Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

abecedka
8. bře 2011

@tynucha prosím koho jsi měla jako dulu?

vilibalda
11. bře 2011

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Dostala jsem žádanku na test cukrovky do porodnice na Obilňák, že tam mám mezi 24-28tt ráno nalačno přijít, ale neuvědomila jsem si, že nevím, jestli je třeba se objednávat. Mám normálně některý den ráno dojít na Obilňák nebo se mám nějak objednat (v tom případě nemáte někdo prosím číslo?)? Moc děkuji

dorinka88
11. bře 2011

@vilibalda : ahoj na obilnák se obednávat nemusíš cukrovka se tam dělá myslím 2dny v týdnu ( možná každy den ted si přesně neuvědomuji) a přijdeš tam hned ráno na7 a budes tam tak ty 3hodinky,ještě si koupiš na obilnálku v lékarně pytlík s glukopurem už to mají přesně navažené tu dávku a mužeš vyrazit 🙂 když tak si tam jen brnkni na informace které ty dny se tam chodi nebo jestli je to jedno .-) tel. 532 238 285 už je to přece jen nějaky tan měsic co jsem tam byla...kažfdopadne si vem něco načtení a nenech se odbit když budou mit setřičkly práci( kavička,chlebíčky...)a ty už budeš mít čas na další odběr 🙂

kachen
11. bře 2011

@vilibalda Test jsem absolvovala ted v utery. Objednavat se nemusis. Prijdes tam rano, kterykoli den, mezi 7 a 8. Pytlik s glukozou si vyzvednes v lekarne ve dvore za dvacku. Musis byt nalacno.

sussanah
11. bře 2011

@vilibalda jak psaly holky, ano na lacno a me jeste rikala dr, nedavat si rano ani zvykacku., muze to negativne ovlivnit vysledky 😉

majdula
11. bře 2011

Hoj, jak je to tedka s porodnicema v Brne, jsou ted moc plny? Pac mne dr. neposlal na monitor do porodky (minule jsem chodila tusim od 38tt), ze mu stejne posilaji pacosky zpet, jak jsou plni... takze az do porodu mam chodit k nemu - jako vyhovuje mi to, aspon zadny x-hodinovy cekani jako v porodnici, ale taky nechcu rodit na chodbe nebo obyc pokoji, jako minule 😀

sovicka_
12. bře 2011

@majdula podle mě prázdný nebudou, já jsem se už objednala na monitor+prohlídku a sestřička měla problém mě tam někam upíchnout. Nakonec jsme se ale nějak domluvily - nevím, zda díky dvojčatům anebo zda by vzali každého.

pavlina05
12. bře 2011

Ahoj holky!

TAk co jsem slyšela,tak asi plný budou...kámoška má také monitor na konci 37 tt a jen stěží jej dostala....

pavlina05
12. bře 2011

Holky,nemáte teď někdo čestvé zkušenosti z Bohunic plánovaným Císařem?

majdula
12. bře 2011

@pavlina05 Ja je mozna budu mit 🙂 zalezi jak se prcek otoci, uvidime pristi tyden...

pavlina05
12. bře 2011

@majdula Majdi,tak pak písni kdyžtak co a jak...ju? Prosím 😔

majdula
12. bře 2011

@pavlina05 Jasan, ale ja moc doufam, ze nebude co psat... druhej cisar uz nechci 🙂

pavlina05
12. bře 2011

@majdula tak u mě je to i podruhé jasné...operace oka 😒

sovicka_
13. bře 2011

já jsem také zvědavá, jak s císařem pochodím - čekám dvojčata a přirozeně je teda rodit nechci 😅

pavlina05
13. bře 2011

@sovicka_ ale např. u Milošů tě nechají rodit normálně,ne?to by 100 x řešili než by šli na Císaře...ty jejich konzilia a tak...

sunny83
13. bře 2011

@pavlina05 to mě taky zajímá. Jak dlouho před plánovaným císařem se mám jít objednat do porodnice? Nejspíš mi to řekne na gyndě ne? Byla jsem na očním v Bohunicích a doporučili mi cisaře, taky kvůli očím a vysokým dioptriím.

pavlina05
13. bře 2011

@sunny83 😉 také mám oční problémy,tak proto mám plán. CŘ
No já šla klasika na monitor k Milosrdným kolem toho 36 tt,pak na konzilium k primáři aby naznali,že teda jo,že to bude jedině CŘ .Pak mi naplánovali datum a bylo to🙂

sunny83
13. bře 2011

@pavlina05 diky 🙂

sunny83
13. bře 2011

@apvlina05 ještě se chci zeptat, proč teď už nechceš rodit u Milosrdných?

pavlina05
13. bře 2011

@sunny83 no bylo toho víc...baby friendly hospital mě těžce zklamal...rodila jsem tam v r.2008
Klidně napíšu celý porod jestli chceš 😉
celkově mě zklamal přístup personálu.rodila jsem v úterý, hned po porodu žádný přiložení na prsa. Mimi mi nebyli ochotni nosit na gyn -tzv.popoperační....prej na to nemají lidi. Byla jsem po epi neschopná chůze. Ale ve středu mě hnali abych vstávala,byla jsem docela ok a natěšená že budu u Aleška na novoších. Ovšem až před polednem dorazili,že nemají místo a dítě teda bude tam a já na gyn. Takže zase nic,plazila jsem se podél zdi na novoše,abych mohla kojit. Konečně ve čtvrtek po poledni jsem byla u mimi. Ovšem mě začala tak šíleně bolet hlava,že v pátek mi dali infuze a mimi zase na novoše a já musela ležet,večer naznali,že jde o únik m.moku po vpichu a že musím na sál,kde mi ucpou místo krví.Takže výkon na sále,pak ležet 12 hod na zádech. Pak byla sobota,vše oik...a prej jdete domů,prsa nalitý tak běžte....
TAkže já v šoku, s dítkem jen jednu noc, nekoupala jsem jej, rozkojená nebyla...
Doma čoro moro,depka,...

sunny83
13. bře 2011

@pavlina05 tak to je mazec fakt. To muselo být hrozné, že jsi měla další zákrok. A doma jsi se rozkojila? To už se nedivím. No já už dřív uvažovala o Bohunicích. Mám to podobně vzdálené jako Kyjov a Vyškov, ale Brnu věřím víc. Tak snad bude vše ok i na tom šestinedělí. Myslíš, že tady nám budou nosit mimi na kojení?

pavlina05
13. bře 2011

@sunny83 JJ, bylo to šílený.Ale asi to byla nešťastná souhra náhod..
Tohle se klidně mohlo stát kdekoli jinde..... 😒
Doma jsem se pak krásně rozkojila a kojila 17 měsíců 😉
Šok byl asi to,že vše na mě dopadlo,...Aleš brečel...depka....
Co jsem slyšela, tak by na kojení měli mimi nosit.Prý tam byly ochotné sestřičky.Ale asi zase jak která...
Ohledně porodnic Vyškov a spol. - více kdyžtak do IP 😉

sju.v
14. bře 2011

@vilibalda Ahoj tak jak psaly holky s tou cukrovkou, tak bez objednání. Dole na recepci se nahlásíš, dají ti žádanku, pošlou tě do dvora do lékárny pro tu glukózu a pak do ambulance na odběr. Sestřička mi tam na začátku zimy říkala, že nejlepší je dojít po nebo út, od středy tam je hodně lidí, jak doktoři posílají na odběry. Tak snad nebudeš dlouho čekat, zkus začátek týdne. Vemou ti jednou krev nalačno, pak dají vypít tu glukózu, za dvě hoďky dojdeš znovu, vemou ti krev podruhé a pustí tě domů. Výsledky si vyzvedneš od odpoledne, nebo jiný den dole na té recepci na tvé jméno. Pa Z.

staninka77
14. bře 2011

Ahojky před necelejma 2.rokama jsem tam taky byla na Cukrovce a nemusela se vubec obědnávat mezi 7-8.jsme tam musekly bíti v prvním poschodí se to vše událo.
V recepsi se musíš nahlásit a dají ti papír který dáš paní sestřičce a ona tě vyšle pro sáček do lékarny pro glukozu ☹ mně braly tři zkumavky za 3.hodiny jsem tam musela strávit docela nuda ale naštěstí se tam, seznámila z jednou slečnou a celou dobu někde plkaly 😉 o dětech.
Ale zvůádly bez problému držím palečky aby jste nedopadly jak já měla jsem těhu cukrovku musela si i píchat inzulin a vyvolávačka je 39.tt hodně tě hlídají v Bohunicích tu cukrovku obědnávají vždy tak jednou za 2-3 až tři tejdny do Bohunic.
Všem maminkám držím palečky. 🙂

sovicka_
15. bře 2011

Holky, můžete mi prosím poradit, jak se proboxovat v Bohunicích na ambluanci rizikového těhotenství? Po telefonu mě nechtějí objednat a stále mě odkazují na klasickou ambulanci.

pavlina05
15. bře 2011

@sovicka_ 😅 nemám tucha 😅

handulak
15. bře 2011

@sovicka_ a proč tě nechtějí objednat?..nás v pohodě objednali,dali nám termín hned za 5 dní....ale pokud máš těhu v pohodě,tak se tam nedostaneš..tak buď ráda 🙂
spíš pak až tam čekáš-jak se proboxovat,aby tě vzali načas 😀 ..chudáci doktoři toho mají moc-takže kromě ambulance odbíhají na zákroky,operace,porody..a ty místo v 9 jdeš na řadu ve 12...

sovicka_
15. bře 2011

@handulak já jsem v 33. týdnu a gyn. mě tam poslal s dvojčecím těhotenstvím, že prý už to chce, aby mě sledovali tam (čekat jedno dítě, tak jsem u svého gyn. až skoro do 40. týdne, protože monitor má 🙂)

handulak
15. bře 2011

@sovicka_ hm pokud je vše jak má,tak tě nevemou...tam fakt berou jen patologické těhotenství a to dvojčata nejsou-naštěstí 🙂 ...takže bys tam musela vyloženě přijít s žádankou,že máš ten a ten problém-tak pokud tvůj gyndař na tom trvá,tak jim to bude muset holt napsat....jinak se tam nedostaneš. a monitory tam prakticky netočí-všichni tam chodí většinou kvůli ultrazvuku as. Hruban je fakt špička

sovicka_
15. bře 2011

@handulak on totiž každý říká něco jiného, což mě štve. Nejradši bych se zeptala svého gynekologa, jenže on tenhle týden neordinuje, takže nemůžu 🙄 Ptala jsem se dnes jiné gynekoložky z té mé gynekologie - a ta řekla, že jednoznačně rizikové, když mě tam dr. poslal takhle brzy. Ale žádanku žádnou nemám. Tel. číslo jsem dostala na klasickou ambulanci,na druhou stranu mi dr. říkal, že telefon mi vezme doktorka (jméno - nepamatuju si) - a ta ordinuje zase na tom rizikovém. Fakt guláš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru