Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

staninka77
21. říj 2009

Ahojky dívám se že tu skoro nic už měsíc nepíšete tak honem nějaké info podejte.

Já včera byla uplně poprvé na Obilnáku na monitoru a vše dopadlo dobře až na ten tlak co mně vyhoupnul a to jsem tam byla honinu něž mně vzaly na ten monitor.
Vše je v naprostém pořádku a malej je taky prozatím OK tak jsem velice ráda.
Je jenom hodně natlačenej dole ale to tak nevadí a taky snad jak slíbily mně ten porod vyvolají o něco dříve mám totiž tu těhu cukrovku a kvuly tomu chodí miminka dříve na svět a taky kvuly tlaku ale to je zatím dobré.

Je škoda že z Blanska musím dojíždet na ty pásy na ten Obilkák ale nevadí hlavně že se někam dostanu a je mně KO.
Tak zatím ahojík děvčata brzo něco napište at vím co a jak mám očekávat na Šestinedělý.
Jen by mně zajímalo zda se platí i za pobit v porodnici i novorozenátka.
A JAKDLOUHO JSTE BYLY V PORODCE PO PORODU DĚKUJI.

verisek
21. říj 2009

ahoj holky, muzu se zeptat mate nektera zkusenosti s predporodnim kurzem a prohlidkou porodnice? nevite jak dlouho pred porodem se muze jit? diky 🙂

staninka77
22. říj 2009

Ahoj.
Verisek-Na porodní sály se mužeš jít podívat nejpozději tak kolem toho 30.tt dřív to nemá cenu.
A na Kojení a bych taky šla kolem toho 30.tt.
A cvičení kdykoliv ti to čas umožní.
Jinak jsem se dívala pro očekávající maminky to stojí 300.kč a tatínkové platí za doprovod 150.kč.

hanule
26. říj 2009

Ahoj holky,tak já jsem rodila na Obilňáku před týdnem,za předporodní kurz platí budoucí maminka 300kč a doprovod 200kč,doporučuje se to od 30tt. Jinak já jsem dojížděla poslední 3týdny před porodem na monitor až od Hodonína a taky jsem to zvládla.Jinak pokoje na šestinedělí žádný zázrak,ale nebylo to úplně nejhorší.Za pobyt v nemocnici platí jen maminka,za mimčo se neplatí.V porodnici jsem byla 4 dny,někdy pouští i po 3 dnech.

simoch
26. říj 2009

Ahojky všem, já v srpnu rodila už podruhé u Milosrdných a nikam jinam bych nešla. V případě prvního porodu v roce 2002 bylo vše úplně super, rodila jsem přirozeně a dr.Novotná byla spolu se setřičkou Danielovou úžasné a já na prvorodičku měla vše za 4hod za sebou. Na odd. šestinedělí a novorozeneckém byl personál super, kdykoliv jsem potřebovala byli tzv. k ruce, ochotni a vstřícní. Jen při porodu po chodbě chodil dr. Nagy a mého manžela znervózňoval řečmi, že už by to dávno řízl, zdály se mu asi 4hod na prvorodičku moc.
Letos když jsem tam před porodem opět začala chodit na monitor a potkala jsem jej tam, tak mě jímala hrůza, co když mě bude rodit, přenášela jsem, jednou mi on osobně nabídl vyvolání, já jej strachy odmítla, nakonec jsem na vyvolání jít musela no a kdo mě rodil? Rodil mě dr. Nagy, akutním císařem, v celkové anestezii, protože malej byl na moji postavu veliký a byly špatné ozvy, a dnes mohu jen děkovat, že tam tento lékař byl, protože nebýt jeho rychlému a pohotovému zásahu, nemám u sebe Honzíka. Co se týče personálu, tak mohu jen a jen děkovat a to na všech odděleních,gynekologie, šestinědělí i novorozeneckému. Sestřičky ochotné, usměvavé, vždy k ruce a věřte, že to není jednoduché vždy vejít na pokoj a být dobře naladěna - sama vím o čem píši, jsem také zdrav.sestra a není to vždy jednoduché - třeba máte osobní problémy, nebo empatii k nějakému pacientovi a nedát to najevo a mít vždy úsměv na tváři a milé slovo pro něj.
Tím to nechci zavrhovat ostatní brněnské porodnice, ale já jsem více pro takové ty domácštější typy,což nemocnice u Milosrdných je, není to žádný kolos a v dnešní době jsou už stejně vybaveny jako Fakulní nemocnice.
Přeji všem nastávajícím maminkám, ať mají pohodové a hlavně co nejmíň bolestivé porody a své pokládky brzy v náruči. 🙂 🙂 🙂

simoch
26. říj 2009

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala. 😉

staninka77
31. říj 2009

Ahojky.
Jen vám jdu napsát že už jdu asi příští týden v uterý naposledy na monitor a pak mně čeká vyvolání porodu kvuly těhu cukrovce docela se toho bojím tak snad dopadnem velice uspěšně jinak nikdy raději už rodit nebudu. 🙂 .
A kde všechny děvčata jste.
Simoch-Každá porodine něco má i Obilnej trh má vsé i pro.
Já tam musím rodit protože kvuly té cukrovce a taky mně v těhu našly že jsem asi prodělala TOXOPLASMOZU a dopadlo velice dobře ale jen fakt nevím zda mám věřit nebo né. 😉 se hodně strachovat jak se bude malej vyvíjet.

simoch
2. lis 2009

Staninka77 - říci neboj se, vše bude O.K., je jednoduchý, ale každá jsme máma a bojíme se o to své mrně.Ale věřím, že budeš mít brzy své mimíěško u sebe a budete oba v pořádku. 🙂 🙂 🙂
K porodnicím - máš pravdu, všude je nějaké plus a mínus.
Držím Ti pěsti, ať máš rychlej a co nejméně bolestivý porod, vyvolaný porod prý je horší, říkala mi to moje PA a je pravdou, že bolesti byly horší. Tak se drž!

verisek
2. lis 2009

staninka77: vyvolani porodu bych se nebala, budes na to pripravena a oni taky, navic obilnak ma super mimi oddeleni
kamoska vyvolani zazila, vecer a rano ji dali tabletku a v poledne byla mala na svete

amynka
5. lis 2009

Holky nevíte jestli si do nemocnice v Bohunicích mohu vzít notebook. Jsem ve 33 týdnu těhotenství a od zítřka tam budu až do porodu☹

neja
6. lis 2009

Ahojky, notebook si do Bohunic vzít můžeš. Není to problém. Taky jsem ho sebou měla a byla jsem za to ráda, protože mi to tam rychleji utíkalo. Jinak jsem tam byla 100% se vším spokojená. Porod byl vyvolaný. Porodní asistentka byla super. Porod byl sice dlouhý, ale výsledek stál za to. Stejně tak si nemůžu stěžovat na oddělení šestinedělí. Neměla jsem problém s žádnou sestřičkou. S kojením mi vždycky ochotně pomohly. Rozkojila jsem se až třetí den a to už jsem v to ani nedoufala. No a kojím stále a to má malý už skoro 8 měsíců.

neja
6. lis 2009

Ještě jsem ti chtěla říct, že před porodem jsem taky nějakou dobu ležela na gynekologii z důvodu preeklampsie, proto byl porod nakonec vyvolaný. Byla jsem tam spokojená. Jenom jsem měla pocit, že ta informovat ze strany lékařů mohla být lepší. Pořád mi dělali nějaké testy a vyšetření a vůbec jsem netušila co s námi je. O Preeklampsii jsem se dozvěděla až den před porodem. Ale to je asi v každé porodnici i nemocnici stejné.

verisek
6. lis 2009

ahoj holky, byla jsem rozhodnuta pro Bohunice na porod, jenze ted jsem zjistla, ze nase sousedka pracuje jako doktorka na obilnaku, vse co si budu prat tak zaridi, tak jsem se chtela zeptat jestli tam nektera z vas chce rodit nebo rodila, jak se vam tam libi a co nadstandarty atd.? diky moc

petapi
6. lis 2009

no holky s těma noťasama jste teda odvážný, aspoň si je ale dávejte k sestrám do trezoru, když jdete někam na vyšetření, jako fakt se v nemocnici krade hodně, i zubní protézy, a opravdu vám pak nikdo nic nedá, když to nebudete mít u sester, pracovala jsem tam...

sunea
7. lis 2009

Verisek, ja som tam rodila (mala som rodit v Bohunicich, ale mali plno). Rodila som na nadstandarde, aj potom som bola na nadstandarde. Pekne, ciste (upratuju 2x denne) prostredie, ochotni personal, porod dlhy, ale paradny (vyborna PA, aj doktor), sestricky ochotne, aj ked vtedy tam mali vyse 50 deti... Keby si mala nejake konkretne otazky, tak napis.

misicka455
8. lis 2009

Ahojky já se jdu zítra domluvit na ambulanci porodních sálu na obilňák , budeme tam rodit kvůli těhu cukrovce a vrozené vadě srdíčka malé tak pak dám vědět jaké byly zážitky a pocity. doufám, že zatím si nás budou hlídat ambulatně 😉 Taky se tam chystáme na předporodní kurz 😉

besinka7
19. lis 2009

AHOJKY HOLKY, NEZLOBTE SE, ŽE VÁM SEM TAK VSTUPUJI, ALE CHCI SE JEN ZEPTAT JESTLI MÁTE NĚKTERÁ ZKUŠENOST S AMBULANCÍ PRO RIZIKOVÁ TĚHOTENSTVÍ V BOHUNICÍCH NEBO NA OBILŇÁKU ? JE TO OPRAVDU ROZDÍL OD PORADEN U KLASIC. GYNEKOLOGA A V ČEM ??? MOC MOC DÍKY PŘEDEM !!!

besinka7
19. lis 2009

A JEŠTĚ DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKA - DO PORADNY PRO RIZIK. TĚHU VÁS ODESLAL VÁŠ GYNEKOLOG NEBO JAK TO CHODÍ ? PROTOŽE JÁ SI MYSLÍM, ŽE TAM PATŘÍM, ALE MOJE GYNEKOLOŽKA SE TEDA K NIČEMU NEMÁ ☹
MOC DÍKY

selene
15. led 2010

Ahoj,
já rodila v Bohunicích v r. 2002 a můj nejstrašnější zážitek byl, když do mě každou hodinu chodily hrabat (nejdřív sestry, potom doktorka jakási Simona) a tzv.dělaly místo a násilím prsty roztahovaly hrdlo. Čekaly až přijde bolestivá kontrakce a tohle dělaly pořád. (Potom půl roku po porodu, když se ke mě přiblížil manžel, tak jakékoliv intimnosti nešly, právě kvůli tomuto zážitku.)
Chtěla jsem se zeptat tady holek, jestli vám to dělaly také nebo se něco změnilo za těch pár let. Myslím, že příroda si pomůže sama a tady to jejich roztahování nemá smysl.

kaculka46
16. led 2010

Ahoj holky nerodila jste teď některá na obilňáku?Rodila jsem tam v roce 2002 a měla jsem úžasnou porodní asistentku Kateřinu Malou,moc by mě zajímalo jestli tam ještě pracuje.

k.ate
16. led 2010

kaculka - o obilňáku je tu celá diskuze, já tam rodila v září a nic moc ☹ připadlo mi, že tam ten porod docela odflákli, malej byl v pořádku a já v podstatě taky (až na rozjetý šití :-/), ale celkovej dojem jsem měla blbej.. znovu bych tam už rodit nešla, ale měla jsem nejspíš jen smůlu na lidi :-/

zelvinka
17. led 2010

ahoj holky, rodily jste některá v poslední době u milosrdných bratří. Byla jsem tam na předporodním kurzu, ale nejsem ještě stoprocentně rozhodnutá. Prosím o jakékoliv info.Díky

zelvinka
17. led 2010

holky ještě by mě zajímalo jak to chodí až to na mě příjde, tak si musím do té vybrané porodnice jako zavolat jestli mají volno? nebo či co? nemáme auto a bojím se jak to bude se sanitkou, aby mě nedovezli kam uznají za vhodné oni

petapi
17. led 2010

zelvinko, volat můžeš, ale nemusíš, my jsme poprvé volali, pak tam jeli, ale vrátili nás domů a pak jsme jeli rovnou, ale s tou sanitkou teda nevím nevím, ta tě spíš zaveze, kam uzná za vhodný ona, lepší by byl taxík...

k.ate
17. led 2010

zelvi - my jsme jeli mhdčkem do porodnice (rozjezdem 😀 ) a nevolali jsme... 😀 prostě jsem doufala, že tam nebudou mít zrovna plno 😀

azri
17. led 2010

zelvinko, až to na mě přišlo tak jsme se sbalili a jeli nevolali jsme, sanitkou bych taky asi nejela lepší bude ten taxik nebo někdo s autem 🙂

pospecka
18. led 2010

zelvinka: já jsem volala. Důrazně na to upozorňovala staniční sestra na kurzu, že se klidně může stát,že přijedu a pošlou mě jinam když bude plno,že neohlášeným příjezdem si nezajistím, že mě vezmou a když zavolám a řeknou,že maj volno, tak kdyby tam mezitím přijela neohlášená rodička a měli už jen jedno místo a věděli, že jsem na cestě (volala jsem), tak ji pošlou jinam a drží to místo pro mě.

zelvinka
19. led 2010

Holky jste hodný, díky za rady, teď bych ještě potřebovala nějaký zkušenosti s milosrdnejma 😉

dukie
19. led 2010

zelvinka: Já rodila u Milosrdných císařem. Krom jediné věci (druhý den po porodu naklusala v osm večer sestřička s tím, že to nejde jinak a musí mě naučit koupat dítě. Když jsem jí sdělila, jestli to jako nejde až zítra, protože malej mi celej den prořval a před pěti minutama konečně usnul a já kolem něj běhala a jsem totálně vyřízená, že už nevydržím stát, tak na mě koukala že jako ne, ne, ne, že to musíme udělat a nemilosrdně ho vzbudila a vrazila pod vodu, zatímco já táhla židli, abych si mohla sednout, páč jizva mě bolela jak čert a už jsem fakt nezvládala...) si celý pobyt a péči nemůžu vynachválit. Ostatní sestřičky (jak na gynekologickým před císařem, tak na šestinedělí i na novorozeneckým po něm) byly úžasný, doktoři taky, jídlo se dalo přežít 😀 a pohodlí bylo tak nějak akorát. Jsou tam předpokoje, kde se koupe a přebaluje mimčo a vedou z něj dveře do sprchy a na záchod do dalších dvou pokojů, kde jsou maminky po třech - to jsem ocenila, když jsem potřebovala malýho na chviličku pohlídat nebo s něčím poradit nebo pomoct (po císaři jsem např. nebyla schopná nic zvednout ze země, když mi něco upadlo - měla jsem štěstí na milý maminky. 🙂

Některý maminky si stěžují na návštěvy - ty se totiž u Milosrdných konají jen na chodbě, což není optimální, ale my všechny na pokoji jsem se shodly, že je to vlastně super, prože představa, že nám na pokoj naklušou hromady nadšených tatínků, babiček a dědečků... a my tak ztratíme veškerý soukromí (což oceníš např. hlavně v takových chvílích, kdy vstaneš z postele a krev Ti steče po stehnech na zem, protože vložka to fakt nezvládla...), se nám rozhodně nelíbila. Takže celkově nakonec naprostá spokojenost. 😵

zelvinka
19. led 2010

dukie - tak děkuji,..teď už zbávý jen doufat, že budou mít volno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru