Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

paffka
10. čer 2009

ahoj holky já rodila před 18 měsíci na obilném trhu ,už jsem tam byla hospitalizována od 16 týdne těhotenství cca 3x s různými problémy a nemohu se vynachválit doktoři a sestřičky na všech oddělení bezkonkurenční porod naprostá bomba skvělá porodní asistentka a skvělá doktorka .byla jsem nastřižená a když mě šila tak jsem dostala umrtvení aniž bych si o něho měla říkat.jak asi ve všech nemocnicích to šestinedělní bylo strašné sestry nebylo vůbec vidět když sme chtěli s něčím poradit tak nás hnali na děcké k sestřičkám asi se na vzájem nemají moc rádi.bývá tam aji přednáška pro maminky doporučuji na ní jít dozvíte se moc dobrých rad a odpoví vám na cokoli.s kojením jsem taky měla problém ale pomohli mě holky se kterýma jsem ležela uplně mě uklidnili takže maminy nestresujte se když hned mléčko neteče nebojte potom budete jednou rádi až přestanete kojit🙂)jen doporučuji berte hodně vitamínu při kojení nepodcenujte to poradtě se s dětskou doktorkou aby to neublížilo miminku ,já jsem vitamíny nejedla a uplně jsem si odminerizovala zuby takže pozoR!!!!JINAK VÁŽNĚ OBILNÁK NAPROSTO CHVÁLÍM A VŠEM VŘELE DOPORUČUJI MAJÍ TAM NEJLEPŠÍ KAPACITY A HLAVNĚ MAJÍ DOBRÉ DĚTSKÉ ODDĚLENÍ KDYBY SE NĚCO NÁHODOU STALO S MIMINKEM .jen škoda že ho budou rušit:(

lidunka1981
10. čer 2009

pafko ale pry se uz vse stehuje prave do Bohunic i ty kapacity. Rikali to na dni otevrenych dveri prave v bohunicich. Ono rok a puj je celkem dlouha doba.

marrei
10. čer 2009

Tak já mám z Bohunic úplně opačnou zkušenost než Vlastovka 😕 Já jsem sestrám hrozně vděčná, že nás kojení naučily... Malá mi sice sála, ale někdy trvalo třeba i půl hodiny, než se přisála správně. Pak musela kvůli žloutence pod UV lampu, sestra mi tehdy řekla, ať ji stihnu nakojit pokud možno za 20 - 30 minut, že pak by měla jít zpátky pod lampu. Já na to, že malé někdy trvá i půl hodiny, než se vůbec přisaje, sestra na to, že to je špatný, že to by taky pod tou lampou mohla zůstat i 4 dny, když budou dlouho mimo to světlo... Tak jsem ji poprosila, ať mi ukáže, co teda dělám špatně - hned mi to ochotně ukázala, od té doby nebyl jedinej problém. Jen jednou to malé zase kapku dýl trvalo, já začala být nervózní, tak jsem poprosila jinou sestřičku, ta mi ukázala jak se dělá s kloboučkem - a zase no problem. Vlastně jsem nakonec ráda, že malá pod tu lampu šla, jinak bych se sester asi ani nezeptala, co dělám špatně, a bojovaly bysme s tím samy mnohem dýl.
Koukám, že fakt záleží na lidech... 😔

lidunka1981
10. čer 2009

No jasne ze clovek musi mit stesti na sesrticky. Je to jen jejich povolani. Ale taky se nesmime bat se zeptat na vse. No jsem zvedava na sebe 😀

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
svataterezicka
10. čer 2009

Taky mám z Bohunic výbornou zkušenost co se týká porodu i šestinedělí. Mlíko se mi vytvořilo až třetí den (to už jsme byli doma) ale i tak mi pomáhali s "kojením" neboli jak přiložit mimčo. Malá i občas brečela, jelikož jsem nevěděla co chce šla jsem normálně na dětské a tam mi ukázali nejdřív jak správně přiložit a pak mi nabídli i příkrm kdyby měla málo. Dokonce mě i zastavili na chodbě s malou když jsem šla a ptali se jestli malá už líp přisává, kdyby ne že se mám zastavit a tak. Zkoukli tabulku kde jsem zapisovala a byli všechny moc příjemné a ochotné vždy pomoct a poradit a to i v noci. Ptali se vždy při příchodu na pokoj jak se máme my i děti - a čekaly vážně na odpověď. Radily co s nalitýma prsama, popraskanýma bradavkama - samy se zajímaly. Ale platí holt líná huba holé neštěstí, když mám problém tak se přece zeptám.

vlastovka385
10. čer 2009

Terezicko, já jsem chodila na dětské oddělení před každým kojením, ale bylo to k ničemu. Mají tam toho moc, já to chápu, sestry nemají na starosti jenom kojení, ale pak proboha nerozumím tomu, proč tam nemají laktační poradkyni, která by se věnovala jenom kojení. Možná byla fakt chyba v komunikaci, nicméně jsem měla pocit, že tam nikomu zas tolik nezáleží na tom, aby se maminka rozkojila, kojíte fajn, nekojíte, no co se dá dělat, sežeňte si flašku. Ony jsou tím prý Bohunice dost pověstné.

paolin
10. čer 2009

vlastovko, to je škoda, že jsi tak dopadla. já byla v Bohunicích 2x a co se týče kojení, tak za 1. i nás druhorodiček se ptali, zda potřebujeme poradit. byla s námi prvorodička, která měla opravdu problém s kojením a věnovaly se jí dvě sestřičky. když jsme odcházely, dostaly jsme kontakt na laktační poradnu a volat jsme mohly ve dne v noci. co vím, tak z porodnic v Brně mají největší procento kojících maminek. ale je fakt, že já tam byla před rokem, tak se vše mohlo změnit 😒

bertica.h
11. čer 2009

ja som s kojením pomoc neptrebovala(čo to som sa naučila pri dvopjročnom kojení prvej dcéry),ale čo som si všímala,sestričky sa veľmi snažili a mamičky ked o pomoc poprosili,vždy sa im jej dostalo.

lidunka1981
15. čer 2009

Ahojky tak co v Bohunicich rodil tam ted nekdo?? 😵

miran.da
15. čer 2009

lidunka1981 zitra tam jdu na kontrolu a behem dvou tydnu tam budu rodit 😉

lidunka1981
15. čer 2009

Tak napis jak to probihalo ju?? Kdy se chodi na prvni kontrolu do porodnice?? 14 dni pred porodem??

miran.da
15. čer 2009

lidunka1981
asi je to podle toho kdy te tvuj dr. tam posle...ja jsem tam uz byla ve ctvrtek...udelali mi monitor a utz a bylo to...vic se toho neresilo protoze jsem byla u svyho dr. v utery...

katerinka.kr
19. čer 2009

Vlastovko, úplně jsem koukala, jak jsi popsala Bohunice, tak přesně jsem to cítila i já, porodní oddělení super, naprostá spokojenost, profesionalita, čučela jsem na drát, ale o to větší zklamání na poporodním. Opravdu záleží na lidech, ale abych nebyla nespravedlivá, pár sester tam bylo OPRAVDU dobrých, ale jako celek bohužel ☹

iveta06
26. čer 2009

Ahoj holky, taky bych chtěla rodit v Bohunicích, můžete mi někdo poradit co sebou do porodnice?
Rad je mnoho, ale chtěla bych vědět přímo o Bohunicích. Nebyla jste náhodou některá na předporodním kurzu?

lidunka1981
26. čer 2009

Iveto: Katty.k na predchozi strance psala co s sebou do porodky. Ma tam i odkaz na svoji stranku kde ma vse pekne napsane. Najdi si to.

iveta06
26. čer 2009

děkuji za upozornění, jsem už z toho fakt zblblá 😀

staninka77
26. čer 2009

Ahojky.
😉 je 🙂 n se chci zeptat jsem uplně na měko kam mám jit rodit zda na Obilnák nebo do Bohunic 2.jsem rodila na Obilnáku ale po třetí to chcu změnit.
Chodím do rizikové poradny na Obilnák a taky už jsem před týdnem musela jít na odběr plodové vody a taky na odběr pupečníkové krve ale to bylo v Bohunicích moc pěknej přístup ke mně PA měla že asi pujdu tam zda se teda osvětší že je vše v naprostém pořádku a mimísek je bude zdravej.
Jinak jsem taky ráda že tahle dizkuze je alespoň více maminek tu píše jak se chovají třeba v ruzních porodnicích.

iveta06
29. čer 2009

ahoj, potřebovala bych poradit jak se mám objednat na monitorování ozev do Bohunic 😨 a můžu si vybrat den nebo vše určuje sestra?????? Můj lékař mi vypsal jen potřebné papíry .

lidunka1981
29. čer 2009

iveta06: tak si tam zavolej a oni ti vse reknou..

kustka
30. čer 2009

Ahoj holky, tak já mám z sebou čerstvý porod v Bohunicích a z mých zkušeností můžu jen doporučit! Váhala jsem dlouho mezi Bohunicema a Milošem a nakonec se rozhodla pro B. z důvodu lepšího zázemí (odborného, dětská JIP atd.). Byla jsem opravdu moc mile překvapená, protože jsou tam opravdu profíci 😉 Při porodu se střídaly směny, na mě vyšla super PA i Dr. - byly úžasné jak po odborné, tak po lidské stránce, byly to prostě andělé a já jim jsem strašně vděčná za to, jak se o nás postaraly 🙂 A na šestinedělé taky pohoda - opravdu! Až na jednu dětskou doktorku, která byla výživná (a přišlo mi, že se tam zjevila jaksi omylem) byl všechen personál(ženské i dětské sestry) fajn -ochota, podpora, fakt super 🙂

kustka
30. čer 2009

Omlouvám se za překlepy - píšu ve chvilce, kdy malinká spí a navíc jsem ještě plná emocí, tak to podle toho vypadá 😉 Ale můj osobní názor na Bohunky myslím vážně - já půjdu příště zase tam!

hrozinka
1. črc 2009

ahojky maminky, jestli můžu přidat svůj názor tak ja rodila u miloušů a nemám si na co stěžovat, přijela jsem tam už v 6 ráno, porod trval do 4odpoledne a v nemocnici jsem byla do pátku, byla jsem riziková z důvodu trombozy a nemám si na co stěžovat, chovali se tam k nám sqele, jak k maminkám tak k miminkům, laktační sestry taky boží a dokonce tam i sqele vaří 🙂 🙂 mohu jedině doporučit 😉

lucianas
3. črc 2009

Ahoj,

Kustka, moc gratuluji k narození malé Agátky, ať vám přináší jen samou radost a spokojenost.

Vlaštovka, tak to teda není moc příjemná zkušenost, na tom šestinedělí by snad měli poradit, od toho jsou tam,ne? A zvlášť, když se jedná třeba jen o prvorodičku. Taky jednou nebudu vědět, co a jak s mimčem, tak rady bych ocenila. Tak nevím, nevím, jestli ještě nebudu přemýšlet o jiné (pořád se rozhoduji nad dvěma, to asi nechám na tu druhou).

lucianas
3. črc 2009

Marrei, tak sice opačná zkušenost, ale taky zkušenost. Tak asi hodně záleží na tom, na koho vážně narazíte.

kustka
5. črc 2009

lucianas, děkuji za gratulaci - budu Ti držet palečky, aby u Vás všechno dobře dopadlo a Ty jsi byla na podzim šťastnou maminkou 🙂 Koukám, že jste si taky nenechali říct pohlaví - my taky ne a bylo to super překvápko - schvaluji 😉

lucy.l
7. črc 2009

ahojky holky, jen dotázek, sebou do porodky stačí kopie oddacího listu ?

A z porodnice (z Bohunic)jste šly už s RL dítěte ?

Gratuluji všem k miminkům !!!!

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucy.l
8. črc 2009

fíha, až za tak dlouho ? To se mi nezdá

paolin
8. črc 2009

jo, jak píše magda. rodný list cca 14dní po narození. teď už asi i dýl, když je tolik miminek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru