Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

blanka.k
9. čer 2010

@terak - v Brně se registroivat nedá, až budeš rodit, tak buď bude místo nebo nebude 😅 Vím, že holky v Praze to řešily a fakt ráno šup na první metro, aby chytly "fleka". Já teď budu chodit na gyn. do soukrom.centra, a tam mimojiné píšou:"zajištění porodu v brněnských porodnicích", tak možná pokud chodíš k nějakému takovému mudr., tak sezkusit zeptat, jestli to tam nemají nějak protekčně 😅

lendam
9. čer 2010

v Praze je to fakt peklo s porodnicemi, dobre je si najit gynekologa co je i porodnik v nejake nemocnici.

blanka.k
9. čer 2010

@lendam - tak tak. Já se právě na registraci ptala v 8tt v Brně, protože jsem předtím bydlela v Praze a kamarádky měly šílené historky o registraci, a mudr. se jen zasmál, že nejsem v Praze, že není potřeba , ale že kdo ví, že třeba časem to taky tak zavedou 😅

naty
9. čer 2010

no, já nevím, ale zase se tak bát nemusíte 😉 ...budete chodit do poradny do porodnice, takže se můžete zeptat a taky uvidíte, kolik je mamin...já rodila v lednu a asistentka mi říkala, že mají 10 porodů denně a taky to v pohodě dávali.. 😉 ...sice lítali z boxu na box, ale já sem si v podstatě ničeho moc nevšimla, kromě toho, že neměli hned první den volno na pokojích, kde můžete být s dětma pohromadě, ale dali nám je pak stejně v postýlkách a přebalovali sme prostě na postelích...

storm07
9. čer 2010

Ahoj holky, my jsme s Bohunicemi byli spokojeni. Porodní box jsme měli nadstandartní. Měli jsme štěstí na dobrou PA. Pak v 6. patře taky pohoda až na 2 sestřičky na dětském. Některé sdělovaly informace opravdu nevhodně a úplně zapomínaly na vaše rozjeté hormony. Díky tomu u mě jedna spustila stavidla slz,které jsem neuměla ovládnout. Jak říkám je to o lidech. Rodit bych tam šla i příště.
V brněnských porodnicích se neregistruje. Ŕíkala PA,že by ji zajímalo jak to v Praze dělají. Když nemůžou vědět dopředu,kdy kdo začne rodit.
Oni slíbit místo nikomu nemůžou - je to od hodiny jiné. Takže se může stát,že vás pošlou jinam.

blanka.k
10. čer 2010

@storm07 - nebyla ta dětská sestra taková starší, tlustší a nakrátko? 😅 Ta rozbrečela mě 😅

deyana
10. čer 2010

taky jsem jela do Bohunic, 70km od domova a vyplatilo se.. nastoupila jsem tuším v 8 ráno a po mě už přijali jen jednu paní, seděly jsme spolu v čekárně. Takže jsem měla štěstí.. byla jsem naprosto spokojená s veškerou péčí, která se nám dostala, to bych v našich končinách neměla.. jen problém s epiduralem, od svojí Dr. jsem měla papír s krevní skupinou, oba jsme to věděli a mysleli jsme si, že ho nemáme u sebe.. samo že tam pak byl, ale to jsem zjistila až doma. Tam mi už epidural nestihli dát, protože jsem 2x zatlačila když jsem neměla a jelo to jak po másle. Ale 3h neuvěřitelných bolestí až ke mdlobám mě stále odrazují od dalšího prcka :/ Stejně druhé porody bývají rychlé, tak bych asi tu cestu už nezvládla, leda tak jet hned když budu mít podezření a doufat, že než tam dojedu, se to rozjede natolik, aby mě přijali.. trochu sázka do loterie no :D Mrzí mě to, že v našem kraji není dobrá nemocnice.

nis
11. čer 2010

Před třemi měsíci jsem rodila na Obilňáku, porod byl vyvolávaný a jak na ambulanci tak samotný porod probíhal naprosto pohodově. Nikdo nás zbytečně nrušil, ale když jsme zazvonili během chviličky u nás byla asistentka (paní Brzobohatá , ještě jednou díky) a maximálně se nám věnovala. Před každým zákrokem upozornila co se bude dít, zeptala se jestli souhlasím. Miminko jsem dostala hned na bříško první ošetření proběhlo na pokoji,kojení... Šití, sprcha a stihla jsem i oběd byl malý u taťky.
Takže deset z deseti. Pak nás přeložili na šestinedělí a to nic moc. Když odnášeli malého zvážit změřit prosila jsem sestru ať mi ho hned vrátí pokod bude OK co možná nejrychleji, čekala jsem dvě hodiny a nakonec si sama volala.Byla jsem mimo klasický odd. (vůbec jsem netušila kde mám mimčo-na předporodním kurzu jsem totiž nebyla) možnost dostat se na nadstandart o který jsem měla zajem téměř nulová, bohužel nevím kolik jich mají ale asi jen jeden. Dětské sestřičky moc milé. Doktoři taky. Kvůli slabé žloutence jsme museli zůstat o dem dýl, následoval přesun z "našeho pokoje" na tzv. hostinský pro pět lidí, naštěstí jsme byly jen tři. Tím že já byla propuštěna tak jsme přišla na nárok na oběd-ten šlo zýskat jen zakoupením stravenky na vrátnici a pak si zajít někam přes dvůr do kantýny(propustili nás dřív než jsem měla tu čest) jelikož začátkem března je dost zima a oblečení bylo u nich v šatně a nemohli mi ho z nějákého důvodu vydat čekala by mě cesta jen v košili?? Nakonec po propuštění následovalo hledání klíče od zmíněné šatny a pak cesta v zimě do sklepa pro oblečení.
Shrnuto předporodní péče a porod samotný super bez jediné chybky,pobyt na šestinedělí-personál se snaží ale nastavený systém je nevyhovující. Příště bych chtěla rodit zase zde ale vyhnout se šestinedělí
Ha jsem se rozepsala, možná trochu nepřehledně kdyby někdo potřeboval dovysvětlit co a jak myslím tak doplním.
Všem pohodový rychlý porod bez komplikací a spokojené zdravé dětičky ať na Obilňáku nebo někde jinde

bufina
12. čer 2010

Já jsem rodila v Bohunicích. Se vším jsem byla spokojená, až na dětské oddělení. Malej se narodil předčasně, takže byl v inkubátoru. Narodil se v 21.05. Jen na vteřinku mně ho ukázali a odnesli ho. Celej večer sem se pak na něho ptala, pořád slibovali že někdo přijde a řekne mně co a jak. A taky doktor přišel. Ve dvě v noci se rozletěli dveře, rožlo světlo a doktor mně teda řekl jak na tom je. Dostala jsem se za malým druhej den odpoledne, byla jsem po císařu. Tak mně sestřička řekla jen pár informací a na zbytek že si musím počkat do druhýho dne, že v 11 doktorka podává informace. Narodil se 19.12., mně pustili na 'Stědrej den dom. Odcházela jsem od něho a bulela jak želva, tak mně sestřička aspoň dovolila ho pohladit. 25.12. ho dali už do postýlky, že inkubátor nepotřebuje. Tak sem za ním pár dnů jezdila a vozila mlíčko. Vím že dětská JIP není obyčejné oddělení, ale aby matka mohla vlastní dítě vidět jednou denně jen od 15 do 16 hod., to mně přijde docela krutý. Pak 27.12. sem se opět naivně zeptala sestřičky co malej, jak je na tom. Spustila na mě že ani ještě neumí pořádně jest, že jenom spí, takže tak honem nepůjde dom. Nenechali mě ho ani zkusit nakojit, že by se tím unavil..... Další den jsem mluvila s doktorkou, ta byla teda strašně milá, mně řekla že už by mohl malej jít brzo dom, dokonce hned další den. Tak jsem si konečně toho svýho koblížka odvezla po deseti dnech dom. Přišlo mně že se tam ke mně všichni chovali tak, že malej je jejich majetek a já do toho nemám co kecat, jako že mu dávají jídlo z flašky atd., i když je spousta jiných způsobů atd. Aspoň z mé zkušenosti se mně zdálo že jsem jako matka u nich byla až na posledním místě.

verisek
12. čer 2010

ahoj holky, tak musim potvrdit, ze na Obilnaku se snazili maximalne pomoct s kojenim, bohuzel u nas to neslo
porad se me ptaly, jestli chci pomoct atd.. jedna sestricka mi davala i kapky na zlepseni laktace, fakt se mi venovala..
detsky sestricky jsou taky v pohode, nenarazila jsem na zadnou protivnou, jen jedna detska doktorka byla takova divna, ale to je vsude
porodni box byl super i porodni asistentka, mila, vzdycky mi rekla co udelame, jestli to chci, manzelovi delala kafe 🙂 a poprodni jsem mela celou dobu nadstandart, takze parada..malyho jsem mela celou dobu u sebe, dokonce mi pujcili monitor dechu..
takze za sebe muzu obilnak doporucit

blanka.k
12. čer 2010

@bufina - ten dětský doktor přesně v 11 mě taky štval. Taky jsem se pořád ptala na to, jak je na tom malý, jeslti je ok, a sestry, že ke mě "dětská vizita" chodit nebude a ony nic neví, když je malý na novorozeneckém, a že pokud chci info, tak každý den v 11 (to mi řekly v poledne 😅 ), další den jsem se psych.připravila, ale dolezla jsem na WC a bylo mi tak zle, že jsem na to nov.oddělení nedošla. Tak jsem to pak obrčelea, jak jsem neschopná matka, že ani nedojdu se poptat na syna.... 😅 Rozhodně bych uvítala, kdyby by ta dětská vizita s mudr. chodila i k maminám bez dětí (po císaři, děti v inkubátoru, atd.) a podávali aspoň stručné info. Pořád se chystám napsat jim děkovný email, tak bych jim ato tam dala jako námět 😅

bufina
12. čer 2010

@blanka.k trošku by se tam mohlo něco změnit. Když jsem šla za malým, tak sestry si tam seděli, popíjeli kafíčko, žádná tam za mnou třeba nepřišla s tím že by mně řekla že si můžu malýho aspoň pohladit. Že tu byla ta možnost sem se dozvěděla až se odcházela dom. A taky se mně stalo že jsem šla za malým, automaticky jsem zamířila do místnosti kde byl minulej den a inkubátor prázdnej. Ve mně hrklo jak ještě nikdy. Pak se teda jedna sestra uráčila zvednout a řekla mně že malýho přestěhovali do vedlejší místnosti. Vím že ta péče o nedonošený děti je tam na špičkové úrovni, ale ta komunikace tam fakt chybí. Ani třeba za mnou nemusel nikdo chodit až na pokoj, když sem tam ležela tak jsem za malým mohla 4x denně, to mně snad někdo třeba mohl říct že je na tom malej zas o trochu líp, tak půjde na vedlejší pokoj. Prostě mně to z toho jejich přístupu tam přišlo jakoby to dítě ani nebylo moje, ale jejich.

terak
13. čer 2010

A když máte nadstandard, tak máte miminko u sebe?

naty
13. čer 2010

miminko máš u sebe vždycky, pokud mu nic není a si po všech stránkách schopná se o něj postarat... 😉

blanka.k
13. čer 2010

@naty - pokud jsi po císařském řezu, tak min. 1-2 dny ho nemáš, jen ti ho vozí na přikládání, aby se spustila laktace 😉 Já jsem rodila v sobotu odpoledne a já byla ok (teda v rámci možností po operaci) a malýho mi dali v pondělí odpoledne, takže za 48 hod 😉

naty
13. čer 2010

tak to jo, já byla po normálním a tam nám je dali teda ráno - rodila sem večer, akorát je vozili přes noc na kojení... 🙂

myska
14. čer 2010

Blanko, storm, tak zřejmě stejná sestra rozhodila i mě 😅 , já teda slzy udržela, ale měla jsem co dělat. Baba jedna.

deyana
17. čer 2010

Tak teda tu problémovou sestru si asi nepamatuju, mě tam rozhodila několikrát taková zrzka s dlouhým culíkem, mladá, to teda byla protivka... Pořád mi říkala, abych si nemyslela že půjdem dom (malá měla žloutenku), ale její poslední odhad byl špatnej a za 2h mi ji přivezli a ráno hurá domů.. Taky mě naštvalo, že celou dobu mi nikdo neřekl, že je žlutá, abych ji dala k oknu a najednou když jsme měli jet domů, tak mi tahle sestra řekla, ať si nebalíme, že tam tak týden zkejsnem. Mě teda připadala malá žlutá až po tom fotu.. předtím ani moc ne.. Pouštěli dom větší žluťásky. To jsem teda těžce nesla. Jinak teda my jsme si žádali po porodu několikrát, aby nám ji přivezli na pokoj, aby se taťka před odjezdem ještě pokochal, a čekali jsme 2 hodiny, nevím, proč si ji tam tak dlouho nechávali, vždycky tam na tom dětském ty děcka stejně jen leží tak jako by ležely u maminek, to jsem trochu nepochopila.
Kojení dobrý, ale malá neuměla sát, sestry mi pořád říkaly ať to vydržím, já si kupovala drahý kloboučky, odsavačky.. ale jak jsme přijely domů, bylo zle, jen řev, neměl mi kdo pomoct, 3 měsíce jsem odsávala s pomocí laktační poradkyně, krmila jsem výhradně injekční stříkačkou, protože ani z lahve mi malá neuměla pít - měla jsem mlíka na 1 dávku denně, bylo to v létě, strašně mě to omezovalo, nemohla jsem jít ani na 2h ven, pořád s odsavačkou, když jsem přiložila, okamžitě jsem měla v posteli potoky krve.. hrozný ☹

myska
21. čer 2010

Deyana, to jsme se tam mohly potkat 😉 a malej byl taky ve fotu - 2 dny.

muckacek
12. črc 2010

Holky, chci se zeptat, jestli jste některá náhodou nerodila ambulantně v Brně?

cincolina
13. črc 2010

@muckacek ahoj, kamarádka rodila ambulantně na Polní, měla dulu a byla spokojená...

anaji
13. črc 2010

ahoj holky, taky přidávám zkušenost z Bohunic.
byla jsem tam celkově moc spokojená, příště (i když u porodu jsem si přísahala, že žádný "příště" už nebude 🙂 ) bych šla zase tam. porodní asistentka moc příjemná a milá po celou dobu porodu, i na konci když už jsem byla dost protivná. akorát rodila 3 porody naráz, takže pořád odbíhala, ale jelikož jsem tam měla manžu, tak mi to až tak nevadilo. jediný co, tak jsem chtěla epidural a ač mi ho na začátku doktorka i přímo doporučila a vzali mi na něj krev, tak pak se mi prý "porod začal pěkně rozjíždět a epidural by to mohl zpomalit", takže mi ho nakonec nedali. rodila jsem na nadstandardním porod. pokoji, záchod i sprcha byly přímo tam, to bylo super.
no a pobyt na šestinedělí taky v pohodě, sestřičky vesměs moc milý. akorát je to tam teda šrumec, vůbec jsem si neměla čas oddychnout, pořád nějaká vizita, kontrola, pořád chodit převažovat malýho... ale tak to je asi v každý porodnici. no a nic moc teda bylo jídlo. 😝 ale za ty 3 dny jsem v tom fofru neměla čas si to ani moc uvědomit.
je to sice velká porodnice, spoustu porodů a dětiček a je vidět, že sestry nemají moc času se s každý dlouho věnovat a vše dopodrobna vysvětlovat (třeba kojení), ale to mi ani nechybělo. vše jsem měla nastudováno z koníka a naštěstí jsme s ničím neměli problém. 😉

prcekpet
13. črc 2010

ahoj,
chtela bych se zeptat, pred 2 lety davali v porodnici 10 plin pro dite, 10 poporodnich vlozek a nejake masticky. Davaji ted neco anebo si mam vsechno donest svoje? A co obleceni pro mimco? Jak to funguje, porad erarni i pro maminky? Na prohlidku jit nechci, v tom vedru bych nejspis porodila na chodniku a maleho pres cele Brno tahat nechci. Chtela bych opet do Bohunic. Byla jsem tam spokojena az na tu stravu a vazeni pred kazdym jidlem jsem bojkotovala a ze mi maly spal a nekojila jsem ho co 4 hodiny mi davala jedna sestra kapky, co jsem to za matku, ze nedam diteti najist. 😠 Mela jsem ji na haku, protoze abych budila dite a nutila ho jist mi prijde naprosto neprirozene. Me kdyby nekdo vzbudil a rekl mi ted musis snist 3knedliky, maso a omacku....poslu ho do patricnych krajin.
Ted jsem pripravena, ze se nenecham jen tak odbyt, ale lehce se mi to rika a nevim co udelaj hormony po porodu. A jeste posledni otazka kdyz je vse ok, dite je vzdy u matky, ze jo...

prcekpet
13. črc 2010

sem chtela napsat, ze kojit jsem mela co 2 hodiny, ale kojila jsem co 4 protoze maly spinkal. 😀 u zloutenkou me taky strasili, ale bylo to vse ok. Porad tu zloutenku meri kazde rano tim pristrojem?

blanka.k
13. črc 2010

@prcekpet Teď je plín myslím 6, ale nejsem si jistá, malý byl nějakou dobu na Novorozen.oddělení, takže tam mu celou dobu dávali jejich a já pak nedostala nic. Jsem vystřídala 3 různé pokoje za těch pár dní a na všech byly v nočních stolcích nějaké ty vložky (ale třeba jen 3), já si je teda nebrala, něpřišlo mi to moc hygienické, byly tam jen tak hozené 😉 Ale oblečení tam je k dispozici jak pro tebe, tak pro mimčo, když náhodou není, tak stačí si dojít 😉 A já taky pak kojila jak malý chtěl a kolik chtěla ty jejich tabulky vyplňovala tak, aby se jim to líbilo 😅 🤐 Žloutenk nám měřili i několikrát denně, protože šikmoocí by nám tu barvu kůže mohli závidět, ale jinak ji měří jak píšeš 😅 A dítě je u matky pokud to jde 😉 Jo a s tím odbytím to plánuju stejně při dalšímporodu... 😅 😀 jenže pak po porodu má člověk asi jiné starosti a ty hormony atd, že asi bude "držet hubu a krok" 😅

sunea
14. črc 2010

@prcekpet ahojky, plienociek davaju myslim 6, nejaka "erarna" kozmetika tam je (na prdelku, na umyvanie, na pupik). Oblecenie mozes mat svoje, ale je k dispozicii aj erarne (pre ciste si mozes ist aj sama, ak potrebujes, akurat cez vikendy s tym byva niekedy problem, lebo vtedy v pracovni nepracuju). Co sa tyka krmenia, ja som mala tiez dost spave dieta. Ono to nahananie ohladne krmenia nie je len tak pre nic za nic (sice som mala na to podobny nazor, ako ty, a az po porode som si nastudovala par info, tak som nazor zmenila). Prve 3-4 dni ma sice deculo este nejake ziviny od teba, ale potrebuje papat aspon kazde 3-4 hodky - ono je este dost slabe na to, aby sa tak casto budilo, preto mu obcas treba pomoct (aj ked u nas to teda bol boj :-/). Ked bude castejsie papat, rychlejsie zosilnie a lepsie nabehne na nejaky rezim. Dalsia vec je rozbehnutie laktacie - ja som toto podcenila, nechala som maleho spavat a mlieko sa mi nerozbehlo dostatocne :-/ Ved uvidis, ako na tom budete vy, drzim ti palce, aby ste sa obaja mali v porodnici dobre 🙂

kaculka46
14. črc 2010

ahoj my jsme rodily na obilńáku a tam plínku dostane mimi jen po porodu pak už musí mít svoje.Na zadeček dostane nějaký vzorečky.Porodní asistenky bezvadný sestry na poporodním výborný jak ženský tak dětský,rozhodně nelituju.

prcekpet
14. črc 2010

holky diky za info.... 😉
sunea - s tim kojenim, jen co jsem prekrocila prah domova, maly byl na prsu co hodinu a pul, takze s rozjetim laktace nebyl problem, ale kazdy porod je jiny a ja jsem zvedava, co ten druhy prdolka bude potrebovat a jaky bude. Jinak u prvniho tehu mi vubec netekly prsa a ted mi tecou....takze to neresim a necham to na prirode. 🙂

sunea
15. črc 2010

@prcekpet 🙂 Jasne, priroda si poradi a keby sa jej nechcelo, tak si poradime same 🙂 Este som zabudla napisat, ze vlozky boli z bunicitej vaty, ale len na porodnom boxe (mala som nadstandard), inak potom na sestinedeli neboli, treba mat svoju zasobu.

prcekpet
15. črc 2010

sunea - jasne mam sbalene vlastni baliky. Shanela jsem je v lekarne, presne takove jak maji v porodnici a u sv. Anny mi rekla pani, ze takove jak maji v porodnicich dodavaji jenom do porodnice a je to prej jeden velikanskej pytel...takze zadne hygienicky balene 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru