Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sunysara
4. únor 2010

holky tak jsme zpátky z kontroly, dobrý za týden zas prý to drží tak snad tam malej zůstane do termínu.

blani jak je????

lisanda
4. únor 2010

sunysara - Ahoj nedá mi to nereagovat . Mudr Sedláková je kr..., po porudu mě šila jak kus hadru, nereagovala na to že to bolí, na můj dotaz kolik mám stehů - proč se ptáte, absolutně se mnou nekomunikovala ani s manželem -ptala jsem se na malou. Tam dole mě to celkem zmršila - měla jsem komplikace -špatně se to hojilo, na šestinedělí a u mého mudra - jen pokrčily rameny. Výsledek mého mudra- když se to nezlepší tak půjdete na operaci. Naštěstí přišla až po porodu. Celkový dojem Mudra, která nerodila nemá na porodním sále co dělat. Zlatí chlapi.
PA Silvia Blažková byla super.

vlastovka
4. únor 2010

Ahoj holky, proč nechcete k Milosrdným?

k.ate
4. únor 2010

lisanda - podle mě to není o tom, jestli ten člověk už rodil nebo ne, ale o schopnosti vcítit se do druhýho... ta spoustě lidí chybí a průser je, když je takovej člověk doktorem... Já už jsem to tady psala. Mě nejvíc při porodu pordržela holčina, co byla v porodce jen na praxi v rámci studia PA (takže určitě ještě nerodila 😀 )... Jinak doktorka i PA přístup naprosto šílenej... :-/ Styl "co otravujete, vždyť tu ještě nemáte co dělat"... Je to prostě o lidech a mně bohužel přijde, že většinu zdravotníků pacient, kterej chce vědět víc, než je "standard", obtěžuje... Já třeba čekala, že mi řeknou, když budou dělat nástřih, vysvětlí to a ani omylem... Manža si skočil na záchod a když přišel, už mě nastříhávali a já neměla nějak myšlenky na to se s něma hádat a něco řešit...

lucka.adis
4. únor 2010

Ahoj, tak hlásím, že Bohunice jsou zase nejspíš nacvaknuté. Nevím kolik je tam mamin, ale dneska přijali (aspoň za tu dobu co jsem tam byla) 8 těhulek 😝

Jak dopadla Blanka, Suny nevíš?

sunysara
4. únor 2010

Luci jejda teda, to je síla a kde budeme roditi? to je tolik mamin??? nechápu to.

o blanči nic nevím ale snad se brzy ozve a doufám, že bude všechno ok.

lisando ty jo a mě se zdála tak příjemná. tak to je goool teda já holky asi dávám obilnák nevím.

zelvinka
4. únor 2010

vlastovka - nevím proč tam nechtějí holky,..ale já půjdu k milosrdným stopro rodit. Byla jsem tam hospitalizovaná týden a nemůžu si je vynachválit,..ať už doktory, sestřičky,..ale i stravu,..zacházení, čistotu,..navíc mě teda osobně vyhovuje že návštěvy nemůžou na pokoj, návštěvy probíhají na takové uzavřené chodbě a musím říct že ač se nepovažuji za rasistu, tak když jsem viděla jak jednu romskou rodičku přišlo navštívit cca dvacet jejich příbuzných tak si nedokážu představit je mít nasáčkovaný na pokoji. Navíc na pokojích jsou rodičky maximálně po třech.Ty chceš jít taky k milosrdnejm?

lucka.adis
4. únor 2010

Suny, jede to tam jak na běžícím pásu... snad bude něco volného 😅 nerada bych se ohlížela po něčem jiném. Jinak na monitory by jsi měla chodit právě do té porodnice, kde chceš rodit!!!!

zelvinka-vlastovka, já proti Milosrdným nic nemám, ale prostě tam nechci 😉

blanka.k
4. únor 2010

Hoilky, jsem tu, Bohunice snad nehrozí (protzatím), bolseti asi pzůsobuje rostoucí děloha (teď mi bříško torchu víc narostlo posledních pár dní, tak je to asi z toho) 😉
Já chci do Bohunic, protože tam chodím na Gastro kliniku, takže kdyby něco, tak mají hned po ruce moji dokumentaci a taky příp.doktory, a byla jsem tam vždy max. spokojená (a to jsem předtím chodila v Praze ke všem vychvalovanému prof.Mudr, DrSc,... a byl to debil 😅 ), a protože chci být na pokoji sama a chci abych tam měla neomeené návštěvy a můj muž tam byl pořád se mnou 😉 Jinak v pondělí evidetně rodila v Bohunicích taky nějaká obyvatelkla Cejlu, bylo tam asi 20 lidí v teplákách a mikinách v té "čekárně" 2.patra u toho automatu na kafe 😅 Si člověk nevybere 😉

blanka.k
4. únor 2010

Jo a v Bohuniích mi absoltuně nechutnalo jídlo, ale já jsem docela vybíravá, ale každý den flákota masa (ani jendou kuřecí nebo ryba) nebylo nic pro mě, na svačiny a snídaně taky jen máslo a med nebo marmeláda, já měla takový absťák po kusu sýra 😀 Dnes si u mudr. zapisovala váhu a prý: Strava v Bohunicích nic moc,co? 😀

zelvinka
4. únor 2010

tak to strava u Milosrdnejch docela super - no posuďte: filé, vepřový řízek, hovězí roštěnky, žemlovka,plněný bramborový knedlík se zelím, jinak snídaně a večeře vždy nějaké pečivo s máslem nebo tuňákovou pomazánkou, džem, jogurt,...jediné co mi tam chybělo čekala bych více ovoce a zeleniny 😉

lucka.adis
4. únor 2010

Na Obilňáku, kde jsem ležela minulý rok v Květnu 3týdny po OHSS (ivf) tak měli docela výběr: brambory na způsoby (šťouchané, bramborová kaše..) a maso kuřecí-vepřové, filé, rýže a těstoviny s omáčkama, žemlovka.. polévky většinou vývary a hóóóódně kompotů a salátů 😉 snídaně byli také super.

Blani, buď na sebe opatrná!!!!!! A k těm cikánům, dneska jich tam bylo jak kdyby se tam něco rozdávalo zadarmo a byli přesně tam jak jsi napsala...u automatu a bylo je slyšet tak hlasitě, že jsme ani sestřičce pomalu nerozumněli, když nás volala na monitor 😀 😀

blanka.k
4. únor 2010

Zelvinka - tak v Bohunicích taky byla taková bych řekla hodně typ.česká strava - řízek, nějaké hovězí čímsi plněné, uzené s br.kaší, atd., knedlíky se svíčkovou, ale taky zelenina za těch 5 dní ani jednou, akorát ke každému obědu jablko, ale fakt hnusně neuzrálé, kyselé, a asi 2x k večeři banán. 😅 Ale tak mě zásobil každý den muž, tak mi to bylo docela jedno 😀

petapi
4. únor 2010

já jsem asi divná, všichni mi to i říkají, ale mě kupodivu v Bohunicích/Obilňák (je to jedno, prtž je to ta samá kuchyň) i celkem chutná 😅

blanka.k
4. únor 2010

Mě tam zas hrozně chutnal ten sladký čaj, takový ten jak ve várnicích býval (a asi možná ještě bývá 😅 ) ve školních jídlenách 😀

lucka.adis
4. únor 2010

petapi, Jj je to stejná kuchyň, akorát s tím rozdílem, že se vaří jenom v Bohunicích a na Obi to dováží a tam se to ohřívá... a je fakt, že se nám i kolikrát stalo, že jídlo bylo studené 😀

sunysara
4. únor 2010

holky jojo cikáni jsou asi všude, ludry míit nějakou na pokoji tak nevím. ale jak která že. uf teda. 😀
čaj mají v bohunicích dobrej.

jo a na monitory do nem. nechodím zatím al jsem spíš rozhodlá pro ten obilnák. tak nevím no.

lucka.adis
4. únor 2010

My jsme na Obi měli taky teď cikánku a ta tam byla hospitalizovaná ohledně krvácení v těhu, ale vůbec neposlouchala dr. každé ráno si šla ven pěkně zakouřit, potom běhala po chodbě a na návštěvě se jich v tom pokoji sešlo minimálně 8 a dávali ji jídla tak na rok 😅 😀 😀

sunysara
4. únor 2010

no a pak že jsou porodky plný když tam jsou takový co neposlouchají to je hrozný fakt. 😠 😠

lucka.adis
4. únor 2010

Suny, nejhorší na tom bylo to, že tam byla ohledně toho krvácení už po několikáté a nedala si prostě říct 🙄

zelvinka
4. únor 2010

jo jo a pak že jsou pro ně děti nade vše že?

sunysara
4. únor 2010

luci tak to je na počuni opravdu jo a zalehává místo jiným to je nefér fakt. 😠 😠

zelvi přesně tak no.

lucka.adis
4. únor 2010

děti pro ně nadevše jsou... dostávají za ně prachy a makat nemusí 😠

lucka.adis
4. únor 2010

pardon za chybu 😅 😝

sunysara
4. únor 2010

však sociálka vše ajistí ne? co by makali, z krádeží se dá vyžít a pak že jsou utlačovaný.

petapi
4. únor 2010

jj, já vím, že se to vaří v bohunicích a ten čaj mi taky hrozně chutná, na ten se už vyloženě těším zase... 🙂

sunysara
4. únor 2010

holky takže většina z vás valí do bohunic teda

petapi
4. únor 2010

já na obilňák, ale jenom proto, že to máme blíž, jinak mi je jedno, jestli bohunice nebo obilňák, ale milosrdný bych nerada, nemám žádnej konkrétní důvod, jen jakási antipatie.

sunysara
4. únor 2010

petapi no já mám hodně špatnejch zkušeností mých kamarádek z miloušů ale všude je něco no.

já to mám stejně po dálnicci blíž bohunice ale jako bude záser na dálnici a rodím na D1 😀 takže asi to bude obilnák no.

lucka.adis
4. únor 2010

Suny, já pojedu také po dálnici 😀 😀 ke všemu to vypadá že mi odešla hlenová zátka, takže budu doufat, že v ten den nebude dálnice zasekaná, jinak budu v přímém přenosu na Nově 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru