Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

petapi
18. srp 2009

jj, v to pevně doufám 😉

staninka77
18. srp 2009

Ahojky.
jsem velice ráda že se to tu hlo nějak že tu dizkuzi nebudu muset psát sama si do ní.

Když to tak vezmu tak já oba kluky rodila v noci a je mně jané když si miminko nedá říci tak rosíte i přez den tak by na tebe měly mít čas i když ti odtekla plodová voda máš přednost než ty ženy co jdou jenom na KO.
Když jsem šla do rizikové poradny tak jsme musely čekat na dr.než dojde z porodních boxu nás si zkontrolovat.

Halvně budte v klidu a nějak to neřešte až to přijde tak to tu bude.
Jen aby bylo to zdravý nic jiného a jenom radost aby byla.

Já jsem se rozhodla že pujdu do Bohunic naštěstí tam mají všchny moje papíry v počítači co se po celou dobu těhu smnou dělo.

staninka77
18. srp 2009

Když to tak vezmu aji na Obilňáku tam do pokoje moc sestry nechodí takže je tam klídek jen co je na tom to nejhorší že nějak neporadí z kojením a to my hodně potřebujem. 😉

lucy.l
19. srp 2009

petapi, mám to stejně jako ty,ležely jsme na 3 lůžáku v 7.p,všechny sestry byly moc milé,to ano, ale dětské na nás neměly čas a naporadily s kojením a já byla šílená hrůzou kolik mi malá ještě zhubne, měla porodní váhu jen 2650g, zhubla na nějakých 2350g, celý první den blinkala pl. vodu sestry mi ji odvezly že přikládat nemám, další dny mi už nesála a usínala u kojení, ony mi na to řekly jen, tak si dojedte pro dokrm, vrzly mi dokrm ve stříkačce a ani neřekly jak ho dát ...

lufe
25. srp 2009

ahojky, já rodila v Bohunicích teď 15.8., na porodní si vůbec nemůžu stěžovat, fakt super přístup, i když nakonec se z toho vyklubal císař ... na šestinedělí jsem byla na 6.patře, sestřičky z ženskýho byly taky v poho, s těma z dětskýho až taková dobrá spolupráce nebyla, moc mi vadilo, že každá radila něco jinýho a já jsem se pak cítila pořád za blba, navíc malej měl 4 kg a mě se kvůli císaři mlíko spouštělo pomalu a nestačilo mu, takže jsem schytala pár ksichtíků kvůli tomu, že jsem neschopná dítě nakrmit ... ale celkově jsem byla spokojená, fakt záleží na lidech ...

sasca
27. srp 2009

Ahojky,chtěla bych se zeptat,která z vás v poslední době rodila v Bohunicích jaké to tam je jak to tam probíhá? Rodila jsem tam před 12lety a zdá se mi to jako věčnost,na vše špatné jsem zapoměla.Tenkrat jsem měla velké problémy,proto mě doktorka poslala až do Brna,i když v té době to nebylo obvyklé.Díky panu dr.Vlašínovi se malý narodil dříve ale to bylo i dobře byla zkalená plod.voda.Naštěstí i když porod nebyl jak by měl tak jsem ráda že jsem tam rodila 😉 Teď čekáme holčičku,kolem 16.12.a hledám porodnici.Taky jestli nějaká mamča nemá taky takový hezký termín,že bychom se tam mohli potkat,teda jestli nenastanou nějaké problémy,a opět to nebude dřív 😀 Budeme mít krásný vánoční dareček,už aby to bylo..

danulenka
27. srp 2009

Ahoj holky, abych byla upřímná, já rodila v Bohunicích před dvěma lety a koukám, nic se nezměnilo, věřím že sestřičky opakují pořád ty stejné rady dvacetkrát dokola a že je to nudí ale prvorodička která fakt neví je z toho vykulená - já mám stejný případ - porodní - skvělé, úžasné - poporodní dětské opravdu moc neradí, jinak v poho, sestřičky na JIP ve 4 postchodí dost hrůza. Navíc jsou teď na pokojích (cca od nového roku) záchody i sprchy, které byly ještě předloni na chodbě společné pro celé patro a opravené hezké pokoje. Teď čekám dvojčata tak nevím jak to bude do Bohunic jdu rozhodně, jsou tam nejlepší v Brně ať už je to s protivnými sestrami jakkoli - hlavní je že budeme všichni zdraví...
Tak hurá do toho, v Bohunicích se při jakýchkoli komplikacích dokážou postarat o Tebe i malé, jinde bych si nebyla tak jistá. Přeji hodně štěstí!

Prosím všechny kdo to mají za sebou, popište mi průběh císařského řezu, nevím jestli je to při celkovém uspání nebo jenom lokálním, jak brzy poté dostanete dítě k prsu, za jakoukoli zkušenost budu ráda, díky moc. Dana

janula2008
27. srp 2009

Ahoj Danulenko, jen mé info k císaři ;) já rodila plánovaným CS po domluvě u Milosrdných cca 5 dní před termínem, bylo to ve spinále (tedy lokální umrtvení), partner byl u toho. Neměnila bych a případně bych se znovu rozhodla pro spinál, nechtěla jsem celkové uspání, protože jsem chtěla být ,,u toho " a opravdu kdybych tu chvíli prošvihla,asi by mi to bylo zpětně líto...když mi dali malou poprvé na hrudník, brečela jsem dojetím jak želva 😉 😀 jinak císař proběhl v pohodě, za 20minut bylo hotovo, moc si toho už nepamatuju, bylo to hektické, ale doktoři i sestry byly na sále skvělý. Pooperační hojení nebyl žádnej med, dva dny jsem byla celkem nepoužitelná a jizva bolela jak čert,pěkně jsem se ládovala prášky od bolesti a injekcemi, ale zpětně bych zas volila císař, takže to asi tak hrozný nebylo 😅 hmm s tím přisáním malé to bylo zajímavý,určitě mi ji nedali hned na sále, myslím,že až druhý den a celkově byl kojení boj,hlavně kvůli nedostatku informací (od sester 😒 )a špatné technice,rozkojila jsem se až poslední den v porodnici, ale pak kojila dobrých 7 měsíců,takže taky dobrý 😉

misakulicka
28. srp 2009

já rodila na Obilňáku...báječný porod - čeká mě to co nevidět zase....ale s těmi radami co a jak souhlasím- na všechno jsem si pomalu musela přijít sama...přiběhla tam sestra---uděláte to a to....jak v rychlíku-já koukala jak jojo...pak jsem si to zkusila psát...ale zvládla jsem to jak to šlo a teď už mi radit asi moc nemusí...už to budu vědět..

r123
28. srp 2009

Ahoooooooooj misokuličko!!!!!tedaaaaa ty čekáš druhé????no vida my čekáme v dubnu třetí!jak se vám daří??? 🙂

sasca
3. zář 2009

Ahoj děvčata..tak nikdo se mi neozval na mou prosbu jaké je to v Bohunicích..no asi bude nejlepší si tam zajet snad to stihnu 😀 chytla mě těhotenská kýla nechapu ..tak mi některá písněte která má s tím taky problémy..je to hrozná bolest.. ☹ tak se všichni moc opatrujte..držím vám palečky..

misicka455
4. zář 2009

Ahojky chystám se rodit na Obilňáku ne pro to že bych chtěla, ale musím. Tak uvitám jakékoliv rady a tipy 😉

dost.dzejn
6. zář 2009

Ahoj holky, i já přispěju svou troškou do mlýna. V březnu jsem rodila v Bohunicích a mé zkušenosti jsou následující.Měla jsem normální standartní porodní box...naprosto dostačující. Porod super, PA perfektní i doktorka fajn 🙂 . Hned po porodu jsme si s manžou říkali že to předčilo naše očekávání. Na šestinedělí jsem byla v šestým patře na nadstandartu - nádhera, ocenila jsem hlavně sociální zařízení, které jsem měla sama pro sebe, mimochodem krásná sprcha i wc. Sestry ochotné, milé, žádný problém. Dětské sestry trošku horší, nebyly nepříjemné, ale informaće pro prvorodičku nedostatečné a zmatečné. Malá měla žloutenku a moc se nebudila na kojení, ale byla spokojená, sestra mě neinformovala, jak moc je důležitý u žloutenky vysoký příjem tekutin, takže já se snažila kojit, malá se přisála, ale nic moc nevypila panč laktace ještě úplně nenastoupila. 😔 ´žloutenka narůstala, až mi malou odnesly na fototerapii a začala noční můra.Nejprve mi řekli, že mě budou volat na kojení, uběhly 4 hodiny a nic, já nervózní letím na dětský a sestra mně oznámila, že malá má ty hodnoty tak vysoký, že ji nebudou vůbec vyndávat, že nemám chodit kojit, že jí dají dokrm a jestli se mi povede něco odstříkat, že to můžu přinést. Já vykulená nevěděla, jak odstříkat (odsávačku jsem něměla) a prsa se mi zrovna začaly nalívat. 😢 Dětská sestra mě odbyla, že si mám jít za svýma sestrama!!! 🙄 🙄 Já se slzama v očích šla na sesternu a tam mi pomohly, půjčily odsávačku a poradily, moc jim za to děkuju. Malá byla dva dny pod světlem, později už jsem chodila kojit a ráno, když jsem přišla kojit mi najednou dr. řekla že jdeme domů, měla jsem radost, ale bylo mi divný, že nás pouštějí aniž bych byla ještě s malou aspoň pár hodin na pokoji. Asi jsem tušila, že to nebude úplně ok. Přinesly mi malou, přišla dr. a řekla mi, že malá má infekční vyrážku, že to mám sledovat a kdyby se to rozšiřovalo, tak mám jet na středisko, vzali mi výtěr z krku, jestli jsem ji nenakazila (kdy, když jsem ji neměla vůbec u sebe?) 🙄 vyfasovala jsem mast a hurá domů. Doma jsem si přečetla propouštěcí zprávu a s hrůzou zjistila, že ta vyrážka je novorozenecký pemphigus.Jsem zdravotní sestra a proto vím, že je to velmi nebezpečné, v učebnicích píší, že hrozí i smrtelné komplikace. Samozřejmě se to rozšiřovala a já prožila první noc s malou doma jako ve špatným filmu, ráno jsme jeli do nemocnice a já pět dní po porodu byla znovu hospitalizovaná jako doprovod dítěte na infekční klinice. Zvládly jsme to, malá je v pořádku, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se nás rychle zbavili, aby nemuseli řešit možné důsledky. Mimochodem výsledky prokázaly, že jsem ji samozřejmě nenakazila já, ale sestry na novorozeneckým.

Omlouvám se za tak dlouhý příspěvěk a pro ty, kteří dočetli až sem můžu říct, že přes vše špatné co jsme zažily bych sem šla rodit znovu, protože nakazit dítě můžou v kterékoliv porodnici a jak mi bylo řečeno v dětské nemocnici, z Bohunic těchto případů chodí nejméně, naopak nejvíce od MB. Tak doufám, že jsme si už smůlu vybrali a příště bude vše OK.

petapi
7. zář 2009

tý jo, dzejn, to je story, děsný, ale hlavně, že je už všechno v pořádku 😉 ale přístup sestřiček je prostě otřesnej 🙄

misicka455
7. zář 2009

😉 Jejda tak to je šilený když už porod super tak zase po porodu to stálo za prd, hlavně že je malá Ok 😉

dost.dzejn
7. zář 2009

No jo no, co člověk nadělá. Ale kdyby nebyly tyto komplikace, pěla bych chválu do nebes a Bohunice vřele doporučuju.

dukie
10. zář 2009

Já rodila CS u Milosrdných ve spinální anestezii (malej byl KP), všichni byli úžasní - vyjma jediné sestry, která mi přišla v devět večer předvádět, jak se koupe miminko... Už to samo o sobě bylo docela na hlavu, ale o to hůř jsem to nesla, že jsem byla druhej den po císaři, sotva jsem lezla (nebyla jsem schopná vstát či ulehnout do poslete dřív než po tříminutovým snažení a posouvání se po pár centimetrech, jizva mě bolela jak čert...) a malej ten den celej prořval, takže jsem skákala kolem něho a v těch devět mi zrovna usnul a já mrtvá padla do postele taky... a sestra přesto nedala jinak než se ho probudí a strčí pod tu vodu... 😝 Musím říct, že ten večer mi fakt tekly slzly... 😝

Ale zpětně vzato, krom tohoto incidentu (kterej byl danej víc shodou těch "blbých" okolností - moje bolavá jizva, dítě plačící celý den, moje totální únava) to tam bylo skvělý, rady jsem dostala všechny, co jsem potřebovala.

Dokonalý mi to přišlo hlavně na gynekologickým oddělení (tj. před císařem a těsně po něm), tam se o mě sestřičky staraly naprosto ukázkově a byly moc milé. 🙂

Na oddělení šestinedělí už to nebylo ono. Přeci jen tam byla k dispozici na všechny maminky v podstatě jen jedna sestra, která tam spíš byla na ty rady a ne aby skákala kolem neschopnejch maminek - což mi po císaři fakt chybělo, nezvládala jsem si sama např. oblíct kalhotky, nedokázala jsem se předehnout a současně zvednout jednu nohu... ale zase chápu, že novopečená matka není nemocná, takže proč by kolem ní sestřička měla skákat, že jo... Ale sestřičky, které se stam střídaly, byly milé a vždy mi ochotně pomohly, když jsem potřebovala něco proti bolesti, ošetřit jizvu atp.

A sestřičky i lékaři z novorozeneckého taky byli prima, s kojením jsme to měli docela v pohodě, malej se ukázkově přisál, takže tam to můžu hodnotit těžko, k větším problémům nedocházelo. Rozkojila jsem se, bohužel, až doma, ale dobře mi tam poradili, podpořili mě, že to teprve přijde, že musím vytrvat... prostě si nemůžu stěžovat.🙂

vendula1982
20. zář 2009

Ahoj holky, chystám se v listopadu rodit u Milosrdných, a i když to bude můj třetí porod, mám pár otázek jak to chodí právě u nich (předchozí dva porody byli v Boskovicích, takže jsem trošku mimo obraz...) Mám problémy s kojením - ani jednou se to nepovedlo, skončili jsme na UM už v porodce - jak to řeší u MIlošů, dostanu taky normálně Um, nebo nechají mimčo hladem a dělají problémy s nepřibíráním? A co si mám do porodky vzít - myslím jestli dostanu vložky, plínky, oblečky a pyžamo - nebo všechno svoje?: Díky předem za odpověď🙂

monika19
22. zář 2009

Ahoj,tak já zažila před skoro 2lety -listopad 2007...otřesnej přístup v Bohunické nem.a zjištuju,že se vubec nic nemění.Porod probíhal dobře ale ty sestry na novorozeneckým!!!děs.Malej byl v pořádku,jen nechtel pít...křičel u toho,radili mi den a pak mi mi třeba řekli že mi někoho pošlou a poslali holku na praxi,ketrý něvědela,která bije..a to přišle třeba po hodině..já vykulená,pořád sem to zkoušela,malej brečel..brrr...hrozný dny..2den po porodu mi začaly horečky 39 a nemohla sem chodit a tak to bylo ještě horší..chodila sem a le jak po císaři a třeba 15minut sem se soukala z postele..no a 3den po porodu sem si dovolila stále "obtěžovat"personál s učením kojit!!!no chovali je otřesně...já kapačky a ještě sem se doprošovala o rady..to že mi taky "vrzly"stříkačku a porad si jak umíš...mi pak přinesly flašku s dudlem a máš to!!prsotě zdržování se mnou🙂no nebudu to rozepisovat,ted sem si to znovu připoměla...pustili nás 9den po porodu-kvuli mě..ty horečky a pořád čekali na nějaký výsledky..s tím že sme byli na nutrilonu...já se doma rozkojila a kojila 14měsícu...
no a ještě řeknu něco,co sem v uvodu neřekla..při vyvolávaném porodu..kterej se teda rozjel silně...sem požádala o epidurál-ten mi dali ve 14hod a 14.40 se Matýsek narodil...pak sem hdně krvácela a byla sem hodně potrhana-Matýsek mel 4,06kg/52cm.me šili 3/4hodiny a ten epidurál mi aspon na pulku ještě pusobil tak to tolik nebolelo ale ke konci jo..no a při tom šití mi nechali led na břichu-to kvuli tomu krvácení..já byla zakrytá peřinou a moc sem to necitíla...no a zjistili to až když se led začal po me roztíkat a me tím spálili(ledem)břicho!!!!!!!!!!!!!těsně po porodu led a tak dlouho!!!no adruhý den puchýře po břichu a už me vozili denně na popáleninový na převazy!!!!!!!!!!!!kdyby aspon po tomto se chovali trochu slušně..ale nikdo se neomluvil nic..a ještě sem obtěžovala a pořád se něco chtěla!!!!!Proto asi po tom ty horečky...
je to zvláštní,ty puchýře sem jim i odpustila-porod byl vážně relativně rychlej a byli moc fajn..ale ty sestry jim neodpustím...je jasný že ted už budu vědět co dělat,jak kojit a jak koupat a jak masírovat bříško..jak oblíct košilku!!!🙂no prostě prvorodičky však víte..
takže do budoucna zvařuju Ivančice...
mějte se a přeji pěkný porod

monika19
23. zář 2009

ještě jednu věc jsem zapoměla--chtěla jsem tím říct,že pokud není problem tak je to vpořádku ale pokud je potřebujete více než je zdrávo tak sou nepříjemný...já naštěstí mela na pokoji holku co tam byla už asi 8den tak mi celkem pomáhala a pak holku co mela už 4dítě a ještě k tomu zdrav.sestra tak me třeba i vodila do sprchy-tehdy na chodbě..takže tak dětský bonunický sesry-grrrrrrrrrrrrrrr..

katy81
25. zář 2009

ahojte holky,
jaké máte zkušenosti s Obilňákem???chtěla bych asi rodit tam,na Bohunice jsem slyšela docela dost hrůzu-co se týká porodů a skoro všechny stejný průběh(a to se rodičky neznaly).
Díky za případné komentáře

k.ate
25. zář 2009

katy - já na obilňáku rodila, ale měla jsem hodně rychlej porod, takže jsem nestihla vytáhnout ani porodní plán ani nic podobnýho 😀 Je tu celá diskuze o porodnici na obilnáku 🙂

katy81
25. zář 2009

k.ate díky,já si jí nevšimla 😉

sturnus_vulgaris
16. říj 2009

Ahoj, rodila jsem v zari u Milosrdnych Bratri prirozene, tj. bez epiduralu, vaginalne, zahlavim. Nemuzu si nijak stezovat na perzonal, vsichni byli v pohode, mozna sem tam nekdo raznejsi, pripadne min sympaticky (do teto kategorie patri zejmena pan MUDr. Nagy), ale "lidsky faktor" je vsude. Do porodu moc nezasahovali, ale nemela jsem ani pocit, ze by na me kaslali a hrozilo, ze se neco zanedba. Co se tyce epiduralu, myslim, ze bych si o nej musela vyslovne rici, protoze nikdo mi ho nenabidl a prvni a posledni zminka o nem prisla asi hodinu pred narozenim dcery s tim, ze je na nej uz pozde 🙂. Na oddeleni sestinedeli se snazili podporovat kojeni, kdyz mel nekdo problem, tak mi pripadalo, ze se mu opravdu snazili pomoci.
Jedine, co bych jim vytkla, bylo to, ze pote, co me propustili z porodniho salu (klasicky po dvou hodinach po porodu), jsem byla na pokoji na sestinedeli ponekud ponechana svemu osudu. Napriklad bych ocenila, kdyby mi nekdo pomohl vybalit veci z tasky, pomohl do sprchy, donesl caj a tak ... sotva jsem lezla, jednak vycerpanim z porodu, jednak z nevyspani (dcera se brzy rano). Mela jsem v podstate jen asi dve hodiny na to, abych se trochu zbrchala, zatimco se o dite starali na novorozeneckem, ale na odpocinek bohuzel nebyl moc cas a prostor.
Ted, co je babyboom, jsou navic pokoje po trech a nejsou zrovna nejvetsi. Mela jsem taky trochu smulu, ze na me pripadla postel pod oknem. Pokoj mel okna na jih a podstatnou cast dne slunko prazilo primo na mou postel, takze relax veskery zadny. Zaluzie jsme nemohly zatahnout kvuli detem s novorozeneckou zloutenkou, ktere se pres okno slunily nahate, ze stejneho duvodu jsme nemohly ani otevrit poradne okno, aby na ne netahlo. Je to samozrejme o kompromisech a neni to ani uplne vina porodnice jako takove, jen to bylo docela neprijemne.

verisek
17. říj 2009

ahoj holky, chtela jsme se zeptat, nevite jestli je potreba se v Bohunicich registrovat? neketere porodnice v Praze to tak maji, treba uz i v 16tt.. pak vas nechteji vzit. nebo staci jit az vas posle vase doktorka, zhruba tak ten mesic pred porodem?

jajinka80
18. říj 2009

verisek, v Brne se nikde registrovat nemusis. Ja jela do Bohunic jen rodit, protoze doktor mel v ordinaci monitor a na kontroli do porodnice jsem tudiz nechodila.

petapi
18. říj 2009

jj, je to jak píše jajinka, žádná registrace, pokud tvůj doktor nemá monitor, tak do některé, kterou si vybereš budeš chodit chvilku před porodem, ale ani to není žádná registrace, rodit můžeš kdekoliv, kde budou mít v tu chvíli volno 😉

raduzkaaa
18. říj 2009

Ach jo, tak jak to čtu, tak zase jsem na začátku, prostě nevím kterou brněnskou porodku vybrat 😝 Kamarádka před 14.dny vyklopila druhorozeného synka v Bohunicích a to se dušovala, že tam už ji po první zkušenosti nikdo neuvidí, vše proběhlo hladce a personál byl prý super. Měla nadstandart, ale hlavně druhý den po porodu zářila jako sluníčko, holt přirozený porord bez náštřihu a chemie 🙂 Já to vidím na Milouše, je to takové komornější a myslím, že stejně nejvíc záleží jak je na tom člověk a mimís zdravotně a jak si sedne s porodní asistentkou 😀

verisek
18. říj 2009

raduzkaaa:ja na to teda mam jeste cas, ale uz ted vim, ze pujdu do Bohunic
obilnak neni co byval, hodne doktoru co tam bylo je fuc nebo v Bohunicich a navic kamoska co tam rodila tak se ji tam nelibilo to prostredi a u Milosrdnych bych mela strach jelikoz nemaji poradne novorozenecke oddeleni
ale sto lidi sto nazoru...

petapi
19. říj 2009

jj, já taky vůbec nevím, ale z praktických důvodů vyhrává obilňák, prtž to máme kousíček od domu, tak ať to má manžel kousek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru