Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

fassy
14. únor 2011

@sovicka_ Zákaz návštěv je teprve od 5.2., tak to budeme zkoušet až první víkend v březnu. Do té doby už mám soboty plné návštěv 😀 Pak sem hodím info. Na ty další kurzy ještě nevím jestli půjdu. Jde mi hlavně o prohlídku těch sálů a pokojů, srovnat si standart s nadstandartem 😎

tynucha
14. únor 2011

Holky nevíte když už jsme u zákazu návštěv, kde všude ten zákaz platí? Chápu, že asi na šestinedělí normálním - jakože na chodbách a pokojích, ale platí i na šestinedělí nadstandardu? A doufám, že neplatí na porodních boxech! Jakože bych u sebe nemohla nikoho mít, to doufám ne. 😅

martiska36
14. únor 2011

@tynucha My jsme se dostali na asi poslední prohlídku sálu před zákazem návštěv a na tohle se manžel ptal - takže u porodu s Tebou někdo být může, ale od okamžiku přeložení na šestinedělí a odchodu tatínka domů už tam nikdo nesmí a to ani na nadstandart, jen se přes sestřičku dají předat věci, taška apod.

147258
15. únor 2011

@sovicka_ já byla na info schůzce hned v lednu a sešlo se nás strašně moc, myslím 15 párů (takže 30lidí) fakt masakr, zrovna nikdo nerodil, tak jsme si všechno prohlídli...na další kurzy jsem nešla, kojení tě naučí v porodce na 6-ti nedělí...ty nadstandardní boxy jsou pěkný, ale jako jedinou výhodu bych spatřovala v tom, že jsou tak trochu oddělené, tak by mě tam neslyšel nikdo nadávat 😉 🙂 normální boxy v pohodě, jen musíš přes chodbičku na wc a do sprchy, ale počet odpovídá boxům, takže stát frontu na wc tam nebudeš 😀

petamaskova
15. únor 2011

holky a dokdy asi bude trvat ten zákaz návštěv v porodnicích v Brně?

lisanda81
15. únor 2011

Ahoj nastávající maminky, podle mé zkušenosti a jiných kamarádek Vás kojit v Bohunicích na šestinedělí NENAUČÍ leda že by jste mělí moooc velký štěstí. Narvat dítku prso do pusy ,příkrm to jo, ale nějakou zvláštní péči nečekejte, leda že by měli málo maminek a neměli co dělat. Bohužel to není jen moje zkušenost, určo bych si zjistila (alespon kontakt pro případ nouze) laktační poradkyni, zvlášt pokud máte ploché, vpáčené bradavky atd. Kojení se hodně věnují na Obilňáku. Přeju pohodový porod 😉

madelen
15. únor 2011

Já mám s "výukou " kojení v Bohunicích stejně špatné zkušenosti jako @lisanda81 . Rodila jsem tam 2x a pokaždé jsem se rozkojila až doma. Každá sestra říkala něco jiného, zvlášť, když jsem měla opuchlý prsa, do toho malej pořád spal a nedal se probrat. \Doporučuju si vzít kloboučky na kojení, pokud nemáte ideální prsa a bradavky.

sussanah
15. únor 2011

Ja jsem teda mela stesti na jednu uzasnou sestru, ktera se mi teda v kojeni venovala opravdu hodne. Nejprve se mnou stravila asi pul hodinu (v 11 v noci, cca 20h po porodu) a potom jsem za ni sla jeste na dalsi 2 kojeni (taktez v noci). Sice na prvni pohled vypadala hrozne neprijemne a tvrde, ale opravdu mi poradila, naucila me kojit na fotbalistu (maly se jinak nechtel chytat a podle jejich zkusenosti se ve fotbalistovi chytne vetsina miminek, jen malo se chyta od narozeni v pohode v poloze v leze), az jsem potom dostala i pochvalu od primare, jak ho umim hezky drzet 😀 Mleko jsem sice mela poradne az asi tyden po porodu (v porodnici byl napul na prikrmech), ale ja si na podporu kojeni v bohunicich nemohu stezovat. Ale je to i o tom si o to poradne rict a ja jsem teda skoro uz rvala vzteky, kdyz se mi nikdo nechtel venovat 😅 Kazdopadne dle kamaradky, co rodila zhruba stejne na obilnaku, tam se tomu kojeni fakt venovali vic.

sovicka_
15. únor 2011

@147258 já bych brala nadstandart jen kvůli wc a sprše, jinak je mi to fuk 🙂
Co se týče kojení - vážně mě to naučí po porodu? Já právě četla, že to kojení je takové naprd, že se tam tomu nikdo moc nevěnuje, maximálně že přijdou a strčí bradavku dítěti do pusy a zase odejdou, že tam nění ani laktační poradkyně, nic... Nějaké napravování špatné techniky kojení taky nic... tak nevím 😖

@lisanda81 no právě, to je to, co jsem tak četla... Mít kontakt na nějakou laktační poradkyni, která by kdyžtak přišla, už mě napadlo 🙂

@madelen bych si vzala, ale jak se určuje ta velikost těch kloboučků? Už už jsem si je chtěla koupit, ale narazila jsem na to číslování 😀

sussanah
15. únor 2011

@sovicka_ ja myslim, ze je urcite dobre si o kojeni neco malo nastudovat nebo navstivit nejakou prednasku jeste pred porodem. Neni to vsespasitelne, ale obcas v te hlave neco uvizne a pak se to docela hodi 🙂 Kazdopadne moc nespolehej na to, ze ti to zrovna vyjde a budou se ti venovat, je lepsi byt trochu pripravena.
Ad kloboucky, no ono to zalezi na velikosti bradavek 😀 Ja jsem teda kupovala medela S a prislo mi, ze jsou takove vcelku univerzalni, ty vetsi opravdu pro hooodne vetsi prsa. Pro ten prumer ty S vetsinou staci.

veruska007
15. únor 2011

Tak ja mela o kojeni nastudovane kde co, ale stejne mi to nepomohlo, praxe tak ruzova nebyla. A ve FN me nenaucili nic, tam rovnou prisla sestra, prohlasila, ze maly je moc slaby (2650g) a ze ho nemuzu vysilovat kojenim, tak at chodim pro prikrmy 😠 . No, kdyz jsem neprisla pro prikrm 8x denne, tak me pekne zdrbala 😖 .

147258
15. únor 2011

@sovicka_ určo tě nechci od žádného kurzu odrazovat, já měla původně v plánu taky všechno absolvovat, ale mám kolem sebe teď hodně čerstvých mamin a s tím kojením to bylo u každé tak individuální, že jsem si řekla, že počkám až co se bude dít u mě a pak to budu řešit...

147258
15. únor 2011

@veruska007 tak z tohoto mám taky strach, máme odhad 2500g, mám strach, že bude "slabá" a nebude chtít baštit z prsu, u vás pak všechno ok? vím, že v porodkách to bývá hektické, ale doufám, že doma se srovnáme...

sovicka_
15. únor 2011

@147258 já jsem si říkala, že nebudu nic studovat, pokud budu mít císaře - no ale teď jsem nalomená.

Uvidím jak to stihnu 🙂

Prioritní je ta návštěva sálů a pak ta příprava k porodu 🙂

147258
15. únor 2011

@sovicka_ ale s císařem je kojení stejné 😉 🙂 hele u mě to vypadolo celou dobu na císař a teď, že budem rodit normálka, no a teď mám paniku, že nebudu umět tlačit...ale ono v tomhle případě je jinak na cvičišti a jinak na bojišti a já doufám v milou a trpělivou PA 😉

sovicka_
15. únor 2011

@147258 já ti ani nevím, co jsem si myslela -snad že po sekci se to kojení mnohem hůře rozjíždí a že se rozkojím stejně až doma 😀 - a v klidu 😀

veruska007
15. únor 2011

@147258 Maly mel odhad 2,2 kg, vyvolavali mi porod driv, ale taky mi brzo odtekla plodovka. Tvrdili, ze se maly posledni mesic uz nevyvijel, ale vzhledem k tomu, ze jsem mela posledni utz. tri mesice pred tim a sama jsem mela porodni vahu 2,2 kg, tak tomu moc neverim.

Uprimne receno, nebylo to nic moc, strasne dlouho jsme valcili s kojenim, maly byl hodne spavy (bohuzel, uz neni ☹ ) a vypil strasne malicko, cca 10 - 30ml za hodinu... pak jsem odsavala, dokrmila strikackou, jeste dala UM... a za hodinu znova... Strasnej boj, ale vydrzeli jsme skoro do roka. Uf, priste uz bych sla na sunar a bylo by 😉.

Ale jinak je maly ok, ma skoro dva roky a vyvojove je extra vepredu!

147258
15. únor 2011

@veruska007 dneska jsem si koupila spešl kojící trička, tak už jen proto chci kojit 😉 🙂 no my máme poslední odhad před týdnem a to bylo 2300g (těch 200g si přidávám, aby mě to tak neděsilo 😒 ale průtoky prý ok a hlavně že nám nehubne, takže my už to do termínu dáme...jsem ráda, že normálka pěkně rostete a doufám, že u nás to bude stejné...uvidím jestli neskončíme na flašce a pak na sunaru 😖

147258
15. únor 2011

@147258 hele to se říká, že to rozkojení po císaři může být horší, ale vůbec to nemusí být pravda a když budeš ok, tak ti ho přiloží ještě ten den...a co vím tak je jedno jak porodíš, to kojení se opravdu srovná až doma, porodka je hektická...oni tě zahrnou radama, ale moc se s tebou nepářou ☹

tynucha
15. únor 2011

@sovicka_ U toho císaře je to strašně indivindi, záleží hodně na tobě, jak moc chceš kojit a taky jak moc si ohlídáš personál. Mám 2 kamarádky s císařem a jedna kojí a druhá ne. Ta co nekojí si v porodce neohlídala, aby malému nedávali příkrmy, pak sice doma ještě týden bojovala, ale mimino už bylo zhýčkaný flaškou a dudlem, tak to vzdala. Takže spíš si myslím, že si musíš rozhodnout sama, jak moc chceš kojit a s tím do toho jít, nespoléhat, že ti v porodce pomůžou, ale spíš naopak, že budou mimino přikrmovat, aby měli pokoj 😉 Ale třeba to bude naopak, já rodila na Obilňáku a fakt maximálně vstřícní, sice se s tím opravdu nepářou, strčej miminu prso do pusy a snaž se, ale aspoň zhruba aby člověk věděl, jak si miminko k prsu přiložit atd. Doporučuju aspoň trochu teoreticky něco nastudovat a mít na telefonu laktační poradkyni, stačí pro psychickou podporu, já bombardovala SMSkama kamarádku a stačilo to 🙂

veruska007
15. únor 2011

@147258 Jj, my si sice uzili s tim kojenim a krmenim, ale jinak vyvojove super, od 5 mes. maly chodi, hlavicku drzel hned jak jsme prisli z porodnice, vyvojove odpovida o pul roku starsi... takze jinak zadne problemy. Rika se, ze drobnejsi deti jsou sikovnejsi 😉. Az na to krmeni, ja pry byla taky droboucka a s krmenim jsem pry taky rodice hezky potrapila. Ale byla se mnou na pokoji maminka taky s drobnou holcickou a ta pila jak duha hned 3. den.

enigma007
16. únor 2011

Ahojte maminky, nevíte někdo náhodou aktuální stav v Bohunicích? Hned po ránu mě známá vyděsila, že maji stop stav a že prý jen Miloši nebo Obilňák... Tak abychom to nakonec neodrodili doma, jak říká přítel🙂 Že by pak i obě toval kousek vlasce na ryby, aby mě popozašil😀 😅

lanka
16. únor 2011

Na bohunice a pomoc s kojením opravdu nespoléhejte - radši studujte kojeni.net
Mě se malá narodila 2420g při odchodu z porodky 2290g po týdnu doma 2240g Dr. to nehrotí - prý se to časem srovná.
V porodnici ji nacpali nutrilon pár hodin po porodu - prý ať ji kojením nevysiluju.... v noci jí nutrilon začali dávat dokonce flaškou - tak jsem se se sestrou dohádala že tak to nechci že hodlám kojit. Takže se ta s kterou jsem se dohádala v noci začala věnovat a před každým dokrmem nutrilonem (ze stříkačky) jsme kontrolovali jestli jí - navážili kolik a dokrmili do tabulek aby přibírala a pustli nás brzy dom. Jakmile trochu natekly prsa vydupala jsem si na ženských sestrách odsávačku a malá dostávala dokrmy moje. odsávat se může cca 3/4 hodiny po kojení.... ono je tam toho mlíka na příště aspoń trochu víc. jo a s odsáváním jsem nedostala radu už vůbec žádnou......
Doma jsme prvích pár dní jeli i dokrmy a teď už je plně jen ode mne. Takže je to tak jak se rozhodnete že to bude.... 🙂

lanka
16. únor 2011

Jo a zákaz návštěv na sálech neplatí - takže tatínci u porodu v pohodě ale pak už na šestinedělí nic.

martiska36
18. únor 2011

Včerejší stav v Bohunicích - na porodním sále úplně plno, žádný výběr jesli nadstandart ano neno ne - prostě udělali poslední příjem a do telefonu už asistentka přesměrovávala rodičky na Obilňák ( byla jsem na monitoru a i na ten zcela plno, i na různá podezření na porod - hlásí se úplněk tak to funguje)

Zákaz návštěv stále trvá, k porodu tatínek může, jak už to psal někdo přede mnou.

bufina
18. únor 2011

@lanka To máme celkem podobnou zkušenost..... Mně se malej narodil v 34tt císařem abyl v inkubátoru. O kojení se nikdo nezmínil jak to bude, tak sem se sama zeptala a že teda tak druhej až třetí den si mám mlíko začít odsávat. Tak sem čekala dva dny a šla za sestrou co teda, jestli mně nějakou odsávačku půjčí. Nakonec mně zavedla do místnosti kde je elektrická a ukázala jak funguje, to bylo super. Tak konečně malej dostával moje mlíko. Ale samozřejmě z flašky, tam se s tím fakt nese... Hlavně že mají titul Baby friendly hospital. Bych místo baby dala flaška..... Na moje protesty mně řekli že se malej potřebuje naučit sát a že pokud nebude umět pít z flašky, tak domů nepůjde. A ještě podotkla vyčítavě že stejně jenom pořád spí. no znělo to teda hrozně.. Pátej den mě pustili, tak sem mu tam vozila mlíko. Doktorka pořád že to ještě na propuštění malýho nevypadá, tak to bylo každej den. Sem si tam vždycky v 11 volala, to dávala doktorka informace, u návštěv tam nebyla. A najednou mně v těch 11 řekla, že si ho můžu odpoledne vzít dom. to byl taky mazec. Ale byla sem ráda. Tak sem si ho odvezla a o kojení se tam nikdo ani nezmínil. Bylo to jako vemte si dítě a dělejte si s ním co chcete... No přístup šílenej...

lojzina
18. únor 2011

Je to o lidech.Kdyz sem byla v Bohunicich loni v breznu,tak na kojeni nazor mela kazda sestra jinej 😕 .Jedna me rekla,co byste chtela ,mliko teprv prijde,mate cas,dalsi me sepsula ze uz bych mela davno plne kojit,co jako budu delat doma? 😅 ,a musite se rozkojit,driv domu nepujdete 😠 .Jenze malej se blbe chytal a s technikou sem potrebovala pomoct,tak sem skoro kazdy kojeni chodila na detske a sestra me pomahala ho prikladat.-to se zas nelibilo te co me servala,proc pry chodim kojit sem,jestli to jako sama nezvladnu a takovy,no sebevedomi sem mela potom jeste mensi nez nula ☹

sussanah
18. únor 2011

@bufina Bohunice titul Baby friendly nemaji 😒

bufina
18. únor 2011

@sussanah Jsem myslela že jo. je to uvedený o Obilňáku a obě pracoviště spadají pod FN Brno. Je to jedna porodnice, jen je na dvou místech....

sussanah
18. únor 2011

@bufina taky jsem zila v tomhle domeni, ale neni to tak. titul BFH ma pouze pracoviste obilni trh (maji to tak napsane na laktacni lize)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru