Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

staninka77
1. čer 2011

@hribek-Moc Gratuluji k malé princezničce i když je menší je moc pěkná a přeji jí jen a jen zdraví at vám dělá samou radost.
Velikánská Gratulace. 🙂 🙂 🙂 .
A Obilnák taky mohu jen doporučit jak píše Hříbek a ty jsi byla na jakém pokoji na jedničce nebo na 5 hned naproti dveřím.
Přeji pěknej večer.
Pá.

hribek
4. čer 2011

@staninka77 ja byla na 5 pokoji 2-luzak a super blizko sesterny, zachodum i vchodu....🙂

staninka77
4. čer 2011

@hribek-tak to byl i ten pokoj kde jsem ležela já před skoro 7.rokama 🙂 .
Ale je dobře že jste obě vpořádku i když malá byl prcíček moc ještě jednou Gratuluji. 🙂

pavlina05
7. čer 2011

Můj druhý porod císařským řezem

Vše bylo opět plánované,tentokráte ve FN Brno-Bohunice pod dohledem asist. Gerychové.
Asi ve 35 tt jsem začala chodit na monitory a kontroly do FN, kde si mě cca 14 dnů před TP pozvali k naplánovaní sekce.Jelikož se těhotenství vyvíjelo bez komplikací,tak jsem si mohla dokonce vybrat datum porodu.Nabízelo se krásné datum 20.5., ovšem nechtěla jsem nic uspěchat, když TP dle ultr. byl 24.5. Tak jsem zvolila nejzazší TP a to den před TP, 23.5.2011.
Ráno 23.5. jsem už v 7 hod seděla v Bohunicích na monitoru,manžel v čekárně a náš Alešek spinkal doma s tetou Peťou.
Po monitoru se vše sepsalo, dr.mě vyšetřil (opět se ještě nic nechystalo),zabandážovali mi nožky,zavedli cévku,napíchli epidurál.anestezii a začali…
Manžel byl u porodu.
Vše probíhalo tak jak mělo, dr.začali v 9:35 a Lukášek se 9:45 narodil. Pocity byly zvláštní, moc jsem se bála,cítila jsem jak se třesu strachy.
Cítila jsem jak mi tam něco tlačí a berou a najedou už jen křik a že je to kluk. A pak přišel manžel a Lukáškem v náručí. Hned mi jej položil na paži (jinam to nešlo).Byl to krásný pocit,tohle jsem u prvního CŘ nezažila 
Pak už se šilo a u všeho byl můj M. takže to byla velká opora.
Po operaci vše probíhalo tak jak mělo. Já ležela celých 24 hod na JIP,kde mi vše měřili a docházeli s Lukáškem ve 4 hod intervalech na přikládání k prsu. Všechny sestřičky byly moc ochotné.
Po 24 hod jsem už za pomocí rehabky došla do sprchy,pak se rozchodila a dopoledne už byla na normálním šestinedělí.
Bylo možné už mít i Lukáška u sebe,ale na doporučení všech abych ještě odpočíva.jsem byla ještě den bez něj. Tedy 3 den po operaci už jsme byli spolu. Pomalu jsem se rozkojovala a sžívali jsme se.
Tenhle porod byl úžasný,sice ne přirozený,ale byla jsem maximálně spokojena, psychicky srovnaná a naladěná na mimíčka.
Díky všem kteří se o mě tak úžasně starali.

hame
9. čer 2011

@pavlina05 Pavli gratuluju moc k druhému chlapákovi 😉 😀

Já jsem objednaná do Bohunic v úterý pokud do té doby neporodím, už se normálně těším 😀

weryss
9. čer 2011

@hame jak si tam dlouho objednaná, já tam volala včera a řekli, že vůbec neberou ať jedu na obilňák! Tam já ale nechci ☹

pavlina05
9. čer 2011

@hame 🙂 jako suoer, těš se 🙂 😉 a držím palce 😉

hame
9. čer 2011

@weryss Objednávala sem se včera, sice bylo plno ale nacpali mě tam 😝

weryss
9. čer 2011

@hame to jsi měla štěstí

disaster
9. čer 2011

@hame Jak si to dokázala, já si včera dopo taky volala do Bohunic a řekli, že neberou a odkázali mě na Obilňák. Tak jsem byla v šoku, chci rodit v Bohunicích, ale to mě uklidnila, že prý můžu, jen mají plno na kontroly..

weryss
9. čer 2011

@disaster to mě řekla taky, ale já vždycky přenáším a musím na vyvolání a nevím jestli mě vezmou na vyvolání do Bohunic, když na kontroly budu chodit na Obi.? třeba porodím dřív..... 😵

berule
9. čer 2011

Jé koukám, že jsem taky měla štěstí, že jsem se tam stihla objednat než přestali přibírat. Zítra jdu do Bohunic na 2. poradnu. Tak jsem taky zvědavá, jestli se už něco děje 😉

hame
9. čer 2011

Holky já nevím, já prostě řekla že mě Dr. předává na porodní sál, kde chci rodit, že jsem 40tt a sestřička mě objednala 😅 Jinak já teda volala až odpo kolem 15té hodiny 😔 Třeba se něco uvolnilo 🙂

weryss
9. čer 2011

Kdyžtak dejte vědět, jak jste dopadli a jak to tam vypadá.

hame
9. čer 2011

Holky pár dotazů...

Vypadá to, že asi budu přenášet, takže jak se staví v Bohunicích k vyvolávání porodu, a jak dlouho nechají max přenášet?

U vyvolávaného porodu je možnost epidurálu? Pokud jo, kdy ho tak dávají?

motol
9. čer 2011

@weryss jestli můžu poradit,kamarádka tam volala ted v uterý a řekli,že mají stop stav a at si zavolá na obilnák a to ona taky nechce,takže volala znovu druhej den a v pohodě ji objednali bez problémů
nesmíte se nechat,já tam rodila před 6měsíci a taky mě chtěli odlifrovat na obilnák,ale nedala sem se i když na mě čučeli co si to dovoluji,já mám prostě nemám ráda cizí prostředí,a jinam bych prostě rodit nešla,tady už sem to znala,nedej te se!

weryss
9. čer 2011

@motol DÍKY, v uterý mám termín,tak tam prostě zajedu, že už přenáším a uvidím, třeba mě nevyhodijou.

motol
9. čer 2011

@weryss nesmíš se dát,měli taky plno,ale nedala sem se a místo se našlo,moc držim pěsti,at jde vše jak má 😉

weryss
9. čer 2011

@hame já přenáším vždycky a vždycky du na vyvolání. Nechávají asi týden, epidurál jsem neměla, ale tentokrát bych si ho nechala, po vyvolání je to fakt krutý, bolesti po dvou minutách a dost silný. U milošu nechávají 12-14dní přenášet 😝

labell
9. čer 2011

@hame dávají ho jak uznají že je potřeba. Já jim řekla u obou holek že ho budu chtít a dali mi ho protože sem se moc neotvírala. V obou případech sem pak do hodiny porodila 😉

hame
9. čer 2011

@labell No snad nebudou o mě proti, já poprvé rodila přirozeně těch 13 hodin silných kontra byla docela síla tak tentorkát bych proti nějaké úlevě nebyla, navíc většinou čtu že vyvolávanej porod je bolestivější tak větší bolesti už bych asi nezvládla 😝 snad se smilujou 😅

labell
9. čer 2011

@hame oni vůbec nejsou proti. Poprvé mi ho dokonce PA sama nabídla 😉

hame
9. čer 2011

@labell Nj, zlatý Brno 😀 A na kolik cm musíš být než ho daj?

labell
9. čer 2011

@hame týý jo tak u první tuším an 5, u druhé 3? Ale nechci kecat.

realgs
9. čer 2011

Ahoj holky, musím pochválit Bohunice, rodila jsem před 10 dny a není na co bych si mohla stěžovat. Personál byl ochotný a kdokoliv poradil s čím bylo potřeba. Na monitory jsem chodila na Obilňák, ale rodit jsem chtěla v Bohunicích a nebyl problém, mají vše propojené. Neměla jsem žádný nadstandart ani bych jej nevyužila neb porod trval od příjmu na sál hodinku a skrz komplikace jsem byla napojená na přístroje takže žádná sprcha ani WC nehrozilo, ale po pravdě v kontrakci být jinde než na posteli by pro mě byla vražda. Za mě tedy Bohunice 🙂 🙂 😵 😵 super

pavlina05
9. čer 2011

Bohunicim 1 za vse!

llllucka
10. čer 2011

@hame:epidural ti dají,pokud chceš,ale dávají ho podle toho,jak jsi otevřená,takže to nemusíš stihnout.Mělo by to být do 4cm.

hribek
10. čer 2011

@hame ja mela vyvolavanej porod na obilnaku, epidural mi dali bez problemu, myslim otevrena sem byla na 4cm cca. no ke konci co mi praskli vodu byl ten tlak stejne silenej ze mi prislo ze ten epidural nezabral, ale tezko rict, mozna ze uz to bylo utlumeny a bez nej by to bylo jeste horsi....

berule
10. čer 2011

Ahoj, tak dnes druhá poradna v Bohunicích. A opravdu když volali maminky, tak sestřička říkala, že do poradny už nepřibírají ať jdou na Obilňák, ale že rodit můžou klidně v Bohunicích, že to není problém. Já zatím posuzuji jen poradnu a musím říct, že jednaní s maminkama úplně na výbornou. Jsou moc příjemní. 😀

sunny83
10. čer 2011

Ahojte, rodila jsem plánovaným císařem v Bohunicích, vše proběhlo super, popis porodu by byl tak jak napsala @pavlina05 🙂 Akorát teda dlouho trvalo napíchnutí epidurální anestezie. Sestřičky a dr. super, anestezioložka na sále taky. Měla jsem trochu problém se rozkojit, ale den před odchodem domů už to bylo ok. Jizva se hojí super, téměř nebolí, su spokojená 🙂 Přítel byl u porodu. Příště určo zase Bohunice 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru