Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lacherka
15. kvě 2008

pavlina: tak já jsem tam objednaná na monitor na 26.5. na 9:30, tak třeba se tam potkáme🙂) já jsem byla rozhodnutá jednoznačně pro Milosrdný, všechny kamošky co tam byly tak byly spokojený

pavlina05
16. kvě 2008

lacherka jéééé, tak to se tam asi potkáme 😀 Já na 9:00 😀
Kam mám vlastně jít???? Ty už tam chodíš od 36tt??
Se divím, že mě objednali tak pozdě. Mě schválně dr. poslala už teď a oni mě nevzali 😠

noangel
16. kvě 2008

holky jak piste ze v bohunicich jde lehce slyset naky bouchani pri te rekonstrukci tak nam primo nad pokojem jela sbijcka naplno ☹

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
noangel
16. kvě 2008

presne tak malej kdyz spi tak ho nic nevzbudi 🙂

jesika
16. kvě 2008

Myslím to nebude tím hlukem, že mimísci spinkají a nic je nevzbudí..... 😀 😀
Náš malej taky tak spával, a to jsme měli v porodcě naprostý klid 😀 😀 😉

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
deni
17. kvě 2008

ahoj holky,
tak jsme dnes s manželem absolvovali kurz ve Větrníku - porod prakticky a teoreticky. Naprostá spokojenost. Manžel sice ze začátku protáčel očima, co že tam dělá... ale když viděl další 10 tatínků, jak jdou se svými ženami, tak zmkl 😀 nakonec se mu to i líbilo, hlavně ta praktická část byla hodně prospěšná. Držel mě tam ve všech možný polohách, připravovali jsme se na porod, dýchání, masírování... vážně se porodu nebojím, po tomhle se na to těším, jak společně broučka přivedeme na svět.

pavlina05
18. kvě 2008

Ahoj holky!!!!

deni 😉 , super, že jsi tak spokojená a nebojíš se 😉 Ty budeš rodit tedy kde? Bpohunice?

deni
18. kvě 2008

asi u Milosrdných.. zatím tedy vítězí... ještě se ale chceme mrknout do všech porodnic.

pavlina05
18. kvě 2008

deni, já taky u Milosrdných 😉 , příští pondělí tam jdu na monitor a domluvit se 😉

lacherka
19. kvě 2008

pavlina: já tam jdu ted poprvé, ale příjde mi to že celkem pozdě, mám termín 4 a 8.6. a na první monitor jdu až toho 26., asi tam mají přeplněno🙂 douifám,že se toho monitoru dočkám a nepříjde to na mě dřív
je to prý 2. patro ambulance porodního sálu

pavlina05
19. kvě 2008

lach, tak to se tam asi opravdu potkáme, tak kdyžtak se ozvi. Já jsem slepá jako patron 🙂
No já jdu taky až na počátkzu 38 tt, to se mi zdá celkem pozdě...ale asi je narváno... 😖
Díky, snad to najdu 😉
Jsem zvědavá co mi vše poví...mám plán. císař, tak snad mi dají nějaké datum.....

lacherka
19. kvě 2008

pavlina: a jaktože máš císař-doufám,že nevadí že tykám....

pavlina05
19. kvě 2008

lach, skrz oko. Měla jsem úraz - odchlípená sítnice a hrozí to znovu při velké tlaku na oči. Uvidím co mi řeknou u Milosrdných...

katharin
20. kvě 2008

Pavli,a vědí o tobě,že máš plánovaný císař?Je to totiž divný,protože já když sem ho měla,tak mě řekl doktor,že je potřeba udělat pár dní před termínem,aby nezačal porod samotný.A hlavně až se tě budou ptát na umrtvení,nech si jen spodek,je to lepší pro tebe i pro mimi.Já to taky tak měla a super.Byla sem u milosrdných a pěji chválu,tak snad budeš taky spokojená.

pavlina05
20. kvě 2008

kath, no volala jsem tam min. středu. Řekla jsem sestřičce, že jsem ve 36tt a moje dr. mě již posílá na kontroly do nemocnice a že mám plán. císař. řez. A setřička že jo, ať dojdu 26.5.
což mi bylo také divné,...ale budu se s ní ´dohadovat?
Tak jsem byla ještě v pondělí u své dr. 😉
no snad se to vše stihne naplánovat 😉 Zatím ani na porod nevypadám...tak uvidíme.
Každopádně chci epidurál / spinál 😉

katha tak to ráda slyším, že pěješ samou chválu. Snad budu i já spokojená.

Díky

leila.say
20. kvě 2008

Ahoj, já jsem rodila v Brně v Bohunicích a můžu to doporučit všem. Strašně příjené doktorky sestřičky, na porodním sále naprosté soukromí máte jistotu že vám miminko nevymění. Moc se mi tam líbilo. I když další dítě nechci tak přesto bych tam určitě šla znovu. 🙂

pavlina05
20. kvě 2008

lei 😉 moje kamarádka tam byla před týdne také spokojená. Ale na šetinedělí teda nešťastná. Sestry byly neovchotné a pěkně protivné. Říkala, že sem tam i brečela...

theresa
21. kvě 2008

Ahoj, já jsem také rozhodnutá pro Brno Bohunice. U Milosrdných jsem byla na operaci na gynekologii, a byl to šok. Hlavně úplně strašné prostředí - pokoje jenom čtyři postele, nebylo tam ani stolky k postelým natož skříň, protože by se tam nevešli, vězeňská cela oproti tomuto luxus. Nepřipadala jsem si tam ani jako člověk. Některé sestřičky, chvála jim byly příjemné, jiné opravdu zlé, ale to je vyloženě o lidech. Velice dobrou zkušenost jsem tam měla s mladým doktorem MUDr. Frankem, opravdu příjemný, všechno vysvětlil, na něj můžu říct jenom chválu. Ale už tenkrát po této špatné zkušenosti a doslova jsem Milosrdné jednou pro vždy ne.
Na Obilňák jsem chodila asi dva měsíce na IVF, přístup ani prostředí se nám tam nelíbil. Opravdu se nedá srovnat se soukromým zařízením, tam jsme byli jako ve snu, najednou všem na nás záleželo, naprosté soukromý a čas na řadu otázek, což na Obilňáku vůbec nebylo.
Tak chci zkusit co jsem ještě nezkusila a to Bohunice, kamarádky tam byly taky moc spokojené, tak věřím, že se tam bude líbit i nám.

lacherka
21. kvě 2008

theresa: no nevím....když jsem se tam já byla podívat za známou co porodila, tak na pokoji byly 4 a my jsme tam došli 2 a sotva jsme se otočily ve dveřích, fakt malinko místa....u Milosrdných jsou myslím na pokojích 3 a když srovnám s Bohunicemi, tak prostor stejný možná i větší a hlavně měli před předsíňku, kde se dali koupat miminka, skřínky atd. a to jsem například v Bohunicích vůbec neviděla....Ale pro mě je teda asi nejdůležitejší přístup personálu, prostor zvládnu, je to pobyt na 4dny ne na pořád, hlavně chci, aby mi tam někdo poradil, když nebudu vědět a byl ochotný a né abych se cítila jak blbec, že nic nevím a bála se zeptat....

noangel
21. kvě 2008

ja muzu taky bohunice jen doporucit, maximalni spokojenost. a myslim ze vetsina mamin, ktery nadavaj na personal tam jdou s predstavou ze se jim budou venovat a vsechno vysvetlovat coz kdyz je jedna detska sestra na cely patro kde je 10 pokoju po 3 nejde. ale kdykoliv jsem za nima dosla s jakykoliv problemem tak me maximalne pomohly staci jen sebrat odvahu a dojit za nima. zadna mamina nemuze cekat ze sestra sama aktivne dojde a nepotrebujete pomoc to se samozrejme ptaji pri vizite ale jinak je to nad jejich sily.
a co se tyka koupani miminek koupe se u sestry a to jednou za pobytu (poprve ho umyjou po porodu) kdyz ukazuje jak na to. nevim o tom ze by nekdo denne uz v porodnici machal mimco 2x za ten pobyt to je akorat. a dost dobre ve stavu po porodu si to nedovedu predstavit jeste denne koupat mimco a to sem porodila za 4 hodky.
kamoska co rodila tyden po me na obilnaku diky navalu musela stravit prvni dobu porodni bez manzela s dalsima 3 jinyma zenskyma na jednom pokoji protoze nebylo misto. tohle v bohunicich neudelaj. tam me jeden den kdyz sem zustala sama na pokoji poprosily jestli bych se neprestehovala na jinej aby tam mohli soupnout maminu a mela souromi nez se uvolni porodni sal

pavlina05
21. kvě 2008

...no já jdu také k Milosrdným a říkám si, že to tam nějak vydržím. Vždyť jde jen o 6 dnů!!!! A když se nezeptám, tak mi nic neřeknou...takže ppkud budu tápat, tak hodlám sestřičky atakovat otázkama! Já sama jsem setřička......tak uvidíme...
No pžežijeme to nějak, ne?

lacherka
21. kvě 2008

kamarádka právě rodila u milosrdných, měla vysoký tlak, přijela tam tedy už dřív, neměli pro ni místo, tak ji dali na gynekologii, jenže na tom pokoji s ní nesměl být manžel, takže celý den seděli spolu na chodbě. Druhý den ráno ji začali porod vyvolávat, ale nečekali že malá bude venku tak rychle, neměli volný porodní box, takže rodila v ordinaci, kam nemohl její manžel, nakonec prý už brečela aby ho zavolali k ní. Neměli nachystané ani nůžky na nástřih, nestihli dát klystýr ani epidurál.....tak toto mne celkem zaskočilo, že je v dnešní době ještě možný.....tak doufám,že nás toto nepotká,ale myslím,že ted se rodí tolik dětí,že porodnice jsou natřískané...
s tou místností jsem myslela nejen na koupání,ale i na přebalování a tak celkově-převlíkání atd....byla společná pro dva pokoje a z ní se vcházelo do pokoje

noangel
21. kvě 2008

aha my meli prebalovak wc a spol jen pro nas na pokoji nic spolecnyho s jinym pokojem a dokonce sme meli i tv

pavlina05
22. kvě 2008

lache, uvidíme jak to bude. No nakonec to nějak dopadne. Předpokládám, že když mám plánovaný CŘ že v ordinaci rodit nebudu 😀 😀 😀
Ale taky předpokládám, že mě příjmou den před CŘ a budu ležet na gynekologii.....a pak na Jip a až posléze tam kde mám být 😉

lacherka
22. kvě 2008

pavlina: no tak snad ty naše dětičky nějak odrodíme a těch pár dní to tam už zvládneme🙂 co si vzit s sebou na tem monitor? asi jen moč, že?

pavlina05
22. kvě 2008

Jo, já vezmu jen moč 😉 Doufám, že tam nestrávíme celé dopoledne..??!!!! A že budou příjemný...

paolin
22. kvě 2008

Pavli, ty s tim cisarem muzes byt v poho 😉

je pravda, ze kdyz jsme rodili my, tak druhy den Bohunice mely stop stav a u Milosrdnych se rodilo na postelych. nestihali, nestacili..
jinak v Bohunicich jsou pokoje po 3. je tam prebalovak, stolecky, kreslo na kojeni, WC, skrine, umyvadlo apod. vanicka tam neni, pac prijde sestricka s vanickou a koupani ukazuje primo na pokoji. prebalovani vam taky ukazou, zvlast u holcicek 😉 sprchy jsou tedy spolecne na chodbe, ale to uz je to posledni. delaji tu rekonstrukci, kdy maji byt i sprchy na pokoji. jen jim to nejak trva 😀 sestry jsou tam co nejvic ochotne, ale jsme jen lidi, takze nekdy toho maji taky nad hlavu a zrovna z vas nebudou plesat radosti.

kazdy ma svoje. ale hlavne, co ja jsem opravdu v Bohunicich ocenila - navstevy muzou na pokoj - pokud nekoho nerusi, ze..anebo je na patre navstevni mistnost. u Milosrdnych me vzdy fascinovalo, jak maminy musely s mimcama na chodbu, nemely si kam sednout a na miminka tam prskalo x dalsich lidi. ja si tedy nedovedu predstavit, ze po porodu, po nastrihu a vubec, nekde postavam. dva dny mi bylo na omdleni, takze z postele jen v pripade nutnosti.

teresa, tak to mame s Milosrdnymi stejne zkusenost 🙂 doktori vyborni, sestry nic moc, gynda hrozna.

jak uz jsem tu psala - holky, hlavne, ze mimca budou v poradku! a nakonec clovek je rad, ze maji nekde misto 😉

paolin
22. kvě 2008

Pavlii, u Milousu jde pry monitor rychle 🙂 a moc si vem a uzij si to 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru