Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

paaaja111
2. srp 2012

Holky, co tady čtu, tak to mi skoro běhá mráz po zádech a jsem šťastná, že jsem rodila na Obilňáku... V podstatě si nemám vůbec na co stěžovat. Rodila jsem tam podruhé a podruhé nelituji. Porodní pokoje jsou soukromé, každý má sprchu a vlastní WC. Jsou zavřené dveře a rozhodně jsem nikdy neslyšela žádnou další rodící maminku křičet. Asi jsou tam ještě kvalitní staré zdi.. 😉 První porod jsem měla těžký za účasti několika doktorů, porod.asistentek a sester, a ten druhý už "normální", docela rychlý. I tak byly porodní asistentky příjemné, milé, nikdo mě do ničeho netlačil, všechno vysvětlily.. Mínusem byla jen lehce "rozjetá" (rozbitá) porodní postel a spodní polovina ujížděla pryč.. Ani v jednom případě jsem nerodila na zádech, v obou nakonec na boku.
Rodila jsem před 14 dny, novorozenecké oddělení, snad až na jednu starší ráznější sestru, skvělé. Sestry příjemné, pomáhaly s kojením všem, kdo to potřeboval. Ani s tím jídlem jsem tam neměla problém, docela dobré a to jsem hodně vybíravá. Ani jsem to množství nemohla sníst (svačiny atd.). Akorát ty čerstvé rohlíky nejsou pro kojící matky úplně super, ale zase na druhou stranu si dokážu představit, jak by se některé tvářily, že dostávají staré pečivo...
Je pravda, že nakonec jsem většinu doby na odd.šestinedělí strávila na nadstandardu, kde nebyl problém ani s návštěvami, akorát, že byl problém i ty skromné návštěvy (jen manžel,syn a babičky) někam vtěsnat, protože snad každou hodinu či půlhodinu tam někdo přišel - vizita jedna, druhá, dětská sestra, snad 3x denně uklízečka, sanitářky s jídlem 4x denně...

A to čekání na monitor - s prvním těhu jsem původně chodila na monitory do Bohunic, vždycky několikahodinové čekání s dalšími i 15 maminkami.. Na Obliňáku se taky čekalo, ale kratší dobu, někdy vůbec.

Celkově nemám na Obilňáku co vytknout, až na to staré vybavení. Péče je super a to je hlavní.

nae
2. srp 2012

@paaaja111 tak tak, zlatý Obilňák, aj my sme tam boli dvakrát a neľutujem nič.

kathla82
2. srp 2012

@pumuckl nechápu, že je tvůj doktor proti monitoru přímo v porodnici.. ale mám dojem, že jsem od nějaké kamošky slyšela taktéž, že jí monitory dělá gynekolog a nikoliv porodnice. Mno k tomu spícímu mimču - náhodou jsem tam byla s holkou, které to dítě právě spalo. Přišla sestra, mrkla na křivku a říká "aaa, tady nám někdo spí" a holčeně to břicho trochu víc ze strany na stranu pohýbala a pak jako dobré, asi se vzbudilo. Takže asi by spát nemělo, ale jestli to vyloženě něčemu vadí, to nevím.

pumuckl
2. srp 2012

@paaaja111 můžu se zeptat kdo Tě rodil? Která/ý MUDr. nebo PA? A jestli Tě nastříhli?

pumuckl
2. srp 2012

@kathla82 tak ona ty monitory proplácí pojišťovna, že?! 😠 To je podle mě ten důvod. Ale je teda bezva, že "monitoruje" a ani teda neví, že mimino nesmí spát.

nae
2. srp 2012

@pumuckl ahoj, ja som tiež rodila 2x na Obilňáku. Prvýkrát klasická poloha, bol nástrih, ale ten dr. a PA tam už nepracujú (bolo to pred 3 rokmi). Druhýkrát takmer 4 kg dieťa - bez nástrihu a poranenia, poloha na kolenách hlavou otočená k tomu porodnému kreslu (a hlavu som si búchala kvalitne, aká som píííp, že som chcela mať dve deti a toto zažívať a že sa na to možem pííííp a tak - ale to som si nadávala tak potichu 🙂). Keď sa malý narodil, len mi pomohli otočiť sa do klasickej polohy na chrbát, aby mi malého dali hneď na brucho, aby som tak porodila placent a aby ma dr. skontrolovala, či je všetko ok. PA pani Eva Štancelová - úžasná! Lekárka bola dr. Knéslová, ale tá tam ani nemusela byť, akurát mi zašila jednu malú cievku, aby som nemala zbytočnú stratu krvi a odišla.

rammar
3. srp 2012

ahoj holky.Tak já se taky rozhoduju, kde rodit (rodím na konci listopadu první mimčo). Zatím se rozhoduju mezi ObilNákem a Milosrdnými bratry,nejsem z Brna a tyhle dvě jsou líp po ruce 🙂 Ale kvůli poporodnímu období (kojení atd.) bych asi dala spíš přednost Obilňáku,ikdyž líp dostupní k nám jsou ti Milosrdní. Akorát zatím fakt nemám o ničem potuchy. Co je to pánajána ten porodní plán, nemám tucha?? 😀 že jsou i jiné polohy než na koze, že můžu napsat,že si nepřeju nástřih..(pravda,stejně nevím,co mě čeká, takže chtít ho nechtít ho), chtít nechtít klistýr,atd..asi abych zašla na nějakou předporodní přípravu, nechci pročítat tisíc článků,mít z toho guláš a plašit, co vše se může a nemůže stát..

pidmco
3. srp 2012

Ahoj holky, tak přidám svoji zkušenost. Rodila jsem 27.4. v Bohuňkách, a na vše 1*!!!!! Nemůžu si na nic stěžovat. A že jsem neměla zrovna lehkej porod....měla jsem porodní nadstandard, pak na šestined. normal pokoj - po 2. Jak PA tak doktoři super, i sestřičky na novorozeneckém super, i laktační poradkyně skvělá....celkově nemůžu nic vytknout! Pomohli mi tam krásně s kojením, i s rehabilitací po porodu.
Pokud někdy budu zvonu rodit, což zatím nehrozí - jsem 3měsíce od......tak určitě bych znovu volila BOHUNICE.
Velké díky patří: PA: I. Stankovičová, R. Vacková, lékaři: MUDr. J. Holubová, MUDr. V. Študent. 🙂 Všichni 1* 🙂

paaaja111
8. srp 2012

@pumuckl U prvního dítěte mě rodil MUDr. Hruban, porod.asis. Michaela Outratová + dalších několik doktorů a sester, kvůli komplikovanému porodu, ale jejich jména neznám. A u druhého jedna sympatická studentka Masaryčky v zácviku - jméno taky neznám a porod.asistentka Hana Lacinová. Jméno doktorky, co mě jen přišla zkontrolovat si taky nepamatuju. Ale viděla jsem ji asi 10 minut i s vyšetřením při příjmu....
Tak hlavně přeji rychlý a bezproblémový porod, ať už si vybereš kteroukoliv porodnici.

A na monitory jsem chodila taky jen ke své dr.na gyndě. Teď s dcerou jsem v porodnici monitor ani jednou nestihla. Jasně, že z toho mají peníze a body, které jim pojištovna proplácí, tak proč by tě posílala do porodnice, že???

pumuckl
8. srp 2012

@paaaja111 a jak se Ti zdála ta Hana Lacinová? Mě totiž rodila taky. 🙂

paaaja111
8. srp 2012

No, ze začátku mi připadala jako drsňačka, ale pak to bylo v pohodě s úsměvem na rtech. Věnovala se mi hlavně ta studentka, včetně odběrů atd. Nemůžu to moc posoudit, protože jsem na porodním pokoji strávila do porodu jen hodinu a za tu se toho moc nestihlo... Ale u porodu mi říkala, jak mám dýchat, zatlačit atd. ale to asi říká každá... Byla jsem trochu mimo, nevěřili mi, že rodím a když jsem vylezla na postel,že se na mě podívají, tak hned por.asis. křičela, aby dovezli porodní set, že rodíme...

kathla82
12. srp 2012

@pumuckl čau, tak v porodnici jsem za monitory nic neplatila - ani žádný poplatek nebo tak něco, takže asi fakt pojišťovna. to má tvůj doktor dobrý byznys... Jinak mám už porod za sebou, byla jsem na Obilňáku a byla jsem tam nakonec přes všechny ty děsné zkušenosti kamarádek naprosto spokojená. Sice se mi porod hezky rychle rozjel po vyvolání a do 3 hodin mohlo být po všem, ale pak nastala komplikace a asi další 2 hodiny muka, než uznali, že bude potřeba císař.
Měla jsem ale štěstí a byla jsem na polo nadstandardu, čili sama na pokoji i s mimčem. Sprchu a WC společnou s další holkou na vedlejším pokoji. Návštěvy mohly chodit kdykoliv, měla jsem tam klid jen sama pro sebe a pro malou 🙂 Personál skvělý, všichni ochotní, jak lékaři tak sestřičky a poradkyně moc sympatičtí bez výjimky. Moc mi pomohli s kojením, přestože ani moje matka a babička nekojily a já mám špatně tvarované bradavky, vůbec jsem nepočítala, že by to šlo.. No a nakonec se mi s pomocí sester kojení trochu rozjelo během 4.dne až jsem se sama divila. Teď doma to jde čím dál líp, mléka mám víc a víc. Takže Obilňák rozhodně doporučuji, příště zase 😎

eldzej
19. zář 2012

Holky prosím vás kdy jste začali chodit na monitor do porodnice? jedná se mi hlavně o fn bohunice, ale nemusí být...

vilibalda
19. zář 2012

@eldzej Moje gynekoložka (nemá monitor) mě poslala na monitor až v 38tt a na Obilňáku mě objednali o týden později, takže od 39tt.

eldzej
19. zář 2012

@vilibalda díky za odpověď... já už bych šla nejradši hned, ale ještě jdu příští týden k mému dr. ... ale už bych třeba chtěla vědět váhový odhad a tak ..

daee
25. zář 2012

Ahoj holky, Vy co jste rodily v Bohunicích na standardním porodním boxu, jak je to tam s WC a sprchami? Vím, že nejsou přímo u každého pokoje, ale jak jsou daleko přes chodbu? A je tam tolik sprch i WC jako porodních boxů (nebo se dělí více rodiček o jednu sprchu třeba) ?? A může do nich s vámi manžel?

Já v Bohunicích rodila v roce 2010, přijela jsem otevřená na 9cm v noci, přestože měli stop-stav, tak mě samozřejmě vzali a hned se rodilo. byla jsem na nadstandartu a potom tam i spala a čekala, až se uvolní místo na šestinedělí pro nás....
Vůbec netuším tím pádem, jak vypadají normální boxy. Sice bych chtěla znovu ten nadstandardní, ale pokud by byly obsazené, tak bych ráda věděla, co mě čeká 🙂
díky!!

eva1rihova
25. zář 2012

Ahoj holky, porod mě čeká sice až v březnu, každopádně už teď si zjišťuju, kde by to bylo "nejlepší".. Nejsme z Brna, takže moc referencí nemám.. Mohly byste mi napsat, která porodnice vede? Od dvou kamarádek vím Bohunice a co jsem četla na jiných stránkách, tak hanili Obilňák, každopadně je to asi individuální.
Ještě mám jeden dotaz, jestli se musí porodnice rezervovat dopředu a jestli je možné si zamluvit k porodu doktora? Jsem docela poseroutka a PA mi nestačí 🙂
Děkuju za rekace

jancip
25. zář 2012

@eva1rihova Myslím, že Obilňák a Bohunice vycházejí plus minus na stejno. Na Obilňáku jsou asi jen trochu lépe připraveni na nedonošená miminka. Bohunice jsou zase novější. Milouši jsou menší a asi více vyjdou vstříc přirozenému a individuálnímu porodu. Kdybych byla "poseroutka", jak o sobě píšeš 🙂 , tak bych asi volila jednu z těch dvou větších porodnic. Když někdo chce spíše intimnější a přirozenější přístup, volila bych Milouše.

eva1rihova
25. zář 2012

Děkuju 🙂 1:0 pro Bohunice: Obilňáku..

eva1rihova
25. zář 2012

jancip: ted jsem koukala na tvéháčkování,,,nádherné.. začala jsem taky háčkovat, ale zatím se pachtím jen rovně.. takže obdivuju tvé čepičky, natož botičky🙂

vilibalda
25. zář 2012

@eva1rihova tak já taky přidám svůj názor na porodnice, jak to vidím já 🙂 Rozhodovala jsem se mezi Bohunicemi a Obilňákem a nakonec jsem se rozhodla pro Obilňák a nelitovala jsem. Pro porod tam mě přesvědčil fakt, že na Obilňáku má každý porodní pokoj svoje sociální zařízení (sprchu, wc) a dveře z pokoje na chodbu mi přišly silnější=větší soukromí. V Bohunicích se mi při prohlídce sálů nelíbilo, že jsou tam jen skleněné zašoupávací dveře a navíc mi přišla neskutečně dlouhá chodba z pokoje na záchod a do sprchy. Teda ta chodba byla jen asi 10 m 😀 (tedy žádná dálka), ale nedokázala jsem si to v kontrakcích představit, že bych tam chodila. To na Obilňáku jsem mohla vylézt ze sprchy nahá a dojít si ty 3 metry k posteli. Jinak jsem nepočítala s tím, že by byl volný nadstandard v Bohunicích, i na Obilňáku jsem se dostala na poslední volný porodní box... Taky mi jako plus přišlo, že má Obilňák lepší vybavení pro brzy narozené miminka (což jsem teda nepotřebovala).
V Bohunicích je nádherný šestinedělí a hodně nadstandardů na nich, takže poporodní prostředí je opravdu mnohem hezčí než staré pokoje na Obilňáku, které jsou po 2-4 maminkách. Na Obilňáku je jen pár sprch a záchodů na patro, ale za celé 4 dny se mi nestalo, že bych někdy musela na něco čekat!!! O nadstandardu na šestinedělí na Obilňáku nikdo nemluvil, ale pokud o něj člověk moc stál, byly nějaké pokoje v jiném patře (i tak hodně plné), takže to bylo daleko, když chtěl člověk s něčím pomoci u dětských sester (např. s kojením). Jinak o Bohunicích jsem neslyšela o dětských sestrách nic moc pěkného, na Obilňáku byly dětské sestřičky super a vždy se snažily pomoci. Ale personál se mezi těmito porodnicemi stejně časem mění, přesouvají sestry a PA sem a tam, takže sestra, na kterou se nadává v lednu v bohunicích, může být v únoru na Obilňáku... 😠 To už člověk neovlivní.
Opět se chystám rodit na Obilňáku, ostatně mám to teď nejblíž 🙂

vilibalda
25. zář 2012

@daee Položila jsi zajímavé otázky 🙂 taky bych na ně ráda znala odpověď. Chystám se teda na Obilňák, ale pokud by bylo plno, skončila bych v Bohunicích, tak ať vím, co by mě čekalo. Snad to někdo odpoví 🙂

nae
25. zář 2012

@eva1rihova Bola som na Obilňáku 2x a vždy veľká spokojnosť. Nadštandardné izby sú aj na normálnom odd. šestinedelí, ale sú aj o poschodie vyššie na onkogynekologii. Vždy som mala šťastie na PA. Druhý porod bol v noci a to bol luxus - klídek, pohoda, žiadni ľudia naviac, prirodzený rýchly porod so skúsenou PA p. Štancelovou, takmer 4 kg dieťa bez nástrihu, volila som si polohu, aká mi vyhovovala atď. Človek tam nesmie ísť s tým, že všetci budú vedieť, čo máš na srdci a aké máš predstavy. Treba sa o tom pobaviť, čo si ako predstavuješ (ja som si napísala porodný plán), a prediskutovať možnosti.
Všetky porodnice mávajú dni otvorených dverí.

natrix1
13. říj 2012

ahoj holky, taky řeším, kde v Brně rodit, chtěla jsem u Milošů, jenže jsem se dozvěděla spoustu nemilých zpráv, nejpodstatnější je to, že v noci tam nejsou doktoři na ARO a další, když jsou nějaké komplikace, tak nechají rodičky vyštavit hezky do rána, než ti doktoři přijdou...
navíc mám velmi negativní zkušenost se sestrou na příjmu, když jsem tam byla vloni na podzim na revizi... 😠
takže se rozhoduju mezi Obilňákem a Bohunicema, ale v Bohunicích jsem zase ležela po úraze a mám tam taky velmi negativní zkušenost (mnohem horší, než jen protivná sestra), takže se mi tam fakt nechce... ale kdyby to bylo dobré pro miminko, tak to nějak přežiju...
přečetla jsem jen poslední stránku zatím, tak jdu dočíst ještě trochu dozadu, ať jsem trochu v obraze 😉

paolin
13. říj 2012

@daee ahojky, 2x jsem rodila na nadst. s vanou. Je tam sprcha se záchodem. Poprvé mě tam přesunuli z přípravnýho, na něm byla jedna sprcha pro všechny, pokud si dobře pamatuju 😉

krmv
16. říj 2012

Ahojky taky nevim pro kterou porodnici se rozhodnout v brne? Kdy je potreba se nahlasit v porodnici aby semnou pociali?dekuji

danaruj
16. říj 2012

@krmv hlásit se nemusíš. Ja ale volala zda mají místo, nez jsme jeli..

staninka77
5. lis 2012

Ahojky.
Taky bych více méně rodila na Obilnáku rodila jsem tam tři kluky a znovu bych tam rodila kdybych byla těhu.Jedině Obilnák ten doporučuji. 🙂 😉 ,veliká spokojenost i sestry a hlavně doktoři byli perfektní. 🙂

mirusak1
22. lis 2012

Pridavam se s kladnym hodnocenim Obilnaku. Rodila jsem tam letos v srpnu a maximalni spokojenost se vsim. Jedine, co bych vytkla, tak to, ze normalni pokoje maji WC a sprchu na chodbe spolecne pro cele patro a po porodu to neni zadny med, proto jsem si zaplatila nadstandart a bylo to super.

gabuli202
23. lis 2012

Ahoj holky, já budu rodit v Bohunicích. Jak dlouho tam nechávají max. přenášet?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru