Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

peroli
25. dub 2011

@blanka.k nevím kdy jsi tam rodila ale malinko tě poopravím... od dubna prý porodní nadstandarty zdražili myslím že na 1000,- 😒 když jsem se na to při příjmu ptala tak mi bylo řečeno že nadst. stojí 1500,- 😖 (předpokládám že v tom byl už i ten tatínek u porodu)...

blanka.k
25. dub 2011

@peroli bylo to už loni 😉 Každopádně při porodu bych za to dala i 10.000 (a to myslím smrtelně vážně 😅 ), ke konci i to WC na pokoji mi přišlo na kilometr daleko 😀 No, ještě, že to je fakt za porod a ne za den, jak u klasických pokojů . A ještě počítat "vodné a stočné", tak se taky nedoplatím, já byla pod puštěnou sprchou skoro pořád 😀 😀 😀 😀

realgs
26. dub 2011

Ahojte holky, právě jsem se objednávala na monitory do Bohunic a je už plno tak neberou nové ☹ takže mě odvolali na Obilňák, no jsou to jen monitory tak to nějak přežiju. Jinak opravdu nadstandart zdražili na 1000,- a pokoj na šestinedělkách ještě víc.

majdula
26. dub 2011

@blanka.k ted koukam na ty tve fotky a covece tak ja mela jeste jinej nadstandard s oknama. Ja myslela, ze tam je jen jeden s oknama a druhej bez, ale s vanou. Tak je jich asi vic 😀 Ale teda zachod a sprchac mely vykachlickovanej stejne. Ty kachlicky a tu borduru si budu pamatpvat dosmrti, jak jsem ji pri kontrakcich hypnotizovala. A to splachovadlo - to jsem pouzila snad stopadesatkrat 😀

@ivuu Jj Ivancice si chvali kazdej, kdo tam byl! Tak si rikam, ze na pripadne treti ditko bysme si mohli udelat vylet 😵 Ale Bohunice fakt byly taky prima 😵

@peroli Jj podrazili, na netu maji jeste stare info, i ten poporodni je drazsi.

blanka.k
26. dub 2011

@realgs oni počítají s tím, že baba v kontakcích dá posdlení prachy za WC atd 😅

@majdula jsou tam 3 - jeden s tou vanou uprostřed (myslím ozn.D), a pak ty 2 s oknama nad příštupovou cestu k pavilonu, jsou vedle sebe vzadu, jen zrcadlově otočené k sobě tou kouplnou a šatničkou (ten "tvůj" pokud si pamatuju má v místnosti sloupy - onz.F a "můj" byl myslím E)

majdula
26. dub 2011

@blanka.k Ahaaaa! Jojo sloup tam byl mezi posteli a oknem, taky si ho budu pamatovat nadosmrti... jsem u nej hodiny skakala na balonu a mezi kontrakcema o nej byla oprena a spala 😀

ivuu
26. dub 2011

@majdula gratuluji k Ríšovi je krásnej..jak jste se dostěhovali z koníka tak už ovás nic nevím ☹

ty Ivančice byli z KR pole tak 25-30 minut lažo plažo..ja jsem se tam ždycky těšila na ty monitory a tak..sestřičky byli přijemný ..natačí se to u porodních sálů tak mě vždycky vyděsil křik maminky pak pláč miminka..což jsme se tam klidně i rozbulela 🙂ale jinak klídeček pohoda
švagrová rodila před dvouma rokama v březnu v Bohunicích tak podle fotek byla na rodícím pokoji s oknama a docela si to chvalila jestli tam byli sociálky to nevím asi jo...a když jsem je tam přišla navšívit tak všude byli slyšet zbíječky a vrtaní..a musela být na rizikovým místo šestinedělí páč neměli místo a bylo to takovy blbý..nemohla mít postylku vedle sebe ale v nohach protože ležela mezi postelema ktery byli blízko a taky že rušila ty maminky co čekali teprva ne porod nebo byli na udržení..ale jinak si to chvalila 🙂

majdula
26. dub 2011

@ivuu Mas IP 😵

violeta5
26. dub 2011

Ahoj, chci rodit na Obilňáku - nevíte, jestli půjčují na mimča erární oblečky nebo musím mít už od začátku vlastní? díky 🙂

zelivka
26. dub 2011

@violeta5 : Nemusíš, davají jim místní 🙂

sussanah
26. dub 2011

@violeta5 obleceni je erarni, ale zalezi na tom, co chces aby mimco melo. Za me davali kosilku a rovnou do zavinky (snerovaci), pripadne dupacky na pozadani (ale bez rozepinani mezi nohama). Takze ja si stejne nechala prinest vlastni bodycka a rozdelavaci dopacky 🙂

violeta5
26. dub 2011

Děkuju 🙂 🙂

hame
27. dub 2011

Ahoj holky, čekám mimi v půlce června a chci rodit v Bohunicích, docela mě vyděsilo jak tady čtu že už neberou ani na monitory, ještě mám čas, ale písněte jaká je tam průběžně situace, jinam se mi vůbec nechce, snad bysme ani netrefili 😅

realgs
27. dub 2011

@hame Oni neberou jen na monitory protože se jim tam nahrnulo moc maminek, ale rodit můžeš kde chceš, pokud budou mít volný sál není proč tam neodrodit............. 😉

nicollka
27. dub 2011

ahoj holky,
tak jsem dnes trošku začala řešit porodnici, a nevím Bohunice-Milosrdní. Teda v bohunicích nadstandard 6tinedělí píšou 1200,- dobrá pálka. U milosrdných píšou 700,- a zatím jsem četla chválu.

Jinak zatím jezdím do Vyškova, a uvažovala jsem i o Vyškově, ale manža nechce ani slyšet. tam je nadstandard 900,-.

No už abych začala na ty doufám jen 4 dny šetřit 🙂

sussanah
27. dub 2011

@nicollka no nerada ti kazim rozhodovani, ale rozhodovat se jen podle ceny nadstandardu neni uplne to nejlepsi, protoze musis holt pocitat i s variantou, ze nadstandart proste nebude volny 😅 Ja rodila prvni zacatkem rijna v bohunicich, penize jsme meli nachystane, ale prdlacky, bylo holt plno (ono zari a rijen byva casto docela plno). Ale zas bohunice maji hodne slusne i standardni, jsou to dvojluzkace se spolecnou socialkou pro 2 pokoje, takze bez problemu, zadne zamrani na chodbe na zachod a podobne.

staninka77
27. dub 2011

@okcelok-Muj chlap poslední nestihl a ☹ u prostředího klučinu seděl za mnou rodila jsem na porodní stoličce 😉 a to prej viděl asi vše.
Já si myslím že v tu chvílu ti to bude faskt jedno zda bude vidět dolu nebo né hlavně aby bylo vše pohodě a zdraví jste oba byli. 🙂
Držím palečky aby se ti to vyplnilo aby chlap nioc neviděl. 😉

dorinka88
27. dub 2011

@nicollka No v bohunicích jsou i standartní pokoje na 6 nedělí super taky jsem se toho bala ale uz kdyz jsme tam byli na prohlidce tak jsem věděla že budu spokojen a hlavne tam byla sranda se spolubydlící 🙂 a ja jsem cita na socialni zařízení a tak a vážne super...a k milošum musím jen říct že nadstandart je tam celkem nerealný protože mají jen 1 🙂 segra tam rodila 🙂

okcelok
27. dub 2011

@staninka77 no snad to ten můj stihne. No bude muset koukat jinak,ale pokusím se dostat na ten největší pokoj,co tam maj anebo vezmu nadstandart. Díky,taky si myslím,že důležitější je mala,aby byla v pořádku! 🙂

peta07
27. dub 2011

Ahojky holky, souhlasím se Sussanah! Nadstandarty v Bohunicích s velkou pravděpodobností volný nemusí být! Dokonce když mají plný boxy, tak se rodí i na nadstandartech! Porodů je tolik, že opravdu mnohokrát nemají ani místo, kde porodit a maminky posílají jinam! Tak že počítat s tím, že někdo bude na nadstandartu, tak to vůbec není na místě. Člověk je rád, když je vůbec volno a má, kde porodit. Navíc na normálním pokoji je dobrý, že tam člověk není jenom sám. A to jsem před 3 roky byla na nezrekonstruovaným oddělením a do sprch se muselo chodit přes chodbu a kolikrát nebyly volný..... ☹ Na monitory do Bohunic teď nepřijímají, protože mají úplně plno....

majdula
27. dub 2011

Tak to jsem mela koukam stesti! Pac nejenze me na porod vzali, ale dali mi i vybrat ze dvou nadstandardu... fakt je, ze poporodni nebyl volnej ani jeden, ale druhy den vecer se jeden uvolnil (musite to furt dokolecka hlasit VSEM sestrickam, ze o nej mate zajem) a sla jsem na nej... ale popravde, pripadala jsem si tam opustena, s babama na pokoji to bylo lepsi 😵 (ale brala jsem ho, aby za mnou mohl chodit manzel s malym i dopoledne, takze spokojenost)

No, zahucelo do toho meho porodu bezmala pet tisic 😅 (plus otec u porodu). Ale byla to takova parada, vsechno, ze bych dala mnohem vic, jak uz tu nekdo psal...

nicollka
27. dub 2011

teda tak snad nebude zářijnátek tolik 🙂 no zatim co poslouchám a mám i vyzkoušené tak vyhravaji bohunice, i když mám ještě hodně času na výběr 🙂
A nemyslela sem tím co jsem napsala že vybírám podle ceny to vůbec neee 🙂

blanka.k
27. dub 2011

@nicollka pokud porodíš klasicky (ne císařem) dopoleene, tak tě můžou pustit za 72 hod., takže bys platila jen 2 noci 😉
Na nadtsandardu oceňuju, že jsou návštěvy celý den, já dokonce měla to štěstí, žejsem ukořistila ten dvoulůžkáč, takže jsem měla manžela při sobě, což po císaři bylo super. Bohužel první 2 noci jsem byla na klasickkém pokoji (jak se tu psalo, jsou krásně nově zařízené, nové sociálky), ale paní vedle mě brečelo nonstop dítko, takže seděla na křesle u mé hlavy, takže jsem celou noc stála opřená o zeď na chodbě (abych sebou nešvihla) a drndala "vozík" s malým, aby aspoň on se vyspal....
A když jsem v 25tt ležela s křečema napojená na kapačky atd. na 3 lůžkovém pokoji mezi 2 maminama s právě narozenýma miminama, tak to bych dala ty prachy i za kumbál, jen abych byla sama 😔 Další den už mě dali na pokoj k jiným "rizikovým¨", tak to bylo už ok.
Takže kvůli klidu a návštěvám je nadstandart super. 😉

Koukla jsem do své chytré tabulky - mě porod stál 500,- nadts.porod + 500,- tatínek, 120,- 2 dny na klasickém pokoji, 2580,- 2 noci na nadts.pokoji, 160,- 2 noci tatínka na nadts. (ceny před rokem, byla jsem tam 8 dní))
A když kouknu do internetové zdrav.knížky, tak pojišťovnu stál porod 26.000 + léky (ty mi tam nějak nejsou dohledat, chtěla jsem kouknout, kolik stál epidurál )

popellka
27. dub 2011

Ahoj holky,

protože mám v plánu rodit v Bohunicích, tak nakukuju co se tady píše a moc radost z toho teda nemám ☹ co to čtu, že už tam neberou ani na pásy, to snad nééééé ☹ ☹ ☹ já jsem taky chtěla nadstandard, ale klidně ho oželím, jen abych rodila v Bohunicích, i když ten červen tam bude asi nabitej, no ani nevím v kolikátým týdnu se začíná na ty pásy chodit? 😅

sussanah
27. dub 2011

@popellka zalezi na prubehu tehu a na gyndari. Pokud je vse ok a mas rozumneho gyndare, tak na monitor muzes zacit chodit az v 39tt. Ja treba byla na monitor jen jednou, v 38tt jsem mela posledni kontrolu u dr,tyden na to monitor v bohunicich a tyden na to (na termin) jsem rodila. Taky neni pravidlo, ze nemuzes rodit v bohunicich, kdyz tam nechodis na monitor predem. Je to sice vyhodnejsi co se info o tobe tyce, nemusis spoustu veci vyplnovat behem porodu, ale uz maji tvou kartu, ale pokud jsi nekdy behem tehu byla na obilnaku nebo bohunicich na kontrole, tak je to ok, oni databazi sdileji.
Ja treba tohle tehu budu chodit ke sve PA do soukromeho zarizeni, ale rodit pujdu asi na obilnak. Kdyz proste prijedes s rozjetym porodem, tak pokud budou volne saly, tak te urcite odnikud nevyhodi 🙂

peta07
28. dub 2011

Já taky chodila až do poslední chvíle na monitor ke své doktorce, pak jsem porodila o 10 dní dřív, tak jsem vůbec na monitor v porodnici nebyla.... Rozběhnutej porod určitě neodmítnou, ale pokud je ještě čas a nemají místo, tak posílají jinam. Prostě záleží kolik se tam zrovna nahromadí porodů.... Já přijela v noci, protože mě odtekla plodová voda a byla jsem poslední, kterou vzali. Ta co přijela po mně, tak ji vyšetřili a ikdyž tak chodila na monitor, tak prostě už nebylo místo.... První noc po porodu jsem byla na nadstandartu a ráno jsme ještě s jednou maminou uvolňovali pokoje, aby bylo místo i pro porody na nadstandartech..... Bylo totátlně plno.... V den kdy jsme odcházeli domů a čekala jsem na zprávy od doktorů, tak už od rána jsem zase uvolňovala postel pro další maminku, protože jich po porodu čekalo asi 5 na pokoj.... To jsem rodila v září 2008. Tak snad budete mít štěstí a nebude tak plno.... Ikdyž vím, že opravdu je spíš plno než naopak, protože mám mamku přímo v Bohunicích na porodním... Teď mám termín na červenec a taky doufám, že bude volno 🙂

popellka
28. dub 2011

jééé tak já si myslím, že rozumného Dr. mám, tak snad mě na pás taky pošle až třeba ve 39.týdnu - i když ještě nevím, jestli nebudu rodit císařem, protože malá není otočená 😅
@peta07 - prosimtě když máš mamku v Bohunicích a přímo na porodním, nevíš, jestli si tam můžu vzít svoje noční košile?? ale jak to tak čtu, tak tam bude plno i v tom červnu 😖 tak třeba budem mít štěstí 😅

peta07
28. dub 2011

Popellka: Jo, svoje noční košile tam normálně nosí po porodu, ale asi si je hodně zničíš od krve.... ☹ Asi si tam ale jednu taky vezmu s krátkým rukávem a uvidím, jestli ji použiji...

popellka
28. dub 2011

@peta07 - jééé tak to je fajn, schválně jsem si koupila 2 kojící a jestli je zničím nevadí - s tím jsem do toho šla 😉 já totiž moc nemusím ty nemocenský hábity 😉 v pondělí jdu k mému Dr. na kontrolu, tak uvidím, jestli bude malá přetočená, ale myslím si, že nee - protože kopanečky cítím pořád dole, tak kdybych měla jít na plánovaný císař, tak snad se do těch Bohunic dostanu 😅

peta07
28. dub 2011

Popellka: Pokud budeš mít plánovanej císařskej řez, tak si myslím, že to asi nebude problém. Domluvíte se předem na termínu. Držím pěsti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru