Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

veruska007
18. únor 2011

No, po poslednich zkusenostech bych rekla, ze Bohunice nejsou ani Baby-friendly, ani Mother-friendly 😕

kokakola
18. únor 2011

Druhé dítko jsem rodila na Obilňáku, bohužel hned po porodu byl odvezený do inkubátoru a následně do dětské nemocnice, tudíž jsem ho nepřiložila a ani nekojila. Druhý den po porodu se mezi řečí sestra zmínila, že mám odstříkávat a to bylo vše. Pustili mě z porodky a v papírech jsem měla napsané "plně kojí". Nevím tak koho. ještěže jsem měla zkušenosti s dcerkou, kterou jsem kojila 14 měsíců, jinak bychom to fakt nedali. A o přístupu ke kojení v dětské nemocnici se raději ani zmiňovat nechci!

lanka
18. únor 2011

No já měla první porod v Kyjově - ti baby friendly maj a je to malý špitál kde se všechno hned vidí - a přístup byl sto a jedna. Teď jsme do bohunic jeli jen proto že se mrně očekávalo malé a nikdo nevěděl co přesně přijde a přece jen v Kyjově prostě neonatologie není.... takže jsem se rozhodla bohunice přežít.

sussanah
18. únor 2011

@kokakola no detska nemocnice, to je katastrofa!!! Kamaradka nedavno absolvovala podobny sok, kdyz ji novorozeneho syna prevezli primo do detske a mela moznost ho nakojit az asi 3den. Do te doby jeji prinesene mleko=kolostrum se ani neobtezovali malemu dat, radeji ho narvali glukozou primo do zaludku 😖 A to nebylo zadne ohrozeni zivota, dite plne donosena, prumerne vahy.. Jo holt clovek se musi spolehat predevsim sam na sebe..

bufina
18. únor 2011

@veruska007 tvůj příběh jsem četla, je mně líto že to tak dopadlo ☹

alti
19. únor 2011

Ahoj holky,
Bohunice jsou krásně spravené a je zde možnost výběru (spíš štěstí) na nadstandart, ale... to je vše!!!
Co se týká přístupu ke kojení je to opravdu hrůza a upřimně lituji prvorodičky, které nemají s kojením žádné zkušenosti. ☹

Já první dítě rodila a to už před 14 lety u miloušů a to se teprve s roomingem začínalo a byla jsem hned od začátku kontrolovaná a poučovaná jak přiložit, jake polohy jsou nejvhodnější. Dohlížela sestra při prvním přebalování a koupání a dát dítěti dudel nebo dokonce příkrm to neexistovalo!!!! Učili nás jak si masírovat prsa - tehdy se ještě mazali i tou violetí proti infekci a zánětům.
Před 2 lety jsem rodila v Bohunicích a byla překvapená jak přístupem ženských sester, které si mně vůbec nevšímaly, tak děs dětská doktorka - protivná, na které bylo vidět jak jí kontrola dalšího novorozeněte vyloženě nebaví!
Po přeložení malého na novorozenecké kvůli žloutence už psát radši nebudu, protože mu dávali příkrm nutrilon a s dr. jsem se hádala, že si to nepřeji a chci kojit!!! Když to shrnu tak já dala na prostředí porodnice a myslela, že v dnešní době se už personál chová podle nejmodernějších poznatků a pracují tam lidé, které práce těší, bohužel jsem se spletla. Jak tak koukám nic se tam nezměnilo a to je špatné!!!! Přeji hodně sil a nenechte se znechutit, vždyť Vás čeká to nejlepší v životě. 😉

sovicka_
19. únor 2011

Kdyby ten Obilní trh nebyl tak blbě v centru, tak jdu snad rodit tam, když to tak slyším. Vůbec to nechápu, dvě pracoviště pod stejnou hlavičkou a tak rozdílný přístup...

tynucha
19. únor 2011

Ahojte, já rodila na Obilňáku a opravdu si na přístup nemůžu stěžovat. Sice jsem jako prvorodička čekala ještě víc a opravdu tam je pár dětských doktorek, které práce už asi nebaví, ale s odstupem času dobrý. Ono taky za ty prachy, co za to dostávají, se možná není čemu divit 😒 Sjednejte si laktační poradkyni, u té je jisté, že jí práce baví a že se vám bude věnovat (minimálně už kvůli tomu, že ji platíte 😎 Doufám, že mě tentokrát na Obilňáku zase vezmou, co tak slyším o Bohunicích... A pro mě naopak přístup v centru je výhoda, manžel to má 5 minut z práce a pokud se bojíte, že byste nezaparkovaly, až "to" na vás přijde, tak se dá normálně vjet přes vrátnici do areálu a tatínek pak auto přeparkuje jinam, až bude jisté, že si vás tam nechají.

sunea
19. únor 2011

@tynucha Nas normalne nechali parkovat za tou vratnicou (v areali) pocas celej doby porodu bez problemov.

kokakola
20. únor 2011

@sussanah Já jsem u malého byla už druhý den, když jsem tam chtěla zůstat s ním (bydlíme asi hodinu a půl cesty od Brna), tak mi to všemožně rozmlouvali, ale já se nedala a zůstala. Očividně je tam obtěžovala moje přítomnost a dávali to dost najevo. A na to, že to byla novorozenecká JIP, tak péče o mimísky úděsná ... no comment! A pokoj pro matky napůl se skladem inkubátorů ... pouze tři válendy ... průchoďák ...brrrrrrrrrrrrrrrrrrr. O krmení mrňousků ani nemluvím, kdyby to viděly maminky ... jak píšeš! Raději ani nevzpomínat a modlit se, abychom tam už NIKDY nemuseli. A kamarádce a malému přeji totéž 🙂

sussanah
20. únor 2011

@kokakola no prave kamaradka tam zustat nemohla (a to vsude pisou, jak deti do 2 let zustavaji primarne s rodici pri hospitalizaci 😠 ) jezdila kazdy den s odstrikanym mlekem a kdyz potom videla, ze maly ma opet cevku a je opet na glukoze, tak byla na trefeni.. Po 10dnech je pustili s tim, ze maly neprijima potravu, dostali 4 stranky zpravy, ze ktere nebyl schopen jejich pediatr nic vycist a se slovy "vsak vy se stejne do vecera vratite" 🙄 Malemu jsou ted 4m, je plne kojeny jen diky uzasne peci jeji laktacni poradkyne, prospiva vyborne a nastesti je uz v peci odbornika (ma nejaky abnormalni vyvoj na plicich, ale vypada to ze na funkcnost to nema vliv) a ne tech pseudolekaru v detske. Takze Vam preju to same, radeji zapomenout a myslet jen na to dobre a doufat, ze uz zadnou nemocnici potrebovat nebudete 🙂

kokakola
20. únor 2011

@sussanah Já si tu ubytovnu vydupala, pokoj na odd. byl obsazený.) a uvolnil se až po pár dnech. Náš malouš má skoro 7 měsíců a až teď jsme začali s příkrmy, kojení jsem se doslova vybojovala o kojíme jen díky tomu, že už mám nějaké zkušenosti. Být prvorodička, tak to fakt nedám 😝 Vidím, že čekáš druhé mimi, tak hlavně ať je vše ok! 😉

sussanah
20. únor 2011

@kokakola diky, urcite bude 🙂 Dostala jsem se do faze, ze jsem proste presvedcena, ze tehotenstvi stejne jako porod probehne proste v poradku a jinou variantu si jednoduse nepripoustim 😀

kokakola
20. únor 2011

Správně, všechny negativní myšlenky si zakázat! 🙂

okcelok
20. únor 2011

@tynucha ahoj,můžu se zeptat,kde si tu laktační poradkyni mám sjednat?! Díky 😉

ren007
21. únor 2011

Ahoj holky,
měla bych každou chvíli (nemyslím minuty, i když bych to už brala) rodit v Bohunicích. Nemáte některá aktuální seznam co s sebou? Ve středu jdu na KO, tak se zeptám, ale kdyby mě to chytlo náhodou dříve! Děkuji moc za ochotu!!!!

sussanah
21. únor 2011

@okcelok muzes se podivat treba tady na stranky laktacni ligy, maji tam par odkazu na LP http://www.kojeni.cz/poradci.php

huskova16
23. únor 2011

Ahoj, já rodila před měsícem v Bohunicích a jelikož jsem neměla žádné problémy, tak to mohu hodnotit kladně. Ale je pravda, že co se laktační poradkyně týká, tak její informace a první pomoc při kojení byla jak z rychlíku. Navštívila jsem předporodní kurzy a tak jsem to zvládla i bez ní. A malý byl taky na první pokus velký a zdatný savec.

hannah23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tynucha
24. únor 2011

@okcelok Jak uz tu zminila sussanah, zkus laktacni ligu anebo ti muzu poslat primo kontakt na jednu lakt.poradkyni z Brna, ja ji mela jako dulu u porodu a byla bezva trpeliva a vsechno, tak verim, ze i jako poradkyne je dobra.

sovicka_
25. únor 2011

Holky jak to vypadá s návštěvama, stále se to nesmí?

martiska36
25. únor 2011

@sovicka_ jo jo, byla jsem na monitoru a stále zákaz návštěv trvá.

ikopretinka
1. bře 2011

Ahojky, jsem z prostějova a normálně chci rodit tam. Hrozí mi ale předčasný porod a tak mi dr. doporučila do 34tt kdyžtak jet přímo do brna, obilňák nebo bohunice. Která je lepší podle vás? Nejraději bych aby bylo na pokoji soc.zařízení a tatínek směl být na pokoji při návštěvě. Můžete mi prosím poradit???

lisanda
1. bře 2011

@ikopretinka Ahoj tvým požadavkům vyhovují Bohunice šestinedělí + rizik. odd(wc+sprcha na dvojpokoji po 2-3+ návštěvy na pokoj) Je tu ale jedno velké ale....pokud porodíš předčasně a dítko půjde na JIP,tak budeš po pár dnech na hostinském pokoji a dítko budeš chodit kojit atd. Nevím jak Bohunice ale Obilnák návštěvní doba na novorozenecké JIP 11-12 a 14-15(15-16) nejsem si úplně jistá. Bohunice návštěvní doba od 13-18, Obilňák 14-16. Takže odpočívat a předčasný porod vůůbec nemyslet 😉

alti
1. bře 2011

@ikopretinka Pokud chceš mít nadstandart a výhody co jsi popsala je jich víc pro tebe v Bohunicích, jestli, ale jde o miminko tak nedonošenci mají nejlepší péči na Obilňáku, tam to umí i s těma nejmenšíma a nejkomplikovanějšíma !!!
Takže já pokud by mi hrozil předčasný porod tak volím Obilňák!!! 😉 😉 😉

147258
2. bře 2011

zákaz návštěv trvá, ale pokud jste na nadstandartu v Bohunicích, tak tatínek (jen ten) může od 14 do 18 hod. za váma, jinak se dětičky ukazovaly přes dveře chodby

majdula
2. bře 2011

Holky prosimvas, kolik je nadstandardu v Bohunicich? Minule jsem byla na Obi a tam je jich malo a beznadejne plny...

Je mozny, aby tam se mnou zustavalo starsi ditko pres noc? Ja si matne pamatuju z prohlidky pred tema dvema rokama, ze to tam bylo dost maly, byla tam i postel pro tatinka?

Jo a je mi jasny, ze predem se to zamluvit neda, az po porodu, esi bude zrovna volno... ale pokud bych mela planovanyho cisare, nedal by se na ten termin pokoj zamluvit, netusite?

weryss
2. bře 2011

@majdula kolik je pokojů nevím, ale manžel i s naší první dcerou tam spával se mnou. Byl tam rozkládací gauč a bylo to super.

blanka.k
2. bře 2011

@majdula Na šestinedělí jsou myslím 4 a na oddělení pro těhule (tam taky dávají po porodu, když není místo), tak jich je víc, tak 7 pokojů, jeden z nich (možná i 2) mají rozkládací gauč pro tatínka, a na tom 6nedělí je 1 z těch 4 velký dvoulůžkový, právě pro tatínka, ten se mi podařilo ukořistit. Já rodila 3 dny, ten druhý den mi řekli, že další den prostě už musím malýho vytlačit, jinak bude císař (ten teda nakonec byl), takže bylo jasné, že ten den půjdu na 6nedělí, ale prostě říkali, že až porodím, 1 den budu na té JIP, tak pak se uvidí, prostě to zamluvit nejde.... 😅 Já hlásila, že chci nadst. už při přijetí ve čtvrtek, ale dostala jsem ho až v úterý (a to prý jsem byla první zájemce, ale viděl ajsem, jak z nadst.odchází domů a stěhují se tam co rodily až po mě 😝 ) Tak držím palce, ať ti nadts.p. vyjde. A s dítětem netuším jak to je 😅 Jinak nějaké fotky těch pokojů mám v albu 😉

majdula
2. bře 2011

@weryss Hura! Presne tohle bych strasne chtela, mit je tam u sebe (prcka jeste kojim a popravde zatim ho jeste neuspaval nikdo jinej nez ja 😅 )

@blanka.k Fotky super, diky! Kez by to nam to taky vyslo 🙂 Pri prvnim diteti mi to bylo jedno, ale ted je to hodne jiny, nedovedu si predstavit, ze by za mnou mel malej chodit jen na navstevy na chodbu, jak to bylo na Obi... 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru