Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

janula2008
27. čer 2008

Ahoj holky (některé se známe už z Brňajd) nedá mi to nenapsat můj názor na to chování mimi, i když mě asi některé budete považovat za krkavčí matku.(viz. níže) Jinak porod u Milošů (císařem) nic moc, neporadily mi s kojením a dítě mohlo řvát na pokoji celé hodiny a nikdo se neobtěžoval dojít, když naopak došla jsem s malou s dotazem za sestrama, dávaly najevo jak moc je člověk obtěžuje. Ale doktoři super. Takže je to fakt o lidech a kdo kápne na lepší sestry, může být spokojenej. A teď k tomu chování. Aurelinko ono to není jednoduchý, já první tři měsíce taky k malé chodila kdykoliv se ozvalo jen malinké béknutí, pořád ji chovala, uspávala v náručí dokud neusla, jenže pak na jednou začla den ode dne víc a víc padat únavou na hubu, ztrácela se doslova před očima, protože miminko békalo skoro nepřetržitě a tím pádem já byla nepřetržitě s ním a nestihla se najíst, osprchovat nebo si pomalu ani skočit na WC. Ono to miminko moc rychle pochopí, že stačí zakřičet a jsi u něj. Takže jsem si řekla cca před měsícem a půl dost a nastolila nám malinko režim a denní koloběh, který se samozřejmě ze začátku neobešel bez pláče, ale jeho výsledkem je, že malá mi usíná kolem 19-20h (po koupání a papkání dáme do postýlky, pustíme kolotoč, pohladíme, ale už znovu neberu do náruči)a do 4-5 hod. v kuse spí, pak se nadlábne a ještě cca do 8 h. ráno zalehne. Po poledni zalehá tak na hodku a mezitím si hrajeme, jdeme ven atd. Takze at si mysli kdo chce co chce, ale myslim, ze jsme spokojene obe - ona ze ma pomerne usmevavou maminku (i kdyz samozrejme kazdy den neni ruzovy), protoze jsem mnohem vic odpocata nez prvni mesice a ja, ze miminko si taky nekdy schrupne a mam cas udelat i jine veci. A myslim, ze psychicke nasledky mit vazne nebude, meho pritele maminka se s nim nikdy nemazala (doslova zapinala radio kdyz brecel)a je to ten nejbajecnejsi chlap pod sluncem, ktery pomaha se vsim co potrebuji a obe nas miluje. Musim to vedet protoze jsme spolu uz 10.rok 😀 .Taaak a uz jsem se vykecala.

lacherka
27. čer 2008

janula: no mně malý řve každý den víc a víc.....dřív spával třeba tři hodiny v kuse, dneska jen venku, jak je doma, tak usne, ale každou chvíli se budí a řve, řve až se zaliká, je mi z toho hrozně, jenže já začnu vařit a on řvat, takhle bych fakt nic neudělala, ale vidím že je to čím dál tím horší, takže asi budu taky muset zavést nějaká pravidla

janula2008
27. čer 2008

Lacherko:u nas to bylo ty prvni tydny - rekla bych i 3mes. presne taky tak, ono to opravdu muze byt jeste boleni briska (kluci pry na to trpi jeste o neco vic nez holcicky a my trpely hodne 😖 ), zkouselas treba kapicky sab simplex? Casem clovekcelkem rozpozna uz i podle place co je mimi, ale to chce tak ty min. 3mes.casu 😔 .Ty prvni tydny jsou opravdu narocny, drzim vam palce holky. Ale bude lip nebojte.

lacherka
27. čer 2008

janula: on bude mít zítra teprve 3týdny, tak nevím jestli ho ještě hýčkat....kapičky jsem koupila včera a zkouším dávat, ale nějak je moc nechce, nepoznám jestli jde o prdíky nebo jen vyžaduje pozornost, ale dneska venku prděl o sto šest..ale kapky jsem radši koupila, zkusím všechno aby byl doma klid, hlavně v noci...

janula2008
27. čer 2008

To je jeste vazne maly, ony ty prvni tydny se budi kdy chteji a spi jak uznaji za vhodny, jak jsou zvykly z pupiku, to asi jeste zadny ritualky nezavedes, ale my tak opravdu od toho 3.mes. kdyz uz jsem doslova nemohla, pomalu zacly a ted uz vi, ze jak dopije v poledne mlicko, jde si chvili schrupnout (ted uz naprosto bez place a vylozene to vyzaduje, usina v tu dobu i sama) a vecer po koupani nasleduje opet papec a po nem postylka. Treba predevcirem mi v tom vedru taky nechtela usnout a do deviti byl plac, ale to byva vyjimecne. Neboj, urcite se to upravi, ja byla prvni mesice fakt uplne zoufala jak mi vubec nespala a ted spi v podstate celou noc.

paolin
27. čer 2008

jo holky, baby koliky jsou fakt dilo ☹ reknu vam, ze nepomaha zadny Sab Simplex a obavam se, ze ani svecena voda..to holt musi prejit samo.
s tim vyrvanim..na nekoho metoda 5, 10, 15 minut plati, na nekoho bohuzel ne. muj prvni synator je toho zarny priklad. zkouseli jsme ho nechat "vyrvat" a on vydrzel levou zadni tri hodiny histericky jecet. vydrzel by to snad i dele. vysledkem pak bylo, ze jsme ho dalsi hodinu az dve utesovali ze zachvatu. zkusili jsme to pak snad uz je 2x a nasledne to vzdali, protoze absolvovat takhle dalsi noc..na to uz jaksi nebyly sily. naposledy nakonec vysilenim usnul a kdyz jsem videla to male miminko, jak krecovite drzi ve spanku perinku, tak jsem si rekla a dost! bylo to trapeni jeho i nas a ja se rozhodla, ze tohle uz mu nikdy neudelam. za boleni briska chudacek nemohl, ze. 😔 radila jsem se i se znamou, ktera je detska neurolozka a ta nas upozornila, ze u psychicky labilnich deti je lepsi se vyhybat zbytecnemu stresu a ze muzou mit do budoucna nasledky. jsem rada, ze jsem se nakonec rozhodla Vitu utesovat, chovat apod. casem jsem pochopila, ze on je povahove krapet histerka a urvanek. proste takovy normalni chlap, ze 😀

janula2008
27. čer 2008

Souhlasim s tebou Paolin, ono je kazde dite uplne jine, co funguje na jedno, nemusi fungovat na dalsich 10. U nas je to ted uz nastesti bez stresu obou, ale zacatky nebyly nejlehci, asi jako vsude...

pavlina05
28. čer 2008

Holky díky za zajímavé názory. Já toho našeho bobánka tak nerada slyším plakat. Jenže moje sparťanská švagrová má jinej metr...prý a´t se uřve, však pak bude líp spát a pít...
Mě se ti ale příčí!
Když to tady tak čtu, tak určitě to zavedu třeba později, vžyť teď ten človíček potřebuje něhu a teplou náruč maminky!!! 😉 Chuˇátko moje 18 denní!!!

Holky díky !

pAol 😉

janula2008
28. čer 2008

Já bych řekla, že ideální je zlatá střední cesta, samozřejmě pokud se ti dítě zajíká pláčem v postýlce, tak ho nestresovat a netrápit, (jak uspávám malou, bývám u postýlky, hladím atd.,) na nějaké úplné uřvání bych taky neměla nervy.Ale zas si myslím, že kdo si dítě naučí na večerní nošení nebo si ho bere do své postele, tak později to taky hůř odnaučí. Jak už jsem někde psala, od známé dcera spává s ní v posteli ještě ve 4 letech a tatínek je v jiným pokoji...asi nic extra pro vztah. 😒

pavlina05
28. čer 2008

janul, jj tak nějak 😉

deni
16. črc 2008

ahojky brňandy 😉
jak se daří holkám co odrodily i dalším co porod teprve očekávají???
Já mám TP sice až za 14dní, ale už se na to třepu, kéž by byl malej brzo venku 😵
Brno - Prosím Vás nevíte co všechno se musí po porodě vylítat a kde? - abych dostala porodný, kde všude nahlásit dítě (doktoři, pojišťovny...) a do kolikati dnů na to mám čas???

dííííky moc

janula2008
16. črc 2008

Ahojky deni, užívej si ještě klidu a odpočinku ;).Ale taky už jsem se těšila až to budu mít za sebou, to máš pravdu. Teď bych celkem uvítala, kdyby občas ještě v tom bříšku byla. 😀 .Pokud si Brno-střed tak na Mojmírově náměstí si pak můžeš (až budeš mít rodný list malýho)vyřídit kdykoliv porodné. Rodný list jsem si vyzvedla tak 10dní po porodu na Dominikánském náměstí. No a na zdrav.pojišťovnu se vše hlásí do 8 dní.

janula2008
16. črc 2008

Doktorku pro malého už bys měla mít vybranou, informovat ji o tom a jak se mimi narodí a pustí vás domů, tak jí brnknout a ona do 48hod.za Vámi dojde a zkontroluje jej a poradí ti co bude potřeba.

deni
16. črc 2008

janulko, díky moc.
doktorku už mám vyžízenou - zrovna v době mého TP má měsíc dovolenou, takže jsem se s ní na pohodu domluvila, že stačí, když přijde až po její dovči.
Jinak asi spadám pro Brno-střed. Jsem z černých polí - nad dětskou nemocnicí.
Odkud jsi Ty? Třeba se známe od vidění 😀

janula2008
16. črc 2008

Já jsem do porodu byla brňajda - z Lískovce, ale teď už jsme od února přestěhovaní do většího malinko za Brno...do Židlochovic. Jj to jsi Brno-střed.

katula
24. črc 2008

Ahoj,
muzete napsat nektera zkusenosti s predporodnimi kurzy na Obilnaku? Nemam silu cist celou diskuzi 😉
diky 🙂

deni
24. črc 2008

já absolvovala předporodní kurz (porod prakticky a teoreticky) pouze v agentuře Větrník... takže asi moc neporadím 😅

dukie
24. črc 2008

Ahojte děvčata. 🙂

Nevíte někdo, jestli je potřeba brát si k Milosrdným na dobu pobytu nějaké oblečení a kosmetiku pro mimi? 🙂 Vím, že některé porodnice dávají erár a člověk potřebuje pro mimíska akorát oblečení na cestu domů... ale asi ne všechny... 😕

lucinecka
24. črc 2008

Katulo, já byla na Obilňáku na 1.informativní schůzce, bylo to super, moc mi to dalo, že jsem ani na tu další nešla. Chtěla jsem jít ještě na tu o kojení, ale známá je laktační poradkyně, takže jsem byla na kurzu u ní. Jinak k porodu na Obilňáku nemám sebemenší výtku, byla jsem naprosto spokojená, personál super, moc milé sestřičky 🙂 Kdyby tě něco zajímalo písni do IP, nemám moc čas na pročítání diskuze 😅

Dukie, nevím jak to chodí u Miloušů, ale na Obilňáku jsme oblečení na mimča měly erár a nebyl problém dostat čistý navíc. Z kosmetiky jsem užila jen bepanthen, možná bych si vzala ještě rybilku na zadeček, jak jsem v těhu říkala že ji používat nebudu tak teď mi přijde super. Dál jsem potřebovala akorát plíny, vlhčený ubrousky, pro sebe vložky a vložky do podprdy. Oblečení na malýho jsem měla akorát na cestu domů 😉

katula
24. črc 2008

Lucinecko, dik, uz jsem nas objednala na tu prvni schuzku a sestra byla v telefonu velice mila, ikdyz bylo slyset, ze tam zrovna meli nejaky srumec 😉 snad budu taky tak spokojena 🙂

lucinecka
24. črc 2008

Já myslím že určitě litovat nebudeš 😉 Já tam byla s manžou a bylo to jen dobře. Ikdyž jsem si myslela že to pro něj musí být hrozně nudný tak poslouchal pozorně, protože si pamatoval víc věcí než já 😀

janula2008
24. črc 2008

Dukie košile ti tam dají, já měla svůj župan i košili, ale pak jsem využila i jejich. Na dobu pobytu ti pro mimi oblečení dají, jedinou kosmetiku taky doporučuji bepanthen - tobě na bradavky, malýmu na zadeček 😅 . Když jsem odcházela, dostala jsem velkou reklamní tašku s různýma dárečkama - od Hami až po vzorky Persilu, časopisy (ty fakt první týdny využiješ 😀 ) a plno vzorečků kosmetiky pro mimi.

dukie
24. črc 2008

Děkuju všem hodným a milým maminkám za zodpovězení mého dotazu. 🙂

katzi
5. srp 2008

ahoj mamky brňačky, byli jsme se teď v sobotu dívat na porodní sály v Bohunicích - docela dobrý, já si na nějaký extra super vybavení nepotrpím, to je mi celkem fuk. Ae zrovna když jsme tam byli, tak se ve vedlejším pokojíčku trápila u porodu nějaká chudina mamina a dost křičela. Tak jsem si uvědomila, že ty porodní pokojíčky jsou v Bohnicích oddělený jen takový tenkým umakartem a že je tam všechno hodně slyšet. Jsem budoucí prvorodička, tak netuším jak budu kdyžtak vyvádět já 😝 a taky jak se znám, tak by mi líp právě vyhovoval klídek a taková spíš jako samota a izolace. Nevíte jak to je na Obilňáku - jsou tam mezi těma prodníma pokojíčkama nějaký pevnější zdi, nebo je tam taky tak všechno slyšet? A kolik jich tam je? No teď to řeším a v hodině H mi bude asi všechno fuk 🙂

janula2008
5. srp 2008

Katzi, no já nevím jak je to teď, nechci tu pouštět nějakou kachnu, ale kámoška chodila na všechny vyšetření na Obilňák a odrodila před měsícem v Bohunicích, prý se to nějak spojuje, tak ji stejně zrovna poslali tam... 😕

katzi
5. srp 2008

janula, já v tom mám taky zmatek - právě chodím už teď na kontroly do Bohunic (mám rizikový těhu), ale rodit bych chtěla asi spíš na Obilńáku.Tak jsem se speciálně té ženské, která nás v sobotu provázela na té informativní schůzce v Bohunicích ptala jak to teda je. No a ona mi řekla- pokud neporodíte do 35tt, tak mužete rodit kde chcete. Poikud by to bylo do 35tt, tak jet raději do Bohunic. Tak nevím.

betina
5. srp 2008

katzi,

my jsme byli s MM na prohlídce sálů na Oblinkáku a tam se mi moc lbilo. Nebylo to oddělený umakartme, ale standardně tam byla zděná stěna. V tu chvilku tam rodila jedna maminka a nebylo nic slyšet, ale smaozřejmě to může být tím, že byla potichu. Zkrátka porodní sály se mi na Obilnáku moc líbily. V Bohunicích jsem nebyla.

binki
5. srp 2008

dukie: u milosrdných nám dali na dobu pobytu pro mimíska vše potřebné, košile jsem měla svoje, podle předpokladu na moji výšku neměli košili, ve které bych nevypadala jako utečenec 😀

lucinecka
5. srp 2008

Já když rodila na Obilňáku tak jsem na vedlejším pokoji maminu slyšela křičet, ale asi záleží jak kdo křičí na hlas 🙂 Jinak myslím že se Obilňák ještě do Bohunic nestěhuje, mluví se o tom dlouho, ale já rodila před měsícem na Obilňáku a nikam jinam mě neposlali. Jestli třeba neměli zrovna plno když posílali do Bohunic...

katzi
5. srp 2008

beti, tak to je super - zděný zdi jsou mi sympatičtější 😉 Tak teď jen zbývá se tam vmáčknout, snad tam nebude na konci září stop stav. Včera jsem se musela smát v drogérce DM na Masaryčce - bylo nás tam asi 6 ženských a z toho 4 jsme měly pupek a koukaly po mimi drogérce, "normální" ženský byly v menšíně 🙂
lucinecka, 🙂 no uvidíme jak se projevím já. Chci být hrdinka, ale... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru