Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

weryss
14. čer 2011

Ahojte. tak jsem dneska byla poprvé na kontrlole v Bohunicích, teda fakt pěkně narváno, dr. mě nechtěla vzít, ale nakonec jsem je přemluvila. V sobotu další kontrola, tak doufám, že do tý doby porodím 😉

weryss
17. čer 2011

@berule
@hame
Tak co kočky, jak jste na tom, už se něco chystá? Já mám od ut. nepravidelný bolesti, ale nic velkýho ☹ Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím 😉

hame
17. čer 2011

@weryss Hoj hoj, já jedu na kontrolu dneska, možná už budem domlouvat termín vyvolání 😝 Jinak u mě teda nic, ale jako vůůůůbec nic, žádný bolesti, ani špinění se kterým v úterý Dr. vyhrožovala, když mi šťourala do čípku aby se porod rozjel. Jinak já v úterý na tom byla podobně, sice mě vzali, byla jsem objednaná, ale jak zjistili že nejsem z Brna, tak padlo pár nepříjemných dotazů proč chci rodit tam, když mám ve městě porodnici ☹ , že mají plno a přespolní furt brát nemůžou 😕 Trochu mě to rozhodilo, pokaždý když mám rodit tak mám pocit že tím někoho obtěžuju 🙄

berule
17. čer 2011

@weryss Ahojky, tak my jsme se právě teď vrátili domů z porodnice 😀 máme Julinku, narodila se 12.6. v 9.10 hod.

berule
17. čer 2011

@hame já po kontrole v poradně krvácela a pomalu nemohla chodit, no a ze soboty na neděli už to valilo 😉

hame
17. čer 2011

@berule Gratuluju k princezně, nááááádherná 😵 hned bych chtěla už taky 🙂 A jakej byl jinak porod?

No v úterý sem myslela, že to bylo maso co mi Dr. dělala, ale ani sem pak nezašpinila, každopádně oproti dnešku kdy mi do čípku vrtal jinej Dr. to bylo lechtání, sem myslela že tam chcípnu 😝 , začínám trochu špinit, tak snad 😅 Pokud nic, tak v neděli zas kontrola ...

Jinak dnes tam bylo zas maminek, to byl mazec, jen za dobu co sme čekali vzali 4 rovnou na sál 😕

staninka77
18. čer 2011

Ahojky.
Dlouho jsem se tu nebyla podívat a už je nové miminko tak mocinky Gratuluji.
@berule-Gratuluji ke krásné holčičce.
Moc je miloučká a hlavně že jste obě zdravé krásné fotečky a kolik vážila při narozen 😉 í.
Mocinky ti k ní Gratuluji. 🙂

berule
18. čer 2011

@hame děkuji 🙂 porod byl rychlovka, o půl 6 slabé kontrakce, v 6.45 příjezd do Bohunic, v 9.10 malá na světě. 🙂 Přeji ti taky rychlý a pohodový porod 😉
@staninka77 Moc děkuji 🙂 malá měla 3640g a 49cm 🙂

staninka77
19. čer 2011

@berule-To měla moc krásné míry a ještě jednou Gratuluji i rychlej porod jsi měla. 😉 🙂

hame
22. čer 2011

Holky tak 19.6. jsme v Bohunicích přivedli na svět Adriánka 3,68kg, 49cm. Porod super, PA a studentka co sem měla u porodu andílci, na šestinedělí jsem si přišla jako na lázeňským pobytu, fakt super, Mít ještě jedno mimi tak jedině porod tam. Jediný co bych trochu zlepšila je přístup některých dětských sestřiček i Dr. spousta jich bylo super, ale některé teda... 😕

jaya
23. čer 2011

Ahoj holky, peclive jsem zvazovala vyber Bohunice - Obilnak a nakonec dospela k Obilnaku. Nevite, kolik stoji nadstandard na sestinedeli a kolik jich tam maji? Diky.

okcelok
23. čer 2011

@jaya Já rodila na Obilňáku před 3 týdny a na šestinedělí mi bylo řečeno,že nadstandart nemají. Takže nevím,jak to je,jelikož mám pocit,že na kurzech nám paní řekl,že mají.

llllucka
23. čer 2011

@jaya:cena bude stejná jako v Bohunicích,takže kolem 1300

jaya
23. čer 2011

Dekuju holky!
@okcelok - mozna ho nemeli volny (pry je tedka babyboom). Ja se uplne desim toho, ze budu v peti lidech na pokoji... dost chrapu, tak me budou uplne nenavidet :D

okcelok
23. čer 2011

@jaya tak to potom nechápu,proč mě paní řekla,že ho nemají. Nadstandart mají při porodu,to jo,ale jak je to teda na šestinedělí,to je ve hvězdách. Já byla na pokoji se dvěma holkama a chtěla jsem domů,nesnášela jsem to dobře.

jaya
23. čer 2011

@okcelok se dvema holkama by to jeste slo, ale i tak... Moznaze vedela, ze po celou dobu tveho pobytu se ty pokoje neuvolni... a co jinak? Jak se citis tedka?

okcelok
23. čer 2011

@jaya v pohodě,vše je ok. Na Obilňáku jsou ty nej sestřičky na novorozeneckým,jaký jsem kdy zažila. Bála jsem se kojení a moc mě pomohly!!!

staninka77
23. čer 2011

Ahoj.
Já jsem rodila 2009.v Listopadu a hned první den po porodu byla jsem na pokoji sama přišla za mnou sestřička zda nechci jít na Nadstandartní pokoj ochotně jsem jí řekla že nepotřebuji ale jsou tam.
nejvíce na pokoji mužete bít po 3.maminkách.
A pak jsem musela jít na pokoj Hostinský bohužel malí měl silnou žloutenku tak mě propustily a já se musela stěhivat a tam je maminek 5.ale bohužel bez miminka ty jsou hned na proti na novorozeneckým oddělení. 🙂 .
Je o ně krásně postaráno.
Taky jsem byla maksimálně na Obilnáku spokojená. 😉 🙂 .
jen jediná děcká sestřička byla zlá tu jsem nemusela ale pomáhaly prefektně z kojením to je tam to nejlepší. 🙂

hribek
23. čer 2011

@jaya na obilnaku je jen 1 pokoj po 4 pak sou tam nejaky po trech a myslim 2 nebo 3 pokoje po 2. na novorozeneckym sou perfektni! na sestinedeli (odd.5 )nadstandard neni, je nekde na jinem oddeleni myslim ze odd.16 nebo tak nejak, taky sem chtela na posledni dny aby tam semnou mohl byt pritel, pac se mi zhorsil tlak a byla sem v porodce 8dni, ale bohuzel nemeli volnej. kdybych se mela znova rozhodovat tak urcite obilnak.

petapete
7. črc 2011

Ahoj holky,
plánuju rodit v Bohunicích (rodila jsem tam i poprvé před 4lety) a chtěla bych se zeptat, jak je to tam se "zásobami" - pleny, vložky, oblečení (pro mimíse i pro mě - erár košile, župan,...)? Díky za aktuální info😉

berule
7. črc 2011

@petapete Ahoj, rodila jsem tam 12.6. a zásoby dobrý. Vložky jsem dostala na sále a pak byly ještě ve stolíku na pokoji..myslím, že 5nebo 6 kusů, pro mimčo jsme dostali jednu podložku na přebalování, plínky..asi taky 6ks a malé balení bepanthenu. Košili jsem taky dostala, župan ne,malá taky košilku jo. Dokonce když se malá osypala, tak mi řekli, ať si zajdu na novorozenecké, že mi pro ni dají jejich oblečení prané v lepším prášku. Takže od druhého dne měla halenku a dupačky.

petapete
7. črc 2011

@berule - super, díky za info, tak to bude podobný jak před těma čtyřma rokama, kdy jsem tam byla s Lukášem🙂

lines
8. črc 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, mám jít v pondělí poprvé do Bohunic na monitor a kontrolu (chodím k lékaři, který vše dělá u sebe v ordinaci, proto do porodnice se jde až ve 40.týdnu). Nevíte, jak se tam staví k vyvolávání porodu. Nerada bych přenášela, ale podle posledního nálezu u doktora vypadá porod snad až na "vánoce". Díky moc.

veruska007
10. črc 2011

Mne vyvolavali porod po prasknuti plodove vody, bez problemu. Taky to na porod nevypadalo, slezla jsem ze stolu... a za chvili tam meli povoden 😉.

hame
11. črc 2011

@lines Ahojky, měla jsem stejnej problém, bylo mi řečeno že nechávají přenášet maximálně týden, mě udělali 2 dny před termínem Hamiltona - bez úspěchu, den po termínu druhýho, ten mi porod rozjel, jinak jsem byla domluvená 5 dní po termínu na vyvolávání. 😉

sarunatko
14. črc 2011

@lines Ahoj, rodila jsem v Bohunicích nedávno, taky mi řekli, že nechávají přenášet maximálně 5 dní a měla jsem porod vyvolávaný pět dní po termínu. Bohunice můžu doporučit.

anysek85
20. črc 2011

Ahoj holky,

prosímvás, nerodila jste některá náhodou teď někdy na Obilňáku? Náš syn se tam narodil 1.7. a na porodním byli skvělí a navíc jsem byla požádána, abych sepsala krátké hodnocení a svůj názor na jedno fórum, ale nevzpomenu si na jméno porodníka. Byl to hodně mladý a hodně sympatický doktor, měl brýle, tmavé vlasy, normální výška a působil hodně příjemně. Jméno si ale fakt nevzpomenu, což mě docela štve, ráda bych ho v tom hodnocení uvedla a pochválila. Jméno PA vím.

Pomůžete některá? Díky moc.

majdula
20. črc 2011

@anysek85 Mne dali na Obi pri odchodu takovou upominkovou karticku se jmeny PA i porodnika 🙂

lojzina
20. črc 2011

@anysek85 nejmenoval se naaaahodou Straka?

staninka77
22. črc 2011

@anysek85-Jak jsem porodila na Obilnáku tak my daly kartičku z obrázkem porodnice a tam jsou všechny udaje o jmeno miminka váha a míra a taky jména porodníku,porodní asistence a taky kdo byl hlavní dr. 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru