Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sharon2
25. lis 2008

ahojky
nám se malá narodila posledního září na Obilňáku. Na sále jsem ležela už den předem, takže jsem vystřídala 3 porodní asistentky a musím říct, že všechny byly hrozně fajn.
Na šestinedělí jsem s dětskými dr byla spokojená /mnohem lepší přístup než před 8mi lety/, řekla bych, že pokrok udělaly i ženské sestry 🙂
Jen pokulhávala informovanost doktora (ze strany sester) o stavu maminy - takže třeba já rodila ráno a celý den jsem omdlívala a dr to vůbec nevěděli a druhý den se hrozně při vizitě divili, když jsem řekla, že už mám jen černo před očima. Stejně tak jsem dostala 3. den zimnici,horečky a začaly mi tvrdnout prsa a 4. den mě dr propustil domů s tím, že kojení je zcela v pořádku, problémy nejsou. Neprotestovala jsem, byla jsem ráda, že tam neztrvrdneme na víkend 😉
Včera jsem byla na Obilňáku na revizi. ležela jsem na gynekolog.odd. a protože mám srovnání s Milosrdnýma, kde jsem ležela v červnu tak musím chválit,chválit a chválit. Personál mladý ale hrooozně ochotný.
Stejně tak novorozenecké odd.s nedonošenými miminky, kde mi "hlídali" malou. Sestřičky byly úžasné.

schelinta
27. lis 2008

ahojkyv 🙂
mě to teprve čeká, ale po přečtení příspěvků jsem se rozhodla pro Bohunice, tak snad bude všechno o.k. 🙂
jen jsem se chtěla zeptat, co je vlastně ten porodní plán? to mám mít já? nebo to má každá pordnice svůj????

sharon2
28. lis 2008

porodní plán si můžeš vytvořit ty - je to sepsání tvých představ o průběhu porodu. Např. jestli chceš klystýr, oholit, nástříh atd.

gwensday
3. pro 2008

ahoj, pro někoho asi hodně blbá otázka, ale mě by to celkem zajímalo, tak prosím maminy které rodily v Bohunicích

vzhledem k tomu, že to ani není nemocnice, ale bludiště (aspoň pro mimo brněnské) 🙂 by mě zajímalo kam vlastně dojet kdyby mě to prostě chytlo
dá se nějak dojet až k porodnici, nebo kterým vchodem jít a vůbec kam? kdybych musela jet v noci, tak se asi těžko někoho doptám 😖

marci
4. pro 2008

Doptáš se na vrátnici, v pohodě, jinak tě normálně pustí autem až před gynekologicko-porodnickou kliniku, normálně vyjedeš výtahem do 2. patra a zazvoníš na příjmové ambulanci porodního sálu.

marci
4. pro 2008

Jinak předpokládám, že tam budeš chodit už dříve na monitor, tak si tu cestu tam nacvičíš 😉

jn80
4. pro 2008

Ahoj všechny maminy nebo budoucí maminy,
konečně jsem se tady taky dostala a zvolila takové heslo, které mně pustilo přes registraci. Moje jméno je Jana, mám termín koncem ledna 09 a jsem prvorodička - je tedy pro mě vše nové a sbírám informace jak se dá.
Chtěla bych se také s Váma poradit, kterou porodnici v současné době v Brně vybrat. Byla jsem se podívat na Obilnáku i na Bohunicích, každá má něco negat i pozit. - asi je to především o porodních asistentkách a doktorech, ale jak si teda vybrat ??? Budu ráda, za Vaše názory a zkušenosti. Milosrdné bratry jsem ani nezkoušela, ale možná bych měla změnit názor co myslíte?
Děkuji za Vaše odpovědi

schelinta
4. pro 2008

ahoj Jani, tak jsme na tom skoro stejně 😀
já jsem se rozhodla pro Bohunice, když to tak vezmeš, tak všude bude někdo, kdo to dokáže znepříjemnit, na protivný sestry se vůbec neohlížej, bude to pro tebe ta nejkrásnější chvíle, tak si ji nenech od nikoho vzít 🙂
vybírala jsem podle toho, kde mají nej vybavení a nejškolenější personál, takže kdyby nedej bože se něco mělo stát, tak ať mám jistotu, že já i prcek jsme v těch nejlepších rukou 😉

romi.r
4. pro 2008

já rodila v červenci v Bohunicích a byla jsem s porodem naprosto spokojena, měla jsem stěstí na úžasnou por asistentku, sestry gynekologické byli v pohodě a dětské jak která, musíš si vychytat ty ochotné a chodit se ptát právě těch, já byla na sesterně skoro pořád 🙂 , páč jsme měli problém ze začátku s kojením, trochu to tam brali to kojení letem světěm a malýmu se moc nechtělo, já to trochu podcenila, protože jsem si myslela, že číst si něco ohledně kojení dopředu je zbytečné, třeba jsem vubec nevěděla že mají na sesterně odsávačky a tu si můžeš pujčit, takže příště pojedu do porodnice s vlastní odsávajdou

gwensday
12. pro 2008

Ahoj holky, hledám maminku, která se teď v blízké době chystá rodit v Bohunicích, nebo nedávno rodila. Potřebuju jen něco ujasnit a uklidnit 🙂 rodit bych tam měla za 3 týdny 🙂

bajnokova
16. pro 2008

Ahojky já rodila první dceru na Obilňáku a druhou v Bohunicích doporučuji Bohunice 🙂 Obilnák tam je to jak na běžícím pásu neochota.

tereli
19. pro 2008

Ahoj holky, ja se rozhodla pro Bohunice. I kdyz to byla pro me vzdy posledni varianta, protoze jsem si myslela, ze je to jako tovarna. Kamaradka pred mesicem rodila, byla jsem se tam podivat a po rekonstrukci to bylo super. Neprisla jsem si tam jako v nemocnici. Termin mam za 14 dni. Pěkné Vánoce a ať se rodí bez problémů!

samicka
20. pro 2008

ahoj holky, tak já jsem rodila na Obilňáku 11.12. a musím ssstrašně moc všechno pochválit.
Měla jsem úžasnou PA, fakt paráda (popis porodu najdete v sekci Jaký byl porod). A bylo dost narváno, takže jsem si mohla vybrat jen ze 2 pokojů-3 nebo 4lůžák. Vzala jsme si samozřejmě 3lůžák a měla jsem štěstí, mají 1 pokoj mimo odd. šestinedělí, je hned v úrovní porodního sálu na odd. asistované reprodukce. Takže mimo všechno dění, sestry za náma musely chodit fakt extra,ale měly jsme tam ssuper klid!, sprchu a WC přes chodbu ale jen pro sebe!!!, chodba prázdná, během návštěv absolutní klid, že jsme si i dovolily pozvat manžela do pokoje (když jsme tam byly třeba 2 a 1 prázdná postel). Lepší pokoj jsem si nemohla přát.
Sestřičky jak z novorozeneckého tak ženského úplně super, miloučké, hodné, vstřícné.
Žádná buzerace, se vším ochotně pomohly, poradily, donesly, zařídily. Měla jsem i pár extra přání v porodním plánu (nestříhat pupík, nemýt hned po porodu mimi,ale jen otřít speciálním olejíčkem, při odchodu z porodnice jsem potřebovala počkat na manžela až do 18h na pokoji..) a ve všem mi mile vyhověly.
Mohu jen a jen doporučit!

samicka
20. pro 2008

jinak jak tady ctu- na Obilnaku zadne kontroly siti nebo hojeni poraneni na pokoji prede vsema pri vizite neprobiha! Pouze si lehnete, vyhrnete kosili a nechate mudra zkontrolovat pohmatem bricha zavinovani delohy a zepta se vas, jak se vam dari, co ocistky a jestli mate nejaky problem. to je vse. Kontrola siti probiha az den pred propustenim (v soukromi na kresle za zavrenymi dvermi) a diky bohu za to, pac do toho 3. dne je ten spodek dost bolavej a neumim si predstavit, ze by me prohlizeli.

Jinak na Obilnaku maji odsavacku, takze kdyz jsem mela mega nalita prsa a potrebovala jsme si ulevit dosla jsem tam, odsala se a bud jsem si mlicko mohla vzit pro sve mimi nebo je podarovat pro miminka na JIP (to jsem udelala, mela jsem dost).

krista
29. pro 2008

peroli • 1d, 36tt • Dnes v 10:00
Ahoj, za měsíc mám termín a pořád vybírám porodnici - rozhoduju se mezi Obilňákem a Bohunicemi. Jestli je tu nějaká "čerstvá" maminka, která v Brně teď někdy porodila, poradíte mi? Kde jste rodily a jaké to tam bylo? Díky moc. Petra

peroli
29. pro 2008

krista: děkuji za přeposlání 🙂

vendulka
31. pro 2008

ahojky holky, já jdu v lednu na prohlídku a na kurz do porodnice u Milosrdných bratří, docela se už těším....máte nějaká zkušenost s touto porodnicí a kurzama?

janulah
5. led 2009

Všechny moc zdravím, velký den mě čeká 9 února a už od léta se rozhoduji kterou porodnici v Brně zvolit. Váhala jsem mezi Milostrdnýma a Bohunicemi ale jeden pohled na poporodní v Bohunicích mě přesvědčil. Je to tam moc krásné, vše nové. Normální pokoje max. pro 2 maminy a k tomu soc. zař. A nebo nadstan. větší kde může spát i tatínek a nebo menší jen s jedou postelí.
Co se týká porod. boxů tak mě to přišlo srovnatelné s Milosrdnýma jen v Bohunicích je jeden nadstand navíc.

joohana
5. led 2009

To jsem moc ráda ža to mají v Bohunicích hezký, právě díky poporodnímu asi půjdu tam - kromě toho že to tam mám nejblíž, budu rodit začátkem března. První dítko jsem porodila na Obilňáku a byla to paráda, tak jsem váhala jestli nejet zase tam...

svataterezicka
26. led 2009

Ahoj holky, nevíte náhodou kdy jsou letos v Bohunicích dny otevřených dveří? V kurzu nám řekli že půjdeme akorát na obilňák se podívat, protože v Bohunicích chtějí za to zaplatit, a u Miloušů zas nemají stop...

alti
3. únor 2009

Zdravím všechny mamiiny i ty nastávající, nevíte jak to teď aktuálně vypadá v Bohunicích? Byla jsem na prohlídce v lednu a odd. šestinedělí pěkně opravené, ale jinak celá budova pořád v opravě, všude řemeslníci, malta a stavební prach všude kolem. Zbíječky jely naplno v druhém patře, kde je porodní to byla hrůza, nevím jak tam můžou matky a děti spát v tom kraválu co se nesl celou budovou. Tak by mě zajímalo jestli už je to lepší nebo dokonce - ukonce. Dík

katerinka.kr
3. únor 2009

Ahoj,

já byla v bohunicích v červenci, porodní oddělení super, všichni ochotní, vstřícní, maximální profesionalita, opravdu jsem byla VELMI mile překvapena.

Poporodní oddělení byl pro mě ale šok, sbíječky mě ani tak nevadily, na to jsem byla připravená, ale koupelna hnus, a některé sestry byly tak zralé na kopnutí do .... za jejich neochotu, nepříjemné, neprofesionální chování. Ale abych neubližovala všem, našly se tam hodné sestřičky, ale bohužel celkově jsem z poporodního oddělení měla velmi špatný dojem. Chlapi by neměli chodit jenom k porodum, ale měli by vydržet i na poporodním, to by si pak ty sestry tak nedovolovaly.

Ale ted je to tam žeprý všechno nový a snad i ta péče na poporodním se zlepšila 😉

lucasaerik
3. únor 2009

Ahojky,
tak já rodila teď v lednu (5.1.2009) v Bohunicích, ač jsem tam nechtěla okolnosti mne donutily. Rodila jsem tam před 8 lety a dojem byl strašný, neochota, neinformovanost vše v podstatě byl problém, no děs....proto jsem tam tak nechtěla, ovšem člověk míní život mění....a musím říci že jsem byla tentokrát OPRAVDU NADMÍRU SPOKOJENÁ, nestačila jsem se divit jak se to tam změnilo..jak vizuálně tak profesně...
na porodním jsem ležela 3 dny než jsem rodily, všechny PA co jsem tam měla možnost poznat byly opravdu úžasné, profesionální a hlavně přátelské, staraly se skvěle...potom u samotného porodu se nám PA maximálně věnovala a byla úžasná. Lékaři dokonce informovali, když mi nějaký zákrok naordinovaly tak mi ho vysvětlily,proč co a jak, opravdu jsem nevěřila vlastním očím.
Oddělení šestinedělí, je kompletně zrekonstrupované (6. patro) prý je tam ještě o patro víš jedno oddělení šestinedělí a to je ještě ve starém provedení.
Vše moderní, soukromí...ženské sestřičky musím jen pochválit, všechny milé ( a to jsem tam nějaký ten pátek pro zdravotní potíže byla) chodily se ptát zda něco nepotřebujeme, opravdu jsem tam nenarazila na nějakou "šklíbu". A dětské sestry taky super opravdu se člověk mohl poradit, opřít se o ně...
Ač bych tomu sama nevěřila ještě před pár měsíci že bych mohla toto někdy napsat po mé zkušenosti před osmi lety..ale je to tak ..mohu vřele doporučit...opravdu super přístup... 😵

lucasaerik
3. únor 2009

Jinak co e týče zbíječek...tak v den kdy jsem rodila (5.1.) se začalo rekonstruovat právě porodní, dělal jim nové operační sály a prý snad i se budou trochu opravdovat i boxy, na těch šestinedělkách se to dalo, když jsem tam byla v létě za kamarádkou tak to bylo horší, teď sice taky bouchali ale ne celý den a nebylo to nijak moc extra, dalo se to prostě 😉

lenic
9. únor 2009

Ahoj, já mám čerstvou zkušenost s Bohunicemi - rodila jsem 28.1. a nemůžu si absolutně na nic stěžovat. Na porodním super, porodní asistentky milé, Dr taky - prostě vynikající. Na odd. šestindělí, které je nádherně opraveno, taky paráda, slyšela jsem dřív hodně stížností na dětské sestry, že prý jsou celkem drsňačky, ale já mám úplně jinou zkušenost - všechny byly moc fajn, stejně jako ženské sestry, skvěle se starají, se vším ochotně poradí, pomůžou. Byla jsem na nadstandartu, který nemají zatím dovybavený - mají ještě přibýt TV, hifi věže a varné konvice, tkaže se teď místo tisícovky platí polovina. Záchod se sprchou nádhera, vždy čisto a uklizeno. Z Bohunic mám opravdu super dojem a všem mohu doporučit 🙂
PS-rekonstrukce pořád běží, ale randál nebyl zdaleka každý den, dalo se to přežít.

kajdula
10. únor 2009

Ahojky taky bych přispěla svou troškou do mlýna. Rodila jsem 13.4.2008 v Bohunicích a nemohu si abosolutně na nic stěžovat, ba naopak jsem byla velice mile překvapena.. Šla jsem tam s tím, že pobyt nějak přežiju a jídlomi budou nosit z domu, abych neumřela hlady 🙂 . Naopak, jídla až moc, sestra jak která, ale dalo se to a prostředí - no nemocnice. Byla jsem v šestém patře, nad náma se stavělo, ale skoto to nebylo slyšet. Jediny co, tak ty sprchy nic moc, ale s žabkama se to taky dalo přežít.
A na porodním sále? Naprosto bez připomínek. Měla jsem štěstí a byla jsem na pokoji s vanou (jediná výtka, že nemá okna a nedá se pořádně vyvětrat, ale i to se vyřší). PA - 1. nic moc, porád mi nutila epidurál, poslala mi do vany - čímž mi uplně přestaly kontrakce, ale ta druhá výborná. Doktorka taky bezva,k ještě se stačily během mého úmorného tlačení a manželem dívat na telku 🙂
Za měsíc po mě rodila švagrová a taky bez připomínek

P.S.: Když tam jdeš, nesmíš čekat hotel, ale nemocnici a bude to fajn

Všem přeji tak úžasny porod jako jsem měla já. Držím palce 🙂

ivulla
14. únor 2009

Ahojte, pro změnu musím zapět chválu na Obilní trh. Měla jsem to z domu 200 m, takže jsem měla jasno s rozhodováním do jaké porodnice - šla jsem pěšky. 😉 Měla jsem porodní bolesti už docela dlouho, ale vzhledem k tomu, že se projevovaly stejně jako týden před tím planý poplach, jsem tomu nepřikládala velkou váhu. Nakonec jsem si ale řekla, že už je to divný, tak jsme radši s manželem šli. Bylo to tedy potom už celekm rychlé. Na monitoru mi praskla voda, ve 23:50 jsem měla příjem na sál a ve 2:50 byl malý na světě. Naprosto úžasná byla práce PA (Švaňhalová), která mi říkala přesně, co se děje, chodila za námi tak akorát často, že jsem byla klidná, a přitom jsme měli s manželem "soukromí" 🙂 Povzbuzovala mě a uklidňovala, prostě profesionál na svém místě. Totéž můžu říct i o MUDr. (Řehulková), která byla přítomná jako obvykle až při druhé fázi a taky mě moc podporovala a pomáhala. (V té době byl už manžel odpadlý na židli, takže převzaly ženský jeho funkci 😀). Měla se mnou trpělivost, i když jsem při šití (byla jsem trochu potrhaná uvnitř) vyváděla, jak tarzan.
Navíc díky novorezeneckým sestřičkám teď kojím (zatím sice 14 dnů, což není nic moc, ale věřím, že budeme pokračovat). Byly naprosto profesionální, milé, vstřícné - prostě jsou to lidé na svých místech. Na oddělení gyndy mám celkem neutrální pohled, protože jsem je nijak extra nepotřebovala... Ale jedna zkušenost za vše - po porodu jsem skrze to šití nemohla pořádně chodit, čehož si všimla sestřička a sama iniciativně se o mě postarala, prohlídla, dala mi nějaký mastičky a fakt to pomohlo. 😉
Rodila bych tam zase! Mám taď na porod opravdu krásné vzpomínky.

rolenka
19. únor 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti v Bohunicích s pomocí s kojením??
A byla jste některá na těch kurzech co dělá přímo porodnice? My se chystáme s manželem za 14dní na informační schůzku a prohlídku porodního sálu. Tak nevím jestli se objednat i na ty další lekce.

kajdula
20. únor 2009

Rolenka: na informační schůzku a prohlídku sálů určitě jděte, ale jeslti myslíš lekce přípravy k porodu, tak jsou stejně k ničemu, rpotože když je to naostro, tak stejně děláš, co ti řekne PA. Mluvím z vlastní zkušenosti, na předporodních přípravách nás učili jak dýchat, tlačit a tak a když jsem pak u porodu dýchala jak nás učili, tak mi PA řekla, že stejně je to na nic a ukázala jak mám dýchat.

Při kojení ti pomůžou, řeknou jak si máš lehnout a vwe finále ti stejně vezme prso sama a nacpe mmimču do pusy 🙂

Ničeho se neboj, všechno se stejně bude řešit až na místě a i když se snažíš připravit dopředu a sehnat veškeré možné dostupné info, tak potom zjistíš že je skoro všechno k ničemu 🙂

Držím palce ať všechno dobře dopadne

teessa
11. bře 2009

ahoj to ste nikdo od 20. unora nerodil?? 🙂 chtělo by to zas nějake aktualní info

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru