Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

gabidesign
17. únor 2012

@simoch Naprosto souhlasím. Dr. Nagyho jsem sice neměla u porodu, ale chodila jsem k němu do poradny a byla jsem vždy spokojená. On možná působí jako morous a odtažitě, ale je to skutečně kapacita a porodník na svém místě. Porod mi výborně naplánoval, strefil se s odhadem velikosti malého a po porodu se o nás (o oba ) taky zajímal a na vizitě vždy pronesl nějakou vtipnou poznámku nebo srandičku. Na jeho větu "Matyášku, ty nám tady budeš starostovat, co?", když se vždycky skláněl nad postýlkou mého syna, vzpomínám dodnes.

sussanah
17. únor 2012

@jancip tak urcite je to hodne asi i o osobnich sympatiich, ale tento pristup docela vyhovuje. Sam mi rekl, ze cipek kontrolovat netreba proste proto, ze v terminu na nem asi nic moc zasadniho neuvidi krome toho, ze bud porodim nebo ne. A akorat je uz ted vsechno citlive, takze takove vysetreni je zbytecne. S cim ja osobne souhlasim. Co se UTZ tyce, ma presnost cca +-15% takze opet, je to jen odhad. A ty, jeslti to chapu, jsi akorat v terminu, takze i kdyby bylo na UTZ 4kg tak co? Akorat se bude stresovat, ze mas "velke" miminko a ja nevim co jeste. Takhle proste ver tomu, ze je velke presne tak, jak ma byt 🙂 Monitor by odhalil pripadne problemy mimca napr nedostatek kysliku v cvicnych kontra, nejake srdecni vady atd. Takze je to asi i otazka, co vlastne od takove poradny cekas 😉 Me tento pristup maximalne vyhovoval, jen jsem chtela vedet, ze je mimco ok (coz mi rekl monitor) noa dal, jako kdy bydu rodit, to mi stejne nikdo nepovi, to vi jen mimi samo 🙂

jancip
18. únor 2012

@sussanah To určitě, je to i hodně o sobních sympatiích. Jako odborníka ho nemohu posoudit, takže spíš vycházím z jeho chování. Možná, kdybych rodila před 10-20 lety, kdy lékaři k pacientům přistupovali jinak, tak bych byla spokojená. Nyní mě opravdu zaráží, že prostě nic neřekne a na dotazy odpovídá odsekavě...To, že pokaždé nekontroloval čípek mi vůbec nevadí, ale v ten termín mě to fakt zaskočilo. Nevím, jestli jsi přenášela nebo ne, ale ono to moc příjemné není, když všechny předchozí UZ poukazují na to, že je mimčo vývojově starší, 3 týdny před termínem má odhad už 3,5 kg, takže člověk se tak nějak nachystá, že to bude asi dřív, když se Tě pořád všichni ptají, jak to vypadá, a jestli není alespoň nějaký náznak porodu (třeba zkracování čípku), a když jim řekneš, že to vůbec nekontroluje, tak se strašně diví. Prostě mám z toho ne moc příjmený dojem.

kaeth01
18. únor 2012

@jancip hmm tak jak ctu tento tvuj posledni prispevek jsme na tom uuuplne stejne.. jsem sice jeste dva mesice do porodu, ale odhad je ten ze je mimi o dva tydny vetsi nez podle "tabulek" bohuzel jsem to mela i u prvniho tehu a presto jsem celych 12 dni prenasela.. docela chapu tve obavy.. me taky porad uklidnovali ze tam je mimi dobre a ze to chce cas, ze voda je dobra atd..
meli pravdu dcera i voda byly nakonec ok , ale nakonec prece jen vyvolavali.. ALE osobni pocit te kontkretni mamky je hoooodne dulezity.. kdyby ji vyvolavali o tyden drive - usetrili by mi hodne probdenych noci 😒 hodin prolezenych na zadech cekajici na kazdy pohyb mimiska jestli je ok..
tentokrat pokud zase neporodim vcas budu vice poslouchat sama sebe..
ultrazvuk je super vymozenost!! ale mamcin barometr v tele je super vice vymakanej 🙂 (souhlasim ze mamka musi byt strizliva a ne si precist sto padesat diskusi o moznych komplikacich a pak plasit a byt vynervovana z toho coby kdyby.. to ne.. proste v klidu se zamerit jen na svuj pocit.. - a to vse pak zase konzultovat s lekarem - od toho tu podle me jsou - zadne sekave odpovedi!!)

sussanah
18. únor 2012

@jancip No nastesti jsem neprenasela, ale 3 tydny pred terminem jsem mela vahovy odhad 3,8kg 😀 Takze to byl docela sok, pripravovali ma na mimco pres 4kg. Navic poslicci zacali 4tydny pred terminem, 2 tydny pred terminem jsem mela pravidelne kontrakce i 2h po 5min. No a vysledek? Nic 🙂 Maly si pockal pekne do terminu, jak jeden, tak druhy. A kontola cipku? Je to bohuzel nic nerikajici udaj. Pokud nezacne porod a nekontroluje se, jak postupuje otevirani, tak nejake zkracovani cipku nic neznamena. U prvniho se mi zacal zkracovat 4tydny pred terminem, moje dr mi porad rikala, ze to bude kazdou chvili a ja cekala a cekala a cekala. Byla jsem vice ve stresu z toho, ze to jeste neni i kdyz jsem jeste nemela termin. U druheho uz jsem vedela, jak moje telo reaguje, takze kdyz mi muj dr (tentokrat jiny) tvrdil 4tydny pred terminem, ze se zacinam otevirat a ze mam miminko pekne klesnute do panve a ze do 2 tydnu porodim, tak uz jsem vedela svoje 🙂
Navic znam fuuuuuuuru maminek, co mely jeste 12h pred porodem nalez na cipku zadny a za par hodin uz ficely do nemocnice. Takze kdyby te vysetril tak co? Bud by rekl, cipek beze zmeny a ty bys uvazovala, jestli treba nebudes prenaset. Nebo by rekl, cipek se zkracuje a ty bys cekala porod a ono nic jeste dalsich 10 dni. V obdobi terminu se proste stav cipku meni z hodiny na hodinu 😉
Ale souhlasim s tim, ze rozhodne na poradne neoplytval empatickym pristupem a na pokec to taky nebylo. Ale jak jsem rikala, nejak jsem to ani od neho necekala, jen jsem chtela vedet, ze monitor je ok a mimi se dari dobre. Na moje otazky mi odpovedel vecne. Na pokecani jsem mela svoji PA 😀

jancip
18. únor 2012

Jenže to je přesně ono. Nemusí se mnou vykecávat, ale říci, na monitoru vypadá vše v pořádku, čípek nemá význam kontrolovat proto a proto apod. Ne, podívat se do grafů a říci, přijďte v pátek.

sussanah
18. únor 2012

@jancip jo, to mas asi pravdu. Je fakt, ze on opravdu neni prilis vysvetlujici, chtelo by to mu doporucit nejaky kurz "jak mluvime s pacienty" 😀

llllucka
20. únor 2012

@jancip:Dr. Nagy je trochu morous a podivín,taky jsem u něm byla v prvním těhu na kontrole,ale prý je to velký profík a když ho mmá ženská u porodu,tak má štěstí.UTZ se bohužel nedělá na každé kontrole.Asi za to nejsou prašule.A co v té poradně dělá,když ti nic nekontroluje?
Já se Bohunic musím zastat.Sestry na novorozeneckém,které se o me staraly byly super.Jedna se mi na první pohled nezdála nic moc a pak se z ní vyklubal super člověk.Vždycky,když jsem tam šla něco řešit,tak žádný problém a to tam pokaždé bylo dost jných mamin.Ale chápu vaše zklamání.Já stejně odcházela od Miloušů,kde mi taky sestra na novorozeneckém nebyla ochotná pomoc s tím,že doma by mi taky nikdo nepomohl.
Pravda je,že kojení je to nejdůležitější a řekla bych,že je to ve všech porodnicích pořád ještě problém.Buď neporadí nebo poradí ale kolikrát blbě (viz. jedna sestra,které mi tvrdila,že prsa mám chladit i před kojením,když jsem je měla moc nalitá) a nebo má člověk štěstí a poradí mu dobře.

nae
22. únor 2012

Holky, ktore ste v poslednej dobe rodili na Obilnaku - je pravda, ze sa tam mimina uz nekupu? Ze si ich mozete okupat same az doma?

vilibalda
22. únor 2012

@nae Míšu okoupali hned po porodu v úterý a pak jsem koupala až doma v sobotu, kdy nás pustili 🙂

staninka77
22. únor 2012

@nae-Já byla na Obilnáku kdy to začínalo.Já ho tam dvakrát koupala jednou sestra a podruhé já sama byla jsem vystesovaná jak něco třepaly se my šíleně ruky jakej jsem měla trach že my upadne.
A jak jsem chodila malého kojit jak my pomáhaly tak my tam říkaly že už dneska končí z koupáním a ukazovaly my malou panenku na které to tam ukazují maminkám jinak už je nekoupou.Je to pravda. 🙂

nae
23. únor 2012

@vilibalda @staninka77 Ja som prave pocula, ze teraz uz mimina vobec nekupu, ani hned po porode - to by mi fakt vyhovovalo, chcem si ho umyt az sama doma. Inak ked som tam pred 3 rokmi bola, umyvali hned po porode, doniesli mi maleho vylesteneho 🙂, a potom na 3.den ukazovala kupanie sestricka (teda aj ukazovala, aj asistovala), na dalsi den som tam mala prist a uz kupat sama (pod dohladom) - no tiez mi nebolo vsetko jedno, drzala som ho tak pevne, ze som sa bala, ze bude mat modriny, len aby sa mi nevysmykol 😀

staninka77
23. únor 2012

@nae-Já si myslím že by bylo lepší po tom porodu to dítě umít od toho mázku a od krve to miminko se bude cítit i lépe když je umyté,ale toho se neboj už ti nikdio nic nebude ukazovat jen přijdou z panenkou a ukážou ti jak si miminko umývat potom doma sama v porodnici se to už nedělá.Co vím i od maminek co tam rodily. 😉

kaeth01
24. únor 2012

@staninka77 ten mazek je pro miminko taaaak dulezity, je to jako by si mu telicko natrela tou nejdrazssi nejdokonalejsi masti na svete, kterou si muzou dovolit jen ty top top top osobnosti - a tve ditko ma to stesti to svemu telicku doprat 🙂
ja osobne jsem rada jestli se uz mimiska jen otiraji ale nekoupaji - tim jste mi udelaly maminky radost 🙂

staninka77
24. únor 2012

@kaeth01-Mě někdo říkal že je prej ten mázek pro děti duležitej.
Nevím teda proč.Taky jsem pro aby miminka jenom utřely.
Moji kluci to vubc po porodu neměly nebo jsem si toho nikdy nevšimla že ten mázek mají. 😉
Třeba to zase vrátily ale nevím to jistě musela bych se poptat kamarádky ta rodila před měsícem na Obilnáku.

kaeth01
24. únor 2012

@staninka77 prvni dcerku sem rodila v zahranici a tam na to dbali opravdu hodne a kdyz jsme byli na predporodnim kurzu tak nam vysvetlovali ze deti uz se dnes nemyji prave proto aby ten mazek vsaknul co nejhloubeji do kuze - doporucovali umyti az tak 2-3den po porodu nejdrive.. hlasali ze je to vlastne ochranna vrstva te kuze ktera neni zvykla byt na vzduchu a ze pry hodne brzo po umyti toho mazku vysycha a ztraci prirozenou elasticnost - ktera se pak casto doplnuje olejicky.. kdyz pry se ten mazek necha pusobit par dni, telo si vytvori takovy mikrofilm na kuzi a chrani to telicko pred tim "vysychanim" taky nam tam ukazovali pripravky Johnoson & Jonhnson a nazorne s nema trepali tehulkam pred ocima - ze takhle teda ne!! 🙂 ze to je ta nejhorsi vec co muzes pouzit na novorozene 🙂
tezko rict, kazde porodnictvi v kazde zemi ma sve "zasady" a jejich zvuvodneni.. ale kdyz uz i u nas se opousti od umyvani novorozenatek - tak hadam ze tehdy meli pravdu.. opravdu to tam brali tehdy jako normalni vec a prave maminkam kterym se to nezdalo z hygienyckych duvodu to vysvetlovali.. - ja chapu ze nekomu se to nemusi libit :o)
moje mala kdyz se narodila smrdela jak makrela :o) ale po tom utreni kupodivu nic, zadny smradek.. nadherne vonela..

leona
24. únor 2012

Ahoj, rodila jsem loni v dubnu v Bohunicích a mimískovi po porodu jen prokapali očička, vyčistili nosánek a zabalili, aby mu nebyla zima, - takhle mi ho přinesli na přiložení k prsu ještě na porodním sále. Po cca 3hodinách jej odvezli na novorozenecké oddělení, kde všechny děti koupou. Plodová voda je infekční a kdyby to neudělali nemohlo by dítě přijít do styku s ostatními dětmi na oddělení .. také pokud má dítě vlásky a zachla by v nich krev se všemi tekutinami, nevím, jak byste to potom z vlásků dostali. Chodila jsem malýho kojit na novorozenecké kde byl na fototerapii, tak jsem to tam pozorovala a zrovna i přivezli jedno mimčo, u kterého si matka nepřála, aby ho koupali, tak to tam řešili.. Není to z mé hlavy ;) ..

kaeth01
24. únor 2012

@leona zajimave.. nikdy jsem neslysela ze by byla plodova voda infekcni.. hmm.. kazdopadne tohle je jen komentar - nerikam ze to neni pravda.. ted by me zajimalo kde je pravda, opravdu jsem na to nikdy nenarazila..

leona
24. únor 2012

Tak já taky nechci tvrdit něco v čem nejsem kovaná .. jen vím, že tam něco takového sestry řešili .. tak těžko říct, ale asi bych to nedramatizovala, mázek na sobě mímo má, ale stejně ho ze sebe dřív nebo později musí smýt ;) ... a když si to tak vezmu, i zvířata svoje potomky po narození hned olízají - tedy "omyjí" .. ;););) ..ale já jdu hledat něco o krosnách, sem jsem zabloudila omylem 😀D

staninka77
24. únor 2012

@kaeth01-Jsem moc ráda že my to nekdo vysvětlil proč se to vlastně dělá z jakého duvodu 🙂 .
@leona-Taky to tak dělaly že na porodním sále ho jen zabalily aby mu bylo teplo a myslím že mu nakapaly do očiček a nechaly nám ho na porodním ty dvě hodiny a pak ho odvezly a tam zvlážily změřina na novorozenecké ani nevím zda ho koupaly nebo né mě to byla ukázat za dva dny sestra jak se miminko umývá. 🙂
A je to dost zajímavé že plodová voda je infekční a že by mohla nějak nakazit jiné děti to mě docela zaujmulo.
Nějak se to musí umýt ty vlásky.
Když se dívám na youtube na novorozenata tak některým dávají olej aby ten mázek celej umyli jedinej zpusob jak se toho zbavit je asi tenhle olej nějakej z vlásku umýt jinak si nedovedu představit že by tu krev na vláskách měl.

nae
25. únor 2012

Mne to prave pride ako dost sokova terapia pre to mimino, ked ho hned umyju. Nech mu umyju tvaricku, a ostatne by nemuseli. Plodova voda a infekcna? To som tiez nepocula. Pokial je zakalena, tak ano, ale inak neviem.
Nazory sestriciek nemusia byt hned spravne, velakrat ludia proste "prndaju", ked sa nieco ma robit inak, ako su zvyknute, bez toho, aby o tom aspon pouvazovali alebo si vyhladali blizsie informacie (samozrejme sa to netyka len sestriciek, ale ludi vseobecne 🙂

kaeth01
26. únor 2012

@nae tak s timhle nazorem se maximalne ztotoznuju.. hlavne s tema zmenama - v jakekoli profesi.. sama sem to zazila v uctarne kdy se z papirovych archu prechazelo na pocitacovy system 😀 a internet banking bylo sproste slovo ktere se nesmelo pred "zkusenejsimi" kolegynkami vyslovit nahlas 🙂 prece se to tak delalo 100let tak proc to menit 🙂
takze inovacim v nasem zdravotnictvi (porodnictvi) nazdar!!!! 🙂

nae
27. únor 2012

@kaeth01 Ja som prave v zdravotnictve pracovala, aj ked teda nie na pozicii sestry (ale s ich urovnou vzdelania), ale to bolo automaticke - cim starsi rocnik narodenia kolegyne, tym viac bolo nieco nove "problem", vsetky inovacie boli "na h..." a zbytocne a tak dalej - ved si to pekne opisala na tvojom priklade 😉

kaeth01
27. únor 2012

@nae 🙂 a ve ktere porodnici se nakonec chystas rodit? ptala ses na Obilnak.. ja tam chtela protoze to mam nejblize, ale dost lidi me od toho zrazuje.. chystam se na info schuzku, tak snad mi to neco malo vice napovi.. byla si se mrknout?

nae
27. únor 2012

@kaeth01 Ja pojdem na Obilnak, bola som tam aj s prvym synom, pretoze v Bohunicich mali vtedy plno. Bola som tam spokojna. Pocula som, ze vela veci sa tam zmenilo, ale zase to bude moj druhy porod, tak uz viem, co chcem a co nie. Co sa tyka personalu, tak tym sa nebudem stresovat - vzdy moze mat clovek stastie aj smolu, netreba sa tym dopredu zatazovat. S prvorodenym sme boli na porodnom nadstandarde, ale to je uuuplne zbytocne, pokial nechces rodit do vane. Potom som bola na nadstandarde na sestinedeli a to mi vyhovovalo, aj ked viac ako tie 4 dni by mi tam uz asi samej bolo dlho a smutno.

kaeth01
27. únor 2012

@nae tak to jsem rada za to co pises! taky se nechci stresovat personalem, je to neco co neovlivnis.. me ale maminky zrazovaly tim, ze je to stare a ze je tam zima, atd.. no kazdopadne, vsude je asi neco..
o nadstandardu v dobe porodni jsem neuvazovala, do vany me to nelakalo - to uz vim 🙂 spis potom na sestinedeli bych nadstandard uvitala! asi je fajn si mit s kym pokecat.. ale ja se spise bojim toho abych z porodnice nesla s kruhama pod ocima, protoze se nevyspim 🙂 sem desnej spac a chci maximalne vyuzit toho kdyz bude moje mimi chrnet.. takze budu doufat ze tohle klapne! 🙂 moc diky za nazor!

nae
27. únor 2012

@kaeth01 🙂 Poviem ti, ze ja som tiez spac, ale po porode som bola maximalne "nabudena" a spat sa mi nechcelo. Mimino bolo z porodu strasne unavene a skor som mala opacny problem - aby som ho zobudila na krmenie, inak by prespal aj dva dni v kuse. "Obycajne" sestinedeli je sice starsie, ale da sa to tu kratku dobu vydrzat, ved nejdeme na dovolenku, ale do porodnice 🙂 Akurat ta upozornujem, ze nadstandard je sice fajn - pohodlie, vela miesta, radio, TV, moznost prespania partnera apod., ale kazdy chvilu tam niekto chodi - rano merat teplotu, vizita detska, vizita gynekologicka, 2x denne vytieraju podlahu plus uklid, do toho 4x denne nosia a odnasaju jedlo, plus potom pani z matriky, nejaky chlap s ponukou fotenia mimin, sestry, ktore pridu informovat, ze je prednaska od detskej doktorky, ci ultrazvuk mimin, a tak dalej... niekedy to bol fakt frmol, ze som mala psychicky blok sa ist aj vycurat, ze tam niekto prave vpali (aj ked soc. zariadenie je v ramci tej izby). 😉

kaeth01
27. únor 2012

@nae no fuj 🙂 tak ja si snad zazadam o to propusteni uz po 24hodinach jakmile si odbydu to nejnutnejsi.. tohle vubec neznam 😒 me po prvnim porodu prisel navstivit jen jednou detsky lekar a pani dr. se jen rano prisla optat jestli sem ok a neco nepotrebuju.. nikdo mi tam necaral zbytecne, ani nenutil foceni.. natoz tak otrvoval nekdo z uradu 😠 jiny kraj - jiny mrav 🙂 no hlavne se pozitivne naladit 😀
ale jinak souhlas - je to porodnice - ne hotel.. jaka skoda 😀
kazdopadne Obilnak nebo Bohunice - otravovali by asi stejne.. takze za me uz je vcelku rozhodnuto.. mam to relativne blizko, a pokud tam budu muset dojizdet na kontroly v poslednich tydnech - tak to bude pohodlnejsi jak se kodrcat pres cele mesto..
hlavne at jsou ty nase prdolky zdrave! a mame je brzo doma 🙂

jancip
4. bře 2012

Přidávám svoji zkušenost s Miloušama. Personál naprosto skvělý. Respektovali přání, Porodní asistentka se mě dokonce ptala, zda chci nechat dotepat šňůru, apod. že si to některé maminky dávají do porodního plánu a já to tam nemám. Na šestinedělí a novorozeneckém se nám taky max. věnovali.

A samotný porod? Já si je vybrala kvůli přirozenému přístupu k porodu. Ale na druhou stranu jsem měla největší strach z toho, že mě nechají dlouho trápit, že jsou proti vnějším zásahům a nechávají vše na poslední chvíli, že jsou proti utišujícím lékům a pod., jak se o nich říká. Musím ale říci, že to byli spíš oni, co mě do těch zásahů a tlumení "tlačili", protože přirozený porod mi nějak nevyšel. Já měla celkem pravidelné kontrakce bez přestání od pondělí odpoledne, V úterý ráno zesílily, ale nic hrozného. Pořád jsem nevěděla, zda jet či ne, ale bylo to po 5-6 min., tak jsme jeli. V porodnici sami nevěděli, že je to tak půl na půl, tak že tam mám raději zůstat. Hned mi nabízeli něco na utišení, ale říkala jsem si, že se to dá vydržet. Postupně jsem už sama něco na utišení chtěla, hlavně v noci. Po 24 hodinách v porodnici mi lékař doporučil vyvolat porod, že bych se tak jinak mohla trápit klidně ještě 3dny. Nebyla jsem z toho nadšená, ale představa dalších 3 dnů mě děsila. Takže ve středu ráno vyvolávačka. Moc to nezabíralo, tak v poledne přišlo na řadu prasknutí vody (měla jsem už hodně velké kontrakce, ale neotvírala jsem se). Ptali se mě, zda chci epidurál, ale říkala jsem, že to vydržím. Po dalších několika hodinách už to bylo fakt strašný a sám lékař říkal, ať mi ten epidurál už dají, to jsem svolila už i já. Nakonec se to tak rozjelo, že už by mi ho nestihli dát, takže jsem odrodila ve středu k večeru bez něho. Druhá doba porodní naprosto bez problému. Myslím, že mi v tom pomohlo Epino, protože jsem hned věděla, jak tlačit, i když to bylo trochu jiný, bylo to uvolněný, prostě fakt v pohodě, i když mě lehce se souhlasem nastřihli (slábly mi kontrakce a malej se vracel zpět a po nastřižení krásně vyklouzl). Takže to, z čeho jsem měla největší strach (že mě tam nechají dlouho trápit), bylo úplně obráceně. Oni chtěli zasahovat a já byla ten, kdo byl zdrženlivý...Co se týče miminka: Hned mi do dali na bříško, abych se s ním pomazlila, udělali nám pár rodinných fot a pak začali vedle mě ošetřovat. Během toho, co mě šili, byl malej u tatínka a pak mi ho hned přiložili k prsu. Po 2 hodinách se ptali, za ho chci mít u sebe nebo se chci zkusit přes noc vyspat, že by si ho vzali na novorozenecké....Opravdu jsem byla max. spokojená.

alex1
8. bře 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo letos rodil na Obilňáku? Rodila jsem tam v květnu 2008 a dostaly jsme pár plínek pro miminko, pár porodnických vložek, oblečení pro miminko jsme měly k dispozici a též ty jejich erární košile. Změnilo se od té doby něco? Jde mi hlavně o to oblečení 😀 se mi tam nechce tahat svoje 😅 😀 . Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru