Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

teckovanaorchidej
15. dub 2011

@forji 😅 😅 😅

pavlina05
15. dub 2011

@teckovanaorchidej 😉 jj,mě právě dr. nedoporučila SC u Miloušů...anesteziologie.... 😒

kucika
15. dub 2011

My jsme byli v Bohunicích a dobrý,jenom tak jaksi nikoho moc nezajímáš... Je to jako na běžícím pásu, ale jinak bez problémů. O Polní se říká,že je to dobrý, dokud nejsou komlikace, pak prý se zvažuje převoz do Bohunic...

veruska007
15. dub 2011

Hm... a s tema komplikacema nikdy nevis, ze 🙄 .

pavlina05
15. dub 2011

@kucika tak nevím,já tam rodila před 3 roky a nic moc´....
V Bohunicích to bude šup sem šup tam, stejně jako druhorodička budu brná jako že vše vím......

marketuska
18. dub 2011

No, nevím co znamená s komplikacemi - sestřence i kamarádce nakonec u Miloušů museli dělat císaře a všechno ok. Stejně si myslím, že záleží na konkrétní směně :(

alti
18. dub 2011

Ahojky holky,
zajímalo by mě jestli některé z Vás dali v Bohunicích epidurál? Zatím co vím tak naslibují a skutek utek! ☹
Já rodila v Bohunicích před 2 lety, měla jsem vyvolávaný porod a přála jsem si epidurál, nedřív mi ho slíbili, vzali krev a nachystali kanylu a pak přišla PA, že je už pozdě, že u vyvolávaného by se to mohlo zastavit ap. (nechápala jsem proč mi ho teda slibovali)! Kamarádka rodila v říjnu tamtéž a epidurál taky nedostala, že má komplikace a skončila císařem - po 10hod. utrpení. Teď rodila ve čtvrtek moje sestra (13h) žádala epidurál hned po nástupu - to bylo podle nich brzo, později neměl anesteziolog čas bylo hodně císařů a nakonec už nemohli! Chudinka měla těžký porod, nakonec miminko vytahovali zvonem a dost krvácela, museli jí po porodu nasadit transfuze krve ap. Tak přemýšlím jestli vůbec někdo jí dostal, protože všude se prezentují, že na požádání dávají....?? 😢

babulinkab
18. dub 2011

@alti nerodila jsem v bohunicích, ale v jiné malé porodnici a tam taky epidurál moc nechcou dávat a myslím si, že je to otázka peněz

ivuleee
18. dub 2011

Ahojky,no ja rodila v r.2009 v Bohu , uz mezi dvermi jsem ho pozadovala 😀 , koukali na me jako ze jeste nerodim a uz ho chci, porod byl vyvolavany a kontrakce jsem mela non- stop takze pak sami prisli ze jestli souhlasim s epiduralem...myslela sjem jaka to bude uleva ,ale teda bolesti jsem mela vetsi a odpocinek u kontrŕakci asi 15 sec.takze tak. Jinak jsem byla v Bohu moc spokojena .

hribek
18. dub 2011

ahojky chystam se rodit na obilnaku, mate nejake cerstve informace'?

vendulka
18. dub 2011

teda já jsem rpvní dceru rodila u Milosrdných a taky jsem už po oznámení, že rodím chtěla epidurál, nejdříve se mi PA snažila pomoct jinaka,le když viděla, že nespolupracuji a vyžaduji si ten epi, tak mi ho dali a nakonec mi řekla, že bylo dobře, že mi ho dali, že se tím porod urychlil, druhé bych chtěla asi v Bohunicích, tak doufám, že mi ho tam taky dají, jinak uvidí 😀

forji
18. dub 2011

U Milosrdných jsem dostala epidurál u vyvolávaného porodu před 14 dny bez problémů 🙂 😉

labell
18. dub 2011

@alti já rodila v Bohunicích dvakrát a pokaždé jsem ho dostala, poprve mi ho spíš vnutili 😀

marketuska
18. dub 2011

@alti No, známá v Bohunicích taky chtěla epidurál, nedostala, byli prý hodně nepříjemní a řekla, že by tam víckrát nešla :(

majdula
18. dub 2011

@marketuska
@alti

Rodila jsem pred par dny v Bohunicich s epiduralem a bez problemu 😵

Hned kdyz jsme sli na sal (dojela jsem jen s prasklou vodou, porod nerozbehlej, nakonec trval 13 hodin) a prevzala si me PA, tak se hned ptala, esi budu chtit epidural... rekla jsem ze asi jo, tak prej se to dava az kdyz je maminka otevrena tak na 4 cm, takze casu dost... vzala mi v pohode dlouho dopredu krev na testy, kdyz jsem byla otevrena na ty 4, tak zavolala uz domluvenou anesteziolozku se sestrickou a bylo to tam 🙂 Hodne dobre mi to sedlo, otevrela jsem se pak bez bolesti uplne, akorat jsem pak necitila kontrakce na tlaceni 😅 takze mi museli pripichnout oxytocin, ale jako super, nestezuju si, ty nejhorsi bolesti jsem prospala 😀

Takze za me pro Bohunice 1* !!!

Ale chapu, ze u me byl na vse cas, kdyz ma nekdo prekotnej porod anebo prijede uz otevrenej, tak na epi proste neni cas a nedaji ho, to je jasny...

veruska007
18. dub 2011

Taky mi v Bohunicich vyvolavali porod, epidural mi nabidli pote, co maly musel rychle ven a mela jsem max. davky oxytocinu, kontrakce skoro non-stop. Bohuzel, nez mi napichli pater, tak byla hlavicka venku, tisici latku ani nepodali 😝 .

dorinka88
19. dub 2011

@alti Ahoj ja epidural v bohunicich měla, porod trval 9h a z toho poslední dve mě nechali tlačit ( hruza a děs...mladá dr mě nechtěla nastřihnout...az měla mala spatné ozvy tak přisla jina a nastrihla mě a mala byla za 2 min venku 🙂 ) ale ja to měla domluvené přes známou anesteziolozku co tam pracuje tak ze jsem ho dostala skoro hned.....ale myslela jsem ze je to snad bezné ze kdyz si řeknes a neni opravdu nejak moc pozde tak ho dostanes...

okcelok
19. dub 2011

Ahojky,holky,bolí ten epidural? Já totiž pořád nevím,jestli do toho mám jít nebo ne,jsem strašněj bolístek a tak se bojím,že bez něj by mě to bolelo mnohem víc! Díky

majdula
19. dub 2011

@okcelok No asi takhle - mne rekli, ze ho davaji az pri otevreni na 4 cm a to uz jsou docela slusny kontrakce, takze ja osobne jsem jeste ochotne nastavovala zada na pichanec 😀 Jo a oni to predem opichnou nejakou znecitlivujici injekci a uprimne, ta boli vic nez pa zavedeni te kanyly 😀 resp. neboli, proste pichne... ale proti kontrakcim brnkacka! To zavedeni pak prej dle dr. melo tlacit, ale ja necitila vubec nic!

A diky epiduralu jsem pak to nejhorsi otevirani a kontrakce prospala 😀

alti
20. dub 2011

Holky díky za info, je vidět, že se podává jen jsme my ostatní "trpící" neměli zrovna štěstí na PA, která by to zařídila. Já osobně jsem porod měla rychlý cca 3 hod. i když intenzivní (vyvolávaný), ale dal se přežít nevyčerpal tak jak když rodíte víc jak 10 hod. to už opravdu tělo kolabuje a nějaký tišící prostředek je k nezaplacení. Mrzí mě, že si zbytečně v dnešní době musí rodičky projít takovým trauma porodem jako si "užila" moje sestra a nebude mít tak krásné vzpomínky na první setkání s mimískem jako jiné. 😒
Jinak všem nastávajícím maminkám přeju rychlý porod a časem krásné vzpomínky na tento nejkrásnější okamžik, kdy uvidí své štěstíčko! 😉

teckovanaorchidej
20. dub 2011

ahoj holky, zprávy z NMB:
čekání: asi 8 minut
pak monitor a dr. Zahrádková, moc fajn, PA na por amb taky moc příjemná, veskrze příznivý dojem.
Čekání žádné a normálně rodí a dělají sekce. 🙂 🙂 🙂

jop
20. dub 2011

Rodila jsem v Bohunicích a přístup PA i dr. na mě působil už od začátku porodu tak, že mi epidurál dát nechtějí (bez zjevých příčin). Já jsem o epidurálu nebyla rozhodnutá, spíš jsem ho teda nechtěla, takže v pohodě, ale přišlo mi, že je to pro ně asi fakt otázka peněz a nechcou zbytečně utrácet.

hribek
20. dub 2011

holky platí se v brně za epidurál?

majdula
20. dub 2011

@hribek ja v Bohunicich neplatila, na Obi se tez neplati.

zuhur
20. dub 2011

@okcelok já jsem epidurál původně nechtěla, ale po celém dni kontrakcí jsem s radostí řekla ano. Samotné zavádění je v pohodě jen se nesmíš hýbat, ale asistentka tě tak chytne, že to ani možné není. A jak píše @majdula po zavedení jsem si konečně i schrupla 😉 Nakonec jsme skončili u císaře, takže mi tam jen připíchli silnější oblbovák a nemuseli mně tím pádem uspat (což údajně při akutním císaři dělají - ale netuším). Aspoň jsem toho prcka malýho mohla vidět hned po porodu. Jo a rodila jsem na Obilňáku.

okcelok
20. dub 2011

Holky,díky za poznatky,no asi do toho taky půjdu.Chtěla bych taky rodit na Obilňáku.

hribek
20. dub 2011

@zuhur diky🙂
@okcelok ja chci taky na obilnak, mate nejaky aktualni info?

okcelok
20. dub 2011

@hribek a co přesně za info by jsi chtěla? 😀

hribek
20. dub 2011

@okcelok je vidis ja sem tulda😀 no uz mi to zacina lezt na mozek😀asi bych potrebovala aktualni info kdy budu rodit😀

elizabethcorleone
20. dub 2011

Když jsem rodila, tak Bohunice byly plné, tak jsem musela k Milosrdným bratřím a hrůza, myslím ale, že jediné, kde bych byla stejně spokojená je soukr. klinika, ty nemocnice jsou všude tak špinavé. Po chodbách lítá kde kdo, ženské po porodu tam chodí v pižamu či košilce a dělníci si tam dělají, co chtějí - na nějaké důvody rekonstrukce jim kašlu upřímně 🙂, hlavně, že jsme všichni zdraví, ale za mě špatné všechno, i kojení a rady kolem, mají sice certifikát ohledně laktačního poradenství, ale mě se nalila prsa, nikdo se o nic nezajímal a když jsem chtěla odstříkavat to nejlepší pro dítě, což je počáteční mléko - mlezivo, tak se na mě dívala sestřička, jak na blázna, na co to chci skladovat, chtěla to vyhodit!! Myslela si, že jen chci odstříkat prsa, aby nebolela a mléko jí bylo ukradené. (!)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru