Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lidunka1981
23. kvě 2009

Tak jme se dnes byli kouknout v Bohunicich na den otevrenych dveri a vypada to tam velice dobre. 😉

bertica.h
23. kvě 2009

nellys to nieje na tvojom rozhodnutí,ale na tom,či bude k cisárskemu indikácia,alebo nie.

katty_k
23. kvě 2009

lidunka: mela jsem svoje, ale uplne jsem na nej zapomnela, pouzivala jsem erarni kosilky
nocni kosili klidne mej svou, ale doporucuji si ji setrit tak na treti den v porodce, pripadne az se uklidni ocistky, prvni dny jsem i ja pouzivala erarni
dekuji za gratulaci, prdiky jsme si uz prosli, doporucuji koupit kojici caj uz dopredu 😀

katty_k
23. kvě 2009

janula: ja se taky v porodnici vicemene zivila rohliky

sju.v
24. kvě 2009

Koukám, že se stravou se nic nepohnulo! 🙂 Byla jsem v Bohunicích za kamarádkou před 14-ti dny a koukala jsem jak to mají opravené! Byla v šestém patře a říkala, že mají pro svůj pokoj záchod a sprchu, což je super, jelikož za mě jsme chodily všechny do dvou sprch na chodbě, takže žádné soukromí a hlavně fronty! 😝
Kamarádka měla dlouhý porod a říkala, že jsou Bohunice nacvaklý jak bázen!!! Fronty na vše, včetně monitorů, měla ale štěstí na nadstandartní porodní box, tak aspoň něco! Byla spokojená, akorát obě nechápeme, proč tolik mamin rodí v Brně, když nejsou odsud!! Pak se nemůžeme divit, že holky z Brna odvezou do Ivančic, protože pro ně není místo! Ona tam například měla paní z Vyškova, přitom tam je taky porodnice. Nikdy by mě nenapadlo jet rodit třeba do Břeclavi, nebo třeba do toho Vyškova apod. Pochopím samozřejmě holky z venkova v okolí Brna, ale když žijí v jiném městě, kde je taky porodnice???FAKT ABSURDNÍ! Jinak ještě zvonek bylo, že ji v devět vyrazili z postele(v den kdy odcházela) a položili tam paní, která porodila ten den po půlnoci a od té půlnoci čekala na židli na chodbě na volnou postel do devíti ráno!! Fakt super, sedět devět hodin po porodu na chodbě a čekat na volnej flek! 😕 Tak kolegyně z Brna, až budete třeba takhle na chodbě čekat na postel, tak myslete na to, že na Vaší potencionální posteli třeba leží někdo z Prahy, Vyškova, Bratislavy atd.!!! 😀 Mě to fakt přišel velkej úúúlet! Jinak byla spokojená a ty sprchy jsou k nezaplacení, kor, když se musí člověk pořád sprchovat! Držím všem pěsti a hladký rychlý porod!

k.ate
24. kvě 2009

sju.v: Popravdě to taky nechápu, proč sem jezdí lidi, co mají porodku i ve městě kde jinak bydlí... 😕 Třeba proč sem jezdí rodit i lidi z Olomouce 😕 Ale s tím je asi těžký něco dělat... 😖

Jinak já dneska byla na dni otevřených dveří na Obilňáku a docela se mi tam líbilo... Až teda na ty společný sociálky, ale tak snad bych přežila i to, takže možná půjdu rodit tam... Kupodivu tam bylo dneska docela prázdno - na jednom pokoji vůbec nikdo nebyl a porodní sály byly taky zrovna všechny volný, takže jsme si mohli všechno v pohodě prohlídnout... Péče by měla být srovnatelná s Bohunicema a hlavně když už na věc přijde,na Obilňák je to přeci jen mnohem blíž než do těch Bohunic... Přeci jen chci, aby bylo postaraný hlavně o malýho, já to tam ty 3 dny nějak přežiju... 😀

alti
24. kvě 2009

Zásadně nesouhlasím s předchozím názorem sju.v. nikdo nemůže za to, že je populační baby boom a porodnice jsou přecpané a nejen v Brně. Taky nevím proč by měli mít možnost volby porodnice jen brňanky (ze tří porodnic). Kdyby to fungovalo podle bydliště tak by v Bohunicích rodili jen spádově nejblíž - to by se asi většině taky nelíbilo. Ať si každý vybere tu, které věří a to pominu, že do fakultní porodnice jezdí rodit rizikové maminy, které ani jinde rodit nemohou (kvůli JIP ap.) Já sama bydlím v okrese Blansko a spádově bych patřila do Boskovic, které jsou dvakrát dál než máme Bohunice, navíc jsem měla vyvolávaný porod a rizikové těhotenství.

Rodila jsem v březnu v Bohunicích a kdybych přes všechny problémy které jsem řešila se měla ještě nervovat kvůli porodnici tak fakt nevím. Jinak jsem tam byla spokojená. Košilku jsem měla svoji, ale vůbec jsem ji nevytáhla, pořád jsem se převlékala a byla vděčná za erár. Jen pro mimi bych si příště vzala alespoň 3 bodička - ty košilky mi nevyhovovaly.

k.ate
24. kvě 2009

alti - já myslim, že o rizikových maminách nikdo nemluvil... 😉 ale prostě pokud je těhotenství s normálním průběhem, přijde mi uhozený, aby někdo jel rodit 50 km od místa bydliště a člověk, kterej je z Brna kvůli němu musel jet třeba do toho Vyškova nebo Ivančic... Tebe by třeba tohle nenaštvalo? 🙂 Mě osobně teda jo... 😉

paolin
25. kvě 2009

no, holky, já myslím, že to tak černé nebude. moc nevěřím, že by doktoři registrovali i všechny pacientky, co spadají do jiného kraje. když je to rizikové těhu, tak to je jasné. a taky s paní čekající na židli..nebyla volná postel, když jsem rodila. tak nás potom dávaly ležet na normální gyndu nebo erární postele třeba u doktorů. sestřičky říkaly, že maminy po porodu uloží vždy. a pokud opravdu maminku nechaly sedět na židli, nenechala bych si něco takového vůbec líbit!

bertica.h
25. kvě 2009

paolin..ale nie vždy prídu do porodnice rodit registr.mamičky..
a ked už tam su,s kontrakciami,bolestami..a personál by ich "vyhodil"to by zas bolo..akí tí lekrái su..vidím to sama..čo všetko mi manža povie,čo sa deje..a to ani na gynde nemusí pracovať..

paolin
25. kvě 2009

bertica, tak to je snad jasný, že když žena rodí, nepošlou ji jen tak domů. to jsou přeci ani nepsala! psala jsem o tom, že doktor není přeci povinnen registrovat každou pacientku, třeba i z Prahy.

bertica.h
25. kvě 2009

ja som to nebrala ako utok na teba..alebo tak... 😔 😔 😅 😅

paolin
25. kvě 2009

však já taky ne 😉 jen se po 4 letech na mateřské neumím už moc vyjadřovat a často jsem nepochopena 😀

lucianas
25. kvě 2009

Ahoj,
tak to tedy, abych se začala obávat,jak to tak čtu. Já mám nejblíže právě bohunice (cca 33 km), pak Ivančice (cca 36km) a Kyjov (cca 42km). Takže volím jednu z těchto porodnic, nejvíc se přikláním buď k Brnu, nebo Ivančicím. Stále nevím, ale mám ještě nějaký čas na rozhodnutí, takže uvidím. Ale tím jste mě teda dostali, že je tam tak plno. Tak nevím, nevím ...

lufe
25. kvě 2009

nedá mi to a musím reagovat na výše uvedené příspěvky ... myslím, že každá máme právo si vybrat, kde chceme rodit, určitě byste vy samy nejely do porodnice, z které máte pocit, že se v ní od minulého režimu vůbec nic nezměnilo a radši zvolily tu, kde se cítíte příjemně a kde je odpovídající péče ...

k.ate
25. kvě 2009

lufe - jenže co to je za volbu, když člověka z Brna pošlou rodit do úplně jinýho města, i když si vybere porodnici, kterou má ani ne kilometr od baráku? 🙂 Mně na tom právě tohle příjde uhozený... Protože kvuli právu vybrat si lidí, kteří mají ve svým městě porodnici, do které se jim nechce, do té porodnice převezou někoho, kdo by klidně šel do porodnice, do které to má pár metrů. Mně to prostě přijde nefér... 😉

marci
25. kvě 2009

K.ate mě to nijak nefér nepřijde. Je to prostě o štěstí a je to spíš výjimka. Určitě se denně nekonají přesuny rodiček z Brna do okresních nemocnic kvůli nedostatečné kapacitě. Většinou se to daří domluvit třeba na přesun do jiné brněnské porodnice. Jen kvůli tomu, že je zde potenciální možnost že pro brňandu nebude místo se přece nezakáže mimobrněnským rodit v Brně, ne????

k.ate
25. kvě 2009

marci - ne zakázat mimobrněnským rodit v Brně, to zase překrucuješ... 😉 Pokud se předpokládá u někoho rizikovej porod atd., pak chápu, že je lepší, když rodí třeba v Bohunicích ať už z Brna je nebo ne... 🙂 Ale pokud je někdo z města, kde porodnice je a funguje a má bezproblémový těhotenství nebylo by od věci to nějak upravit... 😉 Nemluvím o lidech, co by "spadali" pod porodnici, do které to mají dál než třeba do toho Brna a tak, tam je pochopitelný, že pojedou sem, ale někdo žije ve městě, kde porodnice je, přijde mi prostě uhozený, aby jezdil rodit sem... 😉 Samozřejmě, že to není denní záležitost a já doufám, že mně se nějakej ten přesun vyhne a nechaj si mě hned v první porodnici, do které přijedu, ale když by na tuhle situaci přišlo, byla bych prostě naštvaná... Už proto, že by za mnou třeba manžel pořádně nemohl jezdit na návštěvy atd... 😉

marci
25. kvě 2009

Nemyslím si, že to překrucuji. Jen by mě zajímalo jak by se ta selekce toho kdo může a toho kdo nemůže dělala 🙂

vlastovka385
25. kvě 2009

Já bych se připojila, chci jít do Bohunic, do kterých teda i spadám podle adresy, už jsem byla upozorněna, že mají nával a že se může stát, že mě pošlou na Obilňák. Já myslím, že jde o to, že oni musí zajistit odpovídající kvalitu péče. Samozřejmě, že maminku otevřenou na 8 cm nikam posílat nebudou, na druhou stranu se zase může stát, že pokud tam nejste registrovaní a nespadáte tam adresou, a nemáte příliš pokročilý nález, který by nedovoloval převoz, tak vás spíš pošlou jinam než maminku, která je registrovaná a patří pod spádové území.

lucy.l
25. kvě 2009

ahoj holky, taky se připojím, byla jsem v sobotu v bohunicích a opravdu PA řekla, že je lepší si před odjezdem do Bohunic i zavolat, jestli Vás můžou přijmout, mají prý opravdu nával, přes 10 porodů denně ...

paolin
25. kvě 2009

holky, tak já se taky ještě přidám 😀 pokud chcete fakt vybranou porodku a žádnou jinou, tak do ní předtím nevolejte. to vás odmítnou spíš, než tam dorazíte 😉 můj druhý porod byl ten den 13. a v Bohunicích to zvládli na 1. sice chuděry sestry padaly únavou, ale byly moc hodné. problém byl jen s místem, tak porody po půlnoci už dávaly ležet na gyndu. přesunuly nás druhý den. mimčo na pokoj jsem dostala dřív, než u prvního porodu a to jsem tehdy rodila jediná 🙂 jo a nás brali, jako poslední. poté vyhlásili dva dny stop stav. ale to nefungovali Milosrdní, páč tehdy kompletně malovali. takže si myslím, že teď to porodnice kapacitně zvládnou. držím moc pěstičky!

lucy.l
26. kvě 2009

paolin, to je fakt, to máš pravdu s tím voláním 🙂

lidunka1981
26. kvě 2009

Tak to je přece jasný proč by se mělo volat do porodnice jestli mají volno. 😨 Prostě jet rovnou do vybrané porodnice. Nám zase v sobotu sestřička řekla že nemusíme mít strach že by nevzali. Že se to vždy nějak udělá. Myslím že budem rády když porodíme 😵

lucianas
27. kvě 2009

Tak tak, takže nikam nevolat a je to nejlepší. 😉

pavlina05
27. kvě 2009

Luci, koukám, že obhlíýíš už porodnice 😀 Slyšela jsem, že Ivančice jsou bezva 😉 Já rodila u Milosrdných.

pavlina05
27. kvě 2009

(bože ta gramatika 😅 😅 😅 😅 )

sju.v
27. kvě 2009

Ty brďo! Tak jsem Vás tady neúmyslně navzájem proti sobě poštvala! 😔 Holky klííííd! 😎 Chápu i opačnou stranu a jak tu bylo řečeno, nemá to řešení! Jen jsem chtěla zmínit extrém, který mě prostě zaskočil a vzhledem k tomu v jakém stavu jsem po porodu byla, tak si nedovedu představit sedět někde na židli! V každém případě je pravda, že se mamina měla ozvat! Teď je holt porodů strašně moc a myslím, že už jsou tak natrénovaní, že to nějak zmáknou. Také jsem rodila v den D už desátá a to se ještě nekončilo!:o) Hlavně si pamatujte : líná huba, holý neštěstí! Neměla jsem v porodnici problém, stačí se na vše zeptat, poděkovat, pochválit! Funguje to skvěle a myslím i mimo Bohu!Pa držte se!

lucianas
29. kvě 2009

Ahoj,

Pavli, jj, obhlížím. Ať mám dostatek času se dozvědět co nejvíce. I když já mám vybraný, když by bylo po mém. Spíš s manželem se nemůžeme shodnout. Z druhé strany ale - rodit budu já a v porodce budu taky já, tak se rozhodnu dle svého uvážení,ne?

Sju.v, v pohodě. ... mmch, nechtěla by sis smazat ty týdny v pase? Vypadá to opravdu zajímavě, to číslo. 😅

sju.v
29. kvě 2009

No tak to máš pravdu, hlavně dva hošíčky doma taky nemám!! Trošku chaoz! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru