Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

trexx25
17. zář 2010

@kackadu Jo a na ten Obilňák jsme nakonec úpně zapomněli, takže jsem tam ani nezavolala . 😅

kackadu
18. zář 2010

@prcekpet 😅 ty vogo nestraš!!! mě u malýho řekli 2 hodiny před porodem 3,20 a měl 2,90. No 4 kilový mimčo nedám! 😨 to je mazec.

kackadu
18. zář 2010

@trexx25 myslíš, že Ti ho udělala jo? No u Fildy to u mě probíhalo tak jak píšeš, že jsem po kontrole trošku krvácela - nebo špinila, večer odešla zátka a v noci jsme jeli. Tak nevím, jestli jste ještě pohromadě 😅 Kdyby ne tak ať je to rychlovka!!!!! a pak napiš 🙂)

kackadu
18. zář 2010

@trexx25 a proč jsi chtěla volat na Obilnak? 😕

trexx25
18. zář 2010

@kackadu Ahoj, tak u nás se nic nerozjelo a to jsem si dávala večer ještě vanu a vínko, no nic, tak si ještě počkáme.
🙂 Na Obilňák jsem chtěla volat, že bych se tam chtěla podívat na porodní sál a tak, že by třeba byli ochotní mi to tam ukázat, ale teď už je to jedno. Však ono to pak nějak dopadne.

kackadu
18. zář 2010

@trexx25 Aha, jo jasně, osud už to zařídí. A jak Ti je? špinění ustalo?

trexx25
18. zář 2010

@kackadu Ještě úplně ne a v noci mě dost bolel podbříšek jako když mám MS, no uvidím. Jinak je mě fajn, malá se zas docela vrtí, tak aspoň vím, že je v pořádku, měla jsem po tom vyšetření takovej blbej pocit, protože se navečer nechcela hejbat (asi spala) a tak jsem dostala strach, jestli s ní něco není, ale pak ve vaně se začla vlnit. 😉

kackadu
18. zář 2010

@trexx25 to je vždycky nepříjemnej pocit, v minulým těhu jsem takhle jednou i jela večer do porodky že jsem měla strach. Tak dejte dlouho prochajdu když je tak krásně a snad to klapne. Budu na Tebe myslet, pak piš jak jsi na tom :o).

selene
18. zář 2010

ahoj, tak mě nakonec na Hamiltona doktorka přemluvila, protože mimi se jevilo na utz jako pěknej 4 kg obřík a to jsem se lekla, že to snad ani neporodím, tak jsem souhlasila. Bolelo to jak čert, křičela jsem "už doooost", dveře na monitory otevřený, tak jsem ostatní maminy musela asi pěkně vystrašit. Už mě objednávali na vyvolávání, nakonec to dopadlo tak, že jsem do dvou dnů od hamiltona porodila. Váha mimina byla nakonec 3750 a neodpustily si nástřih. Jinak jsem byla se vším spokojená, žádná zlá sestra z dětskýho ani z šestinedělí, prostě všichni hodní a vstřícní, kromě jedné pediatričky, která nás zdržela o den dýl. To jsem do malé musela hrnout jeden příkrm za druhým, aby nás milostivě pustila. Prima ženská byla MUDr.Gerychová a doktor Frank byl taky moc hodnej.
Jo a využila jsem epidurál a moje pocity na něj jsou smíšený.

hanulamarkova
18. zář 2010

ahoj holky jestli můžu tak se přidám...byla jsem ve čtvrtek prvně na KO v porodce v Bohunicích a teda super špica sestřička ta se mi moc líbila na ambulanci. Dr. mi udělala Hamiltona a mimi má váhový odhad 3,5 kg a to máme ještě cca 10 dní do TP. Tak jsem se celkem lekla, že to bude macek tak jsem zvědavá kdy se malé bude chtít na svět.
Poradila mi vanu, procházku ale zatím se nic moc neděje... klidně by jsem už jela 😅 tak uvidíme kdy to bude.

trexx25
18. zář 2010

@selene @kackadu No já si nejsem tím Hemiltonem jistá, popisovala jsem jaký to bylo včera, ale já opravdu snesu (aspoň si to o sobě fakt myslím) docela dost bolesti, takže třeba proto mě to tak bolestivý nepřišlo a nebo to nebyl Hemilton, to se už asi nedovím 😀 , každopádně pořád špiním a dnes večer mi už na 99% odešla zátka, protože nevím co jinýho by to bylo, takže uvidíme jestli se začne něco dít... 🙂 Sestřička byla v pátek taky fajn, stejně jako ta doktorka, obě moc hodný a milý.

@hanulamarkova Jakej byl pro tebe ten Hemilton, když víš, že ti ho dělali a řekli ti předem, že ti ho udělaj, nebo jsi to poznala? Dík za odpověď.

hanulamarkova
19. zář 2010

@trexx25 poznala jsem ho ... už mi ho dělali u prvního dítěte, ale tehdá se tě nikdo neptal jestli to chceš nebo ne. Jen mi dr. řekl, že mi dělá chvat, který urychluje porod. Teť jak se Dr. zmínila, že mi udělá vyšetření po kterém budu špinit tak jsem věděla o co jde 😉 ... mě to skoro nebolelo, jen takový nepříjemný pocit, když ti krouží v čípku a snaží se ho roztáhnout....no a na druhý den mi už začala odcházet zátka - zatím je čistá není v ní krev tak odchází pomalu...tak uvidíme kdy budeme rodit.

trexx25
19. zář 2010

@hanulamarkova No mě to taky nikdo neřekl, ani se mě dr.neptala, jen řekla, že se ditě zatím nechystá, že jsem jen na 1 prstík, načež asi z mýho výrazu usoudila, že mi to urychlení vadít nebude 😀 a pak právě jak byla uvnitř udělala to vyšetření, tak jak popisuješ, líp bych to asi nepopsala a že budu pár dní špinit, tak ať se toho nelekám. Trvalo to celý vyšetření tak minutu, max minutu a půl. Zátka odešla den po tom večer, jak už jsem psala a byla růžovočervená, takže asi s krví, ale to jsem tady četla, že může být jakákoliv barva a neurčuje to za jak dlouho porodím, tak tomu nepřikládám váhu. 😉

kackadu
19. zář 2010

@trexx25
@hanulamarkova jste šikulky ,že jste to obě zvládly. Já se vždycky bojím i normálního vyšetření. Trexx u Tebe to vypadá předpisově a tipuju že by se to do zítřka mělo rozjet!
Já holky pořád přemýšlím nad tou porodnicí.....no prostě jsem se rozhodla, že chci teda rodit v Bohunicích, když jsem tam volala na objednání na ambulanci, tak mi řekli že mají plno až se objednám na Obilnak, ale že rodit můžu přijet k nim. Volala jsem tam ještě znovu v pátek po kontrole na Obilnáku, zase mi sestřička řekla, že tam můžu jít rodit že to sice není uplně etické k Obilnaku, ale že můžu. Na další kontrolu jdu v pátek zase na Obilnak a váhám jestli to nemám zrušit a neprotlačit se ještě mermomoci do Bohunic 😕 . Co by jste dělaly vy? Vím že je to už malichernost, ale pro můj pocit jistoty nad tím furt přemítám...už tím lezu na nervy sama sobě.
Jinak já jsem pořád ve fázi, že se bojím přenášení, ale že bych prosila o porod to si taky zatím neumím představit. Už aby to možná přišlo, aby to člověk bral jako hotovou věc a šel do toho že? A ty jsi na tom Hani jak? Bojíš se víc než na první porod? 😕

kackadu
19. zář 2010

@selene takže už jsi porodila! Tak gratuluju!!! A nakonec v Bohunicích jo? Tak ať jste zdraví a všechno je v pořádku. A druhej porod versus první? 😕 co na to říkáš?

hanulamarkova
20. zář 2010

@kackadu jo mám větší obavy než u první tam jsem to tolika neřešila 🙂 (byla jsem mladá a nebyl tolik přístupný internet .. ) teť právě jsem na tom tak, že malá má už 3,5 kg (první měla u porodu 3,4kg) tak jsem zvědavá jakého cvaldu budeme mít. Mám dva termíny 25. a 30. tak jsem zvědavá kdy to přijde. U malé jsem měla lehký porod...odešla mi voda a skoro bez kontrakcí jsme jeli do porodky, tam jsem si poležela na čekačce a bolesti - teda ty, které jsem musela až prodýchávat - jsem měla až po oxytocinu asi 2 hoďky před tím, než se malá narodila...a na tři zatlačení byla malá na světě. Já se spíš bojím jak poznám kontrakce, když jsem je minule nezažila hnedka od začátku a kdy pojedeme a tak 😉 no snad to zvládneme...
jinak já jak si psala že tě nevzali do Bohunic tak jsem se tam taky ptala a jen kvůli tomu, že si ředím krev Fragminem, tak mě tam ještě připsala jinak by mě taky lifrovali na Obilňák... ale na Obilňáku jsem byla na laparoskopii a IVF a byla jsem tam moc spokojená s přístupem, tak asi by jsem ty kontroly si užila na OBI a když se ti bude ještě chtít tak rodit do Bohunic. Oni jsou stejně propojení i přes PC tak papíry budou mít tam i tam 😀

kackadu
20. zář 2010

@hanulamarkova jojo počítačema propojení jsou. Neboj pokud se to rozběhne samo, tak kontra poznáš. Já jsem u malýho po kontrole v porodnici začala špinit, začalo mě bolet v zádech a i to břicho začalo tuhnout, do večera se to zpravidelnilo, odešla zátka a ve 23 hod jsme jeli. V půl druhe byl malej na světě. Vodu mi píchli v průběhu porodu. Člověk se toho stejně chytá že to bude stejně.
Jsem zvědavá co @trexx25 ! Že by už v noci jela? 😕 Aji bych tomu věřila 🙂

selene
20. zář 2010

@kackadu No mám to už za sebou díkybohu. Druhej porod o hodinu kratší než první tj. 10 hodin (počítám od prvních bolestí doma), no a u prvního mě bolely šíleně kontrakce a samotné tlačení hlavy mě až tak nebolelo, protože jsem těma bolestma byla už úplně mimo, a u druhého díky epidurálu, kontrakce menší, ale zato tlačení hlavičky- šílené palení a řezání. Takže vlastně nevím jestli jsem si tím epidurálem pomohla. Hodinu jsem bolesti necitila vubec, byla jsem blažená, no a pak i když mi přidali látku do těla, tak už jsem to postupně začínala cítit. Nakonec mi daly ještě oxytocin a to už se rozběhlo (u prvního taky tak). Uf, ještě že je to za mnou 😎

hanulamarkova
20. zář 2010

@kackadu my jedeme na KO ve čtvrtek tak jsem zvědavá jestli se do tohoto termínu něco stane...jeslti se rozjede porod...rozhodně pro to děláme co se dá...procházky, vana ještě jsem neskoušela ten HUHU kokteil ale do toho se mi moc nechce... tak pak se domluvíme co a jak dál nebo mi říkala že mě přenášet nenechá.
@selene gratuluji k dalšímu mazlíčku hodně zdravíčka a mlíčka přeji 🙂

kackadu
20. zář 2010

@selene a tak hlavně že jste oba v pořádku a teď už to můžeš všechno zapomenout 🙂

kackadu
20. zář 2010

@hanulamarkova Tak držím pěsti, kéž by se to rozběhlo do kontroly, že? 🙂 já jdu v pátek, ale u nás to zatím nevypadá. Dneska jsem byla cvičit na těhu cvičení a akorát mě bolí záda a sem tam břicho, ale jinak prostě nic. Na jedné straně dobrý, ale na druhé straně....kdy to přijde?!! 😕

mmorgana
20. zář 2010

?Ahoj holky, ráda bych se zeptala těch, co chodily na KO na Obilňák - fungují tam každý den? Je nějaká ordinační doba? Na kdy vás objednávali a jak dlouho jste obvykle čekaly? Díky 😵

kackadu
21. zář 2010

@mmorgana jojo ambulance funguje každý všední den, já jsem většinou během 1,5 hodky hotová se vším. Myslím, že funguji do 15 nebo do 15,30

kackadu
21. zář 2010

@trexx25 vy jste určitě včera ne-li předevčírem porodili, věřím tomu 😵

zottka1
21. zář 2010

ahojky 🙂 dnes jsem byla na ozvech v Bohunicích,bylo tam docela narváno i na příjmu plno.Mám 6 dní před porodem ,otevrena volne na jeden prst a cipek stale tam,tak jsem pani dr.poprosila,jestli by mi nepomohla 🙂 No muzu rict,ze to bolelo ,ale vydrzet se to dalo, krvacela jsem a ted uz jen mirne spineni! Tak doufam,ze to k necemu bylo 😉 Jinak tak od 16.00 jsem mela po 10 min bolesti,dala jsem vanu,myslela jsem ze to prejde! ted jsou jeste porad tak po 15 min.Zkoušim to zaspat a vzdycky kdyz zacnu usinat,tak me to uplne probere 😖 Tak jsem si sedla k TV a čekám ,co bude dál 😀 Jestli to ustane ,nebo se to rozjede 😵 Chtela jsem se zeptat holek,kterým delali hamiltna,jestli mely bolesti,nebo jim praskla voda,nebo se nedelo vubec nic?? Moc dik za odpoved 🙂

kackadu
21. zář 2010

@zottka1 Tak držím pěsti ať se to rozjede. Tak jedině k tomu ještě červený víno 😵 . Já jdu na kontrolu v pátek, ale jsem měkota. Asi nemám odvahu si říct o to aby mi pomohli. A myslíš, že to byl Hamilton jo? Jak dlouho to tak trvalo? 😕

zottka1
22. zář 2010

@kackadu Tak se nic nerozjelo,bolesti me probouzely az do rána,ale ted uz vůbec nic ☹ JJ urcite to byl,jsem si o nej rekla ,pani dpktorka se mě zeptala,jestli to opravdu chci,tak jsem rekla ze jo a ona at se ji teda chytnu,ze to bude bolet 🙂 Ale opravdu se to dalo vydržet,čekala jsem to daleko horší 😕

hanulamarkova
22. zář 2010

U mě zatím taky žádná změna..teda ne moc citelná...večer jsem si dala vanu a nahřívala pupík a když jsem si šla lehnout kolem 11 tak v pul 12 jsem se probrala na takové slabé stahy, tak jsem počítala, a počítala a byli po 15 minutách ale kolem 1 hod v noci jsem zalomila a nevzbudili mě až do rána žádné další. Tak teť čekám co se bude dít a jestli se něco rozjede nebo počká až na zítra...voda zatím nepraskla, tak se neplaším a počkám co bude. 😅 😀 Zítra jedeme na KO do porodky tak uvidím co mi řeknou.
@zottka1 jééé koukala jsem že máš stejný rozestup dětí jako já 🙂 jen my máme teť v bříšku zase holčičku 😉

zottka1
22. zář 2010

@hanulamarkova No vidis,vlasky mas nachystany a porod nikde 🙂 A ty jdes rodit taky do Bohunic? JJ ditka mame tak stejne,ja si prala ale zase holcicku(tak tise zavidim),jeste ani nemame jmeno 😀 Ja jdu na kontroli az v pondeli,ale prej se mam pripravit,ze tam bude opravdu moc lidi,ze v utery je svatek,tak ze vsechny zensky ze dvou dnu,daji na jeden den!Tak jsem zvedava ,jak dlouho tam budu 😝 A ted uz stahy nemas? Me se zase ted znovu objevily,ale po delších dobách.Tak že jeste ani nepočítám! A jak ti ta bolest dlouho trvá?

hanulamarkova
22. zář 2010

@zottka1 ano jdu do Bohunic už zítra tak snad tam nebude takový nátřesk jak v pondělí...jako stahy sem tam jsou ale jde o to, že mě to nebolí jen mo zatvrdne bříško a zase povolí no trvají tak cca 30 -40 sekund a pak povolí. Uvidím skusím začít měřit jak dlouho je mám od sebe a uvidíme.
U nás je to jedno jestli to bude kluk nebo holčička hlavně že bude zdravé miminko, my měli problém otěhotnět tak jsme by jsme byli rádi za cokoliv. 😉
Tak počítej a možná se v Bohunicích dnes ještě potkáme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru