Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

suzamen
24. led 2012

Nejdou mi sem dát fotky ☹

staninka77
24. led 2012

@suzamen-Jak to že ti to sem nejde a máš Facebook tak je dej třeba tam jestly jsi tam přihlášená.
Mě najdeš pod jménem Staninka Valoušková je to ružovej plavboj nebo jak se to píše 😒 .

suzamen
24. led 2012
staninka77
24. led 2012

@suzamen-Krásné děti máš jsou hodně podobné sestřičce Sárince.Moc se povedly ani nevypadá tak maličkej o proti sestřičce ale oba jsou nádherní. 🙂 😉 🙂

vendy26
24. led 2012

Ahoj holky, chci se zeptat těch, které cvičily s epinem... Předpokládám, že jste to při porodu oznámily, tak mě zajímá, s jakým přístupem jste se setkaly. A taky o kterou porodnici v Brně šlo. Moc děkuji.

suzamen
24. led 2012

@staninka77 jo jsou na Sáru dost podobní 🙂 tady vypadá jako stejně velkej ale na živo je to dost rozdíl 😀

staninka77
24. led 2012

@vandy26-Já teda rodila na Obilnáku a byla max spokojená hezky se k tobě chovaly a přístup byl užasní nikdy jsem tohle nezažila.
prostě dr.mě říkala co mám dělat a já to po ní dělala jen jeden menší problém byl v tom že jsem nemohla dát nohy k sobě spíše k hlavně šíleně mě bolely v těhu třísla měla stím malí problém tak mě dr.řekla at se o ní pořádně zapřu a bylo to daleko lepší a ustoupila prostš boží to bylo.
@suzamen-Taky si myslím že je to rozdíl ono na živo je to o něčem jiném a fotky šíleně zkreslují. 🙂
Ale je fakt že jsou si sourozenci hodně podobní 🙂

sariky
25. led 2012

@suzamen nadherna miminka 😉

jankabr
1. únor 2012

ahoj, tak za mne Bohunice porod nic moc - tedy spis horsi - protoze jsem mela neskutecnou kravu porodni asistentku, nejsem moc narocna, ale kdyz mi prijde pozde pridat epidural a jeste na mne rve, at tolik nevzdycham a nekricim, ze jine maminky to zvladaji bez epiduralu, kdyz mne pripouta na luzko takovou vymyslenou frazi jako ze jinak bych miminku ublizila (jak jsem to mela jako prvorodicka vedet, ze mu neublizim, kdyz ho necham par minut bez dozoru monitoru a zacvicim si treba na balone), kdyz na mne kouka jak na blbce, jakto, ze nevim, ze existuje predni a zadni plodova voda a podobne srandicky, tak to urcite neni zenska na svem miste.
Sestinedeli bylo docela fajn - moderni, prijemne, jen trochu studente (ne teplotou v pokoji, ale spis pristupem - jako na bezicim pasu). S druhym ditetem zvazujeme Obilnak, jen se desim toho sestinedeli tam. ☹

fikuska
2. únor 2012

@jankabr prozradis jméno té asistentky? Ja tam behem porodu vystřídala tři, z toho dvě byly hodně mladé, ta jedna mi ani nebyla moc sympatická, ale ta třetí, která u nás byla na druhou a třetí dobu porodní, byla super. Nejvíc je to o lidech a štěstí, na koho narazis.. věřím tomu, že i na obilnaku jsou fajn porodni asistentky, ale i tam muzes natrefit na někoho, kdo ti ten porod zneprijemni.. my měli zkrátka jen štěstí..

fikuska
2. únor 2012

@vendy26 měla jsem to napsano v porodnim planu, v Bohunicich to respektovali.. bohuzel mělo ke konci porodu miminko nedostatek kyslíku a muselo jít rychle ven (a mělo vetsi hlavičku), takže to bez nastrihu neslo, nicméně verim tomu, ze kdyby byly srdeční ozvy v poradku, nestrihali by..

jankabr
2. únor 2012

@fikuska jmenovala se Klara Rysava a pokud bych ji mela jeste nekde potkat, nedej boze v porodnici, tak radeji budu rodit sama uplne bez pomoci, stejne mi to jen udelala horsi ☹ Uplne je mi lito, kdyz slysim ostatni, jaky mely pekny zazitek z porodu. Ale doktorka Vlasinova byla fantasticka.

vendy26
2. únor 2012

@fikuska Děkuji za odpověď🙂

cincolina
5. únor 2012

@vendy26 ja jsem to take mela v porodnim planu, na prijmu mi PA hned rekla ze bez problemu, ze kdyz to nebude nutne urcite strihat nebude a nutne to nebylo. Rodila jsem u Milousu.
Jinak tedy cerstva zkusenost od Milousu - porodni plan respektovali do puntiku, syna jsem diky tomu, ze jsem se citila dobre vubec na novorozenecke nedavala, z porodniho boxu jsem si ho odnesla rovnou na pokoj, na vsechny vysetreni jsem mohla s nim. Protoze to bylo druhe dite, tak mi tedy nic nerikali a nevysvetlovali, predpoklada se, ze si vsechno pamatujete 🙂. Oproti minulemu pobytu na sestinedeli byl mnohem pohodovejsi pristup ke kojeni - resp. vubec nehrotili se se jeste nerozbehla laktace a ze jeste nenakojim x ml dle normy... to jsem hodne ocenila, protoze se mi mliko dela pozdeji az tak 4-5 den po porodu. Nenutili mne do dokrmu... Celkove spokojenost!

pamal
5. únor 2012

Ahoj, holky co jste rodily poslední dobou v Bohunicích a vaše miminko mělo novorozeneckou žloutenku, nechali vás po třech dnech nadále v porodnici nebo jste musely domů bez miminka? Vím, že na Obilňáku mají hostinský pokoj na který ty maminky přesunou. Asi před dvěma lety jsem viděla reportáž v TV, kde poukazovali na to, žev Bohunicích právě pro tyto maminky čekající na to, až miminka se odžloutenkují, nemají místo. Ale nevím, zda je opravdu posílali domů. Proto to zjišťuji. Já mám Rh-, takže je pravděpodobné, že miminko žloutenko mít bude. Takže i to je pro mě kritérium jestli zvolit Bohunice či Obilňák.

kaculka46
5. únor 2012

Ahoj taky mám rh- a žloutenku jsme ani jednou neměli tak nemusíš mít dopředu strach.Já byla na obilňáku a tam se chodí na ten hostinskej.Kamarádka byla v Bohu a poslali ji bez mimi domů jen tam vozila mlíko tak nevím.

macinek
6. únor 2012

@pamal V Bohunicích je taky hostinský pokoj

snehulik
6. únor 2012

@pamal rodila jsem v Bohunicích v říjnu 2011 a hostinský pokoj určitě mají. Já byla propuštěná, ale Daník měl špatnej pupíček, tak mně nabídli hostinskej pokoj. Já byla na nadstandartu, tak jsem tam zůstala, ale ta možnost tam je, jen nemáš svůj záchod a sprchu a nevím kolik jich mají aby bylo volno. A za mě Bohunicím 1 s * byla jsem spokojená jak s porodem tak s veškerým personálem. Doporučuju nadstandart, připadala jsem si jako na dovolený v hotelu a ne jako v nemocnici 🙂 a návštěvy ve dne v noci 🙂 Sice to byla pálka, ale dostala jsem to k narozeninám 🙂

pamal
6. únor 2012

@kaculka46
@macinek
@snehulik
holky díky
Já se pořád nemůžu rozhodnout, zda Bohunice či Obilňák.
U prvního dítěte jsem měla plánovaný císař kvůli KP a větší hlavičce. Celou dobu jsem počítala, že to i teď bude císař. Druhé dítko je však otočené správně, ale zase má větší hlavičku. Oproti tělíčku je o týden starší. Jelikož je mi už 39, tak mé tělo již není asi tak pružné, a i když mě normální porod láká, tak se bojím přidušení. Vím, že na Obilňáku jsou dost proti císařům, tak to vidím spíše na ty Bohunice. I když vím, že plánovaný císař to nebude. V Bohunicích jsem ale zažila dost malou podporu kojení. Domů jsem "přijela" s Nutrilonem a jenom díky laktační poradkyni, kterou jsem kontaktovala, tak se mi podařilo rozkojit. Takže si v kojení celkem věřím, proto mi ty Bohunice po této stránce až zase tak nevadí. Taky uvažuji, zda nerodit s dulou, už jenom kvůli tomu, aby mě někdo, kdo tomu rozumí více než já a manžel, při porodu kontroloval. Nemáte zkušenost s tím, jestli při přirozeném porodu po císaři jsou ženy v Bohunicích a na Obilňáku více kontrolovány? Moc díky, pořád nad tím dumám a jsem vděčná za každý poznatek.

vendy26
6. únor 2012

@cincolina Moc děkuji! Zatím se k Miloušům přikláním🙂

romca13
6. únor 2012

@pamal tak co vím, tak právě v Bohunicích se snaží císaře rozmlouvat,,, jedna moje známá měla malou otočenou zadečkem dolů, měla doporučeného císaře a nakonec týden před termínem jí ho přímo primář začal rozmlouvat,,,, teď druhá známá, co měla doporučené od 3 doktorů na císaře, tak opět jí ho začali rozmlouvat a zítra jde na normál vyvolávačku na přirozený porod,, takže v Bohunicích asi jen tak CS neudělají,,, jen asi když je to fakt akutní při porodu, nebo já fakt nevím co si o tom myslet :(

staninka77
6. únor 2012

@pamal-Já bych raději volila Obilnák.
V Bohunicích mojí kamarádce miminko otáčely a bylo to prej dost šílené aby nemusela na cisař tak proto otáčely.
A taky kvuly kojení bych tam nešla na Obi se tomu fakt věnuji mužeš tam jít i v noci a oni ptoti tomu nic nemají nedívají SE NA TEBE přez hrb.
Volila bych na tvém místě Obi už i kvulY věku.K Milosrdním bych nešla za nic.

romca13
6. únor 2012

@staninka77 můžu vědět důvod, proč bys k Milosrdným nešla??? já právě na ně zatím neslyšela jedinou špatnou věc,, za to na Bohunice třeba už hrozně moc 🙂

pamal
6. únor 2012

@romca13
@staninka77
díky moc holky. Před těmi třemi lety mně taky primář v Bohunicích nabízel otočení, ale já jsem to odmítla a tak asi věk, plus větší hlavička, KP a odhadovaná váha nad 3,60 zřejmě nakonec rozhodly že ten plánovaný císař udělali.

staninka77
7. únor 2012

@romca13-Moje kamaráídka dost dobrá tak musela jít na potrat nechalijí v šílenýh bolestech 3.dny trpět.Je jasné že lidi se mění a taky na koho narazíš je to asi tak nějak.
Je více kamarádek kdo tam rodil a byl spokojenej to je fakt.
A ještě jden problém se my nelíbil že když jsme byli na náštěvě tak právě odrodila maminka celá špinavá a nebo spíše košilku unavená a oni jí ani nevzaly na vozíku

staninka77
7. únor 2012

@pamal-Moje kamarádka měla taky tak velké dítko 3600.a otáčely jí ho šílená bolest to pro ní musela byít jinak jí vždy na každé náštěvě na monitorech řekly že to jistě pujde císařem a nešlo jak jí stále říkaly že to jistě tak uděláme a sešlo z toho.
Ale je to tvoje rozhodnutí kam pujdeš.
@romca13-Já teda rodila na Obilnáku-I tam slyšíš že jsou dr.šílení ale já byla fakt ráda že jsem tam rodila dr.i sestry byli moc hodní moc se nám věnovaly.I na Bohunice jsem slyšlela že jsou žílení.Tak kam chceš jít rodit když někde je něco.

chanellka
7. únor 2012

Ahojky Holky mám dotaz slyšela jsem že pokud má miminko nad 4kg na Obilňáku rodí císařem, máme odhad na větší miminko ve 32tt máme cca 2249gr... Chtěla jsem rodit na Obilňáku ale normálně☹

jancip
7. únor 2012

@staninka77 S otočením se ale musí souhlasit, ne? Taky jsem slyšela, že to dost bolí, ale pokud někdo chce rodit přirozeně hlavičou napřed, tak chápu, že to zkusí.

staninka77
7. únor 2012

@chanellka-Podle mě to nedělají když by třeb NASTALY NĚJAKÉ VELKÉ PROBLÉMY TAK POTOM BUDE CÍSAŘ JINAK NORMÁLNĚ SE RODÍ I TAK VELKÉ DĚTI.
Muže se ti miminko i pozastavit v tý váze takže se toho neboj.
@jancip-Taky si myslím že musí dát k tomu souhlas k otočení miminka ale já bych nedala když to tak šíleně bolí.
Já se třeba nedivím že by chtěly rodit normálně a přirozeně je to o mnohé lepší. 🙂 než aby měly bolestivej císař nebo spíše po něm.

jancip
7. únor 2012

@staninka77 Já bych to asi zkusila. Spíš je blbý, že to že prý málo kdy vyjde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru