Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

staninka77
30. črc 2010

@pele-Já jsem rodila na Obilnáku je tam i novorozenencká jip ale pak je podle mého posílají na Černopolní kdyby to bylo moc vážné.
Já všechny 3.děti rodila na Obilnáku a byla maximálně spokojená a to jsem měla těhotenskou cukrovku a to jsem si musela píchat a měla jsem těhu rizikové celé těhu chodila na Obilnák do rizikové poradny a kdyby ta porodnice ještě zustala šla bych jedině zase tam rodit.
Těch pár dní to se dá vidržet.
Moje druhé dítko bylo na jip hned od porodu bohužel malej na tom nebyl pořádku ale daly mně ho zdravého domu po 14.dnech od porodu šly oba domu plně kojeni.
Držím ti palečky aby jsi se dobře rozhodla kde budeš rodit.

jankabr
30. črc 2010

ahoj holky, pridavam sve zkusenosti s Bohunicema. Rodila jsem ani ne pred tydnem a ze zacatku to vypadalo dobre, pani doktorka ochotna, ze jen mame chvili pockat, nez se uvolni porodni box. Moc jsem chtela nadstandard, ale nakonec byl volny jen normalni, tak jsem byla rada, ze mne nelifruji na Obilnak. Ale pak uz veskera moje radost skoncila. Prvni porodni asistentka byla fajn, bolesti se daly vydrzet. Sice jsem chvili divne zirala na doktorku, kdyz mi okamzite nabidla epidural, ale asi poznala uz tehdy, ze jsem extremne neodolna proti bolesti, takze nakonec mi jeji nabidka prisla vhod. Pak se ale vymenily smeny a prisla priserna porodni asistentka. Nejen, ze se nepredstavila (ted uz vim, ze se jmenovala Klara Rysava), ale pristupovala ke mne jako jedne v rade, vubec zadny lidsky pristup jako ke clovekovi. Vyctla mi, ze nevim, kdy mi praskla voda, pritom doktorka pri prijmu i prvni porodni asistentka by asi poznaly, ze uz mam prasklou vodu, takze jedine logicke reseni bylo, ze praskla nekdy mezi vysetrenim prvni PA a vysetrenim, ktere provadela ta druha. Pry, ze kazdy vi, ze voda odchazi pomalu a ze jsou dva druhy predni a zadni a ze jsem to mela poznat. Pak mi bez reci napichla antibiotika, protoze musi chranit miminko, nicmene od te doby jsem uz nemohla slezt z postele nijak si ulevit v jine poloze. Pak jeste pridali oxytocin, takze bolesti zesilili a jejim jedinym uklidnujicim prostredkem byla veta: Co jste cekala pani, rodite. A jiny zensky to zvladaji i bez epiduralu. Nacez jsem ji neco rekla, samozrejme v afektu. Ona to neunesla a odesla s tim, ze tady taky nemusi byt. Fakt profesionalita sama. Jeste ze tam pak prisla pani doktorka Vlasinova. Byla naprosto senzacni a velice rychle pomohla Kacence na svet.
Sestinedeli v Bohunicich bylo v pohode a sestricky, jak zenske i detske, fajn. Prostredi moc pekne a byly jsme jen dve na pokoji. Akorat dostat jako kojici matka na obed zelny salat asi nebylo moc koser.

staninka77
30. črc 2010

@jankabr-Tak to je mně líto co jsi si užila při porodu to jednání je někdy strašné hned bych so vyžádla jinou porodní asistentku kdyby to tak šlo. 😉
Hlavně si užívej malého tvorečka už jste doma.
Já teda na Obilnák nedám dopustit. 😉
Chtěla jsem jed do Bohunic rodit a bohužel mně to nějak nevyšlo.

alti
31. črc 2010

Nevím jaké máte informace, ale moje švagrová ležele jako riziková v Bohunicích a protože se těhotenství nedařilo udržet a miminko bohužel chtělo ven - dost brzy, byla převezena na Obilňák k akutnímu císaři a miminko je na neonatologii. Záleží na miminku jak je velké (zralé). Větší si už nechávají v Bohunicích, ale extrémní nedonošenci jsou stále předáváni na Obilňák. Takže není pravda, že by už ta neonatologie byla přestěhovaná do Bohunic.

selene
14. srp 2010

Holky, chtěla bych vědět jak se díváte na ty mladé doktorky a doktory ve FN Bohunicích a jestli jste na některého kápli u porodu ??? Nemám k nim moc důvěru a neměl by tam s nimi být nějaký starší kolega, který dohlíží? V ambulanci jsem se setkala s mladou doktorkou i doktorem. Poté tam proběhl ještě jeden mlaďoch a pak tam byla chvili i doktorka, která byla otrávená z toho kolik má bab před sebou ještě, obracela oči v sloup a celkově mi přišla děsně arogantní, že ani snad svou práci nedělá ráda... Mám z toho rozpačité pocity a nevím jestli nezvolit jinou porodnici.

sunea
14. srp 2010

ahoj @selene, ja som v Bohunicich chcela rodit, ale nakoniec sme skoncili na Obilnaku (naraz prislo v noci do Bohunic vela zien, na rano mali naplanovane este nejake indukcie, tak nas poprosili, ci by sme nesli na Obilnak, lebo sa mi porod este len rozbiehal). Na ambulancii, aj ked som tam chodila na monitory a niekedy tam bolo fakt vela zenskych, som mala samych mladych doktorov a doktorky, vsetci profesionalni. Ked som tam prisla "rozrodena", tak mala sluzbu tiez mlada a pekna dr., vyzerala unavene, uz nemala silu sa usmievat, ale zase jednanie profesionalne, a velmi velmi slusne... Ono asi treba brat v uvahu, ze su to tiez len ludia a ked maju napr. 20 porodov denne, je to narocne...kazdopadne urob, ako uznas za vhodne. Inak vacsinu casu pri porode je s tebou porodna asistentka, nie doktor/ka, ti chodia az na zaver alebo ked su nejake komplikacie. Drzim moc palce. 😉

blanka.k
14. srp 2010

@selene V Bohunicích jsem rodila 3 dny, za tu dobu se myslím vystřídaly všechny směny, vesměs mladé PA, je jedna starší, a ta byla taková "odtažitější", s ostatníma jsme ještě vtipkovali (teda kromě posledních pár hodin 😀 ), pak nastaly kompikace, tak mě rodily 2 mladé PA a mladý doktor s doktorkou, všichni max.profesionální. 😉 I při hospitalizaci v těhotenství a pak na monitorech bbyli vesměs mladí doktoři, a vesměs i fešáci 🙂))) Na Obilňáku mi doktor kolem 50 let předepsal takové prášky, kterýma mě v 2.trimestru předávkoval a dávaa jsem se asi 2 týdny dokupy 😅 Vůbec jsem to neřešila,mladí, staří, dostatečné vzdělání a atestace musí mít všichni, ale chápu tě, já vypadám mnohem mladší a občas jsem se taky v práci setkala s torchu zvídavými a udivenými pohledy 😔 Věřím, že v takové "mega porodnici" jako jsou Bohunice můžou za pár le získat víc zkušeností (přece jen tam posílají rodit těhotné s vážnými zdrav.problémy z celého kraje), než leckterý "starý" doktor v nějaké menší porodnici 😉 źádné stresy, jak píše Sunea, nakonec můžešskončit v úplně jiné porodnici,a v Brně bych se nebála rodit kdekoliv 😉

silvie22
17. srp 2010

Holky jak je to ještě s vybaveností v Bohunicích? Myslím tím jestli si mám sbalit už i dětskou kosmetiku,porod. vložky a tp. 😅

blanka.k
17. srp 2010

@silvie22 jsem ležela na 4 různých pokojích (porod - pooperační, klasický a nadst. + hospitaliacze na klas.), a na většině byly v šuplících stolků vložky, ale jen tak naházené, to bych neriskovala. A pro děti šťourátka do uší a líh na pupík, a na jednom bylo cosi na zadek 😉 JInak byly k dispozici noční košile pro maminy, jednorázové "přebalovací" podložky pod zadek na prostěradlo po porodu a veškeré oblečení a zavinky pro děti. Taky při koupání mimča do toho kápnou něco svého. Zbytek musíš mít svoje. 😉

silvie22
17. srp 2010

@blanka.k Děkuju. 🙂 Takže koupím a přibalím vložky.Chtěla jsem s koupí dětské kosmetiky počkat až co mi doporučí protože se neumím rozhodnout co vybrat.Ale budu to tedy taky muset zmáknout ted. 😠

blanka.k
17. srp 2010

@silvie22 no, v Bohuniícch ti extra nic moc neporadí, je tam dost fofr. Myslím používají Johnson,o kterém tady dost lidí psalo, že jim nevyhovuje, náš pediatr ji taky moc nedoporučuje 😅 Do té porodky ti stačí akorát těl.mléko + ev.něco na zadek, mě když sestrřička dávalaa malýho (do 3.dne byl na novoroz.odd.), tak říkala, že ani zadek nemusím ničím mazat, když nebude mít opruzeniny). Co jsem dostávala nějaký jejich dárkový kufřík,tak tam zrovna vzorek Bepanthenu (na bradavky + xadek) a Rybilky (na zadek) byl 😉

myska
18. srp 2010

@silvie22 no, jak píše blanka, vložek dostaneš pár po porodu, cca 6 ks, to stejný plínky, těch je taky pár, přebalovací podložka jen jedna, takže si taky přibal ještě svou...
S tou kosmetikou bych to moc neřešila, koupat tam budeš 1x, někomu to vyjde na 2x, sestry do vaničky něco kápnou a nebo vůbec nejlepší je čistá voda a pro malinký miminka se doporučuje slunečnicový nebo olivový olej, já si tam v tomto ohledu nevezla nic. 😉

terak
18. srp 2010

Muzu se prosim zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s predporodnim kurzem primo v porodnici? Byva to jedna nebo dve hodiny + provedeni po salech. Nechci chodit na klasicke predporodni kurzy treba do Vetrniku, neni mi to vubec sympaticke, ale nejake info se dozvedet chci. Bohuzel na strankach porodnic nic neni :( Diky za radu

blanka.k
18. srp 2010

@terak byla jsem na tom 1., te´d někdy nedávno jsem to tu psala, koukni trochu zpět 😉 JInak tady je info a kontakty:
http://www.fnbrno.cz/article.asp?nArticleID=223... 😉

terak
18. srp 2010

@blanka.k Diky, mrknu na to.

Kdyz uz se ptam, nemate nekdo zkusenost s timto kurzem? http://www.mamicentrum.cz/predporodni-kurzy.html

prcekpet
18. srp 2010

@terak pani Rysavou vrele doporucuji, chodila jsem k ni jako prvorodicka, tato zena se nikdy nezamracila, vse krasne vysvetli, zopakuje....pusobi velmi vyrovnane, vi o cem mluvi a kdyz jsem mela problem s kojenim, prijela za mnou domu....ona je moje slunicko a diky ni jsem se NIKDY nebala porodu a ani ted se porodu nebojim! A vubec dodala mi spoustu energie!!!!

holky v patek jedu poprve na monitory do Bohunic, protoze moje dr. ma dovolenou...normalne bych do Bohunic prijela jen rodit, ale ted tam musim jit na komplet vysetreni plus monitor a bojim se, at mi neudelaji "hamiltona" a nevyvolaji porod....jak to tam probiha? Prej i kdyz jses objednana cekas i 2 hodiny po Tvem terminu. Jenomze ja si musim sehnat hlidani a nemuzu rict, hele je to na 2 hodiny a pak ve finale prijedu za 4 ☹

sunea
18. srp 2010

@prcekpet s tym cakanim mas pravdu, bohuzial sa to ale neda ovplyvnit. Ja som niekedy cakala 10 min, inokedy aj 2 hodiny... niekedy musia monitor niekomu opakovat, do toho chodia zeny na prijem apod... Co sa tyka Hamiltona, podla mna ho nemaju dovod robit, pokial neprenasas. A na mne to neskusali, ani ked som prenasala. Kazdopadne, ked sa toho bojis, tak to doktorovi pred vysetrenim povedz: pan doktor, neprajem si, aby ste mi robili Hamiltonov hmat. Lebo ako sa hovori: lina huba, hole nestesti...

blanka.k
18. srp 2010

@prcekpet Souhlas se Sunea, já snad čekala max.hodinu, v tom jsem měla štěstí, ale asi 3x jsem musela ještě odpoledne jednou , že se jim něco nezdálo a nakonec mi dělali toho Hamiltona,ale jen proto, že jsem měla prekklmapsii, bylo mi dost zle a malej musel ven, jinak by mě nechali být, byla jsem 4 dny po 1.termínu 😉

lojzina
19. srp 2010

@prcekpet ahoj,ani ja te nepotesim...cekavala jsem taky a nekdy dyl(ale to uz byl extrem)asi neco pres 3 hodiny 😠 .
A co se Hamiltona tyce-asi na posl.monitoru me dr rekl ze tomu trochu pomuzeme,prenasela sem asi 3.den,a hned me bylo jasny ze jde o toho ham.,tak sem mu rekla ze si to nepreju,aby ho delal,proste jsem proti.a on teda ze me jen prohlidne.Nekde sem i cetla ze bez souhlasu ho NESMI udelat.no a pak rrekl ze uz su tak nachystana ze ani nema cenu ho delat-druhej den sem tam dojela rodit 🙂 .Preju rychly a pohodovy porod 😉

prcekpet
19. srp 2010

ufff holky, to jste mne teda vubec nepotesily ☹ nastesti to dopadlo tak, ze muz si vzal 1/2dne dovolenou, tak nemusim mit placene hlidani...
k tomu hamiltonu, kamaradce ho prave udelali BEZ JEJIHO SOUHLASU... ☹

sunea
19. srp 2010

@lojzina @prcekpet Prave to je ten problem, ze vacsinou, ked uz ma zena termin alebo prenasa, robia Hamiltona niektori doktori "automaticky" bez toho, aby sa spytali. Mnohe zeny ani nevedia, ze im ho urobili, akurat citia vysetrenie ako velmi neprijemne az bolestive. Ja som si az spatne uvedomila, ze ked uz som bola v porodnici a maly sa hlasil na svet, tak sa o Hamiltona jeden dr. pokusal pri rannej vizite (bez toho, aby sa ma spytal) - vysetrenie bolo velmi neprijemne, bolestive a vrtal sa vo mne nekonecne dlho, pako. Aj tak sa mu to nepodarilo, len mi tym poblizil, nastval ma neskutocne (slusne povedane). Ak budeme mat druhe dieta, uz si na to dam velky pozor, nie som pokusny kralik.

sussanah
19. srp 2010

@prcekpet ja kdyz jsem jela na posledni prohlidku do Bohunic, tak jsem se pred vysetrenim zeptala, co a jak budou prohlizet a ze si rozhodne nepreju, aby cokoliv uspechavali. Dr se na me koukla a rikala, ze to sice nemela ani v planu, ale ze to chape a akceptuje. Takze za sebe doporucuji slusnou a srozumitelnou formou si vyjasnit jeste pred vysetrenim 🙂

selene
20. srp 2010

Když už jsme u těch hmatů a štourání, tak na toho Hamiltona bych si dala obzvlášť pozor, pokud člověk nepřenáší a není na to připraven 🙂
Já jsem odmítla vaginální prohlídku, protože mě minule po ní pobolívalo břicho celou noc, nevidím důvod proč se každý týden hrabat v rodidlech ženy. Akorát příště už si ji budu muset nechat, protože budu mít těsně před termínem. 😔

lojzina
20. srp 2010

ahoj..me teda tenkrat dr chlacholil ze to pry neni az tak hrozny,netrva to dyl nez 2 minuty pry,a ze kdyz budu spolupracovat tak to zvladnu.to urcite,su rada ze sem se tomu vyhnula

prcekpet
20. srp 2010

@selene muzu odmitnout vaginalni vysetreni, kdyz musime chodit do poradny kazdy tyden? Tak to je drsne, to jsem fakt nevedela, no me se to taky nelibi, ze se mi tam stouraji...
nicmene dnes to bylo rychle a v porodnici klid, cekala jsem asi 2 minuty a uz jsem byla napojena na monitoru, po chvilce jsem uslysela jedno zastenani a pak jedna rodicka prijezd 😀 tak doufam, ze pristi tyden se to taky tak podari... a jinak tam byl ten dr. s tim silenym "teroristickym" jmenem....velmi prijemny a vse vysvetlil pomalu. 🙂

selene
21. srp 2010

@prcekpet no tak pokud máš dobrý monitory, tak proč? Stejně je to informace jen pro ně. Já mám třeba gynekologa, který do mě taky nešťoural během těhotenství, jinak by mě nikdo v poradně neviděl 😀 A za dob našich mamek, jen kontrolovali bříška pohmatem z venku, a taky jsme se narodili 😎
Toho tmavýho jsem taky viděla, je takovej malinkej,že?

myska
21. srp 2010

Mě dělali Hamiltona u obou porodů, a u obou porodů to bylo před termínem, u prvního jsem už byla otevřená, doktorka se zeptala, zda může tomu trošku pomoct, já jsem na to kývla, druhej den jsem šla rodit.
U druhýho porodu jsem si o něho řekla sama, nachystaná jsem už byla, do termínu mě zbývalo 8 dní, jen co jsem přijela dom z porodnice, začaly slabý kontrakce.
A pochybuju, že byste hamiltona nepoznaly, páč to fakt docela dost bolí...

No a ty čekačky jsou tam blbý, to jo. Poprvé jsem čekala přesně 2 hodiny, podruhý to byla necelá hodinka, šlo to rychle...

prcekpet
23. srp 2010

ufff, tak ja to chci nechat vsechno na prirode...zadneho hamiltona...jojo dr. je takovy drobny 🙂
tak ja jim to v patek reknu at do me nehrabou, protoze na kazde poradne mi tam strci ruky...no 1x za mesic to jde, ale kazdy tyden, fakt neee....uvidime co v patek, treba by si me tam mohli nechat, protoze moje mamka ma narozky, tak by to byl hezky darek 😀

selene
23. srp 2010

@prcekpet tak to se tam v pátek potkáme. Poznáš mě podle oteklých nohou. 😉 Do mě tam teď budou hrabat, když jsem minule nechtěla (byla jsem jak ty 38tt), předem jim ale řeknu, že jsem na to citlivka, ať jsou jemní.
@myska já taky nechci hamiltona. První mimi se mi narodilo dva dny před termínem. Praskla mi sama voda, tak snad to tentokrát bude taky tak. Do termínu ještě týden...

prcekpet
24. srp 2010

@selene jdu tam na 13:30, dnes jsem mela pocit, ze to ani uz nestihnu a do patku nevydrzim 😀 ja prvni ditko mela tyden pred terminem a taky praskla sama voda, tak doufam, ze to ted bude taky tak.....jeste ocekavam na kazdem zachode, ze uvidim hlenovou zatku.... 😀 😀 jo tak nohy mam bolave a mam pocit, ze i natekle, ale jsem na detralexu a to by ty otoky nemely byt....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru