Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

mabe
3. bře 2010

suny, holt co nadelas. ven jit musi. budu muset duverovat doktorum, ze vi co delaji.

sunysara
3. bře 2010

mabe já si říkám to samý ale už by teda moh. bojím se toho okamžiku když si řeknu že jde fakt do tuhýho.

mabe
3. bře 2010

jako jak do tuhyho? promin, nejak nechapacku tehu

sunysara
3. bře 2010

no jako když fakt už reknou tak maminko rodíme. 😀

mabe
3. bře 2010

no, ja se bojim aji toho prijezdu do porodnice, porodnich bolesti atd.

mabe
3. bře 2010

musime to zvladnout, jsme prece velky holky 🙂

sunysara
3. bře 2010

no toho já se bojím taky.

mabe
3. bře 2010

suny, mimisek ven jit musi, takze nic jinyho nam nezbyva 🙂

sunysara
3. bře 2010

mabe jojo to je pravda no ted už reklamace asi nevyřídíme. 😀

mabe
3. bře 2010

ja nc nechci reklamovat, chci to zvladnout v poho 🙂

adelka89
3. bře 2010

ahoj holky 🙂
uz vas popada strach z porodu? Klidek 🙂 blizi se to neskutecne rychle, ale my to zvladneme a budeme mit ty sve pokaldy uz brzo u sebe 🙂 vsechno bude dobre, musime verit 🙂
mmchd berete nektera homeopatika pro snadnejsi porod?

sunysara
3. bře 2010

no já myslím že ty mimča už nedáme zpátky takže to prostě zvládnout musíme i kdybysme nemohly už.

mabe
3. bře 2010

adelko, strach je urco normal. ja neberu nic, porad chci zacit pit ten malinkovy caj, ale nejak jsem nezacla 😲

petapi
3. bře 2010

adelko, já jsem brala arnicu před porodem, měla jsem nachystaný i na během porodu, ale úplně jsem na ně zapomněla 😅 každopádně si myslím, že mi pomohly 😉

sunysara
3. bře 2010

mabe já ten maliník taky ještě nepiju a asi ho už ani pít nebudu.

adelko ahoj nene nic neberu prostě to nechám tak jak to je a uvidíme jak nám to půjde. nejhorší je to čekání.

petapi
3. bře 2010

já jsem pila i maliník, i semínko, i pupalku, prostě všechno 😅

sunysara
3. bře 2010

petapi tak to jsem už asi prošvihla 😀

maly_prcek
3. bře 2010

Ahojky, porod se vyvolává tak, že buď jsi dost otevřená a tak se píchne jen plodová voda nebo nejsi dostatečně otevřená (ale něco tam je), pak se zavádí tabletka/y a nebo nejsi vůbec a to se dávají nejdřív čípky, aby nejdřív roztáhly ty por. cesty a bylo kam dát tabletku. Většinou se jeětě předem dělává zátěžový test, jak mimi reaguje na oxytocin (jsi na monitoru, kape ti kapačka a oni zvyšují dávky a sledují, co kontrakce a co ozvičky).

Taky mi vyvolávali...

Homeopatika jsou fajn... Ale jestli to ulehčily - těžko říct, byl to dost nářez 😖. A pak je dobré brát homeopatika (China) po porodu... Aby se člověk rychleji zmátožil... 🙂

sunysara
3. bře 2010

ahoj maly prcku taky vyvolávali?? a bylo to fakt tak strašný a vyvolávali na termín nebo po termínu???

adelka89
3. bře 2010

petapi ja mam arnicu a jeste caulophyllum thalictroides myslim ze mi to pomuze uz psychicky 🙂 piju malinik a lnene seminko mam taky koupene 🙂 kolik jsi mela baleni te arnici a jak jsi ji brala? 3kulicky 3x denne?

petapi
3. bře 2010

měla jsem 3 balení, ale nedopotřebovala jsem to, a dávala jsem 2x denně 5 kuliček, on to dávkování říká každej jinak no.

petapi
3. bře 2010

a na to caulophylum jsem právě úplně zapomněla , prtž jsem si nejdřív nebyla jistá a pak už to byl fofr 😅

sunysara
3. bře 2010

jejda holky a to se může takhle kupovat jako normálně nebo to máte přes dr??

já jsem slyšela že s homeopatikama prý se i líp rozkojíš

adelka89
3. bře 2010

suny normalne v lekarne to koupis bez receptu.
JJ jsou homeopatika i na kojeni, mmt poslu odkaz

sunysara
3. bře 2010

adelko děkuju ale to sjem prošvihla ten termín. 😀

ale pak po porodu o tom uvažuju.

petapi
3. bře 2010

jj na kojo jsem taky brala 😉

adelka89
3. bře 2010

petapi a odkdy jsi tu arnicu brala? ja jsem si koupila 2 baleni tak to by mohlo snad stacit 🙂

sunysara
3. bře 2010

holky loučím se jdu do vany k našim třeba to pomůže. papa

maly_prcek
3. bře 2010

Vyvolávali 14 dní předem... Kvůli těhu cukrovce. Byl to hnus, měla jsem křížové bolesti, zvracela, nepostupovalo to, skončili jsme kleštěma... ☹ Zaplať pánbůh za epidurál 🙂

Arnicu jsem brala (ale určo dýl než 14 dní předem, asi od 36tt) a pak po porodu zas arnica + china. Během porodu nic... Měla jsem strach, aby se to nebilo s těma vyvolávačkama... Maliník, lněné semínko pochopitelně taky, i sex byl, hlavně abych to urychlila a nemusela vyvolávat... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru