Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lenya79
4. lis 2011

@staninka77 mně ani tak o to nejde, jak vypadají pokoje, spíš jde o chování personálu, kéž bych měla stejnou zkušenost jako ty s Obi, no jestli mě tam někdo bude štvát a bude vše ok, tak se seberu i s malým a jdeme domů 🙂 Ale říkám si, že člověk to tam ty 4 dny nějak přežije, to zase není taková doba.

lenya79
4. lis 2011

@hribek když jsme byli v těch Bohunicích na exkurzi, tak jsem tam viděla na šestinedělí u jednoho pokoje cedulku s vietnamským jménem. Ale je mi jasné, že i Česka tam může nadělat daleko více kraválu, být nepříjemná a mít spoustu hlučných návštěv. Proto bych chtěla nadstandard. No ono nikde to prostě není ideální, s tím se musí počítat.

hribek
4. lis 2011

@lenya79 prave ze na obi bylo dobry ze na pokoj navstevy nemohly, sice bylo narvano na chodbe ale kdyz zrovna dite rvalo a clovek potreboval nakojit tak v pokoji byl klid

dukie
5. lis 2011

Já teda za sebe musím říct, že se mi taky líbí, když návštěvy na pokoje nesmí. Ano, je to takové "podivné", potkávat se někde na chodbě... ale za to soukromí na pokoji to rozhodně stojí. Nezapomenu, jak jsem třeba vstala z postele a totálně protekla... krev mi hrnula po nohách na zem... no upřímně, chtěl by u toho někdo mít tatínka maminky z vedlejší postele?... 😝 Nemluvě o tom, že přes bolest po císaři jsem vstávala a hekala a svíjela se několik minut, než jsem opravdu z té postele slezla... poslední, o co bych v tu chvíli stála, je okukování cizíma návštěvama.

Takže já osobně hlasuju pro zákaz návštěv v porodnici na pokojích. Ty čtyři dny tu chodbu vydrží každý...

hribek
5. lis 2011

@dukie presne tak.

jinak ja premyslela o nadstandardu, pak jsem se rozhodla ze ne a nakonec sem byla rada, jelikoz sem byla v porodnici tyden kvuli preeklampsii a platit za kazdej den 1000 kc tak bych vyhodila 7000 z okna zbytecne

lenya79
5. lis 2011

@hribek u Milosrdných taky návštěvy na pokoj nemůžou, chodí se na chodbu a taky jsem od některých holek slyšela, že zrovna tohle jim dost vadilo, že byly k.o. a a chtěly ležet, ale musely jít na chodbu, kde není žádné soukromí.... každý fakt má jiná kritéria a měřítka.

lenya79
5. lis 2011

holky, které jste v poslední době rodily u Milosrdných, můžete mi prosím napsat jak je to tam s věcma pro maminky a mimča? Myslím tím co je v porodnici k dispozici? Např. vložky pro maminky anebo oblečky pro miminka? A jakou tam na mimča používají kosmetiku? Jestli si mám všechno brát radši svoje nebo můžu počítat s tím, že tam něco málo dostenem.....

efendy82
5. lis 2011

Leni, já u Miloušů rodila před dvěma měsíci a dostala jsem balík vložek..jinak oblečků dostaneš dost a každej den máš možnost je měnit za čisté. Potom jsem dostala vzoreček Bepanthenu a to bylo z kosmetiky všechno..ještě tam vlastně bylo myslím nějaký mýdlo pro mimčo v dávkovači, ale co to bylo zač fakt nevím..Určo si sebou vezmi toaleťák, plínky a ten balík vložek mi taky nestačil..jo a jednorázové kalhotky jsou taky potřeba...teď mě už nic nenapadá, ale klíďo se kdyžtak ptej.

lenya79
5. lis 2011

@efendy82 tak já předně gratuluju k narození chlapečka!!! 😉 Doufám, že jste zdraví a že si mateřství užíváš. Holky na facebooku plánují nějaký sraz, přijdeš? No a jak jsi byla u Miloušů spokojená? Koukám,že teda radši veškerou výbavu s sebou, ale s tím počítám, takže mi to až tak nevadí. A ty oblečky, co tam půjčujou pro mimča, nejsou nějaké otřesné? Není lepší si vzít taky vlastní? S takovou půjdu do porodky se 2 kuframa 😀

steffi23
6. lis 2011

@lenya79 Ahoj,, máme termín skoro stejně já 25.12. a taky se chystám k Milosrdným...teda já už jsem tady teď, protože mám nějaké komplikace. Musím říct, že jsme sice na gynekologii, ale ošetřovat mě chodí porodní asistentky a jsou všechny milé a trpělivé...a ošetřující doktror i primář jsou perfektní a sympatičtí. Utvrdilo mě to o správném rozhodnutí. 🙂

dukie
6. lis 2011

Já rodila u Milosrdných císařským řezem před 3 lety a taky si nemůžu stěžovat. Až na jednu jedinou sestřičku na naovorozeneckém, a to si dodnes myslím, že za ten můj dojem z ní mohly spíš moje hormony a vyčerpání, než že by ona něco udělalal vysloveně špatně. Jinak všechny sestřičky naprostá zlatíčka. 🙂

lenya79: Před těmi třemi lety bylo oblečení prima. 🙂 Jako žádný luxus, to zas néé, ale miminka v tom byla načančaná a bylo to naprosto dostačující (žádné potrhané hadříky s nevypratelnými skvrnami nebo tak něco). Tehdy jsme fasovali tenké plátěné košilky a bavlněné dupačky a k tomu zavinovačku.

Z prakitckého hlediska - jelikož děti mají sklony se občas pokakat docela nešikovně - tj. třeba jim to pod plínkou proteče na zádíčka, někdy kolem plínky u nožiček, když plínka nepřiléhá úplně dokonale (a to fakt nikdy nevíš, obvykle správnou značku plínek, které budou zrovna Tvému miminku dobře sedět, člověk vychytává během prvních týdnů doma), je lepší si svoje vlastní oblečení nechat opravdu až na cestu domů a v porodnici používat erární, protože když to miminko pokaká/počůrá/poblinká (ublinknutí po kojení je naprosto normální), prostě to odevzdáš porodnici do prádla na vyprání a nafasuješ čistý.

Osobně si neumím moc dobře představit, že bych tam několikrát za den přepírala svoje oblečky a sušila je (není ani kde)... nebo je třeba 4 dny takhle zašpiněný nechala zasmrádat v tašce, abych to pak vyprala doma. To je stejný jako s noční košilí - taky si tam člověk bere svoji, ale když zjistíš, kolikrát se povede "prokrvácet" a košili ušpinit... nakonec jsi za erární, kterou můžeš kdykoliv vyměnit za čistou, ráda. A tu svoji vlastní používáš maximálně na návštěvy, kdyť víš, že se budeš chtít nechat s miminečekem vyfotit a chceš třeba trošku líp vypadat.

Samozřejmě záleží na každé mamince, co je jí sympatické, každá z nás určitě volí to, co se jí líbí. 🙂 Já jsem taková "prakticky založená" 😀 , k tomu se přiznávám, tak to ber s nadhledem. 🙂

lenya79
6. lis 2011

@steffi23 díky za dobré zprávy od Milosrdných 😉 Třeba se tam spolu potkáme 🙂 Držím palce, ať ti to všechno dobře dopadne!!!!

lenya79
6. lis 2011

@dukie tak pokud bylo před 3 lety oblečení na pohodu tak věřím, že to mohlo jít jedině k lepšímu 🙂 právě bych nerada, abych tam mimčo navlíkala do potrhaných flekatých hadrů 😖 Je mi jasné, že ze začátku jsou ty nehody na denním pořádku než to člověk vychytá a tak jsem si právě moc nedovedla představit, že s sebou do porodky táhnu kupu hadříků pro malýho. Tudíž erár určitě ocením a akorát na návštěvy ho převlíknu do svýho, aby byl fešák 🙂 My naštěstí bydlíme asi 150 metrů od porodky, takže pro event. špinavý věci může manžel kdykoliv přijít, v tom zase takový problém nevidím a rozhodně bych to někde na pokoji 4 dny neskladovala, nedej bože přepírala a sušila přímo tam někde. Noční košile normálně vůbec nenosím, takže jsem si koupila 2 na návštěvy a zbytek asi taky budu řešit erárem, protože kupovat si hromadu košil, který bych pak ani nevyužila, se mi fakt nechce. Nehledě na to, že ta zaschlá krev se faaakt blbě pere. A jak už jsem psala, kdybych si měla brát všechno vlastní, tak táhnu do porodky 2 lodní kufry 😀 Moc ti děkuji za cenné informace!!!! 😉

gabidesign
8. lis 2011

@lenya79 Ahoj, já rodila u Milosrdných letos v červnu a byla jsem max. spokojená, za sebe mohu porodnici jen a jen doporučit a doufám, že se tam ještě jednou vrátím s druhým dítkem. Původně jsem chtěla do Bohunic, ale potřebovala jsem měsíc před porodem přebrat na monitor a do péče od svého gyndaře a tam mě pro stop stav nevzali a odkázali na Obilňák (kam se zase já nechtěla), tak jsem šla k Milosrdným a nelituji, na porod i pobyt tam strašně ráda vzpomínám. Skvělý personál, lidští, ochotné lékaři i sestřičky, prostě paráda. Rodila jsem vyvolávaně v termínu velké miminko, u porodu jsem měla kromě PA i lékařku právě kvůli možným komplikacím s velkým miminkem (malý měl 4,5kg, velkou hlavičku a široká ramínka) a obě měli naprosto úžasně lidský a zároveň profesionální přístup. Na šestinedělí je oddělení velice pěkné, pokoje jsou teda dost malé, protože to původně byly dvoulůžáky, takže manipulovat tam se třemi postýlky byla kolikrát docela sranda, ale těch pár dní se to dá přežít. Pro dva pokoje je vždy společná předsíň, kde je zázemí pro miminka: koupání, přebalovací pult, komoda se šuplíky, kde má každá maminka šuplík, kde denně dostává látkové pleny a oblečení pro mimčo - oblečení opravdu pěkné: dupačky a košilky, může si tam dát všechny potřebné věci pro miminko. Dále je tam skříň, kde má opět každá maminka poličku na svou tašku, váha na vážení miminka a je tam i záchod a koupelna - vše čisté, pěkné, dá se v pohodě vystřídat. Jídlo v porodnici opravdu vynikající, bylo ho myslím i celkem dost. Sestry na šestinedělí příjemné, ochotné, na šestinedělí taktéž a hlavně se snaží opravdu pomoci s kojením. Já jsem měla hrozné problémy a opravdu se mi věnovali, kdykoliv jsem mohla zazvonit na novorozencích, nebyl problém ani ve dvě ráno .... na všem se dalo domluvit. Co se týče oblečení pro maminku, tak podložky do postelí i košile jsou k dispoozici na chodbě a kdykoliv si můžete vzít čistou, nikoho jsme nikdy nemusela o nic žádat. Pro miminko jsou tak potřeba pouze plenky a pro maminu v podstatě jen vložky, pantofle, kalhotky, ručníky a hygienu, toaletní papír .... táhla jsem sebou všechno možné a kromě tohoto zmiňovaného jsem vůbec nic nepotřebovala. Přidávám pár fotek.

gabidesign
8. lis 2011

Jinak ten, kdo hledá opravdu malou porodnici, rodinné prostředí, kde mu budou věnovat a zároveň by rád porodil dítko přirozeně, tak ať jde k Miloušům a nebude zklamán. Občas jsem slyšela stížnosti na to, že maminy nechali dlouho v bolestech a nepomohli jim. Milosrdní jsou zastánci přirozených porodů, takže pokud je to jen trochu možné, vyčkávají a nechávají rodit přirozeně - protože je to zkrátka přirozené a pro tu maminku nejlepší. Ale pokud by měly nastat nějaké komplikace apod., nikdy to nenechávají jen tak a nehrotí to. Jak jsem psala výše: čekala jsem velké miminko, do porodnice jsem docházela do poradny a nabídli mi vyvolat porod už v 38tt., kdy měl malý už 3800g, bohužel nebylo možno: dítko bylo vysoko, já zavřená .... doslova mi řekli, že v tomhle stavu porod vyvolat nemůžou, protože bych se hrozně trápila a nakonec by to mohlo vést akorát ke komplikacím. Hrozně jsem to oceňovala i když jsem toho těhotenství už měla opravdu plné zuby. Nakonec jsme rodili dva dny po termínu.

jancip
8. lis 2011

@gabidesign Díky za info, i když nejsem lenya. Tato porodnice u mě zatím vede, i když jsem dříve říkala, že tam nikdy. Mě by ještě zajímalo, jak dlouho Ti miminko nechali na břichu hned po porodu, a zda ho ošetřovali v porodním boxu nebo ho někam odnášeli.

gabidesign
8. lis 2011

@jancip Miminko jsem po porodu dostala hned na břicho, nechali dotepat pupečník a potom tatínek stříhal. Miminko si vzali, ošetřovali ho přímo na sále a přebalovací stůl byl přímo před porodním křeslem, takže jsem na něj celou dobu viděla. Taťkovi řekli, ať jde fotit. 🙂 Mě mezitím zašívali. Malý byl hodně veliký, takže mě hodně potrhal a ztratila jsem dost krve, takže mě šili nějakých 40 minut, po ošetření dostal malého tatínek a choval ho, zatímco mě došili. Pak jsme spolu zůstali ještě dvě hodiny na sále. Rodila jsem na noc, takže malého jsem dala přes noc na novorozenecké - měla jsem hodně nízký tlak, takže mě nechali v lidu vyspat a dovezli mi ho pak druhý den ráno.

lenya79
8. lis 2011

@gabidesign ahojky, mockrát děkuji za podrobné info, napsala jsi to moc hezky a opravdu nám radost, že jsi byla u Milosrdných tak spokojená, už se tam snad i začínám těšit 🙂 Matyášek je krásné miminko, gratuluji! 🙂

gabidesign
8. lis 2011

@lenya79 Držím palečky, aby to byl stejně pohodový porod jako ten můj a aby se ti u Miloušů líbilo. 😉 Děkujeme za pochvalu. 🙂

jancip
8. lis 2011

@gabidesign Díky moc za pozitivní info. Mě ještě bude určitě ale napadat hodně otázek 🙂 Třeba jak je to s nástřihem. Zda opravdu vyčkávají nebo raději vsázejí na prevenci a stříhají hned?

gabidesign
9. lis 2011

@jancip Já jsem nastřihnutá byla preventivně, ale to bylo kvůli tomu, že malej byl velikej a měl široká ramínka, takže by se to bez něj stejně asi neobešlo, ještě mě hodně potrhal, takže by se tomu stejně nezabránilo, ale kamarádka tam rodila v srpnu a nastřihnutá nebyla. Já myslím, že určitě vyčkávají, protože PA stříhala fakt až šla ven hlavička, že se pořád kontrolovalo jestli to půjde nebo ne. Jinak se určitě ptej, co budu vědět, ráda řeknu. 🙂

sussanah
9. lis 2011

@jancip ja jsem sice u Milousu nakonec nerodila, ale byla jsem tam na monitor a celkove byl fajn pristup. Co jsem i slysela od moji PA, u Milousu se fakt snazi o co nejprirozenejsi porody, davaji maminkam hodne cas, neni problem jina poloha nebo ambulantni porod, pokud o to maminka opravdu stoji. Myslim, ze je to dobra volba, pokud chces rodit podle sebe 🙂

efendy82
9. lis 2011

@lenya79 děkuju moc:o) Konečně si to začínám užívat, ptž prcek začal v noci spat aspoň 1x 3 hoďky v kuse, coz se ze zacatku nemohlo stat.ale je to nadherny byt maminka..si pripadam jak cerstve zamilovana:o)) Na srazek bohuzel nedojdu,ptz prcek jeste neni naockovanej, tak ho nechci nikde moc brat. U Milousu jsem byla spokojena moc..hlavne sestry jsou tam uzasny..mela sem problemy s kojenim a snazili se mi pomoct.Ja sem mela sebou nejaky obleceni pro prcka,ale ani jsem ho nevytahla..fakt je to obleceni v pohode..i svoje kosile jsem mela, ale nevytahla jsem je..jak uz tu nekdo psal, tak je lepsi vyuzit erarni, ptz ja jsem jich mela docela spotřebu. Jééé..ted sem se dívala, že budete mít Samuela..to bylo taky moje vybraný jméno, ale neprošlo přes manžu..budu držet palečky, ať máš co nejmíň bolestivý porod a ty i Samík, ať jste v pořádku.

lenya79
9. lis 2011

@efendy82 věřím, že ty začátky s miminkem jsou krušný, ale určitě to za to stojí! Mně stačí, když teď někde vidím malý mimča nebo mláďátka a hned mám slzy na krajíčku, věřím, že z toho našeho prcka budu úplně mimo 🙂 O tom srazíku jsem četla na fb, i jsem koukala, jak se tam Simča do tebe trochu navážela, hele, já to naprosto chápu, taky bych neriskovala, však srazík to není poslední 😉
Sice jsem u těch Miloušů na prohlídce ještě nebyla, ale podle toho, co tu píšete, mám fakt jasno, že tam chci a věřím, že to bude správná volba. A věci teda nechávám doma, když je tam tak pěkně postaráno s erárem.
Jj, chlapeček se bude jmenovat Samuel, nikdy předtím jsem o tom jménu neuvažovala a ani ve snu by mě nenapadlo, ale jakmile jsme projeli kalendář, tak jsme se na něm s manželem hned shodli 🙂
Děkuji ti za přáníčko, měj se krásně a užívej si krásné chvíle se svým malým zázrakem 😉

suzamen
27. lis 2011

Ahojky já čekám dvojčátka a pořád se nemůžu rozhodnout jestli Obilňák nebo Bohunice 😒 Ze začátku jsem byla rozhodnutá pro Obi ale ted mě to zase víc láká do Boh. První dceru jsem rodila v Břeclavy a byla sem spokojená a říkala jsem si že další porod bude taky tam ale přestěhovala jsem se a nečekala jsem že budou dvojčátka tak se nám to jaksi zkomplikovalo 😀

staninka77
2. pro 2011

@hribek-Já přímo ležela na pokoji z romkou vubec bys nepoznala že je romka jen její chlap byl tmavší a ta rodinka byla užasná jak ona i její manžel měli už jednu starší holku a ta byla bílá narazila jsem perfektně.
A když jsem chodila do poradny už před porodem na monitory tak tam byla rodina romská a ta mamina se šíleně chovala ten chlap byl v pohodě ale ona byla šílená a co tam dělalo to jejich dítko bylo šílené stále řvalo furt něco chtělo prostě ho to tam nebavilo já nikdy z dítkem bych tam nešla a dr.se normálně naštvala a vylezla aby se tam trochu zklidnily a hned byla zlá na ní a drzí pro ostatní to bylo šílené je poslouchat pak ten chlap jí tam nadal pak už nevím jak to skončilo já šla dovnitř a jak jsem vylezla už tam nebyli.
Lidi se chovají šíleně i my bílí to hodně stěžujem svím chováním. 😠

staninka77
2. pro 2011

@suzamen-Já bych šla jedině na Obilnák ale taky vím že jsem chtěla rodit v Bohunicích ale pak jsem si to rozmyslela a šla znovu po třetí na OBi držím paalečky ve výberu porodnice. 🙂

suzamen
2. pro 2011

@staninka77 a jaký je tam to šestinedělí? ty pokoje tam jsou asi po víc než dvou maminách co? a sociální je prý na chodbě a návštěva prý taky nesmí na pokoj ☹ mě se to v Bohu. líbí že je tam docela klid...

hribek
2. pro 2011

@suzamen sestinedeli je tam v pohode, myslim 2 pokoje po 2 a pak po 3 a 4 a je to lepsi nez byt tam saama, navzajem si deti pohlidate kdyz chces jit na wc nebo sprchu. zachody a sprchy jsou na chodbe ale uplne v pohode, pekny cisty a nikdy sem necekala ze by byla fronta, prisla sem a mamina predemnou odchazela. na pokoj navstevy nesmi a zavedla bych to vsude, ja sama mela 1.den po porodu na navsteve asi 8 lidi a pri predstave ze by se vsichni vmackli do pokoje a otravovali spolubydlici a jeji mimco mi prijde hrozna. nehlede na to ze ne kazda zenska je zvykla kojit pred obecenstvem a ze zacatku s tim byvaji problemy tak si nedokazu predstavit tam miminu rvat prso pred cizim chlapem

hribek
2. pro 2011

@staninka77 je to o lidech, my mame kamarada cigana, maminka je ciganka, pracovita, mila, rozdala by se. nevlastni tatka je bilej a je linej jak ves. takze fakt je to o lidech a ne barve pleti. ale zase pokud nekdo bydli v tech problemovejch mistech jako ted jsou na severu cech tak se jim nedivim.
svagrova byla na obi s cigankou a bilou holkou a ciganka v pohode a ta bila delala problemy. takze fakt zalesi koho chytnes

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru