Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

bera
20. črc 2010

@cincolina holky to jsem vůbec nevěděla že je možnost rodit ambulantně tady v Brně 😕 můžete napsat jak to probíhá?

majdula
20. črc 2010

Ten ambulantni porod v Brne me zajima tez, jsem zvedava na info 🙂

lisanda
20. črc 2010

Ahoj holky porodnické vložky (tlusťochy) prodávají přímo na obilňáku v prodejně v 1. patře, prodávají je normálně v igelit. sáčku, jsou nejlepší, pěkně sají a s těma z lékarny se nedají srovnat 🙂 Ambulantné porod by mě taky zajímal....

kostra
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prcekpet
21. črc 2010

skoda, ze jste to nenapsaly driv :( ja uz nakoupila ty silene "Samu"... u toho ambulantniho porodu by mne zajimalo kdo kontroluje zloutenku a kdo pak kontroluje kycle miminku a ten odber z paticky?
uz to mam za par a bojim se jak to maly rozchodi s manzelem, tak premyslim jestli neodejit na reverz anebo jestli mit nadstandart a nemit i maleho pres noc u sebe...dovolili by mi to?

bera
22. črc 2010

@prcekpet já měla nadstandart a mohl tam být se mnou kdokoliv, manžel tam i jednu noc spal, takže malýho tam určo můžeš mít taky, ale jde o to, aby byl nadstandart volný 😒

cincolina
23. črc 2010

@bera
@majdula
ta kamaradka se s nimi predem domluvila, pak s dulou prisla, porodila (nekdy kolem pulnoci) a rano je propustili po nejakych vysterenich domu. predpokladam, ze mamka i mimcomusi byt vporadku. Jo a pediatricku mela domluvenou (je z Kurimi)

silvie22
28. črc 2010

Ahoj holky! byla jste některá na předporodním kurzu co pořádá Bohunická porodnice?? A pokud ano jak se tam objednat? Už mám pocit,že se mi to rychle blíží tak bych chtěla nějaké info. Děkuju

blanka.k
28. črc 2010

@silvie22 byla jsem na tom hned prvním, informačním, bylo to dobré, na žádný jiný jsem nechodila, ve stručnosti řekli vše základní, jak poznat porod, kdy vyjet, jak to bude probíhat, co nabízí, atd... a pak byla prohlídka, mohli jsme se ptát, na co chtěli atd. 😉
tady jsou kontakty:
http://www.fnbrno.cz/article.asp?nArticleID=223... 😉

silvie22
28. črc 2010

@blanka.k Děkuju! Byla jsi tam i s doprovodem nebo sama? Hned příští týden se tam asi vypravím 🙂

blanka.k
28. črc 2010

@silvie22 byla jsem i s manželem, ten smaozřejmě na MK nechodí, knihhyy nečte, tak to myslím bylo super, hlavěn on má výbornou paměť, dodnes si pamatuje vše, co říkali, před porodem jsem se ho občas ptala, když jsem něco z toho zapomněla 😅 Všechny těhule tam bbyly s doprovodem! 😉

majdula
28. črc 2010

@silvie22 Osobne doporucuju jeste ten druhy kurs, na tom prvnim jsem jedina byla sama 😔 pac jsem tam zrovna lezela s predcasnym porodem, tak jsem si tam zasla abych se nenudila 😀 Ale na druhy uz jsme sli s manzelem a uz to bylo vic praxe nez teorie, PA nam ukazovala techniky dychani, jak pouzivat porodni pomucky a tak... fakt to k necemu bylo, uznal i muj skepticky a cynicky muz 😉

peko
28. črc 2010

Holky a můžu se zeptat, jak se v Bohunicích staví k porodním polohám? jak jste rodily?

blanka.k
28. črc 2010

@majdula jo dýchání mi chybělo, já už pak nezvládala dýchat ani s kyslíkem, i když mi radili, tak v těch bolestech to nějak nešlo 😔 Příští těhu na něj půjdu 😅 (pokud mi nenařídí CS)

@peko rodila (jako tlačila) jsem v úplném sedu, to lehátko na max.zdvižené (a pak císař asi vleže, že? 😀 ), ale vím, že tam jde rodit na nějakém takovém tom sedacím vaku nebo ve vodě o tom si pamatuju, že mi říkali, další varianty si nepamatuju, bych seklidně zavěsila jak netopýr, kdyby to pomohlo 😀 ...a ty polohy předtím, já se věšela na žebřiny, lezla po 4, skákala na balónu, PA radila vše možné, během porodu se za ty 3 dny vystřídaly asi všechny směny (jelikož některé jsem viděla 2x), a všechny byly moc ochotné, akorát samozřejmě rodily i jiné , takže občas jsem na M. řvala, kde je ta kráva PA, že chci tlačit, atd 😅 😔 😀 (te´d se stydím, no snad mě neslyšely 😔 )

majdula
28. črc 2010

@blanka.k Bohuzel mne to k nicemu nakonec nebylo, porod mi vyvolavali a nakonec to skoncilo akutnim cisarem, takze veskera priprava a idealy k nicemu 😢

Tak treba priste 🙂

blanka.k
28. črc 2010

@majdula no já dopala stejně, vyvolávání a nakonec akut,císař . Nevím,jesltli to bylo už za tebe, ale mě ho dělali ne na klas.oper.sálech, ale na "akutním" co je hned u por.boxů, PA mi říkala, že je to tam nějak nově uděláno právě pro případy kdy se nemůže čekat X minut.... 😉 Ale vyzkoušela jsem si jaké je to tlačit na porod, atd...akorát ten konec nějak nevyšel., furt jsem si říkala, že během pár sekund už musí vylízt, a budu ho mít v náručí, dokror furt jak vidí hlavičku...a najednou konec, císař... 😅 Ale zase musím říct, že jsem byla moc ráda, že jsem rodila právě tam, během pár minut byla malej na světe, v tomhle jsou super zařízení. Ale jak píšeš, třeba příště 😉 Tak ať nám to vyjde 😉
A nevím, jeslti jsem to sem psala, ale doktory tam mají mladý a moc hezký 😀

majdula
28. črc 2010

@blanka.k Ajo, ja nebyla v Bohunicich, ale na Obi. Nicmene cisar taky na minisalku hned u boxu. Ja tam skoncila jeste pred tlacenim - zaplatpanbuh, pac kdybych zacala tlacit, tak zlomim Radovi vaz. Pri prasknuti vody totiz padnul dolu oblicejickem 😖 Od chvile, co to zjistili, to do porodu i s cevkou, spinalem a prevozem trvalo asi pet minut. Takze jsem si uzila jen par hodin kontrakci... dodneska me to mrzi, ale co uz, hlavne ze je prcek zdravej 😵

blanka.k
28. črc 2010

@majdula přesně tak, občas na mě padne trochu splín, když tu vidím ty úžasné fotky přímo po porodu, já dostala malého 3.den po porodu a bez něj to byla depka největší... 😅 Ale hlavně, že je živý a zdravý 😉

pele
29. črc 2010

Ahojte dievcata, mozem sa vas opytat, ako to chodi v Brne. Je u vas zvykom zazmluvnovat si (dohodnut si) konkretneho porodnika? Do ktorej nemocnice by ste mi odporucili ist rodit, pokial mam srdcovu vadu (myslim, kde by sa najlepsie postarali v pripade komplikacii aj o mna). Snazia sa v brnenskych porodniciach o prirodzene porody alebo skor aktivne vedenie (s medicinskymi zasahmi)?

motylek
29. črc 2010

@pele , myslím, že pokud máš nějaké obavy i o sebe, tak jedině do Bohunic, to je opravdu jediná pořádně vybavená nemocnice v Brně. Já tam rodila 2x a byla jsem maximálně spokojená. První porod probíhal přirozeně, praskla mi voda, tak se jelo, nechali to probíhat pozvolna. Jediný co jsem chtěla byl klystýr a později i epidurál. Druhý porod začal kontrakceme a na moje přání se podnikaly potřebné kroky, aby se porod urychlil. Takže nejprve klystýr, po čase mi píchli vodu, epidurál (ten už ale nestihli napíchnout, chtělo se mi už tlačit 😉 😉 😉), malá byla venku za necelých 6 hodin. Trochu jsem se odřela, takže 2 pidi stehy, a vykapali mi oxytocin na odloučení placenty. Takže víceméně jakej porod si vybereš, takovej dostaneš 😀 😀 😀 , teda s vyjímkou císaře, ten na přání nedělají 😀 😀 😀 . Porodníka si zamluvit asi můžeš, ale je otázka, zda bude mít službu až to na tebe přijde, domluvit se s ním, že až to bude, přijede asi nepůjde, ale nevím, to jsem nezjišťovala. HOdně štěstí s výběrem a pěkný porod bez komplikací.

lucinecka
29. črc 2010

@pele Já zase doporučuju Obilňák. Rodila jsem tam obě děti, první porod byl komplikovaný a tak se urychloval (oxytocin), druhý byl přirozený jen s porodní asistentkou, přesně takový jaký jsem si přála. Je to na domluvě, když si sepíšeš porodní plán a ještě ho třeba osobně probereš s PA tak by ti měla vyjít vstříc. 🙂

pele
30. črc 2010

@motylek @lucinecka dakujem za info. Takze porodny plan je v oboch porodniciach bezna vec? Manzela ste mohli mat pri sebe uz v 1 dobe porodnej? Keby bol nejaky problem so mnou, tak najblizsia dospelacka nemocnica je v Bohuniciach? Viezli by ma tam aj z Obilnaku? A co detska nemocnica, kam sa vozia problemove deticky?

motylek
30. črc 2010

@pele Pokud je něco s mimčem, tak si ho nechají v Bohunicích, mají novorozeneckou JIP. Tebe by taky vezli do Bohunic, takže je lepší jít tam, budete kdyžtak blízko u sebe, ale snad to ani jedna nebudete potřebovat 😉 .

pele
30. črc 2010

@motylek len ak je nedonosene/predcasne narodene ostava v Bohuniciach, alebo aj miminko donosene s nejakym inym problemom?
Aj ja dufam, ze to nebudeme potrebovat🙂

blanka.k
30. črc 2010

@pele Tak se posílá do Dětské nemocnice v Černých Polích.
Já jem si vybrala Bohunice i proto, že tam chodím na gastro-kliniku, i moje kamarádka, která má problémy se střevama, tak jela s kontrakcema 100km taky do Bohunic a dále 2 mé kamarádky s cukrovkou (ne těhu, ale tou klasckou, kdy si píchají inzulín), tak je poslali z okr.nemocnic rodit do Bohunic, a všem říkali, že to bude CS, a všechny odrodili v Bohunicích klasicky a bezproblémově 😉 Našemu malému v těhu diagnostikovali problémy s ledvinama, tak nám taky řekli, že nás pak pošlou do dětské, nakonec teda udělali základní vyšetření v Bohunicích. 😉

pele
30. črc 2010

@blanka.k dakujem za informacie aj dobre spravy. Ja som podobny pripad, mam srdcovu vadu, ale podla kardiologa nie je prekazkou prirodzeneho porodu. Mala moze mat tiez srdcovu vadu, ale tazku nie (to UZV nastastie vylucil). Napriek tomu su lekari, ktori by ma radi rodili CS, tak som rada, ze v Bohuniciach nie su zastancami CS 'pre istotu'🙂 a ze sa tam vedia postarat aj o maminku aj o dieta. Verim, ze pohodovy pristup pri porode je polovicou uspechu. Mala by som to 130 km...no snad ako prvorodicka neporodim za 2h🙂 Budem o Bohuniciach uvazovat!

blanka.k
30. črc 2010

@pele držím palce, a´t to dobře dopadne! Náš byl do asi 35tt otočený KP a vím, že skoro nikde nedovolí rodit klukly KP klasicky, v Bohunicích dávají na výběr. 😉 Pokud to tedy podle nich není nějaké nebezpečné 😉 jen jeslti můžu doporučit, měj všechny papíry ohledně toho srdíčka jednak v kopii v těhu průkazce (to oni chtějí k porodu) a pak i u sebe druhou kopii, já jim to dala vše do průkazky a 6 dní trvalo než malýho vyšetřili, a ty papíry prostě furt nemohli najít a prý jeslti u sebe nemám další kopii 😅

pele
30. črc 2010

@blanka.k - jasne, to mozem urobit, bude sa to hodit🙂 To cakanie 6 dni muselo byt strasne.... Chodila si do nejakej specialnej ambulancie kvoli malemu alebo len normalne na poradne?

blanka.k
30. črc 2010

@pele byla jsem navíc v 25tt a pak 32tt v Prenatalu na pdrobnějším UZ a pak to ještě kontolovali v porodnici těsně před porodem, jinak nic, ono se s tím v těhu stejně nic dělat nedá. Po porodu jsem to každý den urgovala, že má jít na UZ ledvin, a furt nikdo otom nic nevěděl, jak se střídaly směny a bylo tam 1000 lidí, a já neměla ani malého u sebe, protože jsem byla po císaři, tak mi nikdo nic neřekl, v tomhle mě docela dost naštvali, už mě bylo trapné pořád jim to připomínat, pak se rozhodli, že nás pustí domů, takže jsem si ten UZ ještě vydupala asi hodinu před propuštěním, mudr. řekla, že ho udělá jen tak zběžně orietačně, pak řekla, že malý je úplně ok a že kdo ví, co tam ten doktor v těhu viděl (ehm...asi 5 různých doktorů na 3 různých pracovištích 😅 ) Pak jsem to říkala pediatrovi, tak říkal, že když se mi něco nebude zdát, tak nás teď pošle do té dětské na vyšetření, ale že se může to po porodu opravdu zmizet a být vše v pořádku..no ale mohla mi to ta mudr.v porodnici taky říct trochu jinak a ne se tvářit, že jsem magor co si asi vymýšlí 😝

pele
30. črc 2010

@blanka.k verim, ze si si uzila aj dost strachu, kto odide s nevysetrenym miminkom domov? Mne sa to zda trosku odfalknute...Myslis, ze to bolo kvoli tym stratenym papierom, alebo skratka nestihali? Boli ste odvtedy na dokladnejsom vysetreni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru