Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

panenka
10. led 2007

Ahoj Magdo, v listopadu loňského roku jsem rodila v Bohunicích a i když se mi některé věci nelíbily, šla bych tam zase! 🙂 Personál byl na porodním sále skvělý, panovala tam příjemná atmosféra, což v těžké chvilce oceníš 😉 A na šestinedělí záleželo na sestřičkách, ale doktoři byli všichni fajn 🙂 A když natrefíš na dobrou maminku do party na pokoji, je to skvělé 😉 Takže když to shrnu, byla jsem spokojená 🙂

macek28
14. led 2007

Ahoj holky!Já rodila 2krát na Obilnáku a nic moc,nelíbilo se mi tam!Pak jsem zkusila do třetice Polní a bezva!Myslím si,že záleží hodně na jakou asistentku a doktora kapnete!Také se mi na Polní moc líbilo,že když přišla návštěva mohlo se vyjet s mimčem ven,mají tam ted takové speciální postýlky a nikomu to nevadilo,že jste na chodbě třeba dvě hodky.Na Obilnáku se smí jen nakouknout do pokoje a mimčo musí prý zůstat na pokoji!Ted do čtvrtice uvažuji nad Bohunicemi,no uvidíme...!Mějte se Fajn a at Vám mimča rostou!M 😕

irisp
24. led 2007

Ahoj Magdo,pred 6 lety jsem rodila na Polní a musim rict ze sem byla velmi spokojena!!!V unoru se tam chistam znovu!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ozak1
26. led 2007

Ahoj Magdo,
já teda nevím. Já jsem rodila v roce 2004 a před 14 dny pokaždé na Obilňáku a nemůžu si to vynachválit. Porodní sály super, novorozenecký taky a na šestinedělí jsem nikdy se setrama a jejich ochotou neměla problém. Je fakt, že jsem 2krát byla na nadstandartu, to je jiný kafe 🙂Asi záleží na koho natrefíš, ale některý maminky, co jsem sama viděla v porodnici, si myslí, že jsou tam samotné a jsou středobodem vesmíru, protože zrovna ony porodily dítě, ale vždy je potřeba trochu přiměřené skromnosti. Halt porodnice není hotel s obsluhou, ale myslím, že v Brně jsou dobrý všechny porodnice.Jseš tam 4 dny, tak to zase není taková hrůza času.Já si prostě Obilňák nemůžu vynachválit a po třetí půjdu rodit zase tam.

r123
26. led 2007

ahoj tak já sem rodila v květnu 2005 v bohunicích a v září se tam chystám znovu.i kyž to tam není všechno na 1 tak musím jedině pochválit.přístup u porodu geniální(a že semnou měli práce 😀 )na dětském taky bezva.laktační poradkyně stále k dispozici akorát sestřičky na oddělení šeštinedělí byli sem tam nějaká trochu nepříjemná,ale to je všude. 😉 jinak opravdu bezva jak říkám du tam znova!!!ale osobně si myslím že i obilňák je dobrej taky si ho hodně chválí! 🙂

makytka
26. led 2007

no kočky jen více příspěvků 🙂

ať se můžeme správně rozhodnout.

jinak jsem byla kdysi dávno (1994/95) na praxi u Milosrdných bratří na Polní a musím říct , že to tam nebylo špatný - je to tam takový malý - rodinný jen nevím jak moc tam mají vybaveno na alternativní porody...tehdy to ještě nebylo...

ale vždy tam bylo dobré novorozenecké oddělení 🙂 už v roce 1976

panenka
26. led 2007

V roce 1977 se mi tam taky líbilo 😀

makytka
26. led 2007

jé panenko ty se máš , že už to máš za sebou..já se porodu bojím úplně děsně...možná proto, že jsem jich tehdy na praxi několik viděla a ten úplně první byl koncem pánevním....měla jsme pocit , že ty ženské jsou děsné hrdinky

mimochodem jsem byla loni na slepáku ve stejném špitále a když mě probrali z narkózy tak jsem bulila jak malý tele...a to byl jen slepák(pravda trošku zahnisanej.. 😉 ...tak mám strach abych tam pak moc nehysterčila... 😒

jinak gratuluju k Sáře - pěkné jméno 🙂 🙂

panenka
26. led 2007

Makytka děkuji! Taky jsem se bála porodu a čím víc se mi blížil termín, tím to bylo horší! Ale mimčo ven musí, takže se nedá nic dělat 🙂 Nejvíc jsem se bála, že nepoznám, že už to na mě jde, ale poznala jsem to bezpečně, sice až na druhý pokus nás přijali v porodnici, ale jinak to šlo pak dost rychle! A kdybych věděla co mě čeká už dopředu, tak se toho vůbec nebojím! 🙂

r123
28. led 2007

já se porodu taky děsně bála i proto že sem měla rodit nožičkama napřed tak sem se obávala aby bylo vše ok.ale nakonec bylo a já sem ráda a na druhej porod se moc těším-je to krásnej zážitek(jen doufám že nebude tak dlouhej jako ten první-trval 14 hodin) 😒

lusinta
30. led 2007

holkyyyyyyyyyyyy,já s etaky bojííííííííííííííííííím!!!! Kamarádka rodila v prosinci a měla kontrakce 3dny,(2dny doma,třetí už v porodnici)-chválili ji jak je moc otevřená,že ať už tlačí,do hodiny to bude..ani do 3hodin nic nebylo,až se ztratily ozvy a dělal se císař..Miminko v pořádku,ale jinak se mi to zdálo strašný!!! To těch 14hodin je ještě v pohodě🙂 Docela mě vystresovala🙂

Co se týká porodnic v Brně,tak jsou prý dobré všechny,spolu se zlínem(nebo znojmem,teď nevím🙂prý nejlepší v Čr.úplně nejhorší porodnictví je v Praze...Takže asi ať půjdem kamkoliv,snad to bdue dobré🙂jen na Obilňáku by mi vadilo,že je to taková mega porodnice,kde je vše jak na běžícím páse a taky tam častěji musí pro nedostatek místa poslat jinam..Což bych se asi zhroutila🙂
No uvidíme...Už se těším,až budu mimi držet v náručí...

lucildol
31. led 2007

Byla jsem se podívat na obilňáku na porodních sálech - jsou to suprový pokojíčky. Úplně mě to dostalo, čekala jsem cokoliv, ale "domácí" pokojík vůbec ne. Doufám, že až tam půjdu rodit, tak nebude obsazeno. Ale když jsem tam byla já, tak měli obsazený jen jeden pokojík. Tak snad to vydrží do března 😀 Jen to šestinedělí není prý nic moc ☹

ansa
2. únor 2007

Ahojte ve spolek 😀
Nevíte náhodou jak je to s porodnicí na Obilňáku ?
Musím se tam jít nějak zaregistrovat.. Prý je to tam věčně přeplněné a když bych tam přišla jen tak přímo k porodu,tak mě pošlou jinam . Děkuji za informaci a hezký odpoledne... 😉 A.

lusinta
2. únor 2007

ahoj🙂poslat pryč tě můžou kdykoliv,to je právě na obilňáku blbý...v bohunicích nám říkali,že u nich se to nestává,ale kamarádku v prosinci zrovna poslali pryč i z Bohunic,k milosrdným...☹ ale každopádně je tam menší pravděpodobnost...
Ale jinak ti s obilňákem neporadím,tam jsem si info enzjišťovala...

simoch
2. únor 2007

ahojky všem, v roce 2002 jsem rodila na Polní a nemohu říci křivého slova na tuto porodnici. Byla jsem maximálně spokojena s přístupem všech, možná to bylo tím, že jsem zdravotník, ale myslím si, že to nemělo nijak vliv na péči o mě či o malého a kdybych šla znova rodit, tak jedině tam. Jedinou nevýhodou v té době bylo, že tam nebyla novorozenecká Jipka, ale na štestí jsme neměli žádné problémy. Ale na Obilňák jsem kdysi chodila na praxi a po jednom dnu jsem byla tak znechucena a mé pocity byly hrozné. Domů jsme přišla s tím, že nikdy rodit nebudu. V Bohunicích mně rodilo několik kamarádek a každá s jiným názorem,ale negativní převládal. Ale vše je jen o lidech e jejich přístupu, záleží na tom, na koho natrefíte. Tak se maminy držte, ten malý uzlíček stojí za to ,to vydržet.

ozak1
21. únor 2007

Milá Anso, na Obilňáku, tě nemůžou poslat pryč kdykoliv, to je milná informace. Pokud rodíš před termíem musí tě přijmout, bezpodmínečně, je lepší jít ale na poslední poradnu do porodnice, kde chceš rodit. V každé porodnici dávají přednost pacoškám, co u nich buď už byli v poradně nebo tam rodily. Poslat tě můžou pryč pokud tě tam neevidují v poradně na por. sálech a rodíš v termínu nebo po něm. U předčasného tě prosě vzít musí. To mi potvrdili jak lékaři na Obilňáku tak můj známý gynekolog. Takže ti doporučuji na poslední 1-2 kontroly, aby tě tvůj lékař poslal už do porodnice. Hodně štěstí.

vilca
22. únor 2007

Ahoj holky, já jsem rodila v Bohunicích a až budu rodit podruhé, tak určitě zase tam... Jsou tam dobří doktoři, profesionální přístup, všichni, s kým jsem se tam měla možnost setkat, byli moc příjemní...jak sestřičky, tak doktoři. Byla jsem tam opravdu moc moc spokojená, ten čas mi tam uběhl fakt rychle... Takže pokud některá uvažujete o Bohunicích, tak vřele doporučuju 😉

lucildol
19. bře 2007

Tak už mám za sebou porod na Obilňáku. Ten den bylo docela narváno a já jsem obsadila poslední volný porodní sál, co byl, takže jsem měla štěstí 🙂 Jak už jsem psala, porodní sály super (ikdyž pokud bych si je neprohlídla už před tím, tak myslím, že nevím, kde jsem rodila) a porodní asistentky taky paráda. Jako prvorodička a nečekaný porod o měsíc dřív jsem byla docela vyděšená, ale dokázaly mě uklidnit, takže porod nakonec proběhl bez problémů.
Malého jsem měla na oddělení pro nedonošené děti a personál tam byl nejlepší, jaký jsem v této porodnici potkala - naprosto skvělý a hodný sestřičky.
Na šestinedělí taky dobrý - sice vybavení pokojů nic moc, ale opět to "vytáhl" personál. Slyšela jsem, že v Bohunicích je to sice mnohem hezčí a vybavenější, ale ty lidi tam... Ale podle názorů tady to vypadá jinak. Asi záleží na koho natrefíte. Ale já jsem byla v porodnici kvůli malýmu 10 dní, takže jsem poznala lidiček dost a nemůžu si stěžovat. 😎

pisisi
23. bře 2007

Chtěla bych se podělitse svoji zkušeností a zároveň Vás poprosit,zda byste nemohly být konkrétnější. Rodila jsem v červnu 2005 na Obilňáku, na nadstandartním pokoji s vanou, personál i porodní box byl na jedničku,záchod a sprcha na pokoji,všelijaké pomůcky k dispozici,pokoj byl prostorný,takže jsem se mohla volně pohybovat. Na šestinedělí už to bylo horší,pokoj jsem sdílela se třemi dalšími maminami,záchod a sprchy byli na chodbě pro všechny pokoje společné, celou noc se svítilo z důvodu kojení, přebalování apod, ale personál byl ochotný, vstřícný až na jednu sestřičku. Vzpomínám na porodnici sice strašně ráda,bylo mi tam opravdu skvěle, ale nyní čekám další mimino,květen 2007 a právě se rozmýšlím,kde rodit. Byla jsem navštívit Milosrdný a zdá se mi, že porodní boxy nic moc-jsou 4 a dvě jsou docela fajn,ale dvě pro mě úplná katastrofa,co je asi nejnepříjemnější,že na pokojích nejsou záchod a sprcha, tedy na jednom je záchod,na jednom vana,ale pokud jsou obsazené,máte smůlu,musíte jít na chodbu,což po zavedení nálevu-klystýru asi nebude nijak příjemné 😖 jeden porodní box je vyloženě průchozí pro všechen personál. Zato šestinedělí je oproti Obilňáku skvělé!!!!Pokoje jsou vždy dva dvoulůžkové se společnou přebalovací,koupací místností a záchodem+sprchou. Teď mám dilema-nejlepší by bylo rodit na Obilňáku a po porodu jít k Milosrdným 🙂 Budu ráda za každou radu!

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
akcul
24. bře 2007

Ahoj holky, i já chci přidat svou trošku do mlýna. 🙂
Rodila jsem před 5 týdny v Bohunicích a byla jsem moc spokojená. Po druhé tam půjdu určitě zase. Chtěli jsme původně nadstandard, ale jelikož když jsme tam přijeli, tak bylo všechno obsazené, tak mě dali na klasický pokoj. Byly jsme tam jen dvě, ale přesto jak se uvolnil nadstandartní pokoj, tak jsem se nechala přestěhovat. Člověk tam má svůj klid, když vám mimčo spí, můžete si taky zchrupnout, nikdo vás tam neruší. Nadstandartní přístup byl znát i na personálu. Při každé změně směny se mi sestry chodily hlásit a ptát se jestli něco nepotřebuju, jinak mě ale nikdo zbytečně neotravoval. Návštěvy za náma mohly chodit kdykoliv, manžel tam se mnou i jednu noc přespal. Opravdu jsme byli moc spokojení.
Přeju vám všem hodně zdraví a hlavně rychlý a nekomplikovaný porod. 🙂

pisisi
25. bře 2007

Magdo,děkuji za odkaz,docela jsem si početla a taky zase začínám uvažovat o Ivančicích,které jsem předtím úplně zavrhla.Obilňák bude asi i moje první volba,ale co,když bude plno a nebudou brát?S tím se musí počítat!!!Mimochodem jsem byla včera na vyšetření na Obilňáku-měla jsem nějaké potíže- a jak doktor tak i sestřička byli velice příjemní a ochotní,takže další plus bod pro Obilňák 🙂

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pisisi
25. bře 2007

To tě vezmou určitě.Je fakt,že když jsem rodila poprvé,tak jsem si tam volala,než jsme vyrazili a nahlásila jsem si taky rovnou,že chci nadstandart-naštěstí byl zrovna volný!!!

hladilovarenata
27. bře 2007

Ahoj ja jsem rodila na Obilnym trhu v prosinci 2005 ale a to jsem měla hrůzu jestli mě tam vemou protože,ten rok se narodilo moc miminek a měli všude plno. 😕 Nakonec jsem porodila krasnou dcerku,nemůžu jsi stěžovat měla jsem strašně přijemnou porodní asistentku i lékařku.A na děckém oddělení sestřičky byly suproví 🙂.Tetˇmam za tři měsíce porodit chlapečka a taky chci jít rodit na Obilný trh.Tak doufám že bude vše OK jako posledně. 😎

r123
27. bře 2007

nazdár 🙂 !tak co ty matko konečně ses přihlásila!!!!raduš 😀 😝

hladilovarenata
27. bře 2007

jo ty matko su sama doma tak mam na tochvilku 😲

peta2011
15. kvě 2007

Ahoj maminky,přečetla jsem si vaše příspěvky,a jsem zmatena,jsem prvorodička,a rohoduji se kam jít rodit,bude to složité rozhodování,jak čtu.nejsympatičtější je mi polní,co myslíte?děkuji nashledanou přeji Vám a vašim ratolestem jen to nej............

nelly.s
4. čer 2007

Ahoj, v září mám jít poprvé rodit a nemůžu se rozhodnout, císařem nebo prirozený porod. Může mně někdo poradit? Co je lepší? Díky

hanave
5. čer 2007

Milá nelly.s, zažila jsem obojí. Porod císařem i normální. Bylo to jako nebe a dudy. Po císaři, který jsem absolvovala v celkové anestezii /bylo to akutní/ jsem viděla synáčka až za šest hodin po porodu a jen na chvíli, bylo mi hrozně, skoro jsem ho neunesla, musela jsem kojit jen v leže, bolela mě jizva - no hrůza. Po normálním porodu jsem měla pocit, že bych šla hned domů, bylo to tak moc jiné. Miminko jsem viděla hned a pořád jsem mohla být s ním. Ve srovnání s císařem mne vlastně nic nebolelo. Teď se chystám na třetí a opět mám hrůzu z toho, že mne budou řezat. Nechápu ženský, který chtějí řezat plánovaně, nejspíš vůbec neví, co to je. Hrozně se teď těším na to třetí a chystám se, že pokud to půjde, pořádně si to užiju.
Jinak k tématu výběru porodnic.
Poprvé Obilňák - spokojenost veliká, hlavně porodní boxy.
Podruhé Bohunice - na Obilňáku byl zrovna uzavřený příjem a tak jsem se ocitla tam, kam jsem za nic na světě nechtěla. Zrovna měli plno nebo co a tak jsem první dobu porodní strávila na jakési průchozí chodbě a ještě navíc jsem musela ležet s kapačkou. Kolem mě vesele chodily uklízečky, personál,...opravdu super. Na oddělení šestinedělí jsme byly na dvoulůžkovém pokoji tři, což v kombinaci se třemi postýlkami bylo výborné. Návštěvy na pokoji nebyly taky nic moc /i když spousta holek, co jsem se s nima bavila to berou jako plus/, protože, když se ke spolubydlící nakvartýroval na celé odpoledne manžel, tak nějaké soukromí...no...
Teď jdu rodit potřetí a aby byla nějaká švanda a já měla obraz porodnic v Brně úplný, chystám se na Polní. Zatím slyším jenom chválu, ale nevím, jestli pořád ještě nemají novorozeneckou JIPku. Alternativním způsobům porodů jsou naklonění.
Tak porodům zdar a miminkám zvláště

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru