Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

hanal
3. pro 2010

Je hezké číst, že to alespoň někde v Brně všechno funguje tak jak má. Mě se chtělo plakat při vzpomínce na ty blbé zkušenosti ještě týden, kdy už jsme byly doma, ale teď si už jen užívám krásné nové maminkovské role, navíc mám strašně hodné miminko. Když spí v košíku vedle mě, jen na ni koukám a nic víc nepotřebuju 🙂 .

k.ate
3. pro 2010

@hanal já mám z porodu na Obilňáku blbej pocit i víc jak rok po něm (hlavně z přístupu personálu), už bych tam rodit nešla, asi záleží na štěstí 🙂

linalina
4. pro 2010

jo, třeba jsem zrovna měla štěstí 🙂

madelen
5. pro 2010

@hanal před 5ti lety jsem měla z Bohunic naprosto podobné pocity jako Ty. Rodila jsem ale normálně, přístup na porodním sále vlažný, PA mi nic neporadila, jen doběhla čas od času juknout a nic....přístup katastrofální, hihňaly se s ostatníma na chodbě. Byla jsem prvorodička a teorie je jiná než praxe....A co se týká kojení, to byla bída, neměly vůbec čas se zaobírat problémem, kojení jsem zmákla pořádně až doma dle " příručky ", měla jsem taky problémy s prsama.... Prostě BOhunice jsou na tohle slabota. Na Obilňák jsem slyšela mnohem lepší hodnocení.... Teď už budu zkušenější, tak o rady asi ani stát nebudu a snad to nějak zvládnu a nebudu obtěžovat personál 😒

motol
14. pro 2010

Ahojky
Napsala sem vám svoje zkušenosti s nedávným porodem v Bohunicích 🙂
Už od pátka mi bylo zle a odcházela zátka,ale z neděle na pondělí,sem se vyspala moc dobře,takže sem nic závratnýho neočekával,manžela sem poslala do práce. Šla sem si udělat snídani a ani sem nestihla otevřít ledničku a praskla voda,tak sem zavolala manžela,ten odvezl syna a já se mezitím okoupala a pak sme vyrazily do porodky.Jako na potvoru bylo v porodnici narváno a nechtěli mě přijmout,ale odeslat do jiné nemocnice Obilnák,ale nedala sem se, sem na Obilnáku nechtěla rodit ani za nic ,takže po přeorganizaci mě dali na jip a čekalo se co bude to bylo asi 12.00. Kolem 14h. se začali rozjíždět pravidelné kontrakce po 5min. a otevřená sem byla na 2prsty,ale rozhodlo se,že mě vezmou na box.Tam sem dorazila v 16.35 zavolala sem manžela.Asistentka mě prohmátla,ale por. cesty nebyli ideální a bylo ještě kousem čípku,tak mi dala beladinový čípky ,aby se kontrakce sčastily a porodní cesty víc otevřely to bylo 17.10. A od tý doby začal mazec 15min sem měla ležet než se čípky vstřebají,ale nedalo se,okamžitě nastoupily kontra po 1minutě a teda dost silný a i když sem byla proti epidurálu nechala sem si odebrat krev protože dlouho bych to nedala. V 17.30 dorazil manžel,to už bylo k nevydržení,tak mě šli natočit monitor,ale ležet to byl teda boj,napíchla mi kanylu dostala sem něco na bolest.Po dobu na monitoru mě to už začilo strašně tlačít,zazvoinila sem,že musim hrozně tlačit,a málem sem se u toho pozvracela,tak si šla pro stoleček ,koukla na mě a fakt malej už se tlačil,takže během 45min od dání čípků sem se ze 3prstů otevřela na deset v 18hod se šlo tlačit na 4velký zatlačení a pár prodýchnutí byl malej venku,asistentka byla super a zvládla sem to i bez nástřihu .Byl to teda mazec,ale na sále sem strávila 1,5hod a bylo hotovo.Musim říct,že přístup asistentky prostě skvělý a šestinedělí oproti tomu co sem zažila u prvního dítěte velká změna a super přístup od všech.Byla sem moc spokojená s Bohunicema.

itka
18. pro 2010

Taky chválím Bohunice! Rodila jsem 10. prosince a vše na jedničku. Před třemi lety jsme rodila na obolňáku a dvěmi slovy děs a hrůza. Možná i proto jsem z přístupu personálu a vůbec všeho v porodnici Bohunice tak nadšená. Můžu jen doporučit.

shermen
20. pro 2010

Ahojky,máte někdo zkušenosti s porodnicí u Milosrdných?Mám už 2 porody za sebou oba v Bohunicích,ale bohužel letos nám to nejspíž nevýjde ☹ .Volala jsem tam minulý týden jestli můžu dojít na monitor tak bohužel ☹ .Zkusila jsem to ještě dnes a taky bohužel ☹ .Tak že mě odesílají na Obilňák,ale co jsem se bavila s kamarádkama tak říkali že Milosrdní jsou lepší.Poradíte 🙂 ?

staninka77
21. pro 2010

Ahojky.
@shermen-Abych pravdu řekla mně se u Milosrdních vubec nelíbí nešla bych tam rodit.
Jen se mně moc píbili pokoje na šestinedělí to jsem jen viděla a vše je na jednom patře jak porodní tak oddělení šetinedělek.
když jsme tam byli za kamarádkou tak z porodních sálu odcházela rodička celá špinavá já to jako chápu že porodila třeba 2.hodiny měla po porodu ale tak to bylo nepříjemné jak pro ní tak i pro ostatní maminky.
Rodila tam kamarádka nechali jí 3.v takovích bolestech že už i uvažovala o císři ale bohužel jí to odmítly udělat.
Ale je to tvoje velké rozhodnutí my nemáme právo ti říci kam máš jít rodit.
Já všechny tři rodila na Obilnáku byla spokojená a naposledy rok 2009.byl fajn prostě perfektní jak porodní tak i oddělení šestinedělek i když ty pokoje nestojí za ten luxus jak třeba u Milošu dá se to tam vydžet 4.dny někdy i méně.
Přeji pěknej výber a porod at je ten nejlepší a rychlej. 😉 🙂
Pak napiš!!!! Info.

dorinka88
21. pro 2010

@shermen ahoj, ja jsem rodila letos v říjnu v bohunicích, tím že jsem celé těhu chodila na soukromou gyn,kliniku tak jsem měla možnost monitoru az do porodu tam.I tak jsem však volal do bohunic že chci rodit tam a jestli mužu na poslední monitor tedy přijít k nim, no nakonec mi sestřička řekla že maji uplně plno a po přemlovani mě objednala na 18 října což byl termín porodu. Nakonec jsem tam opravdu 18 října přišla ale v 5 ráno že už rodím. Ale kamarádku taky letos v září nechtěli vzít a poslali ji na obilnák na monitory s tím že rodit muže v bohunicích že jsou počítačem propojeni tak že by to něměl byt problém a nakonec rodila opravdu v bohunicich 🙂 a ještě mi říkala že je ráda ž na monitor chodila na obilnák proto ze tam vždy čekala jen chvilku a ostatni co chodili do bohunic tak tam pry byli třeba i dve hodiny nez se na ne dostala řada 🙂 tak si myslim že klidne odchod monitor na obilnáku a až to přijde tak pojedete do bohunic 🙂

shermen
21. pro 2010

@staninka77 Jo tak díky za informace,uvidíme jak to nakonec bude 🙂.

shermen
21. pro 2010

@dorinka88 Přemýšlela jsem o tom,že až to na mě příjde tak do Bohunic zkusím zavolat jestli mají volno nebo ne 😒 .No necháme se překvapit,ono asi nakonec je jedno kde člověk porodí,hlavně že porod proběhne bez komplikací 😉 .

bera
21. pro 2010

@shermen mě v bohunicích taky na monitor nevzali, takže jsem šla k Milosrdným na kontrolu a nemůžu si stěžovat, rodit jsem ale pak jela do Bohunic a ikdyž tam nebyla moc příjemná sestra na příjmu tak mě nakonec vzala, jinam už bych asi dojet nestihla 😅 a přitom pak na šestinedělí měli míst dost, některé pokoje byli jen po jedné mamině 😒

shermen
21. pro 2010

@bera No ono to asi hodně záleží jestli mají plný porodní sály.Přece jen tam jsou 4 + nadstandard,tak že dohromydy 5.Tak to asi hraje velkou roli.No tak uvidím jak to s náma dopadne 😒 🙂 .

staninka77
22. pro 2010

shermen-Moc ti držíme palečky aby ti to dopadlo dobře v těch Bohunicích kde chceš rodit.
A když se nepovede držím ve víběru porodnice.
Já bych brala Obilnák. 😉 jak Miloše.

shermen
22. pro 2010

@staninka77 Jo díky,uvidíme jak to dopadne 😒 .Většina říká že jsou Milosrdní lepší,tak co já vím 😒 .Mě je to asi fuk,já už budu ráda až to bude za mnou 😉 .

shermen
22. pro 2010

@staninka77 Koukám,že další co má 3 kluky 😲 .Tak ještě by to chtělo tu holčičku 🙂 .A koukám,že každej menší a menší.Tak doufám,že u nás to taky tak bude 😒 .Už mě pár lidí řeklo,že mám dost velký břicho,že to bude kluk jako buk 😲 ,tak doufám že se pletou.

staninka77
23. pro 2010

@shermen-Držím moc palečky ono je to uplně jedno hlavně že to budeš mít za sebou a mimíska vnáruči a zdraví aby jste byli oba.
To je duležité.
To teda ano mám bohužel tři kluky a snad se i časem někdy povede holka ale to už se nikdy nestane.
Po každém porodu všeci z váhou šli dolu a taky jsem moc ráda že nebyli moc velcí a ten nejmenšího jsem si dlouho užila.

Přeji krásné vánoce a zdraví v nivém roce.

staninka77
23. pro 2010

@shermen-Pak napiš jakej byl porod a kdy v jakej den pá.

shermen
23. pro 2010

@staninka77 Jo to já se určitě ozvu 🙂 .Teď už se jen modlím ať vydržíme do 25,aby to nebylo zítra ☹ .Přeji také krásné vánoce 🙂 😉 .

sovicka_
10. led 2011

Holky, co je k dispozici po porodu v bohunicích pro ženskou - dávají tam nějaké poporodní vložky? Omezené či neomezené množství? A co noční košile, prostěradla a jejich výměna, probíhá to tam pravidelně? Dík 🙂

motol
10. led 2011

@sovicka_ košiili máš na pokoji k dispozici a pokud ji použiješ dodají novou,pokud máš špinavý něco z povlečení,tak stačí říct a vyměníti to bez problému,vložky máš pro začátek k dispozici asi 10 a pak už musíš mít svoje,pro mimi dostaneš pár plen ,bepanthen mast,podložku,a různý letáky,moc toho potřeba není skoro vše tam dostaneš pokud nemáš ráda mít vše z domova,tak toho fakt do taška moc nepotřebuješ 🙂

sovicka_
10. led 2011

@motol dík moc moc 🙂

sovicka_
10. led 2011

a ještě mě napadl při pročítání posledních příspěvků jeden dotaz - budu na monitor chdit normálně ke svému gynekologovi a rodit chci jít prostě pak do Bohunic... nechci jít na Obilňák. Když se mi porod náhodou rozjede a já pojedu do Bohunic, tak mě tam prostě vezmou, i když mě tam předtím nikdy neviděli? 🙂

peko
10. led 2011

@sovicka_ to se stalo mě, až do 39. týdne jsem chodila na monitory ke své doktorce, na pondělí jsem byla objednaná na monitory do Bohunic a ze soboty na neděli se mi rozjel porod, jen jsem si předem do Bohunic zavolala, jestli můžeme přijet (jestli nemají plno) a žádný problém nebyl

sovicka_
10. led 2011

@peko aha, takže tvůj dr. tě stejně do těch Bohunic asi poslal, že 🙂
Já čekám dvojčata, tak mě tam asi pošle dříve - no a teoreticky se může stát, že mi tam poté, co tam zavolám ve snaze se telefonicky objednat, řeknou,že mají plno, co? 🙂

sunea
11. led 2011

Holky, cerstve info od kamosky PA: v Bohunicich aj na Obilnaku je pusto, prazdno, velmi malo porodov a volna valna vacsina nadstandardov. No jo, asi to bolo tou minulorocnou krizou na jar alebo co, ked sa nerodi a nerodi... 😉

vilca
12. led 2011

@sunea já jsem zase slyšela, že je v Bohunicích stop stav...tak teda nevím...příští týden už mě tam asi moje Dr. pošle, tak jsem zvědavá... 😕

sunea
12. led 2011

@vilca Ja som sa rozpravala s kamoskou tento pondelok, robi tam porodnu asistentku, takze info mam z prvej ruky. Ved uvidis, a potom napis, hlavne, aby vam vsetko dobre dopadlo, drzim palce.

vilca
13. led 2011

@sunea děkuju 🙂 Jak se příští týden něco dozvím, napíšu to sem 😉

slavicky
13. led 2011

Ahoj, jen přidám svou zkušenost. Na monitori jsem chodila ke gyndaři a do porodnice jsem začala chodit až týden před termínem. Rodila jsem u Milosrdných a nemůžu si stěžovat. Doktoři super, porodní asistentky taky (zažila jsem tři, páč jsem rodila přes tři jejich směny). Prostředí je tam domácké, sestřičky si vás pamatují jménem. Prostě fajn. Jen ty pokoje jsou tam malinkatý ☹ ale čtyři dny to člověk vydrží jakkoliv, že...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru