Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

petapi
16. bře 2010

já jsem na kojení tentokrát byla, prtž poprvé nám to moc nevyšlo, mě to dalo to, že jsem si sesumarizovala všechno, co jsem už věděla z minula, jinak je tam těch info hrozně moc, ale zjistila jsem, že základ je stejně miminko, jestli se mu chce sát nebo ne, prtž tentokrát to jakš takš jde, hlavně se člověk musí připravit, že jsou ty spurty a musí vydržet. a když se nepodaří, tak se taky prd děje, hlavně, aby jste byli spokojení všichni a nestresovali se tím.

blanka.k
16. bře 2010

Ok, díky. Já právě taky viděla, že na pokoj chodila sestřička a radila, tak na to prdím. 😉

leopolda
16. bře 2010

Blani,mrkni tady na to. myslím,že je tam vše co na kurzech.

http://www.kojeni.cz/texty.php

adelka89
16. bře 2010

Blani mne dala pediatricka nejakou brozurku z laktacni ligy tak to proctu a taky po porodu jak prijde tak rikala, ze kontroluje i kojeni, coz mi vyhovuje, takze se tim zatim nejak nestresuju 🙂

blanka.k
16. bře 2010

Leo, Adel - díky 😉 Já taky u pediatra dostala nějakou brožurku, ale na fotkách to není ono. Já to snad budu trénovat na manželovi 😀 😀 Holt po porodu se uvidí, věřím, že nám to všem "půjde samo" 😉

mabe
17. bře 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat. v bohunicich budou mit pro anicku obleceni nebo si mam vzit z domu? jdu na toho cisare, takze tam budeme dyl. tedka nevim, jeslti ji neco nabalit nebo teda manza donest druhej den.

petapi
17. bře 2010

mabe, oblečení dostaneš a můžeš si ho měnit dle potřeby 😉

roofie
19. bře 2010

Ahojky, já jsem rodila v srpnu 09 na Obilňáku. chtěla jsem rodit v bohunicích, ale zrovna tam měli stop stav, tak mě poslali na obilnák. porodní oddělení super - nemůžu si vynachválit. rodila jsem dlouho, nakonec mi PA sama řekla, at si nechám píchnout epidurál, že jsem vyčerpaná, ale stejně to nezabralo, než mi ho píchli, tak jsem se otevřela a začla fakt rodit 🙂 novorozenecké je horší, ale dá se to zvládnout, je to pár dní. Já byla na normálním pokoji, nadstandarty byly obsazené. nakonec jsem byla ráda, i když jsem ho prvně chtěla - je to fakt lepší, když jde člověk na záchod, do sprchy, nebo na sesternu...Sestry - jak která... Některé byly v pohodě, jiné ne, ale bylo léto, dovolené, narváno, takže toho asi měly také dost... na druhou stranu, je to jejich práce, musí s tím počítat... jinak tam na mimi dávají - bylo léto, nevím jak v zimě nebo na jaře - košilky, zavinovačku, pár látkových plínek a deku. zavinovačku takovou obyčejnou, bílou, starou. Kosmetiku mi tam manžel vezl dodatečně, měli tam jen mýdlo na mytí miminek, žádný krémík. Špárátka tam nějaká byla, ale raději jsem používala vlastní. Ty košilky mi přišly hrozné, pořád se rozvazovaly, plandalo to... ale můžete tam mít samozřejmě svoje oblečení na mimi. košile jsem používala jejich, přišlo mi to praktičtější.
Manžel byl u porodu, platil to myslím hned, ale jde to i při propouštění.
Jediné, co mi tam hodně vadilo, bylo jídlo, to bylo fakt otřesné, takže mi manžel nosil obědy 🙂

petapi
21. bře 2010

to oblečení pro mimi je stejný jak v zimu, tak v létě, v zimě je tam stejně přetopeno, tak...

blanka.k
21. bře 2010

Petapi - no to máš recht, to vedro + nemožnost si otevřít okno + nefungující klimatizace je děs. 😅
Já pomalu přemýšlím, co všechno nabalit, jen si nějak neuvědomuju, jak je to s koupáním miminek? Vím, že 1x se tam koupou, že to ukazuje sestřička, mají tam na to nějaké "mýdlo" + osušku, nebo to je taky potřeba vzít svoje. Já snad nabalím velký kufr, když vidím, kolik toho zaberou vložky + plínky 😀

roofie
22. bře 2010

Na obilnáku jsme si normálně větraly - záleží s kým jsi na pokoji. Klimatizaci jsme tam vůbec totiž neměli 🙂
Na koupání tam měli mýdlo od johnsonu, ale krém musíš mít svůj. na utírání mimča jsme používaly ty látkovky co nám dali...
Jo, vložky, jsem si také kupovala, protože ty jejich jsou otřesné...

staninka77
22. bře 2010

Ahojky.
Luci-Jen jsem ti chtěla já jak chodila v Listopadu a chvílu v Říjnu na monitor do poradny na Obilnák tak jsem tam moc dlouho nečekala jen poslední den toho 3.11.kdy se pak malej narodil tak to jsem čekala nejdříve mně dělaly monitor pak mně vzaly krev aby zjistily co mně je a pak jsem musela 2.hodiny čekat já teda jela za máti se domluvit kde si dáme sraz ale bohužel nastaly kompilace a na příjem jsem čekala docela dlouho ta dr.operovala tak jsem čekala další 2.hodiny v čekárně pak semnou sepsaly papíry a šla jsem na rizikové oddělení tam jsem si pobyla hodně málo. 😵 a v noci jsem odrodila jen pokaždé mně napsaly že mně budou vyvolávat v pátek pak mně řekla že to proběhne ve čtvrtek a rizikovím ve středu ale malej si řekl že pujde dřív a taky jsem byla hodně ráda že do mně nemusely zasahovat. 😉

blanka.k
22. bře 2010

Roofi - já ležela v Bohunicích, a dali ke mě 2 maminy, takže se větrat nedalo kvůli dětem, byl leden, zima, pak jsem ležela jinde s těhulema, a tam zas nešly otevírat okna (a prý skoro nikde na patře), tak sjem se na to pak ještě ptala na kurzu při prohlídce celé porodnice, jestli je to jen můj dojem nebo fakt je to tak skoro všude, tak ta PA chuděra přiznala, že ty okna jsou fakt děs, že skoro nikde nejdou otevírat, nebo kdyby se otevřely, že nejdou pak zavřít 😅 Jsem byla 4 dny na pokoji, kde se nevětralo, fakt docela smrádek (jak se říká...smrádek, ale teploučko 😅 )

verisek
22. bře 2010

ahoj holky, chodily jste na monitory na Obilnak nekdo? ja jdu 6.4. na prvni, jak to tam probiha a ceka se dlouho? diky

roofie
22. bře 2010

Blani já byla na obilnáku a tam jinak než oknem čerstvý vzduch do pokoje nedostaneš, alespoň teda na patře, kde jsem ležela já. Ted tam snad nějak rekonstruujou, nevím. A byl srpen a fakt teplo, takže jsme měli skoro celý den okno otevřené alespoň na ventilačku. V lednu to chápu, že to kvůli dětem moc nejde.

majdula
23. bře 2010

Ja rodila na Obi taky v srpnu jako Roofie a to byl masakr, sileny vedro, oteviraly jsme okno aspon v noci, jenze nam do pokoje litaly nejake obrovske plostice nebo co to bylo za havet z tech stromu v parku... tak to bylo jako v hororu, kdyz to tam bzucelo potme a lezlo po obliceji, nakonec to dost bolestive i kouslo jednu mamcu, tak jsme pak mely kvuli miminkam zavreno a dusily se... Ventilacka v nasem pokoji nesla otevrit a sit tam neni, ze 😠

sunysara
23. bře 2010

ahoj holky už jsme z porodky 14 dní doma a já fakt nemám čas na nic natož na net. ted je manžel venku s prckem tak jsem tu. já rodila v bohunicích. jako dobrý, porodní asistentka výborná dr taky všichni pomáhali jak se dalo. ale pak jako na tom poporodním katastrofa nic moc péče teda a navíc mi na pokoj dali holku co potratila a já tam jako s malým.l hrozný.
sprchy na pokojích super i když jsem je dávala tak 3 krát za den a o čistý košile si člověk musel říkat. dětský sestřičky z 6 patra úžasný díky nim zatím kojíme.

staninka77
23. bře 2010

Verisku-Já jsem tam dloho nikdy nebyla jen ten poslední den ano než mně vzaly na pokoj pro rizikové maminky.

petapi
23. bře 2010

suny, tak ještě jednou gratuluju k prckovi 😉
a to s tou tvou sousedkou na pokoji znám, je to šílený, že to takhle dělají, já jsem byla v té opačné pozici a po mimoděložním jsem ležela taky s miminkama, na psychiku opravdu děs běs, a nejhorší je, že ta druhá holka (v tomhle případě ty) vůbec za nic nemůže a ještě aby se skoro omlouvala, že ona miminko má, no tohle tam fakt vyřešený nemají. 🙄

roofie
24. bře 2010

Tak to nám tam naštěstí teda v noci nic nelítalo, v noci jsme měli otevřené na kousek a vždy třeba pravé venkovní a levé vnitřní, ale havět tam byla celkově 😀 když se člověk podíval na strop...
Ale asi tam byly v srpnu rádi, že jsou rádi, narodilo se moc mimin...

sunysara
24. bře 2010

ahoj petapi no byl to děs navíc já rozhozený nervy tak jsem se bála aby té holčeně neruplo v kouli a nevzala mi malýho no na šaškec. děkuju za gratulaci. zatím si na sebe zvykáme dneska teda máme brečící den tak jsem zvědavá kdy mě z toho jebne. 😀

myska
25. bře 2010

Suny, gratulace k malýmu, je krásnej 😵

adelka89
30. bře 2010

ahoj holky, tak dneska v poradne me doktorka odeslala rovnou do nemocnice kvuli vysokemu tlaku ☹ snad nas tam nebudou drzet dlouho.
Chtela jsem se zeptat jak je to v Bohunicich s internetem, ma cenu si tam brat notebook?

paxies
30. bře 2010

adelka ahoj, já jsem byla min. týden na předporodním kurzu a PA říkala, že WIFI připojení nemají. Osobní zkušenost, ale zatím nemám.

staninka77
1. dub 2010

Adélko-Já měla taky hodně vysokej tlak ale nebyla jsem hospitalizována až toho 3.11.2009.
Si mně tam nechaly a udělaly nějaké malé vyšetření a jak to jistily tak si mně tam nechaly ale i tak ten den jsem odrodila.
Držím palečky aby jsi byla pořádku. 😉

lenola
2. dub 2010

Ahoj Mabe,

koukám, že už to máš a sebou a malá je už na světě 🙂 Tak si to užívej jak nejvíc můžeš. Naše malá má příští týden 4 měsíce a uteklo to strašně rychle. Někdy bych něco ráda vrátila zpátky 😉 A jak jsi zvládla porod ? Doufám, že vše proběhlo v pohodě. Drž se.

blanka.k
9. dub 2010

Ahoj holky,
zajímalo by mě, jak je to těma monitorama před porodem. Na kurzu v Bohunicích mi PA říkala, že nejskou rádi, když tam dojde mamina přímo rodit, že někteří mudr. na monitory neposílají a vše si až do porodu dělají v ordinaci. Ale že oni jsou radši, když tam maminy už od toho 38tt chodí, že se tam můžeme sami objednat, že není problém, že aspoň už si tam založí kartu atd. Včera dojdu k mé gyn., sestřička mě píchla na monitor (mají ho nově), a pak mudr. říkala, že mám dojít za 2 týdny, že ho zas natočíme, tak jsem říkala, že jsem myslela, že už budu chodit do Bohunic a řekla jsem jí proč, a ona, že mluvila se všema primářema porodnic v Brně, že aby se jim ulevilo, tak že si koupila monitor do ordinace a točí minotory tam, takže teď v tom mám hokej,... 😖

alti
9. dub 2010

Bohužel v dnešní době, kdy nastal babybum, můžeš chodit na monitor kam chceš a stejně v den porodu ti nikdo nezaručí, že zrovna tato porodnice nebude mít "stop stav" a ty nebudeš rodit jinde. Naopak je výhoda, když jdeš na monitor ke své dr. a nemusíš čekat (jako já už před rokem) i dvě hodiny na monitor, protože v porodce je toho požehnaně do toho porody, které prostě nenaplánuješ. Takže v dnešní době je to o štěstí kdy a kde bude zrovna volno. Sousedka chodila na monitor do Bohunic čekala vždycky přes hodinu a nakonec rodila na Obilňáku - Bohunice zrovna nepřijímali. ☹

Takže si těhulky užijte monitory pokud možno v klidu a čase na který jste ke své dr. objednané a nic moc neplánujte. Přeju Vám a mimískům štěstíčko, zdraví a rychlý nekomplikovaný porody. 😉

blanka.k
9. dub 2010

Alti - to je mi jasný, že si vybárat nemůžu, s tím čekáním, včera jsem u své gyn. čekala od 10 do čtvrt na 1, takže to si fakt nevyberu 😅 Já bych hctěla Bohunice kvůli tomu, že tam chodím na Gastro ,kliniku a kdbyby byklo potřeba, tak tam mají hned moji kartu k dispozici a nějak jsem tam byla vždy spokojená, a hned po porodu potřebujeme , aby k malýmu přišel nefrolog a já nevím proč, nějak těm mudr. z Bohunic nejvíc věřím 😅 O tom, že dám cokoliv za nadstand.pokoj po porodu ani nemluvím 😅

alti
9. dub 2010

Blanka.k - zcela tě chápu já měla důvěru k Bohunicím stejnou a měla to štěstí tam rodit i mít nadstandart, ale jak jsem psala bohužel nejde (jako např. v Praze) si místo dopředu zamluvit a monitory na tom nic nezmění. A až budeš rodit a bude volno právě v Bohunicích nic nebrání tomu, aby Tě vzali. 🙂
To, že Tvoje dr. má taky dlouhé čekací doby je ovšem horší a ta je může na rozdíl od porodnic ovlivnit. Navíc do Bohunic jezdí rodit těhule z celého kraje a spousta na monitory chodí do svého města ke gynek. a nemají problém, aby je v Bohunicích vzali.
Já na monitory chodila už do porodky, ale jak jsem psala dlouhé čekání, stejně pokaždé jiný doktor dělal prohlídku a do počítače tě zavedou než Ti natočí monitor před porodem. Neměj strach, pokud budou přijímat, kvůli monitorům Tě neodmítnou!!
Přeju štěstí na porodní den, klidný rychlý porod a hlavně zdraví Tobě i miminku. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru