Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Tak to je užasné je škoda že jsem tohle nevěděla dříve hned bych to zkoušela taky.
Alespoň máš uporu plínek.
Je to šikulka.

My měly asi týden po porodu 34.přez hlavu. 😉
tak si myslím že jí měl dobrou.
Váhu měl nádhernou a i délku a ta halvička nevadí podle mého byla pohodě. 😉

terak
23. lis 2010

@sussanah Ty mas malyho v jednom roce bez plenek? Teda vsechna cest 🙂

terak
23. lis 2010

@linalina Tak to si zitra urcite nebudu rikat, manzel jede ve ctvrtek na sluzebku do prahy, to by bylo divoky. Pristi tyden je jasnej 🙂 Teda jestli to stihnu, protoze mam takovy vnitrni pocit, ze to bude v sobotu 😀

linalina
23. lis 2010

@terak v pátek; ještě mi dali k dobru 2 dny...

linalina
23. lis 2010

@terak já jsem otevřená na prst a půl, ale čípek mám nějak hodně daleko, že se ve mně pokaždé šťárají, ale nemůžou se k němu dostat ☹

staninka77
23. lis 2010

@terak-Moc ti taky děkuji za vysvětlení.
Třeba nebudeš přenášet ale zkusit bys to mohla říci myslím že není problém.
Když jsem chodila na monitor tak každé uterý tam byla ta samá doktorka.
Poprvé jsem si myslela že mně ho i udělala bolelo to jak čert 😢 ale nic z toho nebylo.
Měla černé vlasy. 😉 Polo dlouhé. vubec nevím jak se jmenovala.
Je tam ještě ta sestřička taková protivná z dlouhíma vlasama ta teda byla dosti nepříjená. ☹
@linalina-Každému to nepomuže hned ale určitě vždy né hned ale později je to jistější.
A nebo sexík prej taky pomáhá kamarádka to zažila a hned jela do porodnice.

terak
23. lis 2010

@linalina Tak treba se odrazi od branice a vypadne sam 🙂 Ja jsem dneska, diky umyvani vany a uklidu koupelny, dostala na novou uroven jogy pro super pokrocile. A mimino porad drzi 😀 😀 😀

linalina
23. lis 2010

@staninka77 my minulý týden - kolem termínu - zkoušeli skoro všechno, co jsem kde načetla - teda kromě toho riciňáku, do toho jít odmítám. a nic. malá se ani nehla... teď už jsem z toho byla docela otrávená, ale říkám si, že když mám ještě ty dva dny, tak by stálo za to zkusit to zase všechno znova 😅

staninka77
23. lis 2010

@linalina-To je už na dobré cestě že jsi dobře otevřená.
Držím moc palečky aby se nalá co nejdříve vylodila na ten náš krásnej svět.
@sussnah-Taky smekám že jsi to takhle zvládla. 🙂
@terak-Tak to si řekni až ten další týden pokud je manžel mimo město.
Hlavně aby ti to vyhovovalo podle tvích představ.
Třeba jak píšeš do soboty to muže bít.
Když už se cítíš jinač.
Já taky z neděle na pondělí špatně spala a myslela jsem že pojedem a pak i z pondělí na uterý už to nebylo dobré a uterý se malej v noci narodil mohl bít i ve středu ale nevyšlo mně to. 😉

staninka77
23. lis 2010

@linalina-Ještě je tu lněné semínko nebo jak se to jmenuje to používaly holky v mé dizkuzy tak nevím zda i to nepomuže.
Ale moc ti držím palečky si dala málá říci. 😉

staninka77
23. lis 2010

@terak-tak to je parádní že i takhle to nějak začíná.
Já umývala okna v den porodu a povedlo se. 😉

sussanah
23. lis 2010

@terak z toho, ze tvoje mamka prenasela, bych jeste zavery nedelala. Precejen tenkrat se nedelaly utz, takze stacila nejake nepresna MS a spatny termin vcetne prenaseni byl na svete. Ono ja podle MS taky prenasela 10dni, podle utz jsem rodila temer presne 😉 Ale urco mas pravdu v tom, ze je to porad lepsi Hamilton nez vyvolavacka.

Jinak maly bez plenek, to je spis jeho zasluha nez moje, proste mu to nocnikovani sedlo, ja se jen vezla a nocnik nabizela 😀

linalina
23. lis 2010

@staninka77 dík 🙂 .i to jsem zkoušela. lněné semínko, lněný olej, sex, vycházky, chůzi do schodů, svařáka s pořádnou dávkou koření, vanu a teplé sprchy, dřepy... jen balón jsem teda z důvodu úspory místa vyfoukla a moc se mi ho nechce znovu nafukovat 😅

sussanah
23. lis 2010

@linalina ten ricinovy olej, do toho bych teda sla jen pod pohruzkou vyvolavacky, ale zkus treba slabsi verzi, v podstate jen olej (treba oliv) rozmixovat s merunkovym kompotem. Ono jde stejne hlavne o to, aby se pohly streva, ze se potom pohne i zbytek 😉 Drzim palce

staninka77
23. lis 2010

@sussanah-Taky bych více méně volila Hamiltona než vyvolávačku prej je to dosti nepříjemné jak do tebe zasahují.
Mně to měly vyvolávat ale malej si řeknul sám jak přijde na svět a jsem mu za to i vděčná 😉 .
Že rozhodnul za personál.

staninka77
23. lis 2010

@linalina-Tak to je mně uplně líto že jsi zkoušela uplně všechno a malá si nedala říci.
Ještě jsem chtěla že prej děvčata se musí zkrášlit než se narodí. 😉
Ale to je jen pořekadlo. 😉

bera
29. lis 2010

nemáte někdo aktuální info z Bohunic? já byla rozhodlá tam jít, ale mají plno a neberou 😖

terak
30. lis 2010

@bera Jak, ze maji plno a neberou? 😀 Proste az budes rodit, tak tam zavolas a vyrazis. Jen asi doporucuji moc necekat na posledni chvili. Treba na obilnaku je to vzdycky dopoledne uplne peklo, jak vsechny maminky cekaji az na rano, kdyz to na ne prijde v noci. Naopak vecer je tam pusto prazdno.

blanka.k
30. lis 2010

@terak Mě se teda několikrát v Bohunicích stalo (na monitorech, když jsem tam byla na pohotovosti v 1, a 2.trimestru, když jsem pak rodila), že tam volaly rodičky a bylo jim rovnou řečeno, mají stop-stav, ať jedou rovnou na Obilňák...) Proto jsem se rozhodla, že to risknu a prostě dojedu bez volání (na kurzu nám tam říkali, napžed si zavolat jeslti mají volno), že se třeba slitují, protože jsem fakt chtěla Bohunice, nakonec rozhodla "vyšší moc" a rovnou mě na jedné kontrole vzali na sál, i když měli právě stop-stav (během vyšetřování tam volaly 2 rodičky a obě poslaly jinam), že sice mají na oddělení plno, ale porodní sál byl volný a asi tušili, že to bude chvilku trvat, tak že se pak místo na 6nedělí uvolní 😀

terak
30. lis 2010

@blanka.k No to jo, ale @bera je teprve ve 38tt a evidentne nerodi 🙂 Tak nechapu, jak ji mohli rict, ze maji plno a neberou.... nebo rodi a ja to blbe pochopila?

blanka.k
30. lis 2010

@terak já pochopila, že nerodí, ale že se má info od jiných rodiček, že teď neberou a že se bojí, že to tak bude, až bude rodit 😀 A koukám, že tvůj Tom už to má taky "za pár", tak ať to v pohodě zvládnete 😉

terak
30. lis 2010

@blanka.k Tak vis co, ted nemusi brat a za pet minut uz jo. Zbytecne se nervovat dopredu ... nebo jet rovnou na obilnak, ten je nakukovaci 😀 Dekuji, uz melu z posledniho, doufam, ze si nebude davat moc nacas 🙄 Koukam, ze uz jsi zacala prikrmovat. Kojis porad?

blanka.k
30. lis 2010

@terak přesně, tak ono se to mění ze dne na den, jednou berou, další den už ne...člověk s tím nic neudělá, ale stejně jsem se nervovala, rotože jsem ty Bohunice fááááákt chtěla 😀 Jinak kojím pořád, tj.oběd příkrm a zbytek kojení (tj.cca 7x denně) 😉

terak
30. lis 2010

@blanka.k No ja jsem rikala, ze kdyby na obilnaku meli plno, tak zkrizim nohy a pockam. Jak ty jsi chtela do bohunic, tak ja tam nechci 😀

blanka.k
30. lis 2010

@terak nebo vzít transparent s hesly Nechte mě tu rodit! Do Bohunic nikdy! atd. a můžeš si pak stoupnout před vchod vedle takového toho "kněze", co tam protestuje proti potratům a můžete hulákat oba. Nebo si půjčit od "grýnpísáků" pouta a připoutat se ke dveřím na porodní sál.... 😅 Mimochodem, ještě tam pořád ten kněz "prudí"? Někde jsem četla, že mu nějaký nastávající tatínek vyběhl ven rozbít ústa, aby dal pokoj 😅

terak
30. lis 2010

@blanka.k Ten uz tam neni, asi ho nekdo zastrelil v ramci laktacni psychozy 😀

hanal
2. pro 2010

Ahoj, chci se s vámi podělit o svou zkušenost. Já rodila v Bohunicích před 3-mi týdny, napřed spontánně, pro komplikace nakonec akutním císařem. Personál na porodním super, ženské sestry na šestinedělí taky bezvadné, poradily, pomohly, opravdu se moc pěkně staraly. Lékaře tam moc nevidíš, proletí vizitou, kterou ani nevíš, kdy přesně bude a který lékař přijde, mají toho moc a lítají po celé nemocnici, po odborné stránce se však věnovali.
Co bylo strašné, tak chování valné velké části dětských sester, to byl děs . Malá je moje první mimčo, takže jsem nic nevěděla, navíc po císaři s bolavým břichem jsem se nemohla skoro hnout. Malou zpočátku vozily na přikládání, už tady to byla dost hrůza, každá sestra radila něco jiného, často neempatické, hrubé, nevěnovaly se, spěchaly(nevím kam). Situace pokračovala , když mi dceru daly 2. den po porodu na pokoj a jelikož jsem ještě neměla mlíčko, musela jsem si chodit pro příkrmy na dětské oddělení. Komentáře ve dveřích, když mi dávaly stříkačky s Nutrilonem, byly většinou opět dost srážející, připadala jsem si naprosto neschopná. Tímto opakujícím se stresem se laktace v porodnici vůbec nerozběhla, přikládat malou jsem už pak odmítla, protože by to k ničemu stejně nebylo, jenom bychom se obě opět zbytečně stresovaly. Odcházely jsme tedy na Nutrilonu. Rozkojila jsem se až v klidu domova s pomocí laktační poradkyně, po 10-ti dnech po porodu, k plné spokojenosti své i mé dcery. Podobné zkušenosti s dětskými sestrami má bohužel i řada mých kamarádek, které také rodily v Bohunicích teď v poslední době, ba bych řekla, že měly zkušenosti ještě horší jak já. Nechci strašit, ale je dobré s tím tak trochu počítat dopředu, co vás může čekat, nebude to pak taková pecka.

sussanah
2. pro 2010

@hanal to je mi lito, ze jsi mela tak spatnou zkusenost ☹ Asi jsi zrovna natrefila na blbe obdobi, kdyz jsem tam byla ja, tak na strikacky s prikrmy na detskem byla fronta 😅

lucinecka
2. pro 2010

Holky je to strašný jak se porodnice pyšní babyfriendly titulem a tomu kojení se věnují tak málo 😠 Já když rodila na Obilňáku poprvé tak jsem z kojení taky byla docela vyplesklá, jako sestry měly snahu poradit, ale bohužel to bylo vše ve spěchu, neměly čas se věnovat, každá říkala něco jiného, přesně jak píše @hanal Jako přijde mi dost o štěstí když se někdo v porodnici rozkojí. U dcery jsem měla kliku že už jsem věděla o co jde a dokázala si poradit, ale moc dobře si vzpomínám jak jsem jako prvorodička taky bojovala ☹

linalina
3. pro 2010

ahoj. já mám teď čerstvou zkušenost s indukovaným porodem na Obilňáku a musím říct, že i když to nebylo něco, co bych v brzké době chtěla opakovat 😅 (i když teda už začínám na ty nepříjemné věci zapomínat), tak přístup doktorů, porodních asistentek i sester všude super. Jinak 26.11. kdy jsem rodila byl i na Obilňáku stop stav. Moje Ninuš je Otesánek už od začátku, přikládala jsem v podstatě pořád a pak měla problém s prsy, které mi tvrdly, jak se furt nalívaly 😠 . sestřičky se na pokoje chodily pořád dívat a ptát se, jestli je všechno v pořádku, ukazovaly jak přikládat, jak rozmasírovávat, půjčovaly naledovaný gel, připojily mě i na odsávačku, aby mi ulevily a změkčily prsa, aby se malá mohla zase přisát. Tím, jak mi malá furt plakala hladem a já měla ty prsa nateklé, tak jsem si byla i pro příkrm a naprosto v pohodě - řekly mi, jak a kdy ho mám podat a kdyby to nestačilo, tak si přijít zas. Takže za mě spokojenost s naprosto profesionálním a vstřícným přístupem 😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru