízdu Brnem 😅

majdula
15. únor 2010

Verisku presne to se stalo kamosce, rodila ve stejnej den jako ja, jela na Obi, ale bylo plno, tak supajdili do Bohunic 🙂
Ale neboj, kdyby bylo nejhur, tak te vemou aj kdyby meli plno, nejak by se to udelalo, mne se treba porod nerozjizdel, tak me vypakovali na chodbu at cekam, kde mi prdla voda a porod se rozjel, jenze boxy se mezitim uz zase zaplnily, tak me dali na nejakej normalni pokoj s dvema maminama s mimcama 😅 nakonec to byl cisar, ale kdyby ne, tak myslim, ze bych v pohode porodila na tom pokoji 😀

sunysara
16. únor 2010

Jejda holky nestrašte, já myslím že je lepší si asi do té porodnice zavolat ne? a to by vás pak neměli poslat jinam nebo se pletu????

blanka.k
16. únor 2010

Právě myslím, že když tam zavoláš, tak ti rovnou třeba řeknou, nejezdi, máme plno, jeď tam a tam 😅 Ale když tam dojedeš a už bude porod pěkně rozjetý, tak tě vzít musí, abys neporodila někde na cestě 😅
Jinak žádná z mých kamarádek problém neměla, ale většina rodila u Miloušů nebo na Obilňáku, 2 co rodily každá 2x v Bohunicích, tak jsou cca 70km od Brna, a měly to ze zdrav.důvodů.

sunysara
16. únor 2010

blani ahoooooooooooj jak se máš???? co novýho????

jo jinak já si tam zavolám a když bude plno tak si zavolám do druhé a když i tam bud eplno tak jsem v prčicích. taknevím nechci tam dojet že musíme jet jinam tak si fakt asi zavolám a uvidíme.

zelvinka
16. únor 2010

Verisek - stalo se to mé sousedce a to byla dopředu objednaná,..na vyvolání porodu, protože rodila dnem pánevním. Dojela na Obilňák a tam jí řekli, že bohužel, al že jí to už zařídili v Bohunicích. Taky dobrý ne?

blanka.k
16. únor 2010

Suny - jde to, už ale chci květen. 😅
Trochu škodolibě tu ráda čtu, že máte zkušenosti s odmítáním na Obilňáku a ne v Bohunicích 😅

sunysara
16. únor 2010

zelvi no to je taky bezvadný. jejda já mám strach jestli poznám porod a ještě abychs e strachovala jeslti mě vemou do porodky. 😀

blani to tě chápu ale věř že bude hůř. 😀 no to není dobrý já chci jít na obilnák. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru