Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

romca13
6. led 2012

@sarunatko jj, jsme od tama asi 6 lety pryč,,, začala jsem tam pracovat v roce 2001 v červnu a do Brna od tama jsme šli v září 2005

sarunatko
6. led 2012

@romca13 Já jsem od tama odešla v září 2003. Možná se teda od vidění známe 🙂

romca13
6. led 2012

@sarunatko Manžel pochází z Trnávky,, do Jevíčka jsem šla sama kvůli práci tenkrát, až tam ho poznala,, a docela se mi tam líbilo,,,to ještě Apoštol ale fungoval normálně,,,🙂

sarunatko
6. led 2012

@romca13 Napsala jsem ti IP, ať tady nekazíme diskuzi o porodnicích.

jipal
6. led 2012

@chanellka jak píše @staninka77 na obi jsou ještě jedny sprchy za pokojem číslo 6. to jsou ty "nevábné". souhlasím s tím, že tam asi v zimě bude chladno. já jsem rodila v srpnu, když byly pařáky, tak tam bylo příjemně. mně teda zas tak nevábný nepřišly, prostě jsou jen starší. navíc téměř všechny maminy se tlačily do těch novějších sprch a dělaly se fronty. dokonce se tam jednou hádaly, která že má jít na řadu. ale v srpnu byl velký nápor. leželo se i na hostinským pokoji, kde se normálně nebývá.
takže já jsem chodila do těch starých a byl tam klídeček, nikdo mi nestál za zadkem, že mám pohnout atd. a že tam je stará dlažba a stará vodovodní baterie ... to mě netrápilo. 😉 a čisto tam bylo stejně jako v nových.
@romca13 počítej s tím, že Bohunice jsou často vytížené a pak posílají rodit na obilňák. pro mě bylo podstatné to, že na obi má každý porodní box své vlastní sociální zařízení. Bohunice prý snad mají společné sociálky pro všechny porodní boxy, takhle mi to bylo řečeno, tak nevím jistě. třeba to tu některá maminka potvrdí nebo vyvrátí 😉
každopádně když jsem seděla hodinu na baloně ve sprše, tak jsem byla ráda, že ji mám pro sebe 🙂
a taky na obilňáku dávají větší důraz na kojení. pokud jsou problémy, tak to tam s maminkami řeší a pomáhají. v bohunicích se tomu prý moc nevěnují.

nae
6. led 2012

@jipal V Bohunicich maju svoje socialne zariadenie akurat nadstandardy, ale klasicke porodne boxy maju socialky spolocne na konci chodby, boli sme sa tam podivat.

staninka77
6. led 2012

Ahojky 🙂 .
@suzamen-Tak jak se cítíš že by se to už blížilo budu držet palečky a moc. 🙂 🙂
@romca13-Taky my říkaly že v Bohunicích na porodním nejsou sprchy a wc na pokoji na OBi jsou a pěkné samostatné na porodním.
Držím moc palečky za výběr porodnice.
K Milosrdním bych něšla.

jipal
6. led 2012

@nae já jsem myslela "obyčejné" porodní boxy, ne nadstandart, tak díky za potvrzení 🙂

staninka77
6. led 2012

@jipal-Tak ja píšeš v létě je to v těch koupelnách o nčem jiném je to lpeší jak v zimě a mě teda tam zima fakt byla.A když je tam i otevřené okno ještě větší stále v ní větraly i v zimě. 😒 .
Mě se teda víceméně líbilo na Obilnáku a těch pár dní jsem si tam užívala jak nějaká královna a kdyby se my poštěstilo jdu jedině zase tam neměnila bych i kdyby se personál choval jak koliv jdu zase tam jistě.
Já teda neměla ani v té lepší sprše nečekala jsem vždy to bylo volné a byla více méně sama a nikdo my nestál za zadkem.Takže užívala sprchy perfektně.

lucy.l
6. led 2012

Ahoj holky,. je to tak v Bohunicích jsou sprchy a wc u porodních sálů společné,ale nijak mi to nevadilo.
Na 6 nedělí jsou sociálky moc pěkné.

staninka77
6. led 2012

@nae-A to se my právě nelíbi že jsou na konici chodby,když žena právě rodí tak potřebuje wc hodně často i sprchu bych řekla,to musí si maminky vystát šílenou frontu na wc nebo na sprchu to je dosti husté si myslím 😒 .
Já to potřebovala skoro furt wc tam jsem byla vařená pečená.Hlavní je že se mu tam líbí a taky by nikdo neměnil Bohunice za Obilnák každé se líbí v jakém chcou porodit nemocnici.

staninka77
6. led 2012

Ještě jsem chtěla když jsem byla za kamarádkou v Bohunicích tak je pro změnu dobré že některé sprchy a wc jsou i na pokoji to je dobré že jsou tam tři maminky a nemusí nikho doprošovat aby je pustily to je dost dobré.
A po třech dnech jsem jela taky do Bohunic za druhou kamarádkou a ta na pokoji teda neměla ani sprchu ani wc musely chodit na chodbu.

dorinka88
6. led 2012

No já vím že v bohunicích na oddělení6 nedělí ma každý pokoj svoji sprchu a wc, nevim jak je to na ostatnich patrech, vim že když je plno na 6nedělce tak jdou maminky n a jiné patro na gynekologii. A co se týče porodních boxu tak sve socialni zařízení mají je nadstandarty , ty jsou tři a obyč boxy ho mají opravdu na chodbě ( myslim že tam jsou 2x wc a 2x sprcha) ale ja byla na nadstandartu...ale sprchu ani wc jsem skoro nepotřebovala ...nejlíp mi bylo v posteli 🙂

staninka77
6. led 2012

Je pravda že ke konci porodu už jsem byla ráda že ležím a ospočívám ale potom je to uleva když se jdeš osprchovat po tom náročném porodu. 🙂 .
A v té sprše my jen vadil ten veliký míč co tam měly nemohla jsem se tam ani hnout chtěla jsem ho dát pryč ale neměla jsem sílu ho oddělat. ☹

lucy.l
6. led 2012

@dorinka88 já jsem s malou ležela na 7patře a bylo to tam stejné, vždy dva pokoje spojené chodbičkou a na té chodbičce sociální zařízení a přebalovák pro mimča

berule
6. led 2012

Jj, souhlasím s @lucy.l, taky jsem byla v 7.patře 🙂 .

nae
6. led 2012

Holky, zevraj od 1.4. sa neplati poplatok za otca pri porode. To by mi naramne vyhovovalo, len vydrzat do aprila 🙂

lucy.l
6. led 2012

@nae jako v Bohunicích třeba ? To je teda škoda že to nestihnu 🙂
Ale třeba spousta známých tam ten poplatek neplatila, po manželovi ho před 2,5roky chtěli hned když odcházel,musel jít vybrat a vrátit se zpět zaplatit to 😀

staninka77
7. led 2012

Před dvouma rokama v listopadu muj chlap taky nic neplatil protože nebyl u porodu nestihnul to bohužel.ale po porodu tam byl semnou a z malím nic po něm nechtěly na Obilnáku. 🙂

nae
7. led 2012

@lucy.l No zevraj je to vseobecne, takze vo vsetkych porodniciach, vravela mi jedna dula.

pumuckl
10. led 2012

Tak to zírám, že v Bohunicích nemá každej box záchod a sprchu. To by mě ve snu nenapadlo. Fakt si nedovedu představit, jak bych po klistyru stála ve "frontě" na společnej záchod. Byla jsem ráda, že jem doběhla ty 3 metry od postele na vlastní WC. To mi připadne hroznej středověk. Rodila jsem na OBI a i přesto, že na šestinedělí je vybavení snad 50let starý a sprchy nejsou nemodernější, tak bych i druhý ráda porodila tam.
Nevíte některá jak to vypadá s zrušením porodnice na Obi a jejím přesunem do Bohunic? Mluvilo se o tom před dvouma rokama, ale dlouho už jsem o tom neslyšela.
A zrušení poplatku za otce při porodu jen vítám. Připadne mi hrozný platit za to, že mě v takové chvilce může podpořit manžel. Mimochodem při minulým porodu ho poslali to zaplatit ještě před porodem.

hribek
10. led 2012

@pumuckl rusit se zatim nebude, neni dostaveny pavilon u Bohunic kam by se mel stehovat. jinak me poplatek za partnera neprijde spatnej. driv to nebylo a pokud ho tam chceme tak je to jako nadstandard a za ten se taky plati. aspon se za ty penize muze cokoliv spravit nebo pridat sestram ci doktorum

pumuckl
10. led 2012

@hribek Díky za odpověď. Já souhlasím s poplatkem ve zdravotnictví pouze v případech, kdy úkonem za kterej je vybíranej vzniknou zdravotnímu zařízení náklady nesouvisející s lékařským úkonem. T.j. hospitalizace v nemocnici (strava, topení, prádlo). Nesouhlasím s 30kč u obvoďáka, tam jsem šla s nemocí a mám zaplacený pojištění na lékařskou péči, tak nechápu proč bych jim ještě měla dávat 30kč. Za co? Za opotřebení klik u dveří???? Jaký náklady vzniknou přítomností otce u porodu? Manželovi nedali ani ten zelenej plášť. Byl tam ve svým oblečení, tak za co se to platí?! Souhlasila jsem s přítomností medika, tak by mi ten poplatek mohli na oplátku odpustit.

staninka77
10. led 2012

@pumuckl-Nedávno byl chat z primářem a tak jsem se ptala zda bude končit Obilnej trh a napsal my že zatím se nebude rušit.
Taky je to dost divné že v Bohunicích není sprcha přímo na boxu jen na nadstandartu.

suzamen
10. led 2012

Ahoj holky hlásím že jsem pořád vcelku 😀 dneska mi zas odešlo kousek zátky a už byla i trochu nažloutlá a trochu bolí břicho při tvrdnutí tak jsem zvědavá co zítra na kontrole jestli už mě tam nenechají. Zítra končím 37tt je to mazec kam až jsme to dotáhli 😵

staninka77
10. led 2012

@suzamen-To je síla fakt jsi to zvládla tak daleko dojít.
Třeba si tě už tam nechají jsem na tebe zvědavá jak dopadneš a držím moc palečky aby jsi měla co nejdříve dětičky usebe 🙂 😉 .
Mě dnes bolí hlava ☹ 😒 .

lucy.l
10. led 2012

@suzamen taky gratuluji k týdnům🙂Já jdu zítra taky na monitor a kontrolu na Obilňák, i když jsem chtěla chodit do Bohunic,není tam místo ..

suzamen
10. led 2012

@lucy.l jééé tak to se tam možná potkáme 😀 já tam budu cca v 10h. 🙂 a to můžeš klidně chodit na kontroly na Obi a rodit můžeš v Bohu když jsou propojení ne?

lucy.l
10. led 2012

@suzamen já jdu až na 12.45 :(
A mám to tak v plánu, na monitory musím chodím na Obi,ale rodit pojedu do Bohunic,ale zas tak moc to neřeším, hlavně ať jsme s malým v pořádku a máme to už brzy za sebou 😀
Akorát Obilňák kvůli manžovi,on nerad jezdí do města,tam není kde zaparkovat atd. a prostě v Bohunicích už jsem byla,tak bych byla ráda zase tam🙂

suzamen
10. led 2012

@lucy.l aha to už bych měla být pryč 😒
Tak to máš dobře naplánovaný,taky jsem prvně chtěla Bohu. (dělá tam moje teta a sestřenice) ale potřebuju pomoct s kojením a v tom jsou prý lepší na Obi 😒 Tak hlavně at jste zdravý a máš to rychle zasebou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru