Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lucy.l
29. dub 2009

já bych měla porodní plán asi jen 3 bodíky 🙂 Tak nevím jestli to psát na paopír, nebo to zvládnu říct 🙂

petapi
29. dub 2009

lucy, to asi řekneš, já jsem ho neměla napsanej, ale s tou PA budeš pořád v kontaktu ona se tě zeptá, co jak chceš, aspoň ta moje se mnou takhle mluvila teda 🙂

katty_k
29. dub 2009

dnes jsem byla na vysetreni v Bohunicich, jsem ve 40 tt
jedno upozorneni, jestli spolehate na to, ze si tam na to cekani koupite neco k jidlu a piti, tak bohuzel, kvuli rekonstrukci je bufet zavreny 😒 Takze vsechno s sebou, jak na vysetreni, tak na porod 😉 Nastesti kousek od porodnice je obchodni centrum Campus Square a tam je i Tesco a "restaurace" (cina atd) a tak je kam poslat hladoveho manzela 😉

katty_k
30. dub 2009

jeste dodatek, pravdepodobne mi doktor udelal Hamiltonuv hmat aniz by me informoval, takze pokud ho nechcete a jste kousek od terminu, tak se preventivne ozvete samy... Ja po nem byla docela znicena a spinila jsem. Hamilton navic nema takhle pred terminem efekt a o jeho efektu po terminu taky docela pochybuji. Dite zkratka prijde jak se mu zachce a ne kdyz si doktor stourne do matky 😒

bertica.h
30. dub 2009

katty...určo ta mal informovať,ale robil to hlavne koli tebe..ked sa bábo rodí koncom pánevným je to oveľa horšie..ved si predstav,že ide nožičkami von a nie hlavičkou..

on ho práveže chcel otočiť..
ale povedať ti mal určite 😒

lucianas
30. dub 2009

Ahojky,

Bertica, tak to jsem si taky myslela, že je to potřeba. Ale jsem ráda, že to mám takto potvrzené a registrovat se nemusím. Stále ještě váhám, kterou zvolit. Takže naštěstí mám ještě čas.

Petapi, já právě zaslechla, že třeba v takových Ivančicích, kde porodnici taky dost vychvalují, je potřeba se taky registrovat. Takže jsem si říkala, že se raději zeptám.

Svataterezička, tak to je úplně super, že máme takovou informaci. Určitě se bude hodit.

lucianas
30. dub 2009

Katty, koukám, že to může přijít každým dnem. Tak držím palečky ke zdárnému zvládnutí!!!!!

Takže koukám, že většina tady se chystá rodit v Bohunicích, že? 😕

katty_k
2. kvě 2009

bertica.h: ono nastesti mala je hlavickou dolu, kazdopadne mi to mel rict 😒 dnes mam termin, uz se na to doslova tresu a i kdyz mi to prijde den ode dne blize, tak stale nic, leda tak poslicci. Mala byla puvodne KP, ale nakonec se mi otocila, nastesti

lucianas: jj, dnes mam termin a jsem z toho vice nervozni nez kdyz jsem vysadila prasky a cekala na dve carky (nakonec jsem to nesledovala, meli jsme svatbu 😀 , a vyslo to). Ne ze bych se bala, ale zkratka jsem nervozni z toho kdy mala prijde, pripadam si tezsi, vetsi, neohrabana, utahana... Uz aby to bylo.

bertica.h
2. kvě 2009

katty moc držím palce,aby si mala super porod..mysli na nás potom 😀 😀
a napíš,ako si bola spokojná 🙂 🙂

katty_k
2. kvě 2009

bertuca: stopro napisu, at taky prinesu neco prinosneho do diskuze 😀

jen by me zajimalo, v Bohunicich se asi neda prijet primo k porodnici autem, musi se nekde zaparkovat a pak se tam doplazit? teda ne ze bych mela nejaky problem, tchyne takhle sla rodit pesky pres pul mesta, ale co kdyby? 😕

irafa
2. kvě 2009

katty_k do bohunic můžeš zajet až před porodnici nas vratnej pustil přimo tam ani se neptal jeli sme kolem 11 v noci zvedl zavory a manž valil 😀 bylo to před osmi a pul lety a buduli mit štistko a vše bude ok tak koncem roku nebo začatkem ledna mě tam manž opět poveze tal ať maš pohodovej porod ja tam byla velmi spokojena jak s přistupem ke mě tak po porodu

katty_k
2. kvě 2009

irafa: myslis pres tu vratnici co je pred vysokou budovou nemocnice? je super, ze i pred temi osmi a pul lety se ti tam libilo, zatim jsem cetla a slysela dost chvaly, tak neni co resit a tesim se. Dekuji za prani 😉

pro jistotu, mate nekdo aktualnejsi info jestli se neco nezmenilo?

broucina
2. kvě 2009

katty_k, kámoška mi říkala, že je taky pustili až před porodnici, ale kterou stranou tam jeli, to fakt netuším....

modra_kobylka
3. kvě 2009

bertica H: Hamilton nemá s obracením miminka ale absolutně nic společného. Jde o to, že se pleny plodového vaku odtrhnou od stěny dělohy. Bez svolení to správně dělat nesmí.
Při KP se dítě obrací přes břišní stěnu - normálně přes břicho se tlačí do zadečku, krouživým pohybem. Často se to nepodaří. Na moje mimi to aspoň neplatilo. Ale nikdo nesahá dovnitř?

teessa
3. kvě 2009

mě taky při prvním těhu udělal doktor v bohunicích hamiltona a nic neřek... bylo to pěkně hnusný a opravdu nikdy více to zažít nechci.
Dovnitř se zajet dá ale ne bránou u té vysoké budovy ale zezadu/zboku tou ulicí kde je kaufland- jsou tam dva vjezdy u jednoho je benzínka tak tím ne ale tím hned vedle toho, někde je uváděný že jako kauci berou 100 kterou při odjezdu vrací - odjezd by měl být do dvou hodin (jako že vás tam přiveze vy dete na příjem a on zatím přeparkuje), ale my žádný kačky nikomu nedávali a manža tam parkoval ohodně dýl než dvě hoďky páč jinak by porod nestih

katty_k
3. kvě 2009

super, takze se necham kdyztak odvezt manzelem a doporodit nahoru a on si zatim preparkuje 😵

za toho hamiltona bych je bila po hlave, bohuzel jim clovek asi nemuze nic dokazat a co mam rict zitra, kdyby ho doktor zase mel v umyslu udelat? To jako prijdu a reknu, kdybyste nahodou mel v umyslu delat Hamiltona, tak na to zapomente a on kdyz rekne proc by to delal, tak ja budu radsi mlcet? Kazdopadne snad je to varovanim pro dalsi budouci maminky co si to poctou aby se ozvaly dopredu jakmile je bude doktor prohlizet, i kdyz je to trochu trapne a neprijemne

bertica.h
3. kvě 2009

Tak to sa ospravedlnujem,myslela som,že je to hmat,ktorým sa dieta otáča,pokiaľ je KP..

nejako mi to nedocvaklo 😕 😅 😅

Inak s parkovaním..moj manžel pracuje v Bohunicích a hovorí,že je dobré zaparkovať pri Campuse(zadarmo.ok..ale aj daleko 🙄 🙄 )
alebo poveddať,že rodíme a ísť preparkovať.. 😖

animatua
3. kvě 2009

katty ja jsem rozhodnuta pri dalsim diteti na predporodnich kontrolach odmitat vaginalni vysetreni.. dr. mi na obilnaku taky udelala hamiltona, tri tydny pred terminem!! ani mi to nerekla.. kdyz mi to doslo, byla jsem fakt nastvana a na dalsi navsteve si vydupala jinyho dr... kazdopadne priste zadny vaginalni vysetreni, maji tam UTZ, jinak se necham vysetrit jen pohmatem pres bricho..

jinak jedna dr., co pendluje mezi obilnakem a bohunicema, je znama jako "dr.hamilton", dela hamiltony proste vsem, vecer tam pak maji 10 rodicek s falesnym porodem po hamiltonu a sestry jenom reknou Nj, pani doktorka mela rano sluzbu 😝 😝 😝

myska
4. kvě 2009

HOlky, mě Hamiltona dělala doktorka, ale zeptala se a dělala ho týden před termínem a mě se porod rozběhl 😉 Já jsem za něho byla ráda.

bertica.h
4. kvě 2009

Baby a ten Hamilton bolí? 😅 😅
Ja som v 37tt,teraz som sa vrátila od dr. a CS 2,malá ešte nezostupila..
už mám pocit,že to nezvládam..nech sa už narodí. 😒

Inak moja dr.mi dala dnes žiadanku do Bohuníc,buduci týžden mám poradnu už tam.
Zavolala som si hned ako som domo prišla a sestr.ma objednala za týžden.
tak som zvedavá🙂

animatua
4. kvě 2009

bertico hamilton boli dost a krvaci se po nem.. je tu i samostatna diskuze na to tema. Kdyz se hmat udela spatne, muze ti dr. pretrhnout tepnu a muzes taky vykrvacet. Chapu, ze posledni tydny tehotenstvi jsou dost opruz, ale myslim si, ze dite samo nejlip vi, kdy je ten nejlepsi cas pro jeho narozeni 😉 😵

bertica.h
4. kvě 2009

animatua..jasné,ved ja viem.malá si sama vyberie..ale mohla by trošku sa začať chystať 😀 😀

Snád z mojej predch.reakcie ste nevydedukovali,žeby som Hamiltona chcela..ani náhodou..ale zo zaujímavosti si chcem prečítať o čo tam presne ide.

lucy.l
4. kvě 2009

ahoj holky, mám ještě dotaz, do porodnice má mít sebou člověk oddací list - nevíte, v Bohunicích stačí kopie, nebo musí být kopie notářsky ověřená ?

bertica.h
4. kvě 2009

lucy..myslím,že všade stačí kopie 🙂

bertica.h
4. kvě 2009

myslím teda neoverená 😉

lucy.l
4. kvě 2009

díky 😉

katty_k
4. kvě 2009

tak dalsi prohlidka v Bohunicich... nakonec jsem se na Hamiltona zeptala, doktor mi rekl, ze vzhledem k malemu pokroku blize k porodu je u me Hamilton naprosto zbytecny, tudiz mi ho dneska tedy nedelal. Ovsem nevim, co tam delal, protoze to bolelo jak cert. Tedy co delal, hmatal po hlavicce skrz cipek a ta je jeste dost vysoko, ale k cemu to bylo, nevim 😖 Doted jsem cela rozbolavela, asi jsem na to nejaka citlivejsi nebo co.
Taky mi mala spala na monitoru a tak s ni zavrtel, jsem si myslela, ze mi to bricho chce urvat 😨 a stejne to nepomohlo.
Ve ctvrtek jdeme na kontrolu a domluvit si vyvolavani, mam chut mu rici at uz do me nesaha, ze stejne to nepomuze a me po tom je akorat spatne a boli to

bertica.h
4. kvě 2009

katty..neviem ako veľmi ta bolelo vyšetrenie..mna najviac zo všetého bolelo,ked mi dr.po príjme do pordnice robil vag.vyšetrenie..neviem čo to bolo..jak to bolo..bolo to nehcutné,snád horšie ako porod.Bola som hlupa,že som sa nespýtala..

Možno len chcel vedie´t ako som otvorená,lebo som prišla do porodky s tým,že mi odtiekla voda..

NO a pred týmto porodom som sa pýtala na www.porodnice. dr.že či to je nutné..a vraj je to potreba aby odhali ako som na tom s postupom porodu.
Ja neviem či iné kočky to nebolí..

najradšej by som tiež takéto vyš.odmietala,lenže je to pre dobro malej 😒 😒 😒

teessa
4. kvě 2009

to třepání břichem je celkem sada, ale chápu že je to potřeba aby bylo mimi vzhůru a předvedlo jim ňákou akci.
mě po příjmu kdy mě paní dr tvrdila že nerodím - malá se narodila do 3/4 hodiny- uděla taky něco jako vag vyšetření ale přemejšlela sem o tom jestli mi neudělala toho hemiltna aby se to neuspíšilo ale bolelo to jako sviňa,

Katty buď doufej že už další vyšetření nebude nebo jim klíďo řekni ať už do tebe nešahaj ono je to před tím porodem fakt ňáký bolestivější 😖

bertica.h
4. kvě 2009

každopádne nám všetkým držím palce🙂
už nech to máme za sebou a vonavučké bábenka nech su zdravé a my tiež ok.
Možno sa niektoré v porodke aj stretneme 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru