Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

k.ate
3. únor 2010

suny - však se nějak domluvíme, já se těším, až bude hezky a nebude potřeba nějak moc jezdit...

Jinak já jsem se dobře vyspala i na normálním pokoji na obilňáku 😀 Měla jsem štěstí na ne moc ubrečený děti, takže to bylo celkem v pohodě... Vzbudil mě většinou jen malej, když sebou mlel nebo když mi ho první noc a potom na tom fotu přinesli na nakrmení, ale ostatní děti a maminy jsem nějak nevnímala 😀 A to potom na hostinským pokoji jedné holčině malá plakala prej docela dost, ale já o tom prostě nevim 😀 Přitom malej mě vzbudil (a vzbudí), jen se v postýlce pohne... Zajímavý 😀

blanka.k
3. únor 2010

Tak ono si to asi nevybereš,stejné problémy, co jsem popisovala, budou i jinde 😅 právě kamarádka rodila u Milušů, a říkala, že díky titulu ji šoupli "jen" na trojlůžák, že taky tam mají i větší pokoje 😅 A personál v Bohuniích, někteří na zabití, protivní, někteří super, prostě tak jako všude jinde 😅
já se v pondělí při proupuštění ještě ptala, jestli to fakt nejde nějak zajistit ten nadst. dopředu, že ho na porod chci, no nejde no 😅 Tak nadstandardům zdar, hlavně abbychom byli zdraví my i mrňata 😉

lucka.adis
3. únor 2010

To je jasný, že si nevybereš...a to nejenom dr.a sestry, ale i maminy se kterými jsi na pokoji.
No já jsem si právě myslela, že až mě to chytne, tak jak tam bude manža volat, tak že se rovnou zeptá i na ten nadstandart a nebo aspoň pokoj, kde budeme jenom dvě 🙂 to by mě vyhovovalo. Po těch třech to musí být už taky docela síla a po těch osmi jak jsem to měla já před těma pár rokama to bylo fakt moc 😝

martina227
3. únor 2010

Když jsem rodila v Bohunicích začátkem července, tak se mě hned při příjmu ptala PA, jestli chci nadstandard porodní pokoj a po porodu se zase ptala, jestli beru i nadstandard na šestinedělí.Netuším ale jestli tam měli hodně maminek.A musím říct, že nadstandardy vřele doporučuji, manžel i návštěvy mohly přijít i odejít kdykoliv, samostatná sprcha i záchod není taky vůbec k zahození.

lucka.adis
3. únor 2010

Takže by se teoreticky mohli ptát sami, že? Aspoň podle toho co napsala Martina 😉

blanka.k
3. únor 2010

Já na ptaní čekat nebudu, já jak budu volat sanitku, tak jim hned řeknu, že ho chci 😀 😅 Kamardáka tam rodila loni a nadst.jí dali zadarmo, protože jinde neměli místo 😉 Letos tam bude rodit znnovu a prý si ho zaplatí, já právě byla tenkrát za ní, tak mě to nadchlo a minutlý týden jsem se jen usvědčila v tom, že je to dobrá věc. No, aspoň vím, na co padne porodné 😀

lucasaerik
3. únor 2010

hojky já rodila před rokem 5.1.2009 v Bohunicích, jelikož jsem ležela na JIPu na porodním od 1.1.2009 a věděla že 5.1.2009 budu rodit (tedy dozvěděla jsem se to až 3.1. večer) jelikož nastaly komplikace v mém zdrav. stavu domluvila jsem si to hned večer toho 3.1. že bych chtěla rodit na nadstandartu a pokud to půjde tak bych chtěla i šetsinedělky nadstandart...nechtěla jsem ten rodící pokoj s vanou, jelikož tam nebyly okna a nedalo se tam pořádně vyvětrat...ne jedna mamina jim z toho vydýchanýho vzduchu a ještě když si napustila plnou vanu teplé vody omdlela...rodila jsem na F kde jsem měla pro sebe sprchu záchod..to bylo pro mne důležité (ale to jsem ještě netušla že si toho moc neužiji, jelikož porod šel ráz na ráz)...i nadstandart na šestinedělkách mi držely, ač se to prý nedělá tak když tam někoho mají že ví že bude rodit tehdy a tehdy většinou svolí a zamluví...takže jsem to ještě dobře vychytala 🙂Jelikož ještě nadstandarty nebyly v tu dobu ještě dozařízené nebyla TV konvice atd...cena byla taky nižší myslím taky 500 na den, ale to už přesně nevím. Jinak co Vím tak na pokoji na šestinedělkách bylo max po 3...ale byla jsem jen asi ve 3 pokojích na návštěvě, poté co odrodily holčiny co semnou leželi na JIPu....

stanny
3. únor 2010

ahojky,
já rodila v Bohunicích v říjnu a zrovna to bylo období, kdy se taky rodilo o 106 😀 . Takže se to tam střídalo. Porod super..teda ty lidi kolem. Pak jsem byla na pokoji s jednou paní, která si myslela, že zežrala svět a všechnu moudrost, na návštěvách měla manžela uplně po celou dobu návštěv, takže já jsem si už nikoho na pokoj vzít nemohla, páč by jsme se tam nevlezli. Učíš se kojit a samo to ze začátku nejde a do toho ti tam čučí někdo cizí. Ale holky, dalo se to přežít. Pochytíš aspoň něco od ostatních..ten řekno to a ten ono.. Dětské sestry byly všechny skvělé, poradily a pomohly..horší byly ty ženské sestry..tam moc ochoty teda nepochytaly a někdy byly pěkně protivné, ale to je asi všude. Kdybych se nenaučila kojit sama, tak asi nekojím, páč se o to teda moc nestaraly..ale když se člověk nedá, pomůžou..nic jiného jim nezbývá. Za 4 dny se jde dom a já bych teda přemýšlela jestli dám 4 tis za to, že jsem na pokoji sama, nebo si pak zajedu na víkend do lázní 😉

lucka.adis
3. únor 2010

Blani, mě teď říkali, že když to na tebe přijde, tak jim musíš zavolat a oni ti řeknou, jestli můžeš dojet k nim nebo tě pošlou jinam, ale to je myslím teď, když jich je tam tolik.
Tebe nepoveze manžel 😕 ?

Holky, je to jasný, že je to plno peněz, za ty peníze se už dá někam vyrazit a já zase ten nadstandart nemusím mít za každou cenu, ale radši bych ho uvítala nebo byla na pokoji s jednou maminou. Kdyby nás tam bylo víc, tak mám s toho asi hrůzu, páč není moc ženských, který jdou s plačícím miminkem na chodbu aby nerušili ostatní. A když si vzpomenu na ten Obilňák, tak ještě teď mi stojí hrůzou vlasy na hlavě 😝

blanka.k
3. únor 2010

Luci - tak to nevím, já chci jít na ten "seznamovací" kurz, ale jde to až od 30tt ☹ Já si asi radši zavolám sanitku, bydlíme dost od Bohunic, takžese obávám zácpy a hlavně asi budu klidnější, když mě nepoveze vynervovaný manžel,ale budu si moci lehnout nebo nějak jinak zkroutit a ne být někde srkoucená na sedadle 😉
A k těm penězům, po první noci bez spánku v bolestech bych ty 4000,- dala klidně i za jedinou noc na klidném pokoji 😅 naštěstí pak na celém oddělení proběhla akce kulový blesk, kdy dávali dohromady mamky a těhule zvlášť 😉
ještě mě napadá, vemte si sebou toaletní papír, jedna holka tam nějak nedokázala jíst těma obyč.hliníkovýma příborama, prý jí to vadí na zuby, tak měla svoje a já manžela pumpla o drobné do automatu na televizi 😅

sunysara
3. únor 2010

jéééé tady se to rozjelo ale. 😀 ahoj blani jak je????

petapi
3. únor 2010

ahoj holky, zážitky z nemocnice jsou nekonečný, taky bych mohla vyprávět, ale naučila jsem se, že pokud musím do nemocnice (teda krom porodu a pobytu s miminkem, to samo nejde), tak jedině se špuntama do uší na noc.
blani a zjišťovala sis někde, jak to s tou sanitkou je? Protože co jsem zatím slyšela, tak pokud si zavoláš sanitku, tak tě odveze do porodnice, kterou uzná ona sama za vhodnou a vůbec se s tebou nebaví, tak bych to možná pozjišťovala, abys pak nebyla nepříjemně překvapená 😉

blanka.k
3. únor 2010

Suny - bohužel stejně jak minulý týden,zase bolesti, zítra jdu na poradnu ke své gyn., tak mám obavu, abych za pár dní zas nepodávala aktuální info z Bohunic 😅 Třeba by mi tam pak dali na porod nějakou slevu pro věrného zákazníka 😅 Ale co si vzpomínám, tak tam byl nějaký leták, myslím Metal Alianz (či jak se to píše), a co vše tam mají rodičky od téhle pojišťovny zadarmo (jen jsem si všimla, že otce u porodu, ale bylo tam toho fůra)

sunysara
3. únor 2010

holky teda to aby člověk rodil doma, s tou sanitkou nevím, kdyby mě odvezli k miloušům tak se asi zblázním tam nechci jít ani za nic ale nevím jeslti si v sanitce můžeš říct kteou nemocnici.

k.ate jasný určo se domluvíme. 😀

sunysara
3. únor 2010

Blani tu pojištovnu mám ale nemám ten leták jak ho získat???
otec u porodu bude u nás zbytečný nechce tam být
jejda teda tak snad budeš v pohodě chjo to jsou teda ale zprávy. my jdeme zítra na ko tak uvidím třeba malýho změří by mě zajímalo kolik má.

blanka.k
3. únor 2010

Já mám někde v IP telefonní čísla přímo na jednotlivé porodnice a pak asi 2 kontakty na soukromé sanitky, tak jsem přemýšlela, že zavolám kdyžtak tu, po cestě nabereme ještě manžela v práci a bude 😀
Suny - a není to na webu pojišťovny. já to myslím viděla v ordinaci v 3.patře, kde jsou ambulance pro rizikové těhu (možná se tam chodí i na ty monitory, ale to nevím 100%), jsem tam dlouho čekala a koukala co kde mají a stěnách.

lucka.adis
3. únor 2010

Blani, na tu sanitku fakt pozor... měla by sis to potom zjistit.
Já bydlím kousek od Vyškova a kdybych měla jet sanitkou, tak mě na 1OO% odvezou do Vyškova 😝 a taky budu trnout, jestli nebude na dálnici nějaká nehoda, páč rodit a být tam někde v koloně tak asi umřu, ale věř tomu, že bych byla aspoň na Nově ve zprávách 😀 😀

Suny, k miloušům také nechci, ale před pár měsíci tam rodila kamoška a nemohla si to vynachválit 😒 takže je to opravdu o lidech na které tam narazíš.

Já jdu zítra zase znovu na monitor do Bohunic, jsem zvědavá jak dopadnu, jestli to bude zase na prd, tak se domů už asi nedostanu, aspoň teda né 2v1 😅

sunysara
3. únor 2010

blani aha tak já se podívám ale oni toho na stránkách moc nemají no.

jééé já nevím jestli budu rodit na obil nebo v bohun. a už vůbec jeslti budu mít nadstandart ale po těch nocích strávených ve špitále neívm minimálně asi špunty do uší si dám.

lucka.adis
3. únor 2010

Jinak na monitory se chodí v Bohunicích do 2.patra 😉 do 3.jsem také chodila za dr.Gerychovou, byla perfektní!!!

lucka.adis
3. únor 2010

Suny, ty budeš mít špunty do uší v porodnici? Noo, snad miminko uslyšíš 😉

blanka.k
3. únor 2010

Já chci 100% Bohunice, původní nápad byl jet taxíkem, ale ty prý nerady těhule berou, tak mám v záloze ty soukromé sanitky. 😉 uvidíme co nám řeknou na tom kurzu ohledně porodu, chci tam hned na začátku března jít 😉

sunysara
3. únor 2010

holky já zatím půjdu na monitory do komplexu k mýmu dr teda ne k němu ale tam. tak uvidím. může jit se mnou manžel taky????? myslíte????

Luci to byla sranda. 😀 ale někdy je to vážně hrozný já tam nespala 3 dny a mylsela jsem si že mě mrskne pak mi dali půl prášku na spaní aby to neublížio malýmu a skolabovala jsem jim tam tak si vyber no 😀

blanka.k
3. únor 2010

Mudr. Ger. mě "obsluhovala" poslední den, různé UZ, vyštření, propuštění, ta je fakt skvělá, to souhlasím 😉
Špuntům se nesmějte, moje spolubydlící je tam měla, potože ta druhá fakt šíleně chrápala 😅 Mít je, tak si je dám taky. 🤐

sunysara
3. únor 2010

blani jo jo jako těhule jo ale jako mamča asi ne.
ty jo a ty bolesti máš jak když tě tam manžel vezl???? je to tak strašný???? mudr ger??? to je kdo???

blanka.k
3. únor 2010

Gerychová, o které psal Lucka o pár řádků výš 😉 A ty bolesti mám pořád stejné ☹

lucka.adis
3. únor 2010

Blani, koukám, že tě chytli zase ty bolesti co jsi měla před tím. Myslíš, že je to stejné jako když tě přijímali?
Zítra máš jít ke své dr.viď, tak snad to dopadne dobře.
Ty špunty do uší jsou super věc, ale akort tak pro těhulku a né pro mamču, která musí kojit atd. 😉

Suny, Gerychová je super. Měla mě od té doby co mi brali plodovku a kontrolovala mě každých 14dní 😉 UTZ, vyšetření atd. prý bývá i u porodů 🙂

sunysara
3. únor 2010

ajo já byla u sedlákové taková mladá a super dr příjemná a moc hodná. 😀

blani chudáčku malej znovu špitál teda. a ty kapačky snad ne ale to magnezko ti asi zvýšit moc nemůže už nevím no.

lucka.adis
4. únor 2010

Ahoj holky,
tak dneska se pokusím zjistit stav v Bohunicích, i když moc nadějí tomu nedávám, že by byli pokoje jenom po dvou a nebo nadstandarty volný.

Suny, ta mě vyšetřovala teď v Úterý, když jsem byla na monitoru a zároveň na kontrole 😉 dneska mám monitor znovu, tak jsem zvědavá jak dopadnu, páč mám jinak nástup.

verisek
4. únor 2010

ahoj holky, ja byla minuly tyden na odberech na Obilnaku, tak jsem sla za kamoskou co pracuje na miminkovskem, na vsech pokojich byly maminky po 2 a rikala, ze i nadstandart maji volny, ale ze se taky stava, ze neni volneho nic.snad budeme mit vsichni stesti

blanka.k
4. únor 2010

Jo, fakt musíme spoléhat na štěstí. Ve čtvrtek byly v Bohun. maminy po 3 na pokojích s miminkama na oddělění pro těhule, a v neděli byly snad 2 nebo 3 pokoje úplně volné 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru