Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

sovicka_
13. říj 2010

A jak je to s nedonošenými dětmi, postarají se tam o ně stejně dobře jako na Obi, nevíte ? A taky by mě zajímalo zda pokračuje ten děsný baby boom, nebo už se moc nestává, že by maminku odmítli a poslali jinam ? A poslední dotaz, dá se nějak zabránit tomu aby návštěvy ostatních maminek byly na pokoji ?

sovicka_
13. říj 2010

Četla jsem popis tvého porodu, krásné 🙂 A těší mě, že dávají hned po porodu miminko na břicho.

motol
13. říj 2010

@sovicka_ rodiček je opravdu dosti,jak řekla ted kamarádce sestřička ,že je těžký,že všichni chtějí do Bohunic a prostě není možný ten nápor zvládat,proto dost odesílají na Obilnák,a to samý monitory,hodně dlouho se tam čeká,tak já doufám,že mě nikam poslat chtít nebudou,já teda budu bojovat za Bohunice,rodila sem tam první a super a chci i druhé 🙂

kokakola
13. říj 2010

Já jsem své druhé dítko rodila kvůli jeho vrozené vadě v Brně na Obilňáku, první dítko v Uherském Hradišti. Byl to vyvolávaný porod. Ale řeknu vám, že s Hradištěm se to nedá ani srovnat! V Brně neskutečně zastaralé vybavení jak porodního sálu, tak šestinedělí. Na por. sále jim nějak blbl monitor, takže když měřili ozvy, nic neslyšeli, tak začalai panikařit, že mimi je v ohrožení, nebije mu srdíčko atd., no vynervovali nás dokonale. pak se ukázalo, že monitor je prostě starý a nestíhá! O personálu se nechci vyjadřovat. Neempatický, nepříjemný, brrrrr. Byla jsem prostě rozmlsaná z báječné hradišťské porodnice, která pro mě byla něco jako oáza, a naivně jsem čekala, že takové je to všude! Perlička na závěr: Ve středu odpoledne jsem porodila a v pátek v devět ráno už stála před porodkou!

kokakola
13. říj 2010

Jo a bez ohledu na mé přání mi vnutili klystýr, odmítli se o tom bavit. Měla jsem s sebou i Yal, ale řekli, že oni mají raději nálev a hotovo, už to bylo. 😠

hanulamarkova
13. říj 2010

já mám s porodnicí v Bohunicích opravdu jen ty nejlepší zkušenosti...
Ačkoliv jsem se tam dostala na monitory jen z důvodu toho, že jsem měla poruchu srážení krve tak aby mě měli u hematolky, kde jsem se léčila. Jinak odkazovali na Obilňák, ale s tím, že když přijedete rodící do Bohunic tak vás vezmou bez řečí jen na ty monitory je nával.
porodní sál krásný s televizí rádiem sprchou a záchodem a i přístup na jedničku jak porodní asistentky tak i na šestinedělí. Dětské sestry příjemné a ochotné poradit i pomoct kdykoliv i v noci. My naštěstí moc rad nepotřebovali ale u sousedů plakal chlapeček skoro pořád a sestřičky měli s ním neuvěřitelnou trpělivost. Klystýr jsem si mohla vybrat jestli jo nebo ne. Rozhodně Bohunice doporučuju.
Od spolu-maminky vím, že i a JIP na novorozeneckém byli sestry vstřícné a milé (na výjimku všechny) a i péče byla dobrá.

staninka77
13. říj 2010

Ahojky.
@kokakola-A mužeš sem napsát ten personál kterej tě odrodil nebo je to tajemství.
Já teda mohu jen ve stručnosti říci že se ke mně velice krásně chovaly a to malej semnou neměl moc jednoduché těhu chytla jsem toxoplazmozu v těhu a taky těhu cukrovku jsem měla a vysokej tlak celé těhu jsem docházela do rizikové poradny na Obilnák a nemohu si na nic stěžovat a co si myslím k porodním sálum jsou moc pěkné právě na nopak nejsou moc staré mají 10.let.
Jen to šestinedělí stojí za prd to je jasné ale vše se má stěhovat do nového do Bohunic přáíští rok mají krásnou novou budovu. 😉 🙂 co jsem viděla na obrázku.
Já si teda nemohu na nic stěžovat personál jak na porodním se chovaly krásně a taky i na oddělení šestinědělí.
Já taky měla prvně volbu Bohunece ale za ty problémy jsem raději volila Obilnák. 😉

staninka77
13. říj 2010

@kokakola-Já teda ještě musím dodat rodila jsem v noci v uterý a mně propustily v sobotu a malého bohužel v pondělí a to jsem byla na Hostinským pokoji takže to jsi mně docela dojala že tě propustily domu tak brzo.
To je teda divné měla jsi se ozvat mně xhtěly pustit už v pátek domu ale sestra řekla že jsem rodila v uterý v noci a tak říkala že mně propustí v sobotu.

kokakola
13. říj 2010

Porodní asistentka byla Marie, přijmení si nepamatuji, doktorka Haraštová. K tomu jednání: porodíte dítě, které vám hned odnesou a následně odvezou do dětské nemocnice. Na šestinedělí přijdou za vámi na pokoj vám tuto skutečnost oznámit, a zahájí slovy "Neplačte. Tady vám nesu cedulku(z inkubátoru), ať máte aspoň něco." A posléze, když nervy povolily: "Já vím, dneska by každý chtěl zdravé dítě ... dál no coment.
Jinak měla jsem na mysli samozřejmě porodní pokoj a pokud jsou moc pěkné, nedovedu si představit, jak by to muselo vypadat někde, kde je to ošklivé 😵 Podle mě velmi podobně to tam vypadalo v době, kdy rodily naše matky ...
Abych ale jen nehanila. Je pravda, že po porodu (hodnoceném v propouštěcí zprávě jako komplikovaném) se zeptali, jestli mi můžou přinést krupičnou kaši, a to nebyla doba oběda 😀

staninka77
13. říj 2010

@kokakola-Víš jak veci říkájí všude je něco tak i na Obilnáku se něco najde jak doktorky některé se chovají dobře jiné zle.
Já jen zažila tu strašnou sestru na děckém oddělení ta se ke mně chovala šíleně že místo kloboučku jsem koupila dudlík a řvala po mně na celou chodbu to bylo i pro mně dosti zlé.
taky mně utěšovaly že to bude dobré 😢 .
Muselo to bít pro tebe hodně stresující jak se k tobě šíleně zachovaly.
Já jsem i porodnici taky užila své nejdříve ta TOXOPLAZMOZA A MALEJ POKAŽDÉ MUSEL V PORODNICI SI UŽÍT NA TĚCH VYŠETŘENÍ HLAVNĚ TĚCH OČIČEK JAK MU DO NICH KAPALY.
A dnes mně došlo že je zdravej ale ty nervy co panovaly byli strašné.
Bohužel já jsem dopadla jak župkař stále tu toxoplazmozu mám ☹ ☹ a musím si zařídit nějaké vyšetření abych jí neměla ta hodnota pomaličku odchází ale není to moc dobré.

staninka77
13. říj 2010

@kokakola-Budu ti držet moc palečky aby jsi takové chování nikdy nezažila.
Co si pamatuji tak jak jsem byla těhu byla jsem u kamarádky a ta mně řekla že jedna paní dr.na Obilnáku zavinila jedné holčičce doživotní postižení prej se nesmí v porodnici klaště bohužel to tak dopadlo a holčička je postižená.
A tu dr. si pamatuji že jsem jí měla v rizikové poradně a pak se jen modlila aby nebyla u mého porodu naštěstí nebyla.
A thle nikomu nepřeji takové veliké problémy z malím dítětem.

bufina
14. říj 2010

@sovicka_ Novorozenecká JIP je v Bohunicích super. Ale myslím že pro extrémě nedonošený děti je to určený na Obilňáku. Co sem tam tak viděla ostatní děti v inkubátorech, tak nejmenší mělo asi 1300g. Přístup sestřiček byl tak nějak normální, některá byla milá, některá míň, ale na doktorky si vůbec stěžovat nemůžu. Jen návštěvní hodiny na JIP byly denně jen od 15 do 16, takže to mně přišlo málo, myslím že na Obilňáku to mají delší.

bufina
14. říj 2010

@sovicka_ A teda co bych jim ještě vytkla byla to, že se mnou moc neprobírali co s malým dělají. Sem tam přišla, malej rozpíchaný snad všechny žíly, jednou sem tam dokonce přišla a malej tam vůbec nebyl... Přestěhovali ho do jiné místnosti, že se dost zlepšil. Ale nikdo se mně tuhle myslím že důležitou informaci neobtěžoval říct a to sem ležela na pokoji hned naproti... Ale až na tyhle věci byl můj dojem dobrej. Beru to hlavně tak, že bez jejich pomoci a bez inkubátoru by to malej sám asi neudýchal. Narodil se v 34tt, plíce měl už vyvinutý, ale bylo pro něho to dýchání strašně namáhavý, tak mu do inkubátoru pouštěli ještě další kyslík navíc, ale jinak přístroje nepotřeboval. Poležel si tam 5 dní, pak byl na postýlce a desátej den sem si ho brala dom.

kure
14. říj 2010

Tak já se musím zastat Obilňáku. Rodila jsem tam před třemi lety a teď v srpnu. Byla jsem s personálem vždy maximálně spokojená. Nedovedu si představit, že by byl někdo ještě milejší a ochotnější, než sestřičky a doktoři na Obilňáku. Byla jsem tam vždy skoro týden, protože děti měly žloutenku. Jen jedna sestra na novorozeneckém byla taková přísná (nikoli však zlá nebo nepříjemná). No a pak ještě ty dvě paní, co převlíkají postele. Ale musím říct, že těm se ani nedivím. Jeden den na mém pokoji jednu postel komplet převlékali třikrát a to nikdy nebyla ušpiněná. Jen se na ní střídaly pacientky. Já bych tuto práci dělat nemohla, psychicky bych to nezvládla.
Uznávám, že pokoje na šestinedělí jsou zastaralé, ale to je mi celkem fuk. Jsem ráda, že jsem pod odbornou kontrolou, není mi zima, jsem v čistém a dají mi najíst (jídlo teda nic moc, ale je stejné jako v Bohunicích, takže v tom si člověk nevybere). Až budu chtít nóbl pokoj, pojedu na dovolenou a zaplatím si hotel.

kokakola
14. říj 2010

Kure:Mě teda vadí, že se v 21. století vracíme do dob dávno minulých. Na porodním sále běžná podložka pro mimi a aby mu bylo teplo, tak nad ní infrazářič ...společné sprchy a záchody na chodbách šestinedělí patří snad už taky do muzea. Kdybych neměla možnost srovnání, tak to asi taky beru za normu.
Malý byl v inkubátoru kvůli podcenění situace doktory, poridní váhu měl 3840 a byl donošený, věděli, že bude mít enormně zvětšené bříško, a přesto to nechali jít přirozeně a pak nevěděli, jak ho dostat ven, když se o bříško "zasekl" a nemohl dál. Trvalo necelých dvacet minut, než se to povedlo. Byl z toho ale zničený, a proto musel do inkubátoru, měl pohmožděné orgány 😒 Odbornou péči si opravdu představuji jinak 😕

terak
14. říj 2010

@kure Ahoj, prosimte mam takovy blby dotaz, ale jsem tak trosku princezna na hracku, zvlast ted, kdy jsem fakt musela koupit nove matrace, protoze ty stare mame uz 5 let a jsou proste prolezele. Nejsem schopna se na nich vyspat. Jake jsou na obilnaku postele? Ja jsem byla pred dvema lety v nemocnici, kde meli postele bez rostu, vlastne jen plech a na tom polozena matrace, tak 10 cm na vysku, takze jsi proste lezela na tom plechu, ktery se pri kazdem pohybu prohnul.

Fakt jsem nebyla schopna spat, museli mi davat prasky na spani.

Ptam se jen proto, abych se treba nejak pripravila. Soupla manzelovi do auta nejakou podlozku nebo polstar nebo tak neco, co by mi potom na pokoj donesl.

terak
14. říj 2010

@kokakola Promin, ale podle toho co pises, tak sis evidentne vybrala spatnou porodnici a mela jsi jit do Bohunic. To je opravdu nemocnice, kde se k porodu pristupuje vic medicinsky. Kdyby sis nekde precetla popis porodnic, tak u Obilnaku se vsude pise, ze porod vede porodni asistentka, porody jsou prirozene, nechavaji se jim spis volny prubeh. Takze treba toto bych zrovna u Obilnaku ocekavala.

kokakola
14. říj 2010

terak: Měla jsem původně rodit v Bohunicích, ale řekli, že si na to netroufají a poslali mě na Obilňák. Jinak to, že budu rodit v Brně za mě rozhodli doktoři kvůli péči, kterou předpokládali pro malého po porodu.
Nevím ale, jestli mě špatně nechápete. To není nic proti Obilňáku. Je to jen sdělení mých zkušeností a pocitů, nic víc. Vím, že všude je to o lidech a můžete mít zkušenosti a vzpomínky na Ob. dobré a jsem tomu moc ráda 😉

kure
14. říj 2010

@terak asi tě zklamu, ale tady jsou taky ty plechy. Myslím ale, že to je asi standard. Přeci jen je plechová deska lépe hygienicky udržovatelná, než dřevěný rošt. Matrace tam ale byly podle mně docela kvalitní, tvrdší. Na postelích je tam pro mě nejhorší to, že po porodu mám problém se na ně vysoukat (kvůli bolestivosti sedací části těla). To nejsem až tak malá. Ale je fakt, že pod postelemi jsem viděla malé stoličky, takže asi malé maminky můžou používat k vylezení nahoru tyto stoličky jako schůdečky.
Odbornou péči při porodu nemůžu posuzovat. Oba porody jsem naštěstí měla přirozené a bez větších komplikací. Jen malou mi teď po porodu hned odnesli, protože špatně dýchala a byla chuděrka fialová. To jsem ale viděla a i když mě to mrzelo, byla jsem ráda, že si ji odnesli, protože sama bych jí pomoct neuměla.

terak
14. říj 2010

@kure Jezismarjaaaa :D To se zase nevyspim :( No zjistim, jak jsou na tom nadstandardy 😀 Ja mam s timto fakt problemy, je to asi jedina vec, kterou jsem kdy v nemocnici povazovala za problem (kdyz pomines, ze mi malem uplne zbytecne brali u sv. anny slepe strevo). No co, tak tam budu za blbku, kdyz si tam prinesu nejakou podlozku a polstarky 😎

zuhur
14. říj 2010

Já bych se taky Obilňáku chtěla zastat. Je jasný, že když se ví, že se bude stěhovat do Bohunic, tak určitě nebudou kupovat nové vybavení. Jak říká kure - přijela jsem porodit a ne do hotelu, navíc nevím jak ty, ale během porodu mi to bylo opravdu jedno, že jedna stěna je oprýskaná atd. Pravda na šestinedělí to vypadalo jako v klasické nemocnici, ale zase - bylo tam čisto a kdykoliv jsem potřebovala tak přišel někdo z personálu a pomohl mi a to bylo důležité.
Já si na přístup doktorů - rodila jsem v době kdy si měnili směnu - nemůžu stěžovat. Rodila mě doktorka Haraštová, jméno pana doktora si bohužel teď nejsem schopná vybavit, ale oba byli naprosto skvělí. Porodní asistentky byly taky moc milé, narazila jsem taktéž na špatný přístroj na ozvy, takže museli malému zavést sondu do hlavičky. Bohužel nám hrozila celou dobu hypoxie a taky se prcek natočil tak, že jsem skončila na operačním sále. Samozřejmě vyděšená, když jsem řekla anestezioložce, že mě uklidňuje její hlas, tak mě držela celou dobu za ruku a říkala mi co se děje.
Přístup na šestinedělí - no některé sestřičky byly naprosto super, jiné odměřená. Zažila jsem jen jednou, že na mě byla sestra nepříjemná, ale to je o člověku a ne o nemocnici, bohužel.
Společné sprchy a záchody - co k tomu dodat? Není to vždy ideální, ale jen proto, že se doba změnila, tak nepřestaví celé oddělení, když jak už jsem se zmínila, se budou stěhovat.
Vím, že si člověk ne vždy vybere, ale na internetu jsou fotky i informace o brněnských porodnicích, takže se člověk může aspoň připravit na to co ho čeká.
@terak já jsem měla s postelí trochu problém, byly tvrdé, to by mi ani tak nevadilo, ale je pravda, že já jsem malá a na mě byly dost vysoké. Zvlášť s jizvou na břiše jsem se celkem obtížně šplhala nahoru. Naštěstí mi přinesli stoličku, takže relativně v poho.

kure
14. říj 2010

@terak na nadstandard se klidně zeptat můžeš, ale já byla na pokoji se dvěma maminama, co chtěly nadstandard. Prostě jich není tolik a porodů je tak moc, že je náhoda, když je zrovna volný. V porodnici se stejně moc nevyspíš, nedělej si iluze. Budeš nervní z toho, když se ti mimi zavrtí. Když ne tvoje, bude brečet miminko spolubydlící apod. Doporučuju vzít si nafukovací kruh na sezení ke stolku až budeš jíst. Minule jsem ho neměla, teď ano.

terak
14. říj 2010

@zuhur Tak tak, pro me je treba mnohem dulezitejsi, ze je sprcha a wc na porodnim pokoji. Kdybych mela nekde caprat po chodbe ve chvili, kdy rodim, tak teda nevim nevim 😀 A at je to, jak je to, soukroma porodnice to proste neni a je jasne, ze veskere penize co nemocnice ma smeruji do vzdelavani personalu a lekarskeho vybaveni. A teda jeste k tem pokojim, co psala @kokakola Ja jsem tam byla na prohlidce a ty pokoje me uplne nadchly. Hrozne jsem se bala, ze to bude sterilni, vykachlickovane atd. Jsou tam moderni luzka, je videt, ze se personal snazi, jsou tam ty CD prehravace, aroma lampy, vybaveni na alternativni porodni pozice. Treba ten modry pokoj se mi vylozene libil. I kdyz jsou male, ale to neva. Je to rozdil oproti malym nemocnicim, kde neni tolik personalu, tolik technickeh vybaveni a pak maji moznost investovat do vzhledu pokoju. Ale uvidime, treba po porodu zmenim nazor 😀 😀 😀

terak
14. říj 2010

@kure Takze koupit vlastni? No uvidime ... tech pokoju tam pry je 7, tak budu doufat 🙂 A jinak se holt vypodkladam polstarema, ale jestli jsou tvrde matrace, tak to bude v pohode.

kure
14. říj 2010

jj, teď jsem ho měla, protože jsem si ho koupila. Jinak vybavení porodních pokojů mi bylo úplně ukradené. Já jezdím do porodnice až rodit, takže si žádných vymožeností neužívám. I sprchu používám až po porodu, před ním na to není čas. Jen poprvé jsem rodila na tom pytlu na operačním sále (pokoje byly plné). Teď podruhé jsem byla na pokojíku a rodila normálně na lůžku.
Jediné, co ještě doporučuju, tak nabalit různé sušenky a tyčinky na jídlo. Já jsem poměrně žravá a večeře se podává dost brzy. Když člověk většinu noci pak probdí, tak má hlad. Vím, že i spolubydlící vždy něco uzobávaly a nespoléhaly se jen na nemocniční stravu. Tento problém je ale pravděpodobně ve všech porodnicích. Tak to je rada pro ty, co nemají ještě žádnou zkušenost

zuhur
14. říj 2010

@terak na porodním je wc a sprcha na pokoji. Není bohužel na šestinedělkách, ale tam se to dá zvládnout. A s tím nadstandartem - určitě si ho nahlaš, minimálně se dostaneš do pořadníku 😉 vím, že některé maminky byly třeba den na normálním pokoji a pak je šouply na nadstandart. Já jsem byla ráda, že jsem tam měla ještě další mamči, aspoň mi pohlídali chvíli špunta,když jsem byla ve sprše, popř. jako prvorodička jsem se občas poptala, když jsem si nevěděla rady.

lucka.adis
14. říj 2010

Ahoj holky. Já rodila poprvé na Obilňáku a nemohla jsem si až tak stěžovat, je teda fakt, že nás bylo v pokoji osm maminek a když se nějaké to dítě vzbudilo, tak to byl docela problém, protože začali plakat i ty ostatní, ale to si člověk nevybere nikde, ani v Bohunicích. To, že jsem chodila se synem po chodbě, aby jsme se mohli aspoň chvilku vyspat, aby nás nebudilo další miminko, je věc jiná... fakt se nedá nic dělat.
Po druhé jsem rodila v Bohunicích, měla jsem nadstandart jak při porodu tak i potom a bylo to opravdu jenom o náááhodě. Den před tím, byla porodnice úplně plná, nepřijímali a posílaly maminky na Obilňák a ten den co jsem tam byla já, tak tam bylo prázdno. Takže jsem hned na příjmu řekla, že chci nadstandart, oni zavolali na oddělení, jestli je volný a bylo to 😉
Sama si neumím představit, že bych zase rodila na Obilňáku, kde WC a sprcha je na chodbě a vyloženě tam čekáš frontu, než se to uvolní. Miminko ti buď hlídají maminky na pokoji (když jim řekneš) a nebo sestřičky. V Bohunicích to máte přímo na pokoji, což je velké plus 🙂

Všechno má své PRO a PROTI.. Obilňák se už opravovat nebude, od toho jsou Bohunice, ale i tak jsem ráda, že jsem si vyzkoušela obě dvě varianty a jsem za ně ráda.

terak
14. říj 2010

@zuhur No a tomu ja se chci prave vyhnout, aby me tam deprimovaly zaslouzile matky, ktere to maji v malicku 😀 Akorat ty navstevy na tech normal pokojich jsou teda v docela blbe dobe.

terak
14. říj 2010

@lucka.adis Na obilnaku na pokoji s osmi maminkama??? Nam rikali, ze jsou tam pokoje po dvou po trech 🙄

lucka.adis
14. říj 2010

@terak Já rodila skoro před 6lety 😀 teď je to tam třeba lepší, nevím... ale je fakt, že návštěvy na chodbě v průvanu i s miminkem zůstali 😠 (kromě nadstandartu). v Bohunicích můžou návštěvy krásně na pokoj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru