Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

pavlina05
28. bře 2011

@majdula 😉 pokud budu vědět více,tak písnu 😉

staninka77
31. bře 2011

Ahojky.
@bobiska1-Tak jak jsi dopadla snad jsi tam neseděla ty dvě hodiny.
Pak napiš.jsme zvědaví třeba za tu dobu se to tam změnilo že jdeš hned na řadu jen ta sestra je protivná nebo se pletu.

majdula
31. bře 2011

Cau holky, vcera mi dr. na kontrole rikal, ze u Milousu se nerodi... pry tam zustal jedinej anesteziolog, takze maji stop stav. Co je na tom pravdy? Ja teda ted neco nasla na netu, toto je ze dneska http://brno.idnes.cz/milosrdnym-hrozi-kolaps-pr... a toto tri dny stare... http://www.zdn.cz/clanek/zdravotnicke-noviny/ch...

A tudiz pry Obilnak a Bohunice jsou aktualne preplnene... no super ☹ Jak to vypada, byl tam ted nekdo rodit nebo na monitorech? Ja budu ke svymu dr. chodit az do porodu, pac fakt tam nehodlam cekat ctyri hodiny na monitor 😖

pavlina05
31. bře 2011

@majdula cože? Kamarádku dnes propustili z Bohunic,zjistím info 😉 Hlavně klíd maminky 😔

staninka77
31. bře 2011

@majdula-Tak to je teda síla co se děje v 😕 té porodnici takže ty dvě to nebudou vubec stíhat ale držím palečky aby se to v dobro otočilo.

asimetria
1. dub 2011

@majdula ahojky, ptala jsem se na to dr. Janči a ten mi řekl, že u miloušů anesteziology na porody mají, že je to prý skoro jediné co tam v té nemocnici funguje dobře
ale je to tak týden zpátky, jaká je situace přesně teď netuším

chystáš se k miloušům? a jak se Ti vůbec daří?

teckovanaorchidej
1. dub 2011

ahoj holky, já jdu 12.4. k Milošům domlouvat plánovanou sekci, tak jsem zvědavá, to jsou tedy nic moc potěšující informace.
Snad se to brzy urovná.
Jestli má někdo aktuální info, prosím sem s nimi.
Díky

majdula
1. dub 2011

@asimetria Ahojky, ja uz se fakt hodne tesim, az porodim 😅 Posledni tyden uz je hodne narocnej 😀

Mne prave dr. rikal jako uplne nove info, ze tam opravdu zustal jedinej anesteziolog na celej spital.

Tohle jsem ted nasla: Operativa je utlumená, omezení se netýkají jen porodnice, kde je anesteziolog součástí
operačního týmu provádějícího císařský řez.

To je sice prima, ze je na porodnici, ale ono to moc nestaci, kdyz budou dva akutni cisari, tak co? Treba u Radi to bylo akutni do te miry, ze musel ven okamzite, nedalo by se cekat na prevoz...

No kazdopadne ja pofrcim do Bohunic 🙂

forji
1. dub 2011

@teckovanaorchidej Já tam byla dnes, na ambulanci mě dělal poradnu zástupce primáře pan Nagy. Neměla jsem pocit, že by tam bylo málo lidí a bylo mě teda blbý se ptát. Jdu tam 5.4. na vyvolání porodu, kdyby nemohli, tak mě nevezmou, pochybuju, že by si vzali na triko nějakej průser, a ten se může stát kdekoli. Třeba se mi povede sem dát potom aktuální info 😉

teckovanaorchidej
1. dub 2011

@forji Děkuji za info, tak ti budu držet palce, aby Bohdanka šťastně vykoukla na svět 🙂 🙂

forji
1. dub 2011

@teckovanaorchidej děkuji, kéž by, docela dost dlouho se motala, většinu času byla v poloze příčné. Ted se drží hlavičkou dolů, tak snad to zvládnem vše v pohodě.

teckovanaorchidej
2. dub 2011

@forji moje holčička je taky na šikmo, hlavu v levé kyčli a nohy v pravém boku, nic moc, vzpíná se tam a bolí to. Je tak skoro od 30tt a zatím se to nemění ☹ ☹
Zvládnete určitě, držím 🙂 🙂

livy
3. dub 2011

Ahoj chystam se taky do Bohunic,nemate nekdo info,co vam v porodnici daji a co si clovek musi vzit sebou? Pocitam ze se to od minule mohlo dost zmenit, tak at mi pak neco nechybi.diky

llllucka
3. dub 2011

@forji:nechci tě děsit,ale pokud tě toho 5.4. nebude přijímat přímo Nagy,tak se ti může stát,že pofrčíš pěkně zpátky domů.Mě se to totiž stalo u prvního syna.Nagy se se mnou domluvil na vyvolávačce,já tam nakjvašila,na příjmu byla jiná doktorka a ta mi řekla,že se vyvolávat nebude,že ještě počkáme.Fakt tě nechci zbytečně stresovat,jen se na tuhle variantu trochu připrav,abys pak nebyla nemile překvapená jako já (přenášela jsem tehdy už týden).

@majdula:s anesteziologama je u Miloušů problém už delší dobu,ale pokud vím,tak se normálně rodí.Jen můžeš mít problém,pokud bys chtěla epidural (mám to od kámošky jejíž známá tam dělá porodní asistentku).

forji
3. dub 2011

@llllucka neděsíš, i s tím trochu počítám, mám chřipku jak sfiňa, s tím mě asi rodit nenechají.

bobiska1
3. dub 2011

@staninka77 Ahoj, jo byla jsem tam 1,5h. Sestra-Nagy v pohodě, natočila mi monitor a pak jsem čekala než mě vezme doktorka a ta se mi teda moc nelíbila, bylo na ni vidět že ji ta práce nebaví, nezaznamenala jsem jméno ale doufám že tam zase v úterý nebude ona , protože mi nedělala ani ultrazvuk. ☹

majdula
3. dub 2011

@llllucka Diky, mne neslo o epidural, ale o pripadneho cisare... myslim ze by byl prusvih, kdyby byly potreba treba dva akutni CS najednou a anesteziolog jen jeden...

staninka77
3. dub 2011

Ahojky.
@bobiska-A jak ta sestra vypadá je vysoká a má blondaté vlasy a v tom melír ta byla dosti nepříjemná je škoda že jsem si nezapamatovala to její příjmení.
A dr.byla pokaždé černovláska a byla hodná ke mně jen více méně mně to hodně bolelo. 😉 .
To jde že jsi tam byla jen hodinu a pul.
Třeba ti ULTRAZVUK udělají teď. 😉 .
🙂 .Mně ho dělaly jen 2.a poprvé nic nedělaly ale pak zjistily ty problémy co mám tak raději vážily týden před porodem měl malej 2600.g a pak v ten den 2900.g a měl 2750.g při porodu.
To jsou teda odhady docela se i trefily to se mně líbilo.

llllucka
4. dub 2011

No,oni UTZ nedělají pokaždé.Alespoň mě ho u Miloušů dělali jen u první prohlídky.

@majdula:nevím,jestli se nějak dramaticky nezměnila situace,ale jen císaře tam dělali (ono to asi ani jinak nejde,podle mě by jinak museli vyhlásit stop stav,nikdy nevíš,co se stane).Já bych si epidurál tentokrát dala.Člověk má vyzkoušet všechno🙂

bobiska1
4. dub 2011

@staninka77 Jo sestra byla blond a dr.černovláska kolem 30let, vyšetření od ní mě pěkně bolelo ☹ doufám, že se na ambulanci střídají a zítra tam bude někdo jiný. Už bych chtěla aby byl malej venku, mám břicho jak balon celkem tvrdý, nemá tam chudák už místo. No termín mám 7.4. tak třeba se trefíme přesně 🙂

faflina
5. dub 2011

Holky z Brna, prosím o pomoc, hledám kamarádku, krerá v roce 2007 v květnu s námi ležela v dětské nemocnici v brně na černém poli, Ona se jmenuje Martina nebo Petra už nevím a dcerku má Romanku narozenou v květnu 2007, má i syna (staršího), Ona je vdaná, je malé postavy kolem 150cm a štíhlá. její dcera prodělala po porodu operaci dělohy a je bez vaječníku. Prosím kdo by ste ji mohl znát dejte vědět, ztratila jsem na ní telefon. Děkuji!!!!!

staninka77
5. dub 2011

Ahojky.
@bobiska1-Tak to jsou ty stejné co jsem měla já oni se nestřídají jsou tam stále v ten den.
Uvidíš dneska zda se směny střídají nebo né.
ta sestra je ale protivná že hubená a strašně vysoká. 😉 .
Taky mně to vždy šíleně bolelo ☹ .
@fafilina-Moc ráda bych pomohla ale tu bohužel neznám třeba najdeš štěstí a nějaké děvčata ti jí pomohou najít 🙂
Hodně štěstí ve hledání kamarádky. 😉

forji
11. dub 2011

U Milosrdných není vidět žádný problém. Jsou tam všichni skvělí. 🙂

teckovanaorchidej
11. dub 2011

@forji jůůůůůů ty už jsi zpět? grtulka, díky za info,co miminko?

forji
11. dub 2011

@teckovanaorchidej Bohdanka, váží 2940 g, měří 47 cm, porod od prvních bolestí trval 32 hodin, vyvolávanej porod je teda mazec ☹ Ale stálo to za to 🙂 Každopádně já už rodit nebudu!! 😉

teckovanaorchidej
11. dub 2011

@forji no se nedivím, Bohdance hodně zdraví a štěstí. Aby vám rostla do krásy.
Závidím, že už to máte za sebou a gratuluji z celého srdce.

marketuska
14. dub 2011

Ahoj holky, naštěstí mám do porodu ještě docela daleko, ale ráda bych rodila u Milosrdných, prosím, doufám, že sem budete dávat aktuální info jak to s porodním vypadá. Záloha je pro mě Obilňák, do Bohunic se mi nějak nechce :(

pavlina05
14. dub 2011

Tak já mám př.pátek monitor v bohunicích,ale teda je tam nátřesk,prý teď se chodí hlavně tam.

teckovanaorchidej
15. dub 2011

chodím na por. amb k Milosrdným a fungují normálně, nečekám ani 15 minut. 🙂 🙂
Araře mají pro porodnici k dispozici 24h denně. Odkládají se plánované operace.

forji
15. dub 2011

@teckovanaorchidej 😉 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru