Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

jana.sun
7. dub 2009

bertica.h - jestli teda myslíš JIP - tak to přestěhovali do Bohunic - když je teď nějaký "problém", tak Bohunice. Ale i Obilňák i Bohunice jsou fakultka - obojí mají doktory profíky 😉

Brouci - viz odkaz - je tam Obilňák a když popojedeš o něco níž, tak jsou tam i Bohunice 😉
http://www.fnbrno.cz/Article.asp?nDepartmentID=...

broucina
7. dub 2009

Děkuju za info....
jana.sun: no, já tam na to koukala, ale nějak jsem nepochopila, jestli se někde ohlásit či nikoli....už asi trpím těhotenskou demencí. 😀

jana.sun
7. dub 2009

brouci 😀 na ten první nemusíš 😉

kustka
8. dub 2009

My jdeme na prohlídky porodnic s tím "Větrníkem", kde jsme absolvovali ten jednorázový kurz. Tedy - do Bohunic společně a k Miloušům už asi invidiuálně... Tak potom Vám řeknu, jestli už mám rozhodnuto 😉

Jsem zvědavá hlavně na ty Bohunky, u Miloušů jsme byli v rámci vývovjové psychologie na vysoké (protáhli nás všude, předváděli i dětičky, bylo to tam fajn, ale už je to asi 7 let...).

jajinka80
8. dub 2009

Přidávám svou zkušenost. Teď v březnu jsem rodila v Bohunicích a maximální spokojenost. Zrovna rekonstruovali patro s porodními sáli, ale protože jsem rodila v noci, tak byl klid. Porodní boxy standard a nadstandard se liší jen v sociálním zařízení a televizi. Pak je tam jeden nadstandard s vanou (ale je zabudován uprostřed, takže nemá okna). Měla jsem super PA i doktorku. Šestinedělí je moc krásně spravené. Byla jsem na pokoji pro dvě a bylo to moc fajn. Nějaké vrtání bylo slyšet, ale nebylo to intenzvně celý den a dalo se u toho spát🙂 Jak si občas někdo stěžuje, že mu někdo něco s personálu neřekl nebo neukázal, tak pořád platí, že "líná huba holé neštěstí". Prostě když něco nevím ,tak se zeptám a sestry mi poradí i v noci nebo nad ránem🙂
jinak porodní sál nadstandard stojí 1000Kč, ale už nemusíte platit 500Kč za tatínka u porodu.

svataterezicka
8. dub 2009

Ahoj Janinko taky se chystám do Bohunic... takže je to tam krásně spravené? Jak to myslíš že se standart a nadstandart liší v sociálním zařízení - normal p.s. nemá sociální zařízení? A na šestinedělí je? U každého normal pokoje?

marci
8. dub 2009

normál porodní boxy mají společné sociální zařízení na chodbě. Na šestinedělí (spraveném) mají sociálky dohromady vždy 2 pokoje.

teessa
9. dub 2009

ahoj tak já přidávám čerstvé info - rodila sem v noci 3.4. jelikož nebylo místo tak sme byli na nadstandartu s vanou, ale jelikož to šlo všechno hroozně rychle žádných výhod sem si nevyužila 🙂 ale po porodu je fajn mít WC i sprchu blízko. Doktorka i PA byli super, teda krom toho že mi zezačátku nevěřili že rodím 😀 tu noc sem byla poslední koho příjmali ostatní už posílali jinam páč bylo plno. Oddělení v pohodě hezky spravený, jen byl trochu problém s oknama-nešly otvírat takže v pokojích bylo asi 40° což bylo příšerný, ale už je to spravený. Sestřičky a všichni kdo se o nás staral byli super a na nikoho protivnýho sem nenarazila. Jediný co mě štvalo bylo že ve všední dny nemá člověk chvílu klid na odpočinek od pul 7 se střídaj uklízečky, sestřičky, doktorky a prostě pořád někdo, v den kdy sem odcházela sem ještě ve 12 neměla snězenou snídani, ale to tak bude všude.
jo ještě jelikož je takej nával tak vám v den odchodu v poledne "seberou" postel paní co ležela předemnou na mé posteli tam pak seděla na židli za hodinu jí vzali i postýlku na mimi tak tam s ním seděla v náručí. Takže za docela důležitý považuju mít v den odchodu někoho na telefonu aby se mohlo kdykoliv zavolat ať pro vás už přijede

lucy.l
10. dub 2009

ahojky, holky, a kolik stojí v Bohunicích pokoj na 6 nedělí nadstandart ?

jajinka80
10. dub 2009

Bohunice - Porodní boxy standard mají společné WC a sprchu na chodbě (všude jsou ribstoly, žíněnky, balon), nadstandard má svoje vlastní WC se sprchou. Na šestinedělí má každý pokoj (kde je rooming-in) svou koupelnu a WC. Pokoj, kde jsou maminky po operaci bez dětí má koupelnu na chodbě. V 6.patře na šestinedělí jsou pokoje po jednom nebo po dvou lidech, v 7. patře by měli být i po třech (slyšela jsem, neviděla jsem🙂). Návštěvy jsou od 14 do 18 hod. na běžných pokojích a návštěva může na pokoj za maminkou. Nadstandard by měl stát okolo tisícovky na noc.

Milouši- tam jsem se byla jen podívat - společná koupelna pro 2 pokoje (taky pěkné), návštěvy na pokoj nesmí, mohou pouze na chodbu (neplatí pro nadstandard), což se mi nelíbilo. Manžel se mnou býval celé odpoledne, takhle na chodbě si to nedovedu představit, zvlášť, když jsem po porodu nemohla sedět.

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jana.sun
10. dub 2009

Magdi, slyšela jsi dobře. NOvoroz.JIP je ted v Bohunicích nejvybavenější, bylo to už za nás, když jsem rodila loni v srpnu 😉

katty_k
11. dub 2009

Tak do Bohunic se chystam pristi tyden ve ctvrtek, jelikoz je to pro me z Kurimi asi 50 minut cesty jen tam, tak jsem se rozhodla to vzit zaroven s registraci do porodnice a snad neodrodim drive 😀

Pochopila jsem spravne, ze ten nadstandart rodici box je sice s vanou, ale neda se otevrit okno? To je docela k nicemu... pro sestinedeli jsem se rozhodla pro klasicky pokoj, nesnazit se ani o nadstandart, prijde mi to zbytecne a nejspis bych se tam samotou unudila a usouzila.
A naprosto idealni by bylo, kdybychom s Rolenkou rodily ve stejnych dnech 😀

marci
12. dub 2009

V nadstandart boxu s vanou žádné okno není!!! Doporučují nadstandard se sprcháčem - ten je super, jsou tam okna, mě tam navíc nechali ležet ještě 2 dny po porodu, protože jsem chtěla nadstandart a na šestinedělí žádný volný nebyl. Bylo fajn, že jsem se nemusela hned po porodu stěhovat 🙂
K té samotě - já strávila jeden den a jednu noc pak na třílůžáku - nevadily mi maminy, ale ten ruch co tam furt je - v noci se permanentně svítí, protože furt některá kojí atd. - já budu příště zase usilovat o nadstandart.

katty_k
13. dub 2009

marci: to se musi rozsvitit cely pokoj a nebo muze maminka rozsvitit u sebe u postele?

teessa
14. dub 2009

katty ono nepřebaluješ u své postele ale uprostřed pokoje takže nějak svítit musíš a světlo co sem měla u betle já bylo teda tak silný a nepříjemný že se vůbec nedalo používat... my to dělaly tak že sme si rožínali v chodbičce u záchodů, ta je od postelí oddělena zasouvacíma dveřma z mléčného skla takže to světlo bylo v pohodě, bylo při něm vidět ale nerušilo ostatní.

bertica.h
14. dub 2009

Tak to je super..budem teda rodiť v Bphunicich,manžel to nevedel že je to prestahované(hoci v Bohuniciach pracuje) 😀 😀
Vy to viete lepšie.

katty_k
14. dub 2009

teessa: dik za tip, snad i ostatni maminky budou ohleduplne a na pokoji to tak budeme delat vsechny

teessa
15. dub 2009

katty neboj panuje tam solidarita 😀 co říkaly uklízečky tak "ty nejhorší na domluvu" bývají na nadstandartu...tím se nechci nikoho dotknout

katty_k
16. dub 2009

😀

holky, prosim vas, ty prohlidky bohunic jsou ve ctvrtek a sobotu od 13.00 nebo 14.00? dnes se tam chystam a nemuzu si vzpomenout 😨

janesska
19. dub 2009

Ahojte, jsem tu dneska poprvé. Rodit budu v srpnu (teda podle doktora) 😅 a tak koukám na názory na porodnice. Ségra rodila obě děti u Milošů a nestěžovala si, ale sestra od mýho gyndaře mi říkala, že u Milošů je prý nejhorší poporodní péče - hlavně prý pro prvorodičky je to tam blbý. Tak jsem se rozhodla pro Bohunice, ale půjdu na předporodní kurz, ve kterým jsou prohlídky jak u Milošů, tak v Bohunicích i na Obilňáku, tak uvidím jak se mi to bude líbit. Ale podle toho co jsem dneska četla (a ne jen na těhle stránkách) tak budou Bohunice asi dobrá volba. 🙂 snad. No už aby to bylo, nemůžu se dočkat.

peta.bry
21. dub 2009

Ahoj, přidávám svou nedávnou zkušenost z Obilňáku - porod jsem měla vyvolávaný tabletkou v 7 ráno, v 12:55 byl prcek na světě. Trošku jsem bojovala s PA o epidurál (nejsem vůbec hrdina ☹ - technicky nebyl problém, ale PA nebyla moc jeho příznivkyní. V normálním stavu bych se s ní asi hádala, ale v tu chvíli už jsem o epi vyloženě prosila a bylo mi jedno, jak to asi vypadá. Ve finále už mi nestihl zabrat, takže to je moje jediná špatná zkušenost. Nedejte se odbýt! Pokoje na šestinedělí odpovídají stáří nemocnice. Ale uklízí se dvakrát denně, takže kdo je zatíženější na pořádnou dezinfekci, přijde si na své 🙂 Se sociálním zařízením je to na Obilňáku opravdu špatný. Popravdě, toho jsem se bála před porodem nejvíc. Miluju svou domácí koupelnu a záchod 😕 Nakonec mi ale při všech těch strostech o mimi bylo úplně jedno, jaký ty sociálky jsou, hlavně že bylo vůbec kam jít. A ještě jedna dobrá rada - sestřičky na šestinedělí jsou moc fajn, skoro všechny 😉 jen mi trochu lezly krkem některý jejich rady ohledně kojení. Takže hlavní je nestydět se zeptat, třeba desetkrát za noc! A pokud vám nebude vyhovovat jejich přístup, udělejte si to po svým. V porodnici sice budete jen pár dní, ale je to nápor na psychiku jako blázen...

bertica.h
21. dub 2009

katty,su od 14hod.
platí sa za teba a doprovod 500kč+ pri porode doprovod platí dalších 400kč.
je to len jedna lekcia,trvá cca 1,5hod.s prehliadkov sálu.

bertica.h
23. dub 2009

Ahojte🙂
Dnes sme boli na predp.kurze v Bohunicích a mám trocha zmiešané pocity..hrozne mi vadí že na nadštand.porodnom boxe nieje to okno..teplo tam bolo,vzduch vydýchaný..toho by som sa bála dosť.Inak nás "školila"milá PA,takže rodiť budeme tam.
Hovorila,že neholia,je možné piť a dať si niečo malé na zakusnutie..sušenka,trocha čoko..alebo tak.

Ćo mi však vadí najviac,že pri porode niesu po ruke pediatri.Dokonca ani pediatrická sestra.Čo by malo byť pravidlom,uplne bežné..hocičo keby s adilalo..predsa lne gynekolog ma na starosti ženu a PA by tažko vedela intubovať..alebo zachranovať novorodenca..Toho sa aj moj manžel bojí. 😖

Ked som rodila Viktorku v Ústí nad Orlicí,pri porode som mala PA,gynekologičku,detsku sestru aj pediatra..tak neviem.. 😒

ale inak všetko ok🙂Uvidíme potom v reále 😉

marci
23. dub 2009

Bertica, jak není přítomen pediatr a dětská sestra??? To je nějaká blbost, ne? Já rodila v Bohunicích před půl rokem. A tak 15 minut před tím než se malý narodil (rodila jsem v noci) přišla dětská lékařka i s dětskou sestrou na box a čekaly než se malý narodí!

bertica.h
23. dub 2009

marci,nie.Ona sama nám to hovorila(PA),že ked je fyziolog.porod,novorodenca ošetruju PA.
neviem kto hodnotí Apgar Skore..

PA hovorila,že aj pupočník..že to ošetruju oni..

Som z toho trocha mimo..predsa len PA a detská sestra..alebo neonatolog je obr.rozdiel..
ae takto nám to PA hovorila.. 😒

marci
24. dub 2009

To se mi nezdá, já sama měla naprosto fyziologický bezproblémový porod, bez jakýchkoliv medikamentů atd. a Apgar skore a ošetření dělala pediatrička s dětskou sestrou. Není to nějaký informační šum???

bertica.h
24. dub 2009

marci.keby mi to povedal niekto iný,tak tomu neuverím.
Ale ja som tam bola,aj s manželom a počuli sme to..obidvaja ...

fakt si nevymýšľam,som si na 100% istá,že nám to takto povedala

marci
24. dub 2009

Berti, já neříkám že si to vymýšlíš, to vůbec ne........já si spíš myslím, že to bylo nějak špatně řečeno tou PA........každopádně ti přeji co nejhezčí porod 😉

alti
24. dub 2009

Ano, je to pravda, že v Bohunicích není u porodu žádný dětský lékař ani dětská sestra. Já jsem měla vyvolávaný porod 11/3/09 a až po porodu jsem zjistila, že žádný dět. lékař ani nepřijde. Vše dělala por. asistentka. Po ošetření, zvážení a popsání dala miminko tatínkovi a pak šla ošetřit zase mě. Mimčo odvezli až po 2 hod.na novorozenecké, kde ho dětská sestra vykoupe a prohlédne doktor. I mě to připadalo zvláštní - naštětí jsem měla mimi zdravé a bez počátečních problémů. Nevím jestli to je tím baby bumem co teď je, protože u prvního porodu u Milosrdných byl jak dět. lékař tak sestra. Měla jsem nadstandart s oknem (sprcha+WC) jinak supr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru