Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

miran.da
29. kvě 2009

ahoj holky, prosim co je potreba s sebou do porodnice do Bohunic?

katty_k
29. kvě 2009

miran.da
doporucuji vzit pro sebe:
- vlastni nocni kosili pro pohodli, hodi se kratsi, protoze v porodnicich jsou erarni s dlouhym rukavem a byva v nich horko
- alespon dve rolicky toaletniho papiru
- dva baliky poporodnich vlozek, jednorazove kalhotky, staci pet kousku
- balik neperlive pitne vody
- neco dobreho na mls 😉 byt jsou k dispozici na chodbe u cajove kuchyne rohliky, chleba, pripadne veka
- knizku a pevne nervy 🙂

pro mimi:
- vlastni pleny (par jich dostanes erarnich)
- latkove pleny, muzou se hodit na chlazeni nateklych prsou, na ublinknuti, ja do slozene pleny balila malou na kojeni i spani, byla klidnejsi kdyz mela rucicky u sebe
- vlhcene ubrousky
- tycinky do usi na cisteni nosanku (na pokoji jsou, ale co kdyby)
- ponozky, cepicku (kdyby bylo chladno), klidne vlastni obleceni (jsou k dispozici erarni kosilky a zavinovacky, zadaji se u sester na detskem)
- doporucuji rychlozavinovacku, mala mi v ni krasne spinkala
- dudlik, vyvareny, muze se hodit, sestry na detskem ho stejne davaji pokud nemas mimi hned u sebe (cisar)

klidne si vem kojici polstar, me se hodil

manzelovi doma priprav veci na prevoz z porodnice do autosedacky, jen to capne a dojede 😉

sju.v
29. kvě 2009

Já radím budík na noční stolek, najsou tam hodiny, při kojení by se mi hodil a papírový ubrousky v krabici na ublinknutí, pod zadeček při přebalování, na vysušení prcky mimi! No a ten toaleťák, určo ty dvě rolky! Čtení jsem měla, ale nějak nebyl čas 🙂 ! Pořád se něco dělo a ve volných chvilkách jsme kecaly!

miran.da
30. kvě 2009

jeste jsem se chtela zeptat jestli jste brali s sebou do porodnice kosmetiku pro mimi, a taky na to erarni oblecenicko...pred ctyrmi a pul roky tam davali kojenecke kosilky ze kterych jsem mela vzdycky pocit ze to miminko je polonahe, tak premyslim jestli nemam radeji vzit s sebou i par bodycek...

katty_k
30. kvě 2009

mela jsem s sebou dupacky na ktere jsem uspesne zapomnela a na ponozky taky, takze jak bylo chladno, mela mala pres sebe prehozeny zupan a byla zabalena v perince...

a co jsem jeste nechala dovezt manzela bylo antibaktrialni mydlo s davkovacem na ruce (pouzivala jsem Radox), nechala jsem ho na umyvadle v pokoji a vzdy po ceste ze zachodu jsem si umylapeclive ruce a utrela do rucniku, ktery byl jen na tenhle ucel. Bala jsem se, kvuli ocistkum a mela jsem pocit, ze myt si ruce sprchovym gelem a stejne pak sahat na kliky a dvere kudy prosly dalsi, mozna ne tak cistotne maminky a pak sahat na sve dite neni to nejlepsi. A rovnou jsem rekla druhe mamince na pokoji, at ho pouziva taky a bylo 😉 Mame ho doma, jsem na nej zvykla a rozhodne nepatrim mezi precitlivele matky co uklizi cely den a jsou hystericke pri pohledu na trochu spiny 😉
takze doplnuji seznam na tri rucniky - jeden na ocistky (nesmi prijit do styku s miminkem, takze drzet izolovane), osusku na telo a vlasy (vetsi) a maly rucnik na tlapky
ja se treba otirala tak, ze jsem si prvne utrela prsa, vlasy, telo do pul pasu, chnapla rucnik na ocistky, soupla mezi nohy aby mi nesteklo neco dolu, doutrela osuskou nohy a pak se postarala o mezinozi 😔

budik je fajn, jen ho clovek musi mit 😀 ja to resila mobilem a nastavovala jsem si ho co tri hodiny na buzeni kvuli kojeni, dnes uz na hodinky kaslu a kojim jak si mala rekne

a kojici podprsenku, velice brzy zjistis, ze stejne potrebujes jeste druhou, ja koupila obyc bavlnene ani ne za tri stovky a jsem s nimi spokojena. Clovek nevi dopredu jak moc velka prsa mu naskoci, takze je zbytecne kupovat luxusnejsi kousky, na to je pak casu dost 😉

lidunka1981
30. kvě 2009

Katty: super rady diky moooc. Kdyz te jeste cokoliv napadne tak pis pis pis 😉 Diky moc.

katty_k
30. kvě 2009

lidunka: rado se stalo, mam moc hodnou holcicku co me necha udrzovat si socialni kontakty 😀 😀 😀
nejspis to sepisu na blog co mam, neco jako "Prirucka prvorodicky", jsem nad tim premyslela kdyz jsem v noci kojila malou, ze nafotim a sepisu co budu moci a co by se mohlo hodit maminkam 😉

lidunka1981
30. kvě 2009

Porad ctu co s sebou do porodky ale v tom spechu pak urco na neco zapomeneme ale nastesti to pak muze manza dovest. 🙂 A byla jsi nastrizena?? Jetli jeste boli jizvy?

katty_k
30. kvě 2009

lidunka: ne, byla jsem na indukci a nakonec se to zvrtlo a sla jsem na cisare, popsala jsem to v diskuzi Jaky byl porod 😉

lidunka1981
30. kvě 2009

aha tak ja tam kouknu a prectu si 😉 Ale utika to jak je mala na svete co?? 😵

katty_k
30. kvě 2009

lidunka: utika, ale dela nam jen radost
dokonce uz plne latkujeme, coz jsem stastna ze jsme to zvladli 😵

uz jsem to hodila na blog, akorat urcite jeste prijdu na kupu veci co jsem nenapsala, tak to doplnim
http://zivot.attilien.cz/?p=41

lidunka1981
30. kvě 2009

dobrej clanek. moc pekne jsi to napsala. Jo a ten tvuj porod: klobouk dolu musela sis poradne vytrpet. Ale hlavne ze jste holky v poradku 😉

katty_k
30. kvě 2009

lidunka: diky 😵 😅
ten klobouk dolu neni potreba, ja uz na to ted vubec nemyslim. Sice obcas boli jizva, zvlaste v tomhle pocasi, ale hlavni je, ze je Terezka v poradku 😵 Na nejakou bolest jsem daaavno zapomnela, jakmile clovek vidi miminko, tak je vsechno co bolelo, at to bolelo sebevic zapomenuto

kadlecova.misa
31. kvě 2009

ahoj, já rodila ted u Milosrdných..měla jsem to štěstí ,že jsem chytla jediný porodní box s vanou, jsem rodilý vodník...porod a asistenka supr!!! sestřičky na kojedneckém oddělení brrrrr...takže příště možná zase tam..sestřičky z kojeneckého už nebudu potřebovat 🙂 😝 🙂

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lisanda
4. čer 2009

Ahoj tak já rodila v Bohunicích, vlastní košili bych nebrala - skrze očistky, pocení atd.já si brala novou košili každý den, určitě s sebou nějaké mýdlo bez parfemace - na prsa - aby vůně nemátla mimčo, místo ručníku na rozkrok bych radši vzala buničinové přířezy nebo hodně tmavý ručník, laktacyd, bepanthen- na prsa, dudlík v Bohunicích dětské sestry nevidí rády ) i když je sami občas dávají) mamince která byla se mnou na pokoji chtěli dát podepsat nějaaký papír o užívání dudlíku. Hodně podporují kojení, ale než se nastartuje tvorba mléka tak se příkrmům nebrání - přes stříkačku.
Personál byl celkově super - jak porodní asistentka, gynek. sestry, dětské sestry, i doktorky.
Jediné mínus strava- často nebyla vhodná pro koj. matky, takže určo něco s sebou.
Nelly. S
Záleží jakou máš indikaci k císaři - zdravotní, úzká pánev, konec pánevní. Kdybych měla konec pánevní bojovala bych za císaře, protože nástřih je velký a když je problém tak nejde dítko vytáhnout rychle ven, riziko přidušení je pak velké.
Co se týče jizvy tak poranění hráze nebo vnitřní poranění taky bolí, zvlášt vnitřní poranění se šije bez umrtvení 😖

lucianas
4. čer 2009

Ahoj,

Lisanda, děkujeme za poznatky. Určitě se budou hodit.

Magda, takže přeci jen lepší Bohunice, než Obilňák, že?

Míša, takže to tam chválíš, u Milosrdných?

lidunka1981
4. čer 2009

lisanda: Diky za info. Pořád jsem nevěděla jestli si vzít košilku ale zbytečně si nebudu svoji špinit že 😉 Moooc gratuluji k holčičce a přeji vám oběma moooc zdraví. 😵

bertica.h
4. čer 2009

ahojte. v piatok som ordila v Bohunicích.Mala som indukciu.
Ráno som prišla,dr.ma na amb.porodného sálu vyšetrila,chvílku na to sme už boli na porodnej sále.
rodila ma príjemná PA?aj lekráka.Boli milé,nieje nič čo im vyčítať.Malú som dostala na bruško,manžel prestrihol pupočník,podpísal dcéru.

S porodnicou som bola spokojná,menej s šestinedelím..
vadilo mi zapisovanie každého kojenia,dokonca aj ponukanie príkrmov.
Raz som ho využila,ked som ešte nemala mliečko a malá hrozne plakala.Ale nepáči sa mi,že to tam bolo tak ponukané.
Vizity uplne v poriadku,až v den odchodu mi prvý krát pozerali šitie,bola tam vlastne len lekárka čo mala na strasot moju izbu a PA.
Takže žiadne hanbenie,pocity poníženia,alebo tak..viem,že dievčatá niektoré opisovali,kao boli nespokojné s viozitami,ked sa na izbu navalilo xy lekárov a pozerali im medzi nohy.
Tu bola dodržiavaná intimita.

Celkovo som spokojná,ako s personálom,tak so všetkým..
snád čo mi vadilo,že presonál,sestry,sanitárky..atd..za sebou nezatvárali dvere nikdy.Takže my,mamičky unavené po porode sme zakaždým sa museli zdvíhať a zatvorit dvere aby sme si mohli zdriemnut,alebo tak..

k.ate
4. čer 2009

lisanda - já někde slyšela, že umrtvovat by se mělo všechno (i to vnitřní šití), že na to člověk má právo 😕 a možnosti k tomu umrtvení jsou jak zvenku tak zevnitř 😕

lucianas
6. čer 2009

Bertica, moc a moc gratuluji k malé Anetce, ať vám přináší jen samou radost!!!
Je docela síla, že za sebou ani nezavírali dveře, to jsem myslela, že v těch nemocnicích je zcela běžný. No, asi není. Ale co člověk nadělá, že?
Co se týče toho zapisování krmení, tak vím, že moje sestra to měla před šesti lety v Břeclavi taky. Musela si psát, kdy kojila, a i z kterýho prsa. Tak nevím. Možná to má jak která porodnice, aby měli přehled. Kdo ví.
Ty vizity jsou super, že nechodili delegace, ale jen jedna doktorka.

kustka
8. čer 2009

Ahoj holky,
tak nakonec jsme se taky rozhodli pro Bohunice, tak uvidíme... Uz jsem tam byla na 1. poradne - vsichni byli super a moc milí 🙂 Vubec jsem v cekarne necekala. Tak snad to byla dobrá volba...

martina227
9. čer 2009

Zdravím,prosím o radu zkušené holky.
Ve čtvrtek jdu poprvé na monitor do Bohunic a byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil, kam přesně mám jít, nerada bych se tam motala.
Moc díky všem za pomoc.

magda27
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
martina227
9. čer 2009

Magdi moc díky za pomoc, snad to nebude dlouho trvat. Manžel tam na mě chce čekat, tak aby nebyl na mrtvici.
Co vůbec při první návštěvě dělají, jenom monitor nebo i něco dalšího?

motylek
9. čer 2009

Marti, ješte tě vyšetří lékař, udělá utz, prošahá čípek (mmch dost nepříjemné - ale taky záleží na tom, kdo tě vyšetřuje, u mě to bylo, že když chlap, tak pohoda, když ženská, tak to bylo dost hnusný 😀 😀 😀 😀 , ale při porodu to dělají asi 1000x, bléééé). řekne ti odhad váhy a jak bude mimčo veliký a jdeš domů. Trvá to cca půl hodiny, co se dostaneš dovnitř. Teda pokud nebude mega mela.

Já rodila přesně před rokem (včera mi praskla voda) a přijela jsem do BOhunic o půl 6 večer a pokoj jsem dostala až v 8. Všichni rodili 😀 😀 😀

martina227
9. čer 2009

motylek-díky za popis, takže klasika jako při každé prohlídce u mého gyndaře. no snad nebude nával.

hlupinek
9. čer 2009

Jen přidám zkušenost s čekacími dobami. Jsem aktuálně ve 40.tt a protože jsem měla nějaké komplikace, na monitor a prohlídku chodím častěji než je obvyklé. Časy píšu od příchodu do čekány po opuštění ordinace (t.j. včetně cca půl hodiny na monitoru a cca 10min u lékaře): 2h, 1.5h, 1h, 4.5h (výjimečně v sobotu, nic příjemného), 2h, 2,5h. Záleží na štěstí.
Jinak před rokem jsem zde rodila první dítě a čekávala jsem myslím kratší dobu.
Dvakrát, co jsem tam teď byla, byl vyhlášen stopstav, sestra posílala rodičky na Obilňák (včetně mojí kamarádky). Tak jsem zvědeavá, kde nakonec porodím...

vlastovka385
10. čer 2009

Ahojte holky, chtěla bych přidat jednu čerstvou zkušenost z Bohunic. Rodila jsem minulý týden, měla jsem vyvolávaný porod z důvodu velikosti mimina. Na porodním sále bylo všechno OK, por. asistentka naprostý profesionál, porod rychlý, je vidět, že vědí co dělají. ovšem odd. šestinedělí, pro mě asi největší zklamání. kdo chcete jít do bohunic, tak si uvědomte, že tam nemají žádného laktačního poradce. pokud se rozkojíte sami, tak ok, ale v případě problémů se připravte, že vám nikdo nepomůže. já jem měla velké dítě, ale mléko mi přišlo až třetí den večer, takže malý hodně zhubnul, absolutně se nechtěl přisávat, protože když nic neteklo, tak byl vzteklej, že se musí snažit a nic. Každá sestra vám řekne něco jinýho, individuální přístup 0, nebyly výjimkou věty typu "maminko snažte se, nebo miminko skončí na hadičkách". Totálně mě vynervovaly, nakonec jsme museli začít s dokrmem a odcházeli jsme na flašce. Naštěstí jsem se po příchodu domů uklidnila, taky se mi pořádně spustilo mléko, takže jsme na flašce byli jenom jeden den. Bohužel můj manžel musel hned po porodu odjet, jinak bych ho poprosila, ať tam za nimi chodí a přinutí je, aby mi pomohly, takhle jsem tam sice chodila sama, ale moc úspěšná jsem nebyla. Veškerá pomoc spočívala v tom, že mi vzala dítě a narazila mi ho na prso. Příště určitě rodím jinde.

lidunka1981
10. čer 2009

vlastovko: nejprve ti gratuluji ke krasnemu chlapeckovi a preji vam hooodne zdravicka. S tim kojenim jsem slysela ze se takhle chovaji sestry skoro vsude. Asi si clovek nevybere.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru